Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) fpeter84


fpeter84
senior tag

K7S5A-m nekem is volt, Pro is, meg az utód L7S7A2 (SiS746) is - a megjelenésükkor jó ár-érték arányú lapok voltak - egy ilyen ECS került ~15e-be, egy jobbfajta nem SiS-es lap meg 30e+ - de bizony olcsó húsnak... A K7S5A-val cirka zéró volt a tuninglehetőség... Magfeszt csak hardveres mókolással lehetett emelni, és FSB értékekből is alig csak párat ismert szinkron PCI-al, szóval nagyon szűkös volt a mozgástér.

Az L7S7A2 úgy rémlik már sokkal rugalmasabbra sikerült, annyira hogy bár hivatalosan csak 266-os FSB-t tudott, a 333 pedig már OC, a gyakorlatban nekem úgy rémlik hogy valahol 450 körül is stabil volt, csak azért nem járattam a felső határon mert az akkori 333-as RAM-om nem tudott bő 400-nál többet, ezért jobbnak láttam szinkronban hajtani 400-néhányon, mint async magas FSB de 400 alatti RAM órajellel...

Azt hittem hogy az 1800+@2.2GHz TBred-B procim milyen jól kifutja magát benne, mígnem valami mistralos gariztatás/levásárlás kapcsán hozzám nem keveredett egy ABIT NF7... Órajelben ugyan nem tudott többet ebben sem a proci, viszont sebességben elképesztően megtáltosodott minden! 50% körüli átlagos gyorsulás rémlik, és ugye csak az alaplap lett kicserélve, a proci, VGA, stb mind maradt... Szóval elkönyveltem hogy kis pénzért látványos számok de gyenge teljesítmény jár, ennyit tud a SiS...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.