Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricshard444


ricshard444
veterán

A szöveg és a szóismétlés az eddigiekhez képest azért lehet alacsonyabb színvonal, mert a feltöltés, majd összerakás közben kommentáltam.
A konklúzió és a bevezető 70%-a is így készült, ha ezt nem veszitek észre, annak örülök ;]

1 hét alatt kész lett a teszt, de ennek ez az ára többek között.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#2) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Első vagyok? :C :DD

A cikk rettentő profi,látszik hogy mennyi időt raktál bele!! :R :R

Én is 7970-ről váltottam,én pozitívan csalódtam,bár sok mindenben egyet kell értsek veled.
Amin én még nagyon észrevettem a gyorsulást az a Borderlands 2 volt,ott az oc-zott 7970 már erős csata közben képregényezett,a 290 meg simán vitte.

:R :R

ehhh második ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#3) Buci21


Buci21
addikt

komoly teszt :D 7970@1400 elég bika, de ha ezekből a porszívókból egy custom hűtésest vesz az ember, akkor 950-ről 1100-ig tuti felpiszkálhatóak, ott pedig állva fogja hagyni a 7970-t. Sztem van létjogosultsága a 290-nek :R

(#4) HSM válasza ricshard444 (#1) üzenetére


HSM
félisten

Jó kis teszt, grat! :K
Őszintén szólva, nagyobb difire számítottam a 290 javára.
A teszt közben gondolkoztam el, hogy lehet az a gond, hogy mivel régebben kb. az összes kapható VGA-nak hasonló volt a setup sebessége, és a ROP sebessége is, tehát nyilván a korabeli játékokat is igyekeztek erre optimalizálni. Ellenben a hawaii dupláz, de alig van, ami profitál belőle. A nagy kérdés, merre megy majd a jövő, szükség lesz-e az extra kapacitásokra Full-HD-ban, vagy az a 4K esetén lesz fontos csak?

Amúgy amire nagyon kíváncsi lennék, 2X-es élsimítással, netán élsimítás nélkül mekkora a különbség köztük FC3-ban, ha esetleg nézted? Kisebb, nagyobb, hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#5) ricshard444 válasza HSM (#4) üzenetére


ricshard444
veterán

Azt nem tudom megmondani, mert ugye a CPU-m limitál 63 képkocka körül Single-ben ezen a részen, de nem is lehet őket összehasonlítani, mert Tahiti-vel köze nincs ehhez a folyamatossághoz.

Annyi biztos, hogy a 7970 nem viseli jól FC3-ban az élsimítást, drasztikusan csökken a teljesítménye, míg a 290 egyedül a 8x-st viseli nehezebben, de ezt is csak annyira, hogy beesik vele 50-re a képkocka.
Ez is teljesen szubjektív vélemény, mert nem tudom megmondani, hogy a CPU limitemen felül hogyan viselkednének ezek kártyák Single-ben.

Vannak dolgok...

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Hát Uram ,hoztad a szokásos teszt színvonalat , jó kis teszt lett! :C
Ahogy előttem is írták ,nagyobb "megugrást" vártam ,de ez egyben jó hír is , így egyenlőre nem kell plusz költségekbe vernem magam..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) HSM válasza ricshard444 (#5) üzenetére


HSM
félisten

:R

(#8) Milka 78 válasza ricshard444 (#5) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Le a kalappal,jó kis teszt lett és igen objektíven rámutat a teszt sajátosságaira(bench és a valós jàték közötti viszony,cpu limit,brutál 7970 vs. szerényebb 290-es példány...egy szó mint száz,szépen le vannak védve a támadási felületek,ahogy azt kell :K Van még bebben a kariba kraft csak kéne egy kiadós driver löket,mert még e téren elég karcsú a felhozatal(lehet mindenki mantlizik,driver írás helyett).Kár hogy csak most jött ki a Thief.A 14.2-es driverrel kíváncsi lennék egy 7970 vs. 290 párharcnak,de talán lesz még rá lehetőség..Személy szerint eme teszted tetszett legjobban,és a közben jelentkező viszontagságok ellenére is kitűnő munka! :K

(#9) odorgg


odorgg
addikt

AMD legnagyobb hibája, az analóg kimenet hiánya. Nem valószínű hogy monitort is cserélnék egy VGA-ért, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

+20-30k-t hajlandó lenék összekaparni egy jobb VGA-ért, de hogy mellé egy 40k körüli monitorra is beruházzak a közeljövőben, az esélytelen.

