Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #85552128 válasza nonsen5e (#41) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha 4K-ra teszed akkor egyébként sokkal tisztább, de még mindig nem tökéletes.

A második meg a Windows rendkívül rossz skálázása...

[ Szerkesztve ]

(#102) beef


beef
őstag

A Shader cache-t a globális beállításoknál miért nem lehet bekapcsolni? A játékok profiljában külön-külön igen, de ugye nem gondolják, hogy ezt egyesével fogom végig kattintgatni?

(#103) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Csak annyira sikerült jól a progi, hogy holnap veszek egy 2 terás külső vinyót, lementek rá mindent, aztán húzom újra a windowst, mert totál szétk*rta a gépem. GG AMD. :W

They don't know... PepeLaugh

(#104) gyiku válasza #35434496 (#65) üzenetére


gyiku
nagyúr

talan rendes jatekkal kellene tolni.

hüllő

(#105) GeneraL_XTX válasza tailor74 (#30) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

No megnéztem, valóban lehet magasabb frekvenciát állítani, viszont mint minden ez is bugos. :(((

A Dell-t egészen 80hz-ig lehet feltornázni, viszont ha egy hz-el is 60 fölé állítom azonnal fixen 100%-on pörögnek a ramok. :(

A tesztoldal pedig itt található :)

(#106) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hy All!

Felraktam az új drivert, a GTA V jobban fut ugyan azon beállítások mellett (full graf, full hd, fix 60fps), viszont vagy 3-5 fokkal melegebb a kártyám azóta, így már sokszor bőgnek a ventik a hűtőn és zavar. Az előző driverrel néha leesett 50fps-ra a GTA, de ott is 60fps-t hozta, és nem üvöltöttek a ventik, max 60% pörgött, 72-74 fokon elvolt... :(

(#107) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Továbbra sincs 21:9 monitorhoz VSR támogatás :O Pedig ameddig 16:9 monitorom volt rendszeresen használtam, megszoktam, most hogy nem rég váltottam 21:9 re nagyon hiányzik.... Még a végén 7 év után kénytelen leszek visszaváltani NV-re :( ott van 21:9 hez DSR, pedig nagyon Radeon párti vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#108) Omis


Omis
senior tag

Én erre a Shader chace-ra lennék kíváncsi,hol lehet ez beállítani?

(#109) Balazs_ válasza YellowFlash (#103) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Hogy sikerült szétcsesznie a géped? :F
Reset your PC/Keep my files és nem kell külső vinyó

(#110) PitLee válasza Omis (#108) üzenetére


PitLee
őstag

(#111) Baryka007


Baryka007
őstag

Aki a BETA verziót telepítené. Az ne tegye... Én az imént megtettem. És törölte az AHCI drivert a gépről. És az SSD re onnantól csak Native IDE módba lehetett Bootolni. A drivert nem lehetett még rendszer visszaállítással sem visszasírni rá. Várjátok meg a kész verziót ( 2xx és 3xx verziókra már elérhető ).

YellowFlash Nekem is ez volt a jelenség. De én megúsztam, Windows telepítőjének a helyreállítáójával elindítottam a Parancssort, és azon keresztül lementettem mindent. És újrahúztam ;)

De ha AHCI módba bootol a géped, és át állítod Native IDE re akkor betudod bootoltatni ;)

[ Szerkesztve ]

(#112) YellowFlash válasza Balazs_ (#109) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Amúgy is évek óta akarok külső vinyót venni, itt az ideje. :D

They don't know... PepeLaugh

(#113) WZP


WZP
aktív tag

Na! Úgy tűnik a srácok átcsoportosítottak egy kis pénzt a kokain büdzséből a driver fejlesztőkébe :DD
Dícséretes újítások!

JonTron - Sonic Team Adventures

Inter Arma Enim Silent Leges

(#114) dhstyle


dhstyle
tag

azért már eljutott az AMDhez hogy ennyire nem oké a driver? azért ha javítják a bugokat érdemes lenne feltenni.. :))

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#115) Fiery válasza solfilo (#82) üzenetére


Fiery
veterán

FX-8800P.

(#116) Eclips21


Eclips21
őstag

Fallout 4 alatt a shader cache bekapcsolása után felére - 1/3ra csökkent a töltési idő!!! Igaz nem egyből kb 4-5. töltés után, de ez elképesztő gyorsulás!!!

