Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csongi


csongi
veterán

Feltalaltak a sapnyol viaszt.

(#52) WinstonWolf válasza csongi (#51) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Lehet, de az iViasz sokkal jobb!!!

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#53) #57919488


#57919488
törölt tag

Na hat valami nagy fejlodes ujra lehetne mar a telok teren :)

(#54) arnyekxxx válasza [CsuCsu] (#48) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a szabadalom itt valoszinuleg nem az alapveto otletrol, hanem az iPhone meretben megvalositasrol szol

Ott van a szabadalmi rajz a posztban, nincs rajta méretezés, csak le van rajzolva a 2002-es dimage X belső kialakítása

(#55) lugosi válasza arnyekxxx (#54) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írj a Minoltának, az Apple-nek és az USA Szabadalmi Hivatalának, biztos senki sem vette észre. ;]

(#56) psycho7c1 válasza jeges89 (#5) üzenetére


psycho7c1
újonc

Sziasztok! Az iPhone másolni akarja az ASUS fejlesztését ugyanis az Zenfone ZOOM már létezik csak itt nem lehet kapni, de kínában igen.
Itt a link:
http://www.aliexpress.com/item/ASUS-Zenfone-Zoom-ZX551ML-android-Smart-phone-5-5-FHD-Z3580-2-3Ghz-quad-core-4GB/32614877310.html?spm=2114.01010208.3.2.PsQ0M5&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_1_10037_10034_507_10032_10020_10017_10005_10006_10021_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=3dcf9ef4-2589-4e75-b539-595d5e40e42f

(#57) t3tv3s


t3tv3s
tag

Jobb szenzorra lenne szükség az almánál, mert kamera fronton nagy a szakadék a konkurenciához képest. Még mindig 1/3, f/2.2 vannak... :(

(#58) #57919488 válasza psycho7c1 (#56) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez biztos, hogy az Asus fejlesztese vagy csak ok jottek ki elobb a piacra vele? Valami nyoma csak van ezeknek a dolgoknak :)

(#57) t3tv3s:
Attol fuggetlenul nagyon jo kepeket raknak fel a netre es a tesztekben sem huzzak le a kamerat.

[ Szerkesztve ]

(#59) Tibee86 válasza psycho7c1 (#56) üzenetére


Tibee86
veterán

Gyorsan szólni kéne az Apple-nek mielőtt baj lesz belőle. ;]
Az Apple szerintem az újra feltalálásban a legjobb, meglévő dolgokat csinál meg úgy, hogy azok jól és kényelmesen használhatóak legyenek a mindennapokban, lásd pl touch id.

(#60) lugosi válasza psycho7c1 (#56) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azon kívül hogy nem tűnik rossznak az Asus megoldása, a telcsijük szerintem még jól is néz ki.

(#61) miqlas


miqlas
őstag

... végre egy valóban új, saját ötlet az Apple-tõl! ;]

42

(#62) MartOOn válasza lugosi (#38) üzenetére


MartOOn
addikt

Fakkkjeeee méd máj déj barátom... Ekkora fszsagot is reg olvastam. :D. Rendesen fordítva ülsz a lovon... :D gondolom forditva el sem tudod kepzelni ugye? :) tobben elmeletben/gyakorlatban dolgoznak az otleten, apple megneszeli de fingja sincs hogy alljon neki (erre bizonyíték a pár ÉVES késés) de elhinti hogy Ő már ezen dolgozik. Marketing, marketing, marketing... Apple strategiajanak 80%-at ez teszi ki a többi az ötletek kitalalalojanak a felvasarlasa es azonnali levedetese...

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#63) Hobbbyt válasza lugosi (#38) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát igen.. Csak az a baj, hogy a valóságban az Apple csak az n+1-dik ként lépett az okosóra piacra, pár éves késéssel.. És cserébe közelében sincs a legjobb okosóráknak, de legalább sokkal drágább.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#64) anaqer


anaqer
veterán

Atya világ! Szakmai hír, és erre rögtön felpörög a jogászkodás meg a cicaharc a fanbase-ek között... nem lehetne egyszer végre a technikai oldaláról megközelíteni a dolgot...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65) Hobbbyt válasza anaqer (#64) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ebben az a bökkenő, hogy technikai oldalról nincs ebben a hírben semmi olyan ami eddig ne lett volna.. Szóval lerágott csont egy kicsit.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#66) MartOOn válasza anaqer (#64) üzenetére


MartOOn
addikt

Nehéz apple kapcsán es az ujrafeltalalasai kapcsan szakmaizni...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#67) judas13 válasza ctrlshift (#11) üzenetére


judas13
addikt

Ez a gép tíz év múlva is jöhetne. :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#68) balgab84


balgab84
aktív tag

Semmi innovacio, kar erte.

