Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Amíg magyarul egyik sem tud, a kérdés csak elméleti részünkről...
Valamint 86 és 84%, hát... nagy előny.

[ Szerkesztve ]

(#2) peestee83 válasza helixP (#1) üzenetére


peestee83
aktív tag

De ezzel is hetekig ellesznek a fanatikusok.
Hogy kinek jobb a találata, stb.
Néha biztos jó a hangalapú keresés is, de hogy ennyire lusta legyek, hogy bepötyögjem, kezd sok lenni :)

Cor ne edito

(#3) Picike8


Picike8
aktív tag

Lehet lámaságot beszélek, de a Sirit csak évente frissítik szemben a Google Asszisztens ~heti frissítéseivel... :U

[ Szerkesztve ]

(#4) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Jó ez a 84 és 86%. Már csak azt magyarázza el nekem valaki, hogy tulajdonképpen mire jó ez a hangasszisztens? Szórakoztam már vele, de értelmét nem látom.

Nyugodj békében Integra!

(#5) sYs válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


sYs
tag

Vezetés közben nem akarsz a menüben turkálni csak lekiabálod hogy OKÉ GUGÜl, DRÁJV MI HÓM.

(#6) dreamdancer válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


dreamdancer
őstag

Magyarul/Magyarországon nincs is sok értelme.

Nem a lényeg a fontos.

(#7) halkow


halkow
őstag

vov, húú de nagy magyarisztánul még az év tizedben tudni fog?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#8) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Google now-val szorakoztam egy ideig, de aztan feladtam. Ha navigacios parancsot akarok adni neki, csak angolul erti meg, de ugy eselytelen magyar helysegnevet vagy varosreszt megadni neki. Ha magyarra allitom akkor viszont csak es kizarolag keresni hajlando, habar megerti a celt, de csak raguglizik.
Zenet kerni tole regen vicces volt es neha sikerult is angolul, manapsag mar csak szokoevente inditja el a lejatszast, hiaba indexeli be a zene lejatszot, meg erti meg a szam cimet, allandoan azt ajanlgatja, hogy vegyem meg a play storebol a szamot...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

sYs: :R Ez még reálisnak is hangzik.

dreamdancer: Angolul próbáltam. De csak egyszerűbb dolgokat, ami egy ide látogatónak is jó lehet. Mondjuk hogy milyen idő várható, merre van kávézó, hogy jutok el xy helyre... Csak én ezeket mind kézzel szoktam végezni, mivel kényelmesebb, és privátabb így.

Nyugodj békében Integra!

(#10) macskea


macskea
őstag

Én azt nem tudom belőni, hogy ez a 84-86 százalék most nagyon jó, mert azért biztos nem kis teljesítmény, vagy inkább azt vegyem észre, hogy ötből egyszer hülyeséget mond vagy csinál, ami rövid távon is idegesítő. Inkább azt kellene tudni, hogy ezek a százalékok hogyan tevődnek össze, az sokkal többet elmondata a használhatóságukról, mint egy ismeretlen súlyzású érték.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#11) helixP válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Szatyor95, peestee83: Pedig valószínűleg ez lesz a jövő. Vagy a jövő egyik nagy lehetősége. Ha majd nem nem csak 84% lesz, meg magyarul sem csak találomra mennek a dolgok, akkor igenis hasznos lehet.

(#12) macskea válasza Szatyor95 (#9) üzenetére


macskea
őstag

Én sem érzem úgy, hogy lelkileg fel lennék készülve rá, hogy az utcán Google-t kiabáva keressem meg a következő fagyizót. Ehhez azért alapos szemléletváltás kell, és nem csak a felhasználók részéről, hanem a környezetüktől is.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) w333 válasza macskea (#12) üzenetére


w333
félisten

Melyik a cikibb ... az ha bemondod a telefonodnak hogy fagyizó, vagy ha nyomkodod és neki mész egy villanyoszlopnak ? én már mindkettőt láttam élőben ... a villanyoszlopos jobban tetszett mindenkinek :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14) borbastomi válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Szerintem a látássérülteknek is jól jöhet. Számukra jelenleg az okostelefonok nem túl hasznosak, hiszen nem látják, mit ír, hova kéne nyomni, viszont így simán meg tudják kérdezni tőle, hogy merre menjenek, milyen az idő 10km-rel arrébb... stb.
Illetve a mai péklapátok idejében, ha headsettel is működik (erről tud valaki valamit?), akkor szintén hasznos tud lenni, ha nem kell előhalászni a vágódeszkát a táskából.