[ Szerkesztve ]

(#117) Bali27 válasza Eclips21 (#116) üzenetére


Bali27
addikt

Ez jól hangzik nagyon... Akkor az AMD optimalizált helyett ha jól értem, akkor a sima bekapcsolásra kell menni?
Érdekelne hogy mit jelent, vagy érdemes e bekapcsolni az:
1 OpenGl tripla pufferelést,
2 Tesztellációs üzemmód
3 Mintázat szűrésnek van -e Full HD-n képi megnyilvánulása ha Teljesítménybe teszem.
4 Megcélzot képkockasebesség ha 35 re veszem kb?

[ Szerkesztve ]

(#119) Eclips21 válasza Bali27 (#117) üzenetére


Eclips21
őstag

Nemtudom hogy alapon hagyvan mit csinal en fixen bekapcsoltam. Eloszor azt hittem nem is mukodik aztan par normal sebessegu toltest utan bumm betoltott en meg meg mindig csak malmoztam az ujjaimmal :DDD . A tobbit nemtudom :)

Azt elfelejtettem mondani hogy SSD-n van a játék meg a win is es gondolom ide menti ezt a shader cache-t lehet sima vinyoval nem gyorsul vagy nem eszrevehetoen.

[ Szerkesztve ]

(#120) imibogyo válasza YellowFlash (#103) üzenetére


imibogyo
veterán

Több partíció esetleg? És akkor nem kellene minden egyes rendszer újrahúzáskor kimenteni a cuccaidat... Nekem már nem is tudom hanyadik rendszercserémet éli meg a gépem (többször is "Win --> Linux" és "Linux --> Win" váltással) és nem szoktam kimenteni róla külön semmit sem, mégsem veszett el még semmim. Na jó a legfontosabb dolgaimról (családi fotók stb.) van backup, de annyi, ezenfelül a 4 partíciómat használom és kész. ;)

Ha meg amúgy is tervben volt véve a külső vinyó, akkor meg nincs gond, nem? Senki sem állt a hátad mögött, hogy feltegyél (egy amúgy a neve ellenére) béta drivert, mert akárhogy is nézzük egy hatalmas, értsd. motor szintű változáson átesett driver első "mindenkinek" kiadott példányát nyugodtan tekinthetjük "tömeges tesztelésnek", legyen az akár WHQL, WTF, YWSUCK vagy akármilyen utótagú is. Mindig várok egy-egy nagyon új driver telepítésével a visszajelzésekre és általában csak a következő verzióra frissítek ha vannak rosszabb visszajelzések és nem csak AMD oldalon, NV-nél is nem egyszer szívtam már driver miatt. Ott meg ugye a hetente és lényegében játékonként kiadott driverek a durvák (ahol sokszor az egyik driver felrakása (331.65) hazavágja a másik verzióval (314.22) jól futó játékodat (Skyrim)), de ugye ezekről itt a PH topikokban nem sűrűn olvasgathatsz, mert itt csak a "szar az AMD" megy legtöbbször... :N

[ Szerkesztve ]

(#121) MongolZ


MongolZ
addikt

Ennyi "érdekes" embert... mintha még sosem telepítettetek volna új drivert. Kedvencem a VLIW4-es fórumtárs beszólása, hogy miért csak béta ez a szutyok driver...

Azért a Fury nagyon durván gyorsul, de mindegyikből kisajtoltak egy jó 5%-ot. Lesz Fury újramérés? :)

Én tapasztaltam 2 játéknál grafikai hibát (érdekes módon nem graf driver, hanem játék patch után), remélem javítja azokat (valaki).

[ Szerkesztve ]

(#122) Omis


Omis
senior tag

Nekem szerencsére semmi bajom az új driverrel:D
tuti hogy még az idén jön frissítés :) :)

(#123) jacint78 válasza SylverR (#96) üzenetére


jacint78
addikt

Már megbocsáss, de ki a frász vagy te, hogy megmondd nekem, hogy melyik topikba írhatok? :F Amúgy informálódom és látom van is miről.. :W

type your text here..

(#124) Mentolka


Mentolka
senior tag

Fú, most én vagyok nagyon lemaradva, vagy tényleg már mindenki R18NanoFury-val néz ki a fejéből Oculuson keresztül?
Ezekből az újításokból kb.semennyit nem tudok kihasználni (HD7770).