Mindezek felett a 290-es teljesítménye sem győzött meg, BF3-4 megy szépen a 7970-el is, egyéb gamekkel meg egyenlőre nem játszom.

Persze szívesen kipróbálnám azért, de az AMD már nem támogatja a monitorom, szóval a legközelebbi VGA-m, valószínű NV lesz majd.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#10) andro93


andro93
aktív tag

Jó teszt lett, én is csak azt tudom mondani, hogy látszik a belefektetett munkád. :R

Én 280X-ről váltottam custom 290-re, és összességében meg vagyok vele elégedve. 280X-nél már néhol az volt az érzésem, hogy kezd elfogyni a kártya, pl AC4, Crysis 3-ban is néhol rendesen leesett az fps, bár a 290-nel is beesik néha 40 alá is akár, de az a nagy nyílt tereken a procilimit miatt van. Az idén megjelenő játékokhoz valószínűleg már kelleni fog a 290 ereje, pl Witcher 3, Watch Dogs, Division stb.
Tomb Raider alatt 4x MSAA alatt nagyon durván kijön a különbség, Witcher 2-ben ubersampling alatt 28-30 helyett 48-50 fps van, AC4-en is sokat dobott a 290, FC3-ban pedig csúnyán droppolt 280X alatt, amikor a nagy nyílt vízfelületre néztem, 290-nél már nem.

[ Szerkesztve ]

(#11) Milka 78 válasza andro93 (#10) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony a TR és a Witcher 2(ez utóbbiba csak belekóstóltam) alatt nekem is voltak álleesős pillanataim,hogy ez igen,van itt erő.Mondjuk az ETS2 tré optimalizálatlan motorja alá is kellett egy ioyen kari,hogy ne keljen butígatnom mindent.Vicces,hogy egy 3 ropis jàték alá csúcskari kell...

(#12) X Factor válasza odorgg (#9) üzenetére


X Factor
addikt

Tudom nem illik más pénztárcájában turkálni, de akinek csak az egere meg a billentyűzete árából is kitellik egy 24"-s TFT attól fura ilyet olvasni. :B

Mellesleg DP-ről van aktív konverter 20 dodó körül e-bayen. ;)

Nem értékelném feltétlen ezt hibaként, egy olyan kártyánál ami alapból több mint 100k, valószínű h. nem egy olyan kijelzővel lesz használva amin legalább egy dvi ne lenne fellelhető.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#13) Sinesol


Sinesol
veterán

Szép teszt tőled ismét :R

Nekem igy elsöre néhol feltünöen keves fps volt ezert utananeztem gyorsan techpowerup-os tesztben es ezeket talaltam :
Metro Lastlight itt neked 42 atlagfps, míg ott 2560*1440-ben is megvan 45 fps..sima fullhd-ban meg 72. Minden maxon ott is.

Masik cim a Hitman Absolution ami nálad 40átlagfps ott meg 66.
Na meg még a Splinter Cell nálad 38 míg ott 54.

Többi ahogy néztem hasonloan alakul ott is.

Ott a cpu egy 4.2ghz-re huzott 4770k. Orajelben vegülis legalabb ugyanaz :)

Lehetséges hogy az i7-eseddel ezeknél a címeknél a nagy cpu limit lenne ami indokolja ezeket az elég kiugro eltéréseket?

