Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rtom


rtom
senior tag

Először is köszi a cikket. :C

A ReactOS honlap szerint "Vegye figyelembe, hogy a ReactOS 0.3.11 alpha állapotban van és nem ajánlott mindennapi használatra." Szal gondolom ez lehet a válasz a telepítési problémákra.

Ettől függetlenül, ha ennyi kompatibilitási gond van, akkor kicsit jegeljék még ezt a témát.

További kérdés a biztonság: ha minden win-es cucc fut rajta, akkor ugyanannyira védtelen is a vírusokkal szemben, mint pl. egy friss XP?

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ennyi fagyást a win98 óta nem láttam :DDD

viccet félretéve: dicséretes kezdeményezés, de az MS-közeli programok okoznak galibát sokszor :( eg. Dx9, stb.

reméljük sikerül majd befejezniük. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Pont most jelentették be az ARWINSS kezdeményezést.
Össze szeretnék olvasztani a WINE-nel, mert az már egy működő win32 API (adapter :) ), a ReactOS meg ugye rendelkezik már saját kernellel és közösen talán még össze jöhetne belátható időn belül valami működő rendszer is:
[link]

De volt olyan kezdeményezés is, hogy Linux kernelhez a ReactOS, a WINE, (meg gondolom az NDIS wrapper) projektek révén windows kompatibilis kiterjesztést kellene csinálni, hogy már driver szinten kompatibilis legyen.

Amúgy fordítva már rég létezik hasonló, bár nem tudom mennyire használható:
[link].
A POSIX szabvánnyal lehet kompatibilissé tenni a Windowst, ami a UNIX és a Linux rendszerek sazbványa is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Cathfaern válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ennyi fagyást a win98 óta nem láttam"
Tulajdonképpen akkor a program tökéletes, és 100%-ig kompatibilis a win98-al :D

(#5) eziskamu válasza Cathfaern (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Bárcsak ott tartanának :( .

[ Szerkesztve ]

(#6) Barthezz2 válasza rtom (#1) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, azt én is figyelembe vettem, hogy alpha, de azért egy telepítés legalább mehetett volna, ha más nem is :D

Vírusokat passz. Meg kellett volna néznem valami víruskergetőt is rajta. Azt hiszem ezt pótolni is fogom :K

Mr.Csizmás: Hát igen, a DX eléggé nagy érvágás. Tekintve, hogy azért is lenne jó ez, mert ugye ott van ingyenesnek a Linux, de azon nem tudsz játszani. Hát itt meg egyenlőre a DX hiánya miatt nem. :U

eziskamu: Az okos ötlet lehet. Kiváncsian várom mi sül ki belőle.

Cathfaern: :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

Nemtudom pontosan ez a sun virtual box mit csinál, de a ms virtualpc ha jól rémlik egy teljesen más gépet mutat a virtuális rendszernek mint amin egyébként fut. Innentől kezdve lehet magyarázni az érdekességeket hogy miért mutat az everest furcsaságokat, és hogy miért nem megy fel mondjuk dx9 (mondjuk annak megfelelő hw nélkül is fel kéne mennie :U )
Jó lenne tényleg rendesen natívan tesztelgetni, driverek is érdekelnek hogy mennyire kompatibilis a win-esekkel :U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#8) Mr.Csizmás válasza Barthezz2 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemcsak a Dx, hanem bármi ami a winben valamennyire érinti a shellt.

de köszi a cikket, régóta érdekelnek az alternatív oprendszerek (most egy ubu 9.10-em van 2.-nak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Barthezz2 válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, nyilván nem ugyan azt a gépet teszi alá virtuálisan. Csak érdekeségképp tettem be azt a képet az eszközkezelőről.
Az everestben pedig a windows 2000 az érdekes ;)

Everybody lies.

(#10) Barthezz2 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

No igaz :)

Nekem most épp semmi, de majd egy ubuntut én is fel akarok dobni, csak a tesztig meghagytam a partíciót ennek, dehát nem akart felmenni rá :(

Everybody lies.