(#125) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Olvasgatom a topikot, hát így elsőre nem valami fényes.
A bugok GCN-es kártyákkal is jelentkeznek?
Vagy csak a régi 5xxx 6xxx vga kat tiszteli meg így az AMD?

(#126) cskamacska válasza milszab (#27) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem-nem, ha játszani akarsz új játékokkal, vegyél új videókártyát.. :))
A teljes HD5000, HD6000, Llano, Richland, Trinity generáció nem hogy Radeon Software-t nem kap, de több meghajtót sem.

"For users passionate about gaming, you may wish to consider upgrading to a modern GPU and benefit from exciting new features, improved performance, lower power consumption and broader compatibility with the latest PC games. For information about resellers and product availability, visit: http://shop.amd.com"

:DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#127) MongolZ válasza cskamacska (#126) üzenetére


MongolZ
addikt

GCN előttiek legacy státuszt kaptak. Ettől még kapnak drivereket, csak ritkábban (jellemzően bugfixeket). De mit vártok 4+ éves videókártyáktól???
És? A konkurensnél a 750Ti kivételével a teljes 700-as széria abban van... már mióta... A Crimson meg még a legelső GCN-eknek is ad ~5% fps növekedést. Azért az nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#128) jacint78 válasza MongolZ (#127) üzenetére


jacint78
addikt

A konkurensnél a 750Ti kivételével a teljes 700-as széria abban van... már mióta..

Lehet, de úgyanúgy jönnek ki az új driverek egészen vissza a 400-ig :D

type your text here..

(#129) edari válasza Giot (#125) üzenetére


edari
őstag

Ha olvasgattad, akkor látnád hogy csak gcn-es kártyákkal volt teszt, és csak gcn-es kártyákat támogat hivatalosan. Így gcn-en is ilyen szutyok az egész.

(#130) Giot válasza edari (#129) üzenetére


Giot
addikt

Userek tapasztalataira vagyok kiváncsi. Nem a tesztekre.

(#131) milszab válasza Cobra. (#33) üzenetére


milszab
senior tag

Nem tudom te melyik cikket olvasod, de az R9 285, 380, Nano és Fury sorozatú kártyák nem éppen 3 évesek...

(#132) edari válasza Giot (#130) üzenetére


edari
őstag

Linkeltek már Battlefrontból szép grafikai bugot, és a fél topic arról szól hogy melyik játék menyire nem megy. Ha azt akarod megtudni, hogy érdemes-e felrakni, akkor az a válasz hogy még nem.

(#133) Raysen623 válasza jacint78 (#123) üzenetére


Raysen623
addikt

"A hozzászólásokat olvasva úgy tűnik, hogy a szokásos AMD színvonalat képviseli a radeonszoftver"

Ezek szerint nálad a fikázás jelenti az "informálódást". :R De jó látni, amikor mindig felhozzátok ezt a témát, holott többen írták már itt is, hogy náluk jól működik az új driver...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#134) jacint78 válasza Raysen623 (#133) üzenetére


jacint78
addikt

Ha szerinted fikázás az, hogy korábbi színvonal szerint megy, akkor valóban gond lehet velük, mert ezekszerint magad is belátod, hogy egy hulladék volt korábban és most is az. :) Érdekes, hogy egyeseknek mennyire megrendíti a lelkivilágát az, ha valaki kimondja a nyílvánvalót az AMD-ről. Ez az igazi vak fanatizmus..

type your text here..

(#135) cskamacska válasza MongolZ (#127) üzenetére


cskamacska
addikt

De mit vártok 4+ éves videókártyáktól??,?,?

Már semmit, de ha így haladunk előre, akkor jövő ilyenkorra a Fury is legacy státuszba kerül a céggel együtt. :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#136) Omis


Omis
senior tag

milyen hibák?nálam egy fikarcnyi hiba sincs,sőt megszűntette :az amd képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt hibát!(r9 380) :)) :D

(#137) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Sziasztok!
Látom sok embernél okozott problámát a driver..Nálam tökéletesen működik.
Leszedtem a régit , reset, feltelepit reset! BF4 nalam sehol sem bugos.GW2 gyorsult.Witchert még nem néztem meg, de az a jatek nem is izgat par honapja..Windowst sem vagta haza (W10 pro) tuningolni nem probaltam meg benne, mert vgat nem szoktam..annyit nem hoz szerintem hogy erdemes legyen vele foglalkozni. Szerintem egy próbát megér mindenkinek.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#138) MongolZ válasza jacint78 (#128) üzenetére


MongolZ
addikt

"Lehet, de úgyanúgy jönnek ki az új driverek egészen vissza a 400-ig :D"

Hja, jönnek ki = fel tudod telepíteni.
Közben meg driverről driverre, játékról játékra marad le a 780Ti. Sokra mész vele.