[ Szerkesztve ]

(#14) ricshard444 válasza Milka 78 (#11) üzenetére


ricshard444
veterán

Mondhatjátok a tippeket, hogy miket nézzek meg, ami alatt szignifikáns a gyorsulás 280/7970-hez képest.

Sinesol: Nem, ahogy látod a gyorsulást alap és OC 290 között mindenhol 10-15%, ergo vagy mindenhol CPU limit van, vagy ami reális gyorsulást és lehetőséget takar: nincs CPU limit sehol.

Mondhatjátok a tippeket, hogy miket nézzek meg, ami alatt szignifikáns a gyorsulás 280/7970-hez képest.

Splinter Cell: 2x2 SSAA; Absolution: 8x MSAA + FXAA; Metro: SSAA bekapcsolva

Kétlem, hogy így tesztelnének mások, én nem sajnáltam a szűréseket, erre képesek a kártyák :P

Yep, Techpower:

Blacklist: 4x MSAA; Hitman: 4x MSAA; Metro: nincs AA.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15) HSM válasza Milka 78 (#11) üzenetére


HSM
félisten

TR az bizony egy 7970/280X-el is áll-leejtős sebességben. :) 2X-es SSAA-val is nagyon szépen futott nálam még a 7950-emen is tuning nélkül. :)

(#12) X Factor: Elég gáz pedig, pl. nem tudsz mondjuk második asztalnak odatolni egy kisebb, régebbi monitort a fő mellé, vagy fújhatod, ha van egy régi, de jó projektorod. :U

Nekem pl. egyre jobban hiányzik munkához a 23"-os IPS Dell mellől egy kis vacak TN második asztalnak. Egy darabig volt plusszba egy 15"-os kis pici monitor, és állati jó volt. Nem gondolom, hogy akinek van egy erős játékkártyája, attól értelmes döntés volt elvenni ezeket a lehetőségeket, hogy spórolni lehessen pár tranzisztort. :(
Ha 290-em lenne, kereshetnék DVI-os gagyi monitort, ami minimum dupla ár egy VGA-shoz képest, tök feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#16) Kbhont


Kbhont
senior tag

Nagyon jó cikk! Köszönöm szépen! :C :R :R

(#17) Sinesol válasza ricshard444 (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja kicsit erdekes ott most nezem...
Én feltételeztem hogy minden max mivel test setupnál azt irják az elérhetö legmagasabb beallitasok, kiveve külön jelzik ahol valamiert nem azok mennek, ilyen esetek pl physix off vagy tressfx off a piros es a zöld oldal fair tesztje miatt, de latom külön ki van még írva felbontasoknál irva hogy 4xAA, mind1 akkor nemszoltam semmit. Ennyi erövel a tablazatokhoz odairhatnák egyertelmübb lenne... :(((

Habár ha igy nézem akkor a többi teszt lesz erdekes mivel ott ugyanazok az eredmények csak 4xAA-val mint a te max settings méréseidnél, na de mind1 mégegyszer kösz a tesztet.
Anno en is ezen a vga-n gondokodtam de vegül ugy gondoltam elég a 280x és így a teszted alapjan úgy tűnik nem jartam volna lényegesen jobban a 290-el :R

[ Szerkesztve ]

(#18) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Gratula a cikkez, érdekes lett :)
Illetve jó a játék ízlésed :D

(#19) ricshard444


ricshard444
veterán

Nos igen, a analóg kimenet hiányát nem hoztam fel a cikkben, igazából sokmindent nem, amiről helyénvaló lenne beszélgetni, de arra ott a fórum.

Én is nehezen éltem meg ezt a hiányt, túlélhető, de tökönrúgás az olyanoknak, mint én vagyok.

Vannak dolgok...

(#20) X Factor válasza HSM (#15) üzenetére


X Factor
addikt

Tényleg igazat is adnék ha a 10k-s 19-es TFT-n esetleg nem lehetne DVI.

