Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Én meg nem írom hogy el innen, mert megteszi majd más helyettem, meg aztán ez is volna a cél. Dögölj éhen, vagy húzz el, kell a föld, kell a víz másnak.

Rip and tear

(#2) csƵ


csƵ
őstag

Miért kell minden hétre 2 ilyen topik? Vagy az előző törölve lett és itt lehet folytatni a flame-et?
Menjen el, aki ennyire pénzközpontú.

(#3) nincsisbéla válasza csƵ (#2) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ezt nagyon adom! :K A pénz a minden? Sírjunk csak!

Mentalita'

(#4) hoffman_ válasza csƵ (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha Pitter helyében lennél, akkor nem kérdeznél ilyet. Annak könnyű, akinek nincs szar a palacsintában. Azt sem hiszem, hogy el akarna menni, egy nyamvadt szó nem utalt erre.

Pitter:

Sokan vannak így, tudod te is. Van, hogy jön valami olyan nagy bukkanó, ami után kitört az emberből az ilyen, ez van. Azért sem szabad feladni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) csƵ válasza hoffman_ (#4) üzenetére


csƵ
őstag

Mindenkinek szar van a palacsintájában, aki nincs a felső 10000-ben. :)
Ezzel be is fejeztem a topikban való tevékenységemet.

(#6) Иван válasza csƵ (#2) üzenetére


Иван
őstag

Majd eléneklem a székelyhimnuszt, és akkor jól lakok.

Amúgy meg nem értem miért szégyen, ha valaki el akar menni innen. Az idők folyamán az emberek mindig oda mentek, ahol jobb volt. gondolom őseink se azért indultak egy az orosz szteppékről, mert unatkoztak. Vagy az írek azért mentek Amerikába, mert unták már a tájat.

Teljesen megértem az illetőt, szar ez a hely, szar minden, és az emberek morálja is szar, mert már 100 éve megy az ígérgetés, hogy 4 év múlva sokkal faszább lesz. A nagy szart lesz faszább. Itt átnézek e kerítésen, és látom hogy sógorékhoz képest egyre nagyobb a lemaradásunk.

Na de nem baj, Afrikában még szarabb. Egyelőre.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

(#8) Brutális eb válasza csƵ (#2) üzenetére


Brutális eb
addikt

Minek jössz ide és olvasod?

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) Lenry válasza csƵ (#2) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon jól mutatja, hogy mennyire rossz a helyzet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Pitterix válasza csƵ (#2) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem akarok én flamet, sem elmenni, sem politizálni, sem megsérteni senkit! Nem szokásom.
Csak leírtam amit gondolok.
Amúgy szerintem ez nem tiltott itt a PH-n.
Ha mégis, elnézést kérek!

(#4) hoffman: Köszi! Igen tudom. "Ismersz", milyen vagyok, de ennek már ki kellett jönnie..
És nem adom fel (még akkor sem, ha most volt pont egy olyan esetem, hogy 4* próbálkoztam valamivel, mondjuk azt, hogy senki sem állt mellém, de azért is, "harcoltam"....és nekik lett igazuk)
Különben az vigasztal mindig, hogy van egy szerető feleségem és néhány jó fej ember.. :B

Ha bármilyen szabályba ütközik ez a bejegyzés, úgy elnézést kérek a moderátoroktól és törlöm.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#11) Dluinet válasza D1Rect (#7) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyan sablonos vagy :D

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12) Viszlát


Viszlát
addikt

Az utcánkban is él egy építkezési vállalkozó, múlt héten beszélgettem vele, hasonló cipőben jár mint te. Most ott tart, hogy vett egy telket az élettársa nevére, a jelenlegi házukat elkezdte szétszedni, hogy csak az ytong marad, elege lett, eltűnik a térképről.

Egyébként meg ő mesélte, hogy egyszer egy ismerőse azt kérdezte tőle egy terjedelmes panaszáradat után, hogy miért nem fizetsz le néhány embert? Merthogy vannak olyan melók, amik fizetnek, sokszor úgy, hogy munka szinte nincs is, csak egy részét ugye vissza kell juttatni. Itt tartunk...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Pitterix válasza Viszlát (#12) üzenetére


Pitterix
őstag

Van egy kb hasonló sztorim: dolgoztunk egy gyereknél, az apja, olyan, na szóval elég nagy "király". A srác egész szimpatikusnak nézett ki.....
Csináltatott magának egy bazi nagy házat, saját liftet szeretet volna, mert ugye lusta lenne gyalogolni. Apuci közbeszólt, hogy ezt azért mégse kéne(de hozzáteszem, hogy egy csúnya mennyezetre költött kb fél millát). Ezért, mivel megvolt a lift aknája, azt el kellet burkolni, korlátnak pedig üveget akart.
Megegyezett az üvegessel, hogy 2,4millió anyaggal együtt(azért ilyen olcsó, mert ragasztott az üveg). Szegény üveges megcsinálta, de közben a srác kért árajánlatot egy másik ürgétől, valamilyen üvegre, ami 1,8millióFt lett volna.Közben elkészült a korlát teljesen és jött volna az elszámolás, erre a gyerek azt mondta, hogy ő biza nem fizeti ki a megbeszélt összeget, mert ki lehet hozni olcsóbban is. Az üveges próbált beszélni vele, de nem sikerült megegyezniük. A gyerek örült, mint majom a farkának, de az üvegesünk egy szép napon odament és szétrúgta az egész korlátot, ami nem volt egyszerű, mert erősített üvegről van szó.Ugye egészben nem vitte, vagy vihette volna el, de mivel törött "kénytelen" volt elvinni.
Hogy azóta mi a helyzet nem tudom, de gondolom ezzel lezárult az ügy.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14) psyho85


psyho85
aktív tag

Ide csak azért írok, mert gyűjtöm jobb oldalra az áthúzott topic linkeket. :))

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#15) Dany007 válasza csƵ (#2) üzenetére


Dany007
veterán

"Miért kell minden hétre 2 ilyen topik? "

Ebből pont az látszik, hogy mekkora a probléma. Hogy hetente van legalább két olyan ember, akiknek semmi köze egymáshoz, de mégis mindegyik a megélhetési nehézségekről panaszkodik. Ráadásul itt.
Kell egy bizonyos szintig jutni idegileg, hogy az ember eljusson odáig hogy kiírja mindezt magából. Na hát ha ilyenből már heti kettő van itt, akkor tényleg elég szomorú a helyzet. És én pesszimista (vagy realista?) vagyok. Ellenben a sz.gépes játékok grafikájával, ez csak rosszabb lesz.

(#16) Ringman válasza Pitterix (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

van olyan munka, amit (tervezési) 1 éve (!) nem tudtak/tudnak - önkormányzat - kifizetni.

(#17) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Sose értettem, hogy miért jó nyafogni egy számtek fórumon.

Biztos megoldódik valami tőle. :U

(#18) Viszlát válasza juliabrilke (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez nem egy számtech fórum, ez egy közösségi oldal blogszolgáltatása. Arról nem is beszélve, hogy ez minden volt, csak nem nyafogás. Ne legyél antiszociális. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) juliabrilke válasza Viszlát (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tőlem nevezhetjük bárminek, akkor se hiszem, hogy ha itt leírja, akkor megváltozik valami is.

Ha nem tetszik neki a rendszer, akkor javítson rajta, szerezzen másik munkát vagy javítson rajta. Tegyen valamit érte, ne csak várjon a csodára.

(#20) Viszlát válasza juliabrilke (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom miből gondolod, hogy ilyen szándékkal írta meg. Nyilván, hogy ettől nem változik, nem oldódik meg semmi, nem is értem ez miért vetődött fel...