(#69) Tibee86 válasza MartOOn (#62) üzenetére


Tibee86
veterán

Aztán érdekes módon amikor az Apple kiadja a semmit, utána hirtelen a többieknél is alap lesz az ő semmilyen megoldásuk. :)

(#70) Wesder válasza Tibee86 (#69) üzenetére


Wesder
félisten

Ne etesd...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#71) Hobbbyt válasza Tibee86 (#69) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Erre ugyan úgy fordítva is vannak példák.. ;)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#72) arnyekxxx válasza anaqer (#64) üzenetére


arnyekxxx
veterán

technikai oldaláról megközelíteni a dolgot...?

technikai oldalról megközelitve ez egy 14 éves hír :)

(#73) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Már várom a pillanatot amikor megjelenik az iCar és az applefanok kijelentik, hogy a 4 keréken guruló villanymotoros személyszállító eszköz eredeti Apple innováció csak az applehaterek ezt nem tudják elfogadni.

(#74) Hobbbyt válasza arnyekxxx (#73) üzenetére


Hobbbyt
őstag

áá, ez egy érdekes terület, ugyanis a magyar Apple fanokban csak lesz annyi nemzet tudat, hogy ezt nem fogják elhinni.. mert mindenki tudja, hogy ~150 évvel az apple cég alapítása előtt már egy jött-ment magyar csóka, bizonyos Jedlik Ányos már épített egy működő elektromos autót.. de abba még a villanyomort is ő találta fel, szóval abszolút első.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#75) Wesder válasza Hobbbyt (#74) üzenetére


Wesder
félisten

Nemzet tudat? Lassan màr sajnos a mostani generàcióban sincs :(((

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#76) #57919488 válasza arnyekxxx (#73) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sajnos nem csak az Apple foglalkozik azzal a baromsaggal. De ha a mai zombi embereket nezzuk akik keptelenek ugy kozlekedni (gyalog es kerekparon is :W ), hogy ne a kijelzot bamuljak akkor ertheto ha ilyen autokra van szukseg. A mobilozast nehogy megzavarja mar olyan aprosag mint a vezetes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77) tevike


tevike
senior tag

APPLE

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#78) mekka_kola válasza lugosi (#38) üzenetére


mekka_kola
tag

Már jóval az Apple Watch előtt lehetett olvasni az Android Wear-ről, sőt a Samsung Galaxy Gear-ről is. Az, hogy hozzád csak később jutott el a hír, egyéni szoc. iProblem.

(#79) mekka_kola válasza Hobbbyt (#74) üzenetére


mekka_kola
tag

Majd leperlik róla a gatyát is, emberélet nem számít. :-)

(#80) mekka_kola válasza Tibee86 (#69) üzenetére


mekka_kola
tag

Végülis a Google-nél is azért alap a Wear, mert az Apple egy jó évvel később kiadta a saját óráját - hogy ez nekem nem jutott az eszembe, brilliáns!

(#81) #57919488 válasza mekka_kola (#78) üzenetére


#57919488
törölt tag

Meg van kb. 70 hsz amire tudnal egyesevel valaszolni ;]

(#82) lugosi válasza mekka_kola (#78) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem félreértetted, vagy nem értetted, amit írtam. Felröppent a pletyka, hogy az apple okosórán dolgozik, erre amilyen gyorsan csak lehetett, kijött a többi gyártó egy-egy ilyen termékkel. Érthető volt a részükről, mert a korábbi tapasztalatok alapján látható volt, hogy ha mostanában az Apple beszáll egy kategóriába, akkor ott általában hozzá mérik a többi terméket, így ezt gyorsan meg kellett lépni.

(#83) Potrien


Potrien
senior tag

Én a mondó vagyok,hogy a zoom, nem olyan fontos!
A legjobb filmes gépem, ez [link]
Nem zoomos, de a képe, rajzolata csodálatos!

(#84) maser válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


maser
tag

Az elég ronda, ez meg, ha a normál kamera méretben lesz.

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#85) Cathulhu válasza chakram6706 (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Engem marhára hidegen hagy az üzemidő, amíg estig a töltőig kibírja, napi 12-14 órát meg bármelyik teló tud már. Azt viszont a legkevésbé sem bánom, ha generációról generációra egyre jobb fényképezőgép lapul a zsebemben.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#86) mirci18


mirci18
addikt

Miért nem lehetne e helyett a sok felesleges tervezés helyett egy olyan telefont csinálni ami csak egy alap optikát kap.
S akinek igénye van rá mint pl nekem kap egy olyan telefont amin nem baj ha kidudorodik az optika mert én nem egy vékony telefont akarok hanem egy telefont normális optikával.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#87) Fippo válasza Csapoati (#1) üzenetére


Fippo
csendes tag

Nem lesz gagyi cucc. :Y :R

OK! De hol marad az FPS!?

(#88) MartOOn válasza lugosi (#82) üzenetére


MartOOn
addikt

De értettük. Csak netto hülyeség amit írsz... :U

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#89) Fall-N


Fall-N
veterán

Nem értem miért kell sírni a kiálló kamera miatt, ha cserébe nagyobb szenzor és ezáltal (valószínűleg) szebb kép lőhető.