(#11) sz0k3e_ válasza Barthezz2 (#9) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Nézdmár a vak mindenemet :B Win 2k3 server ed.
ezt ki se szúrtam :DDD

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#12) Barthezz2 válasza sz0k3e_ (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jajj de én is elvesztem, mert 2000-re emlékeztem, és 2003 :B :D

Everybody lies.

(#13) Ipse89


Ipse89
tag

Hogyhogy ennyire "inkompatibilis" ? alfa verzió végett? :U Amúgy nem lenne rossz, főleg a régebbi kisebb teljesítményű gépekhez.

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#14) Barthezz2 válasza Ipse89 (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ház nyilván azért is mert alfa. Meghát nem egyszerű(gondolom én) úgy összehozni egy kompatibilis rendszert, hogy közben ne sértsenek meg egy rakat jogvédett dolgot. Pláne 0-ról indulva. A fejlesztést meg nemhinném, hogy milliókkal pénzelik..

Everybody lies.

(#15) eziskamu válasza Barthezz2 (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Meg ugye nem is halmozza el a Microsoft mindenféle infókkal őket, valamint a Microsoft már az első NT-k óta fejleszti a win32-es programozói felületet.
Amúgy nehezen haladnak, és sajnos még az eredeti célkitűzést se sikerült rendesen teljesíteni.
Asszem 2000 környékén még csak egy ingyenes WindowsNT 4.0 kompatibilis kernelről volt szó parancssorral, igaz közben már csak fel tudtak dobni egy kezelőfelületet.

(#16) Barthezz2 válasza eziskamu (#15) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha már kezelőfelület. Hasonlítani akarnak a windows-ra, hogy ne tűnjön fel senkinek. Viszont én azt mondom, hogy nem feltétlen a mezei user fogja használni, ha elkészülnek, hanem aki kicsit jártasabb a témába, és értesült róla. Meg hát azt sem látom jelenleg megvalósulónak, hogy ezzel telepítve fogunk gépeket vásárolni. Na szo mi szó oda akarok kilyukadni, hogy én beletennék valami frankóbb, egyedi grafikus felületet. :)

Húú, most nézem, jól betaláltam a cikket. Először egy másikat kezdtem el, csak aztán azzal nem haladtam, így elkezdtem ezt, de a webcím meg a másiknak a címe lett.. ez de gáz :DD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#17) Zoz


Zoz
őstag

Nem lehet, hogy túl új programokkal lett tesztelve? Talán érdemesebb lenne olyan régebbi verziókat megnézni, amik még Win98-on is futottak, hátha több minden elindulna...

(#18) berVi válasza Barthezz2 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

"Tekintve, hogy azért is lenne jó ez, mert ugye ott van ingyenesnek a Linux, de azon nem tudsz játszani."

nem tudom, mire gondolsz, két lehetőséget látok, de mindkét esetben baromság, amit mondasz. nézd már meg kérlek:

http://appdb.winehq.org/

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_gaming

(#19) Barthezz2 válasza Zoz (#17) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát igen, ez lehet, de most sem használ már senki(nem nagyon jellemző) 98 korabeli programokat, és ha elkészülnek ezzel, nekik sem hiszem, hogy az lesz a célja, hogy visszatérjenek a felhasználók win98 szintre..

berVi: ok, igazad van, rosszul fogalmaztam :B Azt akarják itt elérni,hogy teljesen úgy működjenek a dolgok, mint ha windows alatt játszanál. És ez azért linuxra nem igaz. Nem tehetem meg azt, hogy berakom a telepítőt, felakom, és játszok. Itt pedig az a cél.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#20) berVi válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


berVi
senior tag

"Nemtudom pontosan ez a sun virtual box mit csinál, de a ms virtualpc ha jól rémlik egy teljesen más gépet mutat a virtuális rendszernek mint amin egyébként fut."

egen, ezért hívják virtualizáviós szoftvernek. ahogy a virtualboxot is.