Viszont a problémákról beszélni, esetleg együttérző reakciókat kapni igenis segíthet, mentálisan, pszichésen. Történjen ez a családban, egy baráttal, vagy egy blogon, teljesen mindegy, önbizalmat, új erőt adhat, hogy másnap megújult eltökéltséggel folytassa a gürizést, a megoldás keresését. Ha ezt nem látod, akkor tényleg antiszociális vagy (vagy csak simán bunkó :P ).

Én pl. ezerszer inkább olvasok el tucatnyi ilyet, a huszonezredik okostelefon bemutatója, vagy egy számítógépház tesztje helyett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Rive válasza juliabrilke (#19) üzenetére


Rive
veterán

...akkor se hiszem, hogy ha itt leírja, akkor megváltozik valami is.

Ühüm.

Ha Te panaszkodsz itt a panasz miatt akkor gondolod kevesebb panasz lesz, vagy hogy' :F :O

Ja, hogy valami ON is legyen: ja, sz@r van a palacsintában.
Bár lassan a palacsinta el is marad.

Kapaszkodik az ember, amíg már a saját füle fáj a körmei csikordultába', oszt' valami vagy lesz, vagy se.

Igazi megoldást nem tudok. A sok majmot meg egyelőre én sem vagyok hajlandó boldoggá tenni azzal, hogy elhúzok a képből.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Pitterix válasza juliabrilke (#19) üzenetére


Pitterix
őstag

Számtek fórum?! :U
Na ezt nem tudtam.
Igen szoktam várni a csodákra, de ki nem?
És bármilyen hihetetlen tenni is szoktam valamit a dolgokért, csak a sok lúd disznót győz elv nem működik egy lúddal....

(#20) Viszlát: Köszi!
Igazad van, a problémákról igenis kell beszélni!
Nagyon jól tud esni, ha vannak, akik megértik,vagy egyetértenek.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23) juliabrilke válasza Pitterix (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, ha naív vagy viszláttal együtt, akkor hajrá.

Fél év múlva visszatérhetünk rá, hogy mi változott. :U

(#24) Jhonny06 válasza juliabrilke (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na akkor fussunk neki még egyszer, mert látom, hogy nehéz a felfogásod. Ez egy közösségi oldal, ahol azt ír a blogjába az illető, amit akar. A poszt nem nyafogás volt és tudja, hogy ettől nem változik semmi, de ettől még le lehet írni, ki lehet tárgyalni, stb.

Ha nincs értelmes mondandód, csak kötözködsz, akkor egyáltalán mi a faszért szólsz hozzá?

(#25) Kassadin válasza csƵ (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Ideje most már megkérdeznem, hogy te szoktál dolgozni? :F

Pitterix: Megtudom érteni a problémádat, mint sokan mások, mi is hasonló cipőben járunk, küzdünk, aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

(#26) Pitterix válasza juliabrilke (#23) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem vagyok naiv és szerintem Viszlát sem.
Valahogy olyan érzésem van, mintha neked jó lenne így, vagy úgy általában lesz*rsz mindent... :U

(#24) Jhonny06: így van!

(#25) Kassadin: ha mást nem, talán a lottó ötöst, aztán minden kedves fórumozó kollégát meghívok egy italra. ;)

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27) Kassadin válasza Pitterix (#26) üzenetére


Kassadin
addikt

Áfonyás finlandia tonikkal.

(#28) Pitterix válasza Kassadin (#27) üzenetére


Pitterix
őstag

Csak győzzed majd nyelni! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Postásként látom mekkora a baj. Nem is gondolná a legtöbbünk, hogy mennyi levél megy ki rendőrségről, bíróságról, behajtó cégektől, végrehajtóktól... Ebben az országban óriási gondok vannak....
Tegnap kaptam egy álláslehetőséget angliában. Csütörtökön akár mehetnék is. Még nem tudom mi lesz... :U

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#30) Lauda


Lauda
félisten

Megertelek, tarts ki. Ez jobb nem lesz, szoval vagy nezz masik szakma utan, vagy keress egy jobbnak tartott orszagot, tanuld meg a nyelvet es go.