Azt sem értem miért nem lehet akkor vastagabbra csinálni a telefont, hogy ne álljon ki? Kedvező lenne az akkumulátor méretére is. Senki sem botránkozna meg egy akár 9-10 mm vastag telefonon.

Engem személy szerint sosem zavart ha nem egy síkban van a kamera a hátlappal. Attól nem lesz csúnyább egy mobil. Saját telefonomon is jól néz ki a kamera rész.

(#90) Jeanne d'Arc

En ebben nem hiszek, valahogy ez nem az Apple- re vall hogy beletegyék egy készülékbe, ez kb olyan mintha kapna egy LED jelzőfényt a selfi kamera melle valahova.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#91) azbest válasza arnyekxxx (#45) üzenetére


azbest
félisten

az a kemény, hogy ott simán él egy csomó szabadalom, ami már régóta meglévő megoldásokat egy újabb fajta eszközben említ. Hiába volt korábban már fényképezőgépben vagy számítógépben vagy máshol, hozzáírják, hogy telefonnal lehet csinálni és máris egy új szabadalom, ami egy korábbira épül. Aztán meg ha más is csinál hasonlót, akkor fizethet az eredeti szabadalomért és a "bele lehet tenni telefonba" szabadalomért.

A pda-k és tabletek kapcsán is lett egy csomó ilyen. Hülye amerikai rendszer.

(#92) Clander


Clander
tag

Én legjobban a Micro SD foglalat feltalálását várom az Apple-től... :))

(#93) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Szerintem van benne ráció. Az, hogy a telefon esetleg vastagabb lesz tőle, szerintem egyáltalán nem baj, sőt... Mostanában kezdenek a telefonok (számomra) túl vékonyak lenni, nekem a 6-7mm vékony csodákat nem jó érzés kézben tartani. Számomra a kb 11mm vastagság, nagyjábol a 3. generációs Motorola Moto G a jó vastagság. Ebbe meg akár bele is férhet az optikás kamera modul. (Meg lehetne tenni a telefonokba 5-6 ezer mAh-s cserélhető akksit, az se ártana.)
Én a mobiltelefonos zoom optika minőségéről nem vagyok meggyőződve, azért csak ott vannak extra lencsék, tükör, miegymás, és egy hangyafejnyi lyuk amint bejut a fény. Nem tudom elképzelni, hogy ne lenne negatív hatása a mobiltelefonos optikai zoomnak az alacsony fényviszonyok melletti fényképezésre.
Én inkább arra hajlanék, hogy legyen a telefon hátulján mondjuk három kamera modul, egy nagylátószögű, egy normál, meg mondjuk egy 2.5x vagy 3x (vagy ami a vastagságba belefér) tele. Ez is hatalmas előrelépés lenne a mostani csak digitális zoom állapotához képest.
Amit még hiányolok: miért nem jönnek elő a 3D fényképezéssel, videózással? Szoftver mellett csak két egyforma kamera modul kell hozzá, egymástól mondjuk 8 centi távolságra, amire vízszintesen elforgatva a telefont bőven van hely a hátoldalon.

(#94) arnyekxxx válasza lugosi (#38) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Furcsa volt, mert az Apple okosóra híre előtt senki se foglalkozott a témával.

https://en.wikipedia.org/wiki/Smartwatch

(#95) Tibee86 válasza Clander (#92) üzenetére


Tibee86
veterán

Olyan remélhetőleg nem lesz, kell a fenének olyan lassú háttértár meg plusz nyílás a házra.

(#96) #57919488 válasza arnyekxxx (#94) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ilyen alapon az elso okostelefon meg mar 1992-ben letezett ...

(#97) atike válasza arnyekxxx (#94) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Hát na. :U

(#98) Thrawnad válasza #57919488 (#96) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ha nem is 1992-ben de 1999-ben igen :D

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#99) #67656192


#67656192
törölt tag

Ez valami belső mechanika ha jól látom. Hülyén nézne ki ha kijönne mint a csiga szeme..

(#100) Sys85 válasza #67656192 (#99) üzenetére


Sys85
veterán

Igen az!A hátlappal párhuzamosan mozog.
Viszont ahogy fentebb is tárgyaltuk már,használható méretben ehhez vastagnak,vagy legalábbis jóval vastagabbnak kéne lennie a telefonnak mint amilyenek mostaniak,és ez csak az egyik hátulütője a technológiának.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#101) arnyekxxx válasza #57919488 (#96) üzenetére


arnyekxxx
veterán

felőlem bárki leélheti úgy az életét, hogy meggyözödése szerint amit az Apple még nem gyárt az nincs, vagy amig az Apple nem gyártotta addig nem is volt.

(#102) #57919488 válasza arnyekxxx (#101) üzenetére


#57919488
törölt tag

A Smartwatch (mindegy, hogy Apple vagy droid stb.) nev ebredese kisse tapad a mai telokhoz es nem keverendo azzal amit a japok mar kb. 40 eve megcsinaltak.

(#103) arnyekxxx válasza #57919488 (#102) üzenetére


arnyekxxx
veterán

van a mondás az ujszülettel a viccