Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

"50 watt energia" :(

[ Szerkesztve ]

(#2) Habugi


Habugi
addikt

Kössz a cikket / összefoglalót!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3) Over567


Over567
aktív tag

Annyira sok újítással hogy mehettem vissza a catalystra mert nem jegyzi meg az OC-t sőt teljesen megbolondul tőle. :(

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#4) watador600 válasza Over567 (#3) üzenetére


watador600
senior tag

Nálam sem kóser valami :O

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#5) #85552128


#85552128
törölt tag

Várhattak volna még vele...
Kaptunk egy félig kész kezelőfelületet amihez csináltak egy Catalyst light modot is mert a fő vezérlőprogramba nem volt idő mindent beépíteni. Úgyhogy most van két részlegesen működő vezérlőprogram a VGA-hoz, de a kettő együtt nem tud annyit mint a régi...
A régi videó szín és haladó beállításokból maradt annyi, hogy tudsz színprofilt választani és hasonló "nyalánkságok" .
Legalább annyit butult mint okosodott a szoftver, de legalább szép. :U

Amúgy az új kezelőpulton hol lehet felbontást állítani ?

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Biztos, hogy jó dolog a GPU-ból annak közvetlen memóriája helyett a HDD/SSD-re másolni használt "lomokat"?

(#7) Duree


Duree
veterán

Ez nekem kezdetlegesnek tünik.Vajon kockáztassak és merjem telepíteni?

duree54

(#8) flashpointer


flashpointer
őstag

Végre simábban fog futni a madárszimulátorom

(#9) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Kíváncsi vagyok :D felteszem :D

(#10) PuMbA


PuMbA
titán

Az asztalra jobb klikkelve a szoftver neve: Radeon beállításokv

A fordítást ennyire nem ellenőrizték le :DDD

(#11) lavorka


lavorka
aktív tag

Azt elárulná valaki hogy ebben a retekben hol lehet letiltani a második kijelzőt? :W

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#12) big-J


big-J
őstag

Helyenként 10-20%-os a teljesítmény növekedés a legújabb game-kben. Brutális.

[ Szerkesztve ]

(#13) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hol vagy Gyiku? :D

(#14) Snorbi19


Snorbi19
tag

a tuning rész hol van ? :F

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#15) vinibali


vinibali
őstag

akkor nagyjából most lesz dobva a DX11-es Radeon széria, azaz Terrascale2 és 3 támogatása?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) #85552128 válasza vinibali (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

(#17) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Eddigi hozzaszolasok alapjan akkor varjak meg? :) Nem sietos feltenni, csak ha stabil es jol mukodik, valamint haszna is van/lesz... (HD7970 tulaj)

(#18) #35434496 válasza Milka 78 (#13) üzenetére


#35434496
törölt tag

Itt. :D

(#19) lev258


lev258
veterán

Csak én nem látom, vagy tényleg kimaradt, hogy a HD 5000/6000-es sorozatot ezzel a driverrel kukázták. :F
Látom már más is írta.
Egyébként nagyon pozitív az AMD az utóbbi időben, jó lenne, ha nemcsak megmaradniuk sikerülne, hanem megerősödni is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Köszi az összefoglalót, már telepítve is van. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) #85552128


#85552128
törölt tag

"Mivel a skálázás a Radeonok kijelzőmotorjában történik, az egészből a felhasználó csak annyit vesz észre, hogy megnövekedett a munkaasztal mérete, és ehhez még nagyobb felbontást támogató monitorra sem volt szükség."

Szép homályos/elmosott a kép ahogy az várható, nem vészesen mert olvasható, de nagyon is látszik, hogy nem a natív felbontás van beállítva és valami "turpisság" történik. 1080p -> 1440p/4K is ronda ha asztalra alkalmazom, játékban jó. Egyébként már a 15.7-tel is alkalmazni lehetett asztalra.

(#22) players11: ez nem csak a crimsonnal van, de ez az első ami crimsonnal is jelentkezik vagyis ezt sem javítja... Az egyetlen AMD-s aki vette a fáradtságot hogy írjon meg hetek óta kínos csendben van.

[ Szerkesztve ]

(#22) #35434496


#35434496
törölt tag

Csak óvatosan! [link]

(#23) SylverR válasza lev258 (#19) üzenetére


SylverR
senior tag

Van egy Crimson Edition Beta driver ami elérhető elvileg a TeraScale 2-re. Legalábbis nekem kidobta a weboldaluk. Még nem raktam fel, szóval nem 100%, hogy működik is. :U

Nem!

(#24) #51736960


#51736960
törölt tag

kezdem azt hinni, hogy kb. 10 éve az nvidia beépített pár szabotőrt az ati driverfejlesztő részlegére, akik azóta is aktívak :)

(#25) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hmm kellemes újítások ezek, hazamegyek fel is rakom :)

A legjobban az érdekel, hogy vajon a kijelző beállításoknál rá lehet-e erőltetni a kijelzőre a gyárinál nagyobb frissítési frekvenciát mint ahogy azt a Nvidiánál már lehet? Mert a kijelző azért tud többet is mint 60hz, egészen 74hz-ig bírta anno az LG monitorom :D

[ Szerkesztve ]

(#26) koviprog válasza bsh (#1) üzenetére


koviprog
csendes tag

Honnan lehet ezt telepiteni? Nincs is fent amd oldalon.

since 2000 ;-) MICROSOFT Banner

(#27) milszab


milszab
senior tag

Ha elakarod érni az újításokat, vegyél újabb videokártyát! A szokásos... :))

(#28) kisbalázs válasza #51736960 (#24) üzenetére


kisbalázs
tag

Innen jutottam el oda hogy az nvidia már nyugdíjazta a 700-as sorozatát? Ez igaz? Mert akkor az még épp hogy 2 éves. Csak onnan gondolom hogy a legacy-ban vannak a driverek: http://www.nvidia.com/page/legacy.html