[ Szerkesztve ]

(#139) Prisin válasza Omis (#136) üzenetére


Prisin
csendes tag

Megkérdezhetem mely játékok alatt produkálta ezeket, és melyik driverrel? Hasonszőrű vagyok, csak a sok negatív hozászólás miatt nem merem feltenni. :(

That's All Folk's

(#140) Omis válasza Prisin (#139) üzenetére


Omis
senior tag

Játékok alatt kevésbé!De The Crew,GTA V,Project Cars.
YT videó alatt sokszor és random bármikor.
Amióta fel tettem ezt az új drivert(tegnap óta)
hiba mentes és az is marad mert tudtam hogy csak egy új driver kell:)
Ja és teljesen mindegy milyen driver volt béta nem béta,vagy 4 féle catalys-t próbáltam win újra telepítés semmi nem segített csak a fent le írt!

[ Szerkesztve ]

(#141) Z10N


Z10N
veterán

http://www2.ati.com/drivers/radeon-crimson-15.11-with-dotnet45-win7-64bit.exe

Nem ugy volt, hogy a DotNet-t szanaljak? :DDD

"Ez teljesen leváltja a Catalyst Control Centert, és eliminálja a .NET-keretrendszer szükségességét is."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#142) Prisin


Prisin
csendes tag

Kolbi nál a lap ugyanaz, Omis nál a kártya, felteszem, megnézem, nagyon érdekel mi lesz belőle. :)

[ Szerkesztve ]

That's All Folk's

(#143) #85552128 válasza Z10N (#141) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jelenleg két control center van mert az új (még) nem tud minden funkciót - ezeket pedig egy lightos CCC-be rakták bele, amit a Radeon Software-ből indíthatsz el :C

[ Szerkesztve ]

(#144) Omis válasza Prisin (#142) üzenetére


Omis
senior tag

Okés:D

(#145) #06658560


#06658560
törölt tag

Az megvan, hogy a legújabb Win10 update képes lepucolni a CCC-t egyes gépekről, mert veszélyesnek ítéli? ;]

(#146) nonsen5e válasza #85552128 (#101) üzenetére


nonsen5e
addikt

280X alatt 1440p a max.
Nem mintha ne bírná el a kártya desktopon a sokkal nagyobb felbontást is.
Spéci programmal (GeDoSaTo) bizonyos játékokra (Diablo III, Valkyria Chronicles) is nevetve ráerőltetem a 4K upscalinget, amiken még bírja is a teljesítményt simán.
Nem értem az AMD miért akarja meghatározni, hogy én meddig húzhatom a felbontást, előbb-utóbb úgyis beleütközök a limitbe, ahol már nincs meg a megfelelő teljesítmény, és visszább kell vennem.

Ja, de tudom, hogy vegyek újabb és drágább kártyát.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#147) ThodEE


ThodEE
őstag

Win 10 home , 290x, tuning nélkül, Project Cars és CoD4 továbbra is hibamentesen üzemel mint eddig is.
Win7 home , 7970, tuning nélkül, csak böngészős játékokkal játszik a leányzó, eddig nem jelezte hogy lenne gondja.

Csak simán feltelepítettem ahogy eddig minden drivert :C
Remélem mindenkinél olyan simán fog futni mint nálunk :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#148) Lenry


Lenry
félisten

kár, hogy dobják a Catalyst nevet, szerintem jól hangzott.

mennyit kellett most gondolkodnom, mire eszembe jutott, hogy nVIDIA-éknál hogy hívták régen a drivereket. Detonator!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#149) syler123


syler123
veterán

Amd ZeroCore ezzel végre működik Windows 10 alatt? Könnyen tesztelhetitek, monitor kikapcsolását tegyétek 1 perc-re az energia gazdálkodási lehetőségekben és hallgassátok hogy megy-e ezután a venti, esetleg ki s be kapcsol. Valaki lesse meg ha lehet, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#150) Franklin válasza Lenry (#148) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, mert akkoriban TNT-nek hívták a kártyáikat és a driver volt a detonátor, ami berobbantotta a TNT-t :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.