(#15) blade zte válasza helixP (#1) üzenetére


blade zte
őstag

?!

Akkor hogy-hogy van benne magyar mint választható nyelv? Vagy azzal valami gond van?

Engem elsőre megért, felmondtam neki verset, azt is leírta hibátlanul.

(Ja, hogyha annyira kezdetleges, akkor nem szóltam :D )

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#16) Schmidi


Schmidi
tag

86%-84% nem nagy különbség. Mondjuk a Cortanat is tesztelhették volna.
Számomra notebookon hasznosabb lenne a hangalapú asszisztens, mint telefonon. Mobilon maximum a GPS-nek mondom be a címet, hogy ne kelljen vezetés közben gépelni. Számítógépen viszont egyszerűbb lenne dolgozni vele. Nyisd meg a .... programot, írd be a naptárba találkozót, hívd fel skype-on a kollégát, küld el email-ben az akármit az akárkinek. :) Mondjuk attól még messze vagyok, hogy úgy dolgozzunk, mint Tony Stark és Jarvis. :DDD

(#17) macskea válasza w333 (#13) üzenetére


macskea
őstag

Én inkább megállok arra az egy percre, amíg megkeresem. :) Amúgy az oszlopos tényleg szórakoztatóbb, a másik inkább ijesztő. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#18) j-cool


j-cool
tag

Pedig milyen jó lenne ha kis hazánkban is működne…

Vezetés közben ha mondjuk megváltozik az útvonal hanggal megadni új címet, vagy sms-re válaszolni szóban. Autóban nagyon hasznos lenne, ha működne. Elvileg iOS8-ban már magyarul is lehet neki diktálni, szóval az sms-re válaszolás már meglesz benne.

Plusz gyengénlátóknak is hasznos lehet, vagy mondjuk ha piszkos kézzel nem akarsz a telefonodhoz nyúlni…
Szerintem hasznos, nekem legalábbis mindenképpen jó lenne.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#19) Horsee


Horsee
csendes tag

Van magyar nyelv már jó ideje. Ugyan nem "válaszol", csak beírja a keresőbe, és szimplán rákeres, de akkor is jobb, mint a semmi.

(#20) antim


antim
tag

Magyarul már szépen ért a google, nem értem miért nem élesítik a magyar parancsokat.

Van egy olyan beállítási verzió, hogy a rendszer angol, google now magyar, és akkor érti a parancsokat a magyar utcanevekkel, csak gyakran összezavarodik. Viszont magyar smst, csetet így nem lehet diktálni, amire pedig a legtöbbet használom.

[ Szerkesztve ]

(#21) bostone


bostone
addikt

A Samsung Galaxy S2-őn reklámozták nagy erőkkel a "beszédfelismerő" rendszer előnyeit. Akkor kipróbáltam, körülményesnek tűnt, bizonytalannak. Van benne potenciál, de szerintem, minimum 5-10 év, mire kiforrja magát a rendszer. Egyébként sem lehet véletlen, hogy a neves autógyárak és az operációs rendszerek üzemeltetői, bőszen tárgyalásokat folytatnak és tesztelik az "okosauto" prototípusait.

(#22) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#23) helixP válasza blade zte (#15) üzenetére


helixP
nagyúr

Persze, hogy beírja amit hall, de az intelligens keresést nem fogja neked megcsinálni. Arra csak pislogni fog, hogy Navigálj el a budapesti parlamentig.