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#29) trufa12


trufa12
addikt

A kommenteket olvasva remek az új driver ;]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#30) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#25) üzenetére


tailor74
őstag

Én rányomtam a monitoromra a 2560x1080/60Hz helyett a 2560x1080/72Hz-et, és minden oké. Annyi, hogy idle melegebb lett a kártya pár fokkal, de játék közben nem emelkedett az eddigi max hőmérséklet.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31) SylverR válasza trufa12 (#29) üzenetére


SylverR
senior tag

Persze, mert ha az AMD-nél baj van a drivereknél, minden nVidiás panaszkodni kezd. De amint nVidiánál hibák vannak, inkább csöndben maradnak. Nehogy csorbuljon a zöld vérük. :U :P

Én meg nem hiszek senkinek semmit amit olvasok, mert az ellenkezőjét tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#32) trufa12 válasza SylverR (#31) üzenetére


trufa12
addikt

Jajj nekem nincs zöld se piros vérem. Kifejezetten szerettem az amd-t de arról nem tehetek hogy náluk szinte mindig bajok vannak ....
az nvidia meg ha kell hetente ad ki új drivert

Néztem én a fury-x et meg olvasom a topikját, de ... ezért veszek nvidiát mert azt is olvasom ...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#33) Cobra. válasza milszab (#27) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, le kell cserélned az 5-6 éves kártyát egy max 3 évesre :)

(#34) jacint78


jacint78
addikt

A hozzászólásokat olvasva úgy tűnik, hogy a szokásos AMD színvonalat képviseli a radeonszoftver :DD :O :W

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#35) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Basszus, nem merem felrakni :F pedig kiváncsi vagyok...asszem még várok vele egy kicsit :))

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#36) jacint78 válasza kisbalázs (#28) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, még a GTX400-hoz is van aktuális driver.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#37) SylverR válasza SylverR (#31) üzenetére


SylverR
senior tag

Na erre véget ér a szerkesztési idő. Hülye ph fórum. :DDD
Szóval: "mert az ellenkezőjét tapasztalom".

Nem!

(#38) Digitalis


Digitalis
senior tag

Szokásos módon ment az előzőre, gond nélkül felment mint mindig, és remekül muzsikál. (Sapp.R7 265) Lépek is, vár a witcher 3. ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#39) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Valami tényleg nem oké.
A cikk 15.11-es driverről ír. AMD oldalon ezt 15.30-nak hívják? :F
Az AMD Autodetect által letöltött állományt meg úgy vágja karanténba a víruskeresőm, hogy csak úgy nyekken.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#40) GeneraL_XTX válasza tailor74 (#30) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

de valóban annyin is megy? van valami webes teszt erre, de most nem tudom hirtelen hol van :D

(#41) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ez a Desktopon történő virtuális szuperfelbontás hogyan is működik? Kiválasztottam Windows alatt az 1440p-t a fullHD monitoromra, és egy, hogy homályos a kép, kettő meg az, hogy minden elbarmolódik.

Másodlagos monitoron hatalmasra nő a félig áthúzott ablak, de az elsődlegesen is egyik ablak így skálázódik, másik meg úgy. :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#40) üzenetére


tailor74
őstag

Szerintem annyin megy. :)
Ha megtalálod azt a tesztet, linkelhetnéd... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) watador600


watador600
senior tag

Fallout 4-nél csak nekem kezdett el a térkép bugzódni? :F

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44) #85552128 válasza watador600 (#43) üzenetére


#85552128
törölt tag

Redditten is jelentették [link], meg állítólag Witcher 3-ban is van valami grafikai bug. Battlefrontban meg nem is egy :))

[ Szerkesztve ]

(#45) farkas1 válasza lev258 (#19) üzenetére


farkas1
tag

6670-re telepítettem, gond nélkül megy.

(#46) nonsen5e válasza watador600 (#43) üzenetére


nonsen5e
addikt

GTA V-nél is a gps és az objective karika is kicsit, de bugzik a kistérképen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47) jacint78 válasza #85552128 (#44) üzenetére


jacint78
addikt

Komolyan nem kívánom ezt, de nem lepődnék meg, ha a neven és a kinézeten kívül minden ugyanolyan maradna, mint amilyen volt eddig is, nagy változás ide vagy oda... :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#48) watador600 válasza #85552128 (#44) üzenetére


watador600
senior tag

Ohh, remek...

Most egyébként újratelepítettem, ezúttal ddu-val előtte letisztítottam a terepet, majd ccleaner, és aztán install, most meg nem indul automatán az új csodás kezelőfelület :F

Plusz, most a gép dobálja a vezetékes hálózatot, amit eddig szintén nem produkált... Nekem eddig csak rosszabbak lettek a dolgok :(

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#49) farkas1


farkas1
tag

Az NV fejlesztett a szoftverén, azt, hogy regisztrálni kell.
Az AMD is fejlesztett a szoftverén, ez már így jobban tetszik.

W8 alatt ismerősöm 6970-es kártyáját rá lehetett bírni az UHD felbontásra némi buherálással (HDMI 30Hz), w10 telepítés után a módszer már nem működött többet.
Ebben a programban van Egyedi felbontások menü. Remélem azzal megint be lehet állítani majd az UHD-t, mert gondolom arra is való....

[ Szerkesztve ]

(#50) jacint78 válasza watador600 (#48) üzenetére


jacint78
addikt

Plusz, most a gép dobálja a vezetékes hálózatot

júj az azért elég meredek és csak annyi változott, hogy a radeonszoftver felkerült?. :)

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.