Kb. arra emlékeztet az egész amikor az alaplap gyártók elkezdték elhagyni az IDE illetve PS2-es csatikat. Eleinte mindenki panaszkodott, h. de ha neki esetleg van egy olyan eszköze h. .... majd szépen tovább léptünk.

Továbbra is fenn tartom, h. aki több mint 100 ezret költ vga-ra az el is tudja adni az 5k-s monitorát és rádobni mégegyszer annyit, illetve pár ezerért rendelhet aktív átalakítót.

Azt a részét értem h. ez viszont így körülményesebb mintha az ember szimplán bedugja.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#21) HSM válasza X Factor (#20) üzenetére


HSM
félisten

A PS2 csati hiánya bizonyos lapokon extrém szívás. Jópárszor kellett előtúrnom a PS2-es régi csodám, mikor valamiért nem "szerette" a BIOS pl. DOS alá emulálni. :U Az IDE csati elhagyása korrekt húzás volt, nem fog hiányozni. :) A PCI-t megértem, bár amúgy amíg lehet olyan lapot veszek amin van, az 50 rugós PCI hangkarim eszem ágában sincs lecserélni. :)

Itt csak maga a gesztus kellemetlen, hogy ők spórolnak mondjuk 500ft gyártási költséget, én meg vehetek 5-10 000-el drágábban monitort, ha szükségem lenne rá.... :(

(#22) odorgg válasza X Factor (#12) üzenetére


odorgg
addikt

99%-ban használt cuccokat veszek a pc-be, szóval az egéren kívűl a többi cucc sem új, és nem 2 havi fizetésből spóroltam ösze az árát, még így sem, hanem hoszú évek alatt jött össze, mindíg kisebb + összegek ráfordításával, az előző hardver elemek használt árát belekalkulálva, az új, szintén használtba.

Egerem 2 éves, 17k-volt, bill használt, fogalmam sincs menyi idős, 10k volt. Enyiből nem jön ki egy 24"-es monitor még használtan sem nagyon, illetve ezeket is már legalább 2 éve nyúzom, direkt ezért vettem, hogy ne keljen félévente 5k-s a4tech meg hasónló "minőségi" bill, egér, kombóra beruházni.

Monitorom 5 éves, és jól müködik, nincs vele bajom, és én úgy terveztem hogy addig használom míg be nem adja a kulcsot. Ha ez bekövetkezne, van a padláson egy CRT csoda, amit ideéglenessen be tudok fogni ha úgy alakul.

Szóval hányozni fog az analóg kimenet, mert a jelenlegivel dobhatnám ki a régi CRT-t is, ha digitálisban gondolokoznék, és persze a jelenlegit sem tarthatnám meg tartaléknak, mert azzal sem mennék semmire, ugyan is nem tudnám használni, még tartaléknak sem.

Lényeg az, hogy a 200Ft-os analóg kimenet elhagyásával pl nekem akár +20-30k-s költséget generálnak, ami miatt a VGA csere 30k helyert mondjuk monitoral együtt 60-ba fog kerülni, aminek én nem örülök, mert nem szerencsejátékon nyerem, illetve nem is anyu+apu adja a pénzt a PC-re. :(

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#23) Milka 78 válasza HSM (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bezony igaz,de az a 7870cf-en is villám gyors volt(legutolsó patch,ultimate beállítás,minden ràtúrva).Aztán jött a 4x SSAA-és lefagyott a mosoly...egész addig amig jött a mostani karim.Én úgy érzem/tapasztalom,hogy ez a kari magas minőségű szűrők mellett tud villantani.Amint butítok a grafikán már nem is olyan nagy az előnye.Pl a 7870cf-em fps-be kenterbe verte a 290-et ha kompromisszumokat kötöttem a szűrők terén.Csak én ki nem álhatom a kompromisszumokat :DDD