(#24) azopi74 válasza FeRRaR1 (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Ez hatalmas :))

(#25) blade zte válasza FeRRaR1 (#22) üzenetére


blade zte
őstag

Csúnyabeszédre begyorsít? :DDD

Oppo find 7 astro black

(#26) azopi74 válasza FeRRaR1 (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Azért Cortana-nak sem kell szomszédba menni egy kis humorérzékért:

"What do you think of Apple?"

:)

Aki nem tudná, miről van szó:

(#27) C$abi


C$abi
aktív tag

Bárki bármit mond, a Siri okosabb a Google Now-nál, és ez tapasztalat, nem csak levegőbe beszélés.
Egy ideig használtam iPhone 4S-t, és jóval gyorsabb valamint okosabb, mint most az S4 Active-omon. Mindemellett a Google előnyös helyzetben van a Siri-vel szemben a Google Search-csel, mert a Bing Search nem sokkal, de butább a Google keresőjénél. Már csak Cortana-t kellene kipróbálni...

(#28) debrejo válasza FeRRaR1 (#22) üzenetére


debrejo
senior tag

made my day! ;]

(#29) blade zte


blade zte
őstag

Amúgy mit is hasonlítgatjuk egy drága telefon szolgáltatását két olyannal, amit szinte bárki használhat?

Oppo find 7 astro black

(#30) macskea válasza blade zte (#29) üzenetére


macskea
őstag

Ez nem egy telefon szolgáltatása, hanem egy OS-é.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#31) blade zte válasza macskea (#30) üzenetére


blade zte
őstag

Akkor OS. Így sem látok változást...

Oppo find 7 astro black

(#32) Menthirist


Menthirist
veterán

Szerintem itt többen keverik a dolgokat. Az android (legalábbis pár app biztos, de talán már az alap android is, én legutoljára talán Dragon-nal próbáltam) ért magyarul, mármint képes felismerni milyen szavakat mondtál, de megérteni nem fogja tudni. Ehhez ugyanis, az ezzel való keresésre egy úgynevezett knowledge graph kell, ami alapján értelmezni lehet a szöveget, hogy tudja, mit is akarunk (kontextusában). Ilyen jó pár nyelvre van már, de a magyar nyelv ragozós és nem túl egyszerű nyelvtana igencsak megnehezíti a dolgot, ami vegyítve azzal hogy csak 10 millióan vagyunk (abból is sokakat nem érdekel, kevésbé vagyunk techie-k, mint pl Dél-Koreában) nem igazán teszi prioritássá a megoldását.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#33) Tidzsimon válasza helixP (#1) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Amúgy, nem értem miért nincsenek más nyelvek, ha már felismeri mit beszélek, akkor már csak a parancsokat kéne lefordítani.
Menthirist nem oly bonyolult, van pár parancs aztán kész, legfeljebb magyartalan lenne. Útvonalterv, helyzetem, szeged széchenI tér...

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#34) Cathulhu válasza Tidzsimon (#33) üzenetére


Cathulhu
addikt

Regen meg a windows mobile idejeben volt egy PDA-m. Lassu is volt, net se volt rajta. Megis volt rajta egy app, ami egyszeruen felsorolta milyen parancsok erhetok el a gepen, es azokra tudtam tanitani neki szoveget. Nem volt olyan szofisztikalt es olyan hude okos mint ezek a mai nyelvfelismero es analizalo cuccok, hasznalhatosagi faktora megis tobbszorose volt a maiaknak, az anyanyelved sem erdekelte es a neten se akart allandoan logni. Szeretem mikor a egy allitolag sokkal kifinomultabb megoldas utan toredekere esik valaminek a hasznalhatosaga :D
Ha mar hallas utan egesz turhetoen dolgoznak (marpedig egesz jo sms-eket lehet diktalni) akkor mar csak par aktivalo szora kellene ratanulniuk, de neeeeem...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) macskea válasza blade zte (#31) üzenetére


macskea
őstag

Az már akkor user error. :U

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) Luck Dragon

Hát az a 2% elenyésző számomra. Csak a magyar nyelv miatt a now egy picit jobb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.