(#21) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Most futottam bele ebbe ReactOS-el kapcsolatban: [link]

(#22) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó lett a cikk. Azt sajnálom, hogy ez még mindig csak alpha állapotban van. A legtöbb program meg vagy ténylegesen a DX hiánya miatt, vagy egyéb, a windowsban alapból benne levő library-k hiánya miatt nem működött.

Amúgy szerintem is fel kéne tenned egy partícióra a ReactOS-t, és úgy tesztelgetni, nem pedig virtuális gép alatt.

[ Szerkesztve ]

***

(#23) eziskamu válasza Barthezz2 (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

És bele is tudnál, lásd LiteStep.
Ha már az XP-s progik 75-80%-ával nagyjából működne, el lehetne gondolkodni szebb felületen, de így nincs sok értelme.
Amúgy a ReactOs-es Explorer asszem fut Windows alatt is, ami szép eredmény ;] .

Abban szinte biztos vagyok, hogy sose lesz 1.0-ásnak nevezhető ReactOS, de remélem, hogy nem vesznek el az eredmények.
Vannak eredmények, mert ez az önálló kernel már nagy eredmény. Kérdés, tényleg csak a felsőbb rétegek gyengeségei miatt olyan amilyen ez a rendszer (leszámítva a telepítési gondokat).

(#24) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Sajnos nem látom értelmét ennek a ReactOS-nek. Sajnos elég nehéz dolog remake-elni a Windows-t másrészt mire olyan kompatibilitást sikerüle elérni addigra a Windows már sokkal előrébb tart majd és lehet addigra már a Midori is megjelenik ami meg az egész project-t értelmetlenné teszi.

Felhasználói szempontból meg nem tudom, hogy a kísérletező kedvűeken kívül kit érdekelne? Aki kő windows-os az már vagy megvette a 7-nt vagy használ megelégedéssel XP-t (Vista-t), akinek meg nincs pénze rá megoldja máshogy ami szintén ingyenes.

Aki Linux, BSD, Solaris párti annak a háta közepére nem kell a Windows, nemhogy a klónja. Ide tartozok én is. Játékon kívül be sem töltöm a Win-t mert minek? El kell ismerni, hogy az eredeti Windows is kiegészítő programok nélkül egy összegányolt valami. (Vitát elkerülve nem fejtem ki miért aki érti az úgyis tudja mire gondolok, aki meg nem nem akarom megsérteni a Windows-os lelkivilágát. :DDD ) A Vista és a 7 tényleg stabil ezzel nincs is gond.

Akinek meg abszolút mindegy annak jönne jól a ReactOS, csak jobban jár akármelyik másik open source rendszerrel, mint ezzel, mert ezerszer kiforrottabbak.

Persze ne legyen inkább igazam, és drukkolok nekik, hogy az 1.0 már használható legyen.

A veziószám meg kissé erőltetett 3.11 vajon mire emlékeztet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyértelmű hogy ez egy Linux + Wine, felextrázva.
Ennek ellenére nem egy rossz munka, szerintem elég jól teljesített.

A 440BX chipset jelenléte, meg hogy az aMSN nem tudott kapcsolódni, az nem inkább a Virtual PC miatt lehet? Az ugyanis alapból 440BX-esnek láttatja a gépet.
Engedélyezve volt a hálókártya használata a Virtual PC-re?

#24 : De héha jól jönnek olyan progik, amik csak Winnyóz alá léteznek, és valahogy kell futtatni őket... TC pl. kifejezetten hasznos és jól működik Wine-n is.
De hát erre való a Wine. Meg hát a Winehq-n van egy csinos adatbázis, hogy mi megy vele és mi nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) eziskamu válasza Cathfaern (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Pont erről írtam én is, onnan van a pdf linkje :)

(#27) lorenzen


lorenzen
aktív tag

A teszt jó, érdemes volt végigolvasni.