(#24) HSM válasza Milka 78 (#23) üzenetére


HSM
félisten

Az Ultimate az csirke, az FXAA meg undorító ronda, annál még az AA OFF is szebb. :D
Nálad a 7870-ekkel amúgy a 2GB VRAM is neces lehetett. Amúy nem csoda, hogy itt villant a 290, a 4X-es SSAA olyan terhelés a ROP-oknak, mintha 4K-ban tolnád FullHD helyett. :D
Amúgy 2X-es SSAA-val nekem a 280X teljesen szépen fut, a 4X-es viszont már sok neki, sebességben másfélszeres az FPS, ha csak 2X-esre rakom, ami nagyon nagy difi.

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Valami nem stimmel nekem... Nem lehet, hogy mégiscsak több helyen vagy CPU limites, mint gondolnád?

Csak azért furcsállom, mert nemrég raktam fel a Grid2-t én is és úgy rémlett hasonló eredményeket produkált, mint neked, holott nekem csak egy 270X-van. Itt most konkrétan a nálad kapott 7970-es eredményre gondoltam.

Aztán most kíváncsiságból lefuttattam újra a benchmarkot és nem tévedtem:

Avg: 59,5 fps
Min: 45,64 fps
Max: 76,99 fps

Akkor az hogy lehet, hogy egy 270X jobb eredményt ér el, mint egy alapon futó 7970? Beállítások ugyanazok, 1080p ultra, 8f16eqaa. Szóval ezt most nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#26) Sogron


Sogron
tag

Hali!
Grat a teszthez! Az 5. oldalon az első teljesítmény %-os diagramnál szerintem nem stimmelnek a karinevek. :)

(#27) X Factor válasza odorgg (#22) üzenetére


X Factor
addikt

Teljesen érthető az álláspontod, de már elsőre is jeleztem, h. erre rég van megoldás.

Akik esetleg régebben használtak 3 monitoros felállást, szembesülhettek hasonlóval. 2 monitor ment DVI-ba, vagy esetleg D-SUB átalakítóval, a 3.ik-nak marad DP vagy HDMI, mivel DP-vel csak felsőkategóriás monitorok rendelkeztek, így értelemszerű volt egy HDMI-DVI átalakító. És ekkor derült ki h. nem lehetséges, mert a kimenő képi digitális jelnél a DVI és a HDMI hasonló szabványt használ amiből a kártyák csak 2-őt címeztek szeparáltan, így max úgy lehetett megoldani, h. az egyik kép klónozott volt nem pedig kiterjesztett asztal.

No pont ezért jó h. vannak pár ezerért aktív konverterek :)

tomab04a Van fele annyiért, lsd hsz. eleje. ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#28) tomab04a válasza odorgg (#22) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Ami kimaradt az a konverter 20 dodóért :)

Nincs ekezet.

(#29) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Klassz teszt, viszont sajna a 920-as még 4.2 Ghzen is kevés már ehhez a fenevadhoz, a játékok zömében érezhető a cpu limit

(#30) Dany007 válasza BeLucZ (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Mondom én, hogy máshol is CPU limit van. :) Az az ősrégi i7-es már édeskevés egy 290-hez, de talán még egy 7970-hez is. A 920-as teljesítménye vetekszik az én kis APU-mmal is. Ehhez meg max egy 7870-et ajánlottak.

No de nem is ez a lényeg, hanem megnéztem a PH-s teszteket, hogy lehessen mihez hasonlítani, ahol tényleg kivan hajtva a kártya.

[link]

Itt azt látni, hogy a 270x-nél jó 25%-kal erősebb egy alap 7970 és majdnem 40%-kal erősebb egy 7970GE.
Eközben a kollega tesztjeiben azt látni, hogy konkrétan Grid2 alatt a 270x-em 10-12%-kal gyorsabb, mint egy alap 7970. Jó, az enyémen van egy 70mhz-es gyári OC, de még így is bő 10%-kkal vernie kéne az alap 7970-nek, nem pedig 10% hátrányban lennie. (a többi játék nincs fent így azt nem tudom kipróbálni)

A Crysis 3 teszt is furcsa. PH-s teszt alapján 1920x1200-ban de csak 1xMSAA-val a sima 290 64fps átlagot produkál. Itt a tesztben meg csak 39-et igaz 4xMSAA-val.
Szóval valami itt biztos nem stimmel.