(#31) D1Rect válasza Zolaash (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Gyors pakolás lesz. :DDD

(#32) Kassadin válasza Zolaash (#29) üzenetére


Kassadin
addikt

És mire vársz? Láss világot.

[ Szerkesztve ]

(#33) Pitterix válasza Zolaash (#29) üzenetére


Pitterix
őstag

Hajrá!
Legyen szerencséd!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#34) PazsitZ válasza juliabrilke (#19) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ugyanez érvényes arra is, hogy ha nem tetszik nem kell elolvasni.

Ne legyél már, hülye. Könyörgöm ennyi erővel miért ír bárki bármit is a logoutra? Zárjuk be az oldalt nem? :))

(#23) juliabrilke a te beböfögéseidtől meg pláne nem változik semmi; legfeljebb a rólad való megítélés.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#35) juliabrilke válasza Pitterix (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor hogy jobban megértsd.

Ha elégedetlen vagy valamivel (életeddel, munkával), akkor itt az ideje tenni érte valamit.Tanulni, kiképezni magad más munkára, esetleg kimenni külföldre más munkát keresni a te szakmádban. Az építőipar egy jó ideig teljesen halott lesz és az ország se fog megváltozni.
Ha itt akarsz élni és jobb életet szeretnél, akkor igenis tegyél érte valamit. Nagyon sokan megtették már ezt előtted is, tehát nem lehetetlenség.

(#36) Pitterix válasza juliabrilke (#35) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért bízom benne, hogy az ország előbb-utóbb megváltozik a jó irányba.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37) D1Rect válasza Pitterix (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt kevésbé tudod befolyásolni.
Én inkább bíznék abban amit én tudok tenni. ;)

(#38) Lauda válasza Pitterix (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Te latsz erre eselyt? Ha igen, mibol es mikorra varhato a valtozas? Nem cseszegetes, komolyan erdekel, mert akkor en nem latok valamit. ;)

(#39) PazsitZ válasza Lauda (#38) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ebben mondjuk igazat adok.
Neked kell tenni a dologért, szvsz azt egyelőre kár várni, hogy a körülmények javulnak. :(

- http://pazsitz.hu -

(#40) juliabrilke válasza Pitterix (#36) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az ország, hogy megváltozzon sajnos minimális az esély. Ezt már egyre többen látják be.
Itt csak te fogsz tudni változtatni a megélhetéseden. :(

(#41) Pitterix válasza Lauda (#38) üzenetére


Pitterix
őstag

Esély mindig van mindenre....

(#40) juliabrilke: próbálok, hidd el! Aztán majd meglátjuk....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#42) Lauda válasza Pitterix (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ebben nem volt sok konkretum. :(

(#43) Pitterix válasza Lauda (#42) üzenetére


Pitterix
őstag

Sajnálom! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44) finest


finest
őstag

Olvasva az acsarkodást, h ki és mit un már, nagyon találónak érzem a következő versrészletet:

"És te kordonnal zárod körül, reflektorokkal, bömbölő zenével kínzod őt,

kísértethazám? Mért, hogy ép ésszel téged csak elárulni lehet? A jól fésült

kifutófiú vigyorogva száll ki a szolgálati Audiból, mert tudja, hogy akit

besúgással, följelentéssel programoztak, amikor mozdulnia kéne,

befogja a fülét, és inkább ül az olajos hagymaszagban, csak ne kelljen

ablakot nyitnia. Nehogy kiderüljön, hogy odakint tavasz van. Vagy tél,

amely nem látott még havat. Nehogy meg kelljen fognia valakinek a kezét."

Schein Gábor: Karácsony másnapján, 2011.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#45) danih


danih
addikt

Emútnyóccév.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.