De! Ennek az op.rendszernek nincs létjogosultsága. Sohasem lesz belőle használható és a kor elvárásaihoz illő operációs rendszer.
Kisebb, de hasznosabb projekten dolgozva, nem veszne kárba a belefektetett tudás és munka.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#28) Barthezz2 válasza ollie (#22) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi :R
Igen, az a cyberlink programoknál egyértelmű volt, hogy a dx kell neki.

Amúgy te vagy Cathfaern nem néznétek be a modkerbe? Akadt egy kis gondom a cikkel :B :D

Everybody lies.

(#29) eziskamu válasza hcl (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Pont ez az, hogy NEM Linux!!!!!! Saját NT kompatibilis kernele van!!!!!
Szinte az az egyetlen érdemük, a többi a Wine-ból van kölcsönözve részben.

[ Szerkesztve ]

(#30) hcl válasza ollie (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Winetricks-el asszem lehet Linuxokra DX-et varázsolni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) D4rkAv3ng3r válasza hcl (#25) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Igen jól jönnek, ezért van nálam is a Vista SP2 fent (amit rég megvettem, nem most volt, ma már egy fillért se adnék ki érte. :DDD )

Egyébként van sok más alternatíva is, VirtualBox-ban mehet Win, persze játékra inkább dual boot.

Játékon kívül egyébként majd mindenre van alternatíva, persze speciális igényekre (csak AutoCAD kell, csak Photoshop) arra nem.

[ Szerkesztve ]

(#32) hcl válasza eziskamu (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz képest igencsak Linuxra emlékeztet... A felépítése is... A hibák amiket produkál, meg a wine-ra...
De ám legyen, nem látok bele :)

#31 : Bual bootot a rákba kívánom, mikor 3 dolgot csinálok egyszerre, a franc akar újrabootolni.
Nekem is itt a Win7 a 9.10 Ubi mellett, de alig használom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) D4rkAv3ng3r válasza hcl (#32) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Linxra nézve ez sértő lenne, mivel az már a 0.1-es verzióban is stabilabb volt amire szánták (!). - Akkoriban még más volt egy OS mint most és az igények is.
Szóval nem tudom mi lesz később ha ez már 0.3 körül tart és még telepíteni sem lehet.

szerk.: akkor a te igényeidnek nem felel meg a Linux, neked Win kell. Ezért nem akarja senki sem, hogy mindneki Linux-ot használjon. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Barthezz2 válasza D4rkAv3ng3r (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És a bootlogó nem ismerős? :D

Amugy most kaptam infót, hogy elvileg már van 0.4 is, csak "külsősöknek" még nem elérhető

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#35) ollie válasza hcl (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

a ReactOS felhasználó-mód része majdnem teljes WINE alap és két csapatunk régóta együtt működik

ezért

***

(#36) eziskamu válasza hcl (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondom van köze a WINE projekthez, de saját kernel . Az meg hogy hasonlít rá a felépítése? Minden normális (vagy annak induló ;] ) oprendszer hasonlít rá (pontosabban a UNIX-ra) :) .

Hopsz megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#37) hcl válasza D4rkAv3ng3r (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az én igényeimet évek óta teljes mértékben kielégíti a Linux...
A Windózt használom ezer évente egyszer :D 1-2 progi van ami nem akar menni Wine-al, és nincs Linuxos verzsönje.

@ollie : Ja, így érthető.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) tgabi333


tgabi333
tag

Nem az alfa verzió miatt **** a szoftver.

Azért alfa a szoftver státusza mert még ****.

Ilyen logikai bukfenceket... jót nevetek rajtuk....

Nem használunk ilyen szavakat a fórumon!

[ Módosította: ollie ]

(#39) Barthezz2 válasza tgabi333 (#38) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kössünk bele a betonba is légyszi, szerintem mindenki értette.. ;)

Everybody lies.