(#31) andro93 válasza Dany007 (#30) üzenetére


andro93
aktív tag

A PH tesztben nem 1x MSAA van, hanem 1x SMAA, ami kevésbé fogja meg a kártyát, mint az MSAA.
Guru 3d tesztjében full hd, minden max, FXAA-val, ami kb annyira terheli a kártyát, mint az 1x SMAA, 54 átlag fps-t mértek Asus dcu2 290-el, ref 290X-el pedig 55-öt. PH tesztben valami Canyom mapon mértek, de nem tudom melyik az, rá is kerestem, de nem dob ki ilyent a google meg a yt se.
szóval az a 39 fps átlag 4x MSAA-val nem meglepő, de a cpu limit is közrejátszhat benne néhol, nálam a nagy nyílt tereken jött elő a cpu limit.

[ Szerkesztve ]

(#32) ricshard444 válasza Dany007 (#30) üzenetére


ricshard444
veterán

Nincs limit, a gyorsulás a játékok 90%-ban a helyén van.Ekkora szűrések mellett amit kaptak a kártyák, ne várj nagyon proci limitet.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#33) Dany007 válasza ricshard444 (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Jo akkor adj magyarázatot arra, amit a #25-ben irtam!
Mert az nem letezik hogy 270x-em erosebb legyen egy alap 7970-nel!

(#34) nakos1212 válasza HSM (#15) üzenetére


nakos1212
senior tag

Egy 100ft-os dvi-vga cucc?

(#35) belinho válasza Dany007 (#33) üzenetére


belinho
senior tag

Ezt próbáltam már elmagyarázni neked a múltkor is, ha nagyon leterheljük a kártyákat, akkor nem jön elő a cpu limit, mert vga limit van, és így egy jóval erősebb proci mellett sem kapsz több fps-t.

Az anomáliát meg valószínűleg másik driver, vagy beállítás, eltérő játék verzió, vagy patch okozza.

(#36) Dany007 válasza belinho (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Bocs de az szerintem nem letezik hogy masik jatekverzio vagy hasonlo miatt egy alapvetoen 20%-kal erosebb kartya 10% hatranyban maradjon ugyanazon beallitas mellett.
Amugy nalam win7 64bit es 13.12- es driver van fent.

(#37) gbors válasza Dany007 (#33) üzenetére


gbors
nagyúr

CPU-limit keresés terén érdemes megnézni a sima és a húzott 290-es eredményeket - ha 15-20% van közöttük, akkor nincs CPU-limit (Hitmannél kicsit kevesebb is lehet, mert nagyon sávszélesség-igényes, és a memórián jóval kevesebb tuning van). az esetek többségében ez meg is van, úgyhogy maximum enyhe CPU-limitről lehet szó, és csak a 290 esetében.

a #25-re a magyarázat valószínűleg a beállításokban keresendő. az Ultra preset nem kapcsol mindent maximumra - a soft ambient occlusiont biztosan nem, ill. az advanced lightingot és a global illumintationt is érdemes ellenőrizni. nekem a 270X-es eredmény amúgy magasnak tűnik azzal az AA-val, még soft AO nélkül is.