(#40) P100


P100
senior tag

A ReactOS = Windows 98. A Win 98 kernelét fejtették vissza, így gyakorlatilag egy Win 98-ról van szó, apróbb design és elrendezésbeli újításokkal. Viszont ebben nincs semmi service pack, biztonsági javítás, etc. etc. --> egy régi, ócska, bugokkal teli Windows 98 a ReactOS. Nem tudom ki az, aki ezt akarja használni :D

Szvsz. ReactOS-t használni ugyanolyan lopás, mintha tört Windowsod lenne, hiszen a ReactOS maga is egy tört Windows.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#41) commanDOS


commanDOS
senior tag

Minden tisztelet a fejlesztőké, akik a semmiből összehoztak egy windows klónt, de ki akar 2010-ben egy WIN98-as kezelőfelületre hajazó, kompatibilitási gondokkal küzdő ingyenes valamit használni? Ráadásul ha most alpha állapotban is elavult, mi lesz mire ténylegesen kész lesz? Pár ember egyszerűen nagyon kevés ahhoz, hogy egy működő, korszerű és naprakész op.rendszert hozzon létre a semmiből.
Nekem ez kicsit felesleges erőfeszítésnek tűnik, profitálni senki nem fog belőle, ellenben beleölnek rengeteg munkaórát...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42) berVi válasza P100 (#40) üzenetére


berVi
senior tag

"a ReactOS maga is egy tört Windows."

nem. de legalább odatetted, hogy szvsz, és nem tényként állítottál be egy ekkora ******.

Vigyázz a szóhasználatra!

[ Módosította: ollie ]

(#43) hcl válasza P100 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor a wine mi a ráktól tud akár Win7-t is emulálni (de XP-t tuti, azt tapasztaltam), ha egy 98? És mint kiderült, rokon cucc...

Attól, hogy win98 skines, nem jelenti azt hogy az is van alatta.

Szedd le a Win7-ről (Vista, XP) a skint, és mi lesz? Úgy néz ki mint a 98 / 2000.

Juteszembe.
PS2 emulátoron legális P2 játékot nyomni, akkor az mi?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) D4rkAv3ng3r válasza hcl (#37) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Bocs fordítva értetem. :B

Egyébként nem ez az első próbálkozás, csak azok máshogy közelítették meg a dolgot. pl. Lindows.

[ Szerkesztve ]

(#45) Barthezz2 válasza P100 (#40) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha már hasonlítgatni akarsz, akkor nt4 és nem 98, de ebbe ne menjünk bele. Amugy teljesen ugy készítik, hogy NE windows másolat legyen, és nem onnan lopják a kódot, csupán csak kompatibilisre készítik. Külön figyelnek arra, hogy ne sértsenek szabadalmat.

És egyenlőre ne beszéljünk arról, hogy régi, mikor még kész sincs :U

Everybody lies.

(#46) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy látom vannak itt kommentelők, akik ingyenes OS-t akarnak, egyből XP vagy Win7 tudással, kompatibilitással.
Gondolkodjunk már emberek...

(#48) D4rkAv3ng3r válasza hemaka (#46) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Senki sem akar Win 7 tudású OS-t de XP ellen szánták így a fejlesztők szeretnék ha alternatíva lenne. Azt azért gondolom te is balátod, hogy több, mint vicc lenne ha Win 98 alternatívája akarna lenni a ReactOS, különösen azért is mert az XP-n már rég túlnőttek a népszerűbb open-source disztribúciók ...

[ Szerkesztve ]

(#49) Barthezz2 válasza D4rkAv3ng3r (#48) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És ki mondta, hogy a win98 alternatívája akar lenni?

Everybody lies.

(#50) sz0k3e_ válasza berVi (#20) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Attól, hogy virtualizációs szoftver a 9800gtx-et még aláadhatná a rendszernek, ahelyett hogy egy 4MB-os S3 triot emulál. W7-et akartam így anno megnézegetni és hát S3 miatt nem lett az igazi élmény :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.