a cikk amúgy kitűnő, az alaposságért hatalmas respect :R

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#38) belinho válasza Dany007 (#36) üzenetére


belinho
senior tag

Pedig elhiheted, hogy nem cpu limit van, nem ez okozza.
Nem tudjuk melyik verzió ment nála, mert akár egy patch is látványos gyorsulást hozhat. De nála a tesztben 13.11 beta 9.2-es driver és windows 8pro os fut szóval ez is közrejátszik.
Meg ahogy az előbb írtam, és Gbors kollega is írja, szerintem is a benchmark eltérő beállítása okozza az anomáliát, mert az biztos, hogy a 270X nem gyorsabb a 7970-nél.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dany007 válasza belinho (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Annyira nem vagyok noob hogy ne raknék mindent maxra!
De ha nem hiszitek el bemásolhatom az xml file-t.

szerk.: ha meg driver vagy windows verzióbeli eltérés okozza a különbséget akkor az kihat a több tesztre is így viszont az egész összehasonlítás irreleváns lesz...

@gbors:

Okés, az OC-re növekedés az jó példa / bizonyíték.

[ Szerkesztve ]

(#40) ricshard444 válasza gbors (#37) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi a magyarázatot és köszi szépen :R

Vannak dolgok...

(#41) X Factor válasza nakos1212 (#34) üzenetére


X Factor
addikt

Pont erről beszéltünk, a probléma az h. itt már egyik DVI se továbbít analóg jelet, tehát nem mész semmire az általad említett eszközzel.

Make things work

(#42) gbors válasza Dany007 (#39) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem az nem noobság, ha bekapcsolsz egy Ultra presetet, és feltételezed, hogy minden maxon van. ill. az sem az, ha mindent maxra teszel, és utána nem ellenőrzöd, hogy a játék nem állított-e el valamit - a GRID 2 ugyanis ilyet is tud.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) Janus27


Janus27
tag

Üdv srácok! Jó kis teszt, nekem nagyon tetszik ez a 290-es kártya :)
Az analóg problémával kapcsolatban lenne kérdésem: Egy elég régi (5-6 éves) BenQ 22"-es monitorom van amin szintén csak D-Sub van. Jelenleg egy Geforce 9800GT videokártyát használok, amit Radeon R7 250X-re vagy R7 260X-re szeretnék cserélni a közeljövőben. Szerintetek működni fog a DVI-DSUB átalakító vagy vehetek új monitort is?

(#44) Dany007 válasza gbors (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Oke, hazaerek es megnezem nem e allitott el valamit magatol. Bar most meg azt az infot kaptam h elegge bugos az a benchmark lehet attol is az elteres...

(#45) cinkoxid válasza Dany007 (#30) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Azért az elég durva feltételezés, hogy az APU vetekszik a 4,2 GHZ sebességen járó 920-assal (ami ilyen sebességben megegyezik az alapórajelen járó 4770-essel. Tudom, mert van/volt mindkettő és teszteltem)
Illetve, hogy max 7870-es járna mellé...
Ha cpu limit lenne, akkor mitől emelkedne az fps, ha tuningolja a vgát? Korábbi tesztjeimben látszott a limit, amikor crossfire-ben tesztelt két erősebbet. Ott csinálhatott bármit, az fps szám megmaradt...
Itt növekszik, tehát nincs limit.

(#46) X Factor válasza Janus27 (#43) üzenetére


X Factor
addikt

Igen fog, ez csak a 290-est érinti.

Make things work

(#47) Giot


Giot
addikt

Jó, ügyes, alapos cikk!
Köszi!

(#48) Dany007 válasza cinkoxid (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tulhuzottra gondoltam de jomultkor egy fx8350-est szinten tulhuzva kevesnek talaltak egy 290-hez... akkor az osi 920...

De tenyleg nincs limit az rendben, csak a grid2-s eredmenyt furcsallottam! Nekem min 20%-kal kevesebb fpst kellene kapjak mint o 7970-nel...

(#49) odorgg válasza X Factor (#27) üzenetére


odorgg
addikt

Thx az infót, ennyit tényleg megér, lehet rá is próbálok :K :R

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#50) Giot


Giot
addikt

Milyen beállítások mellett futott le a Metro Benchmark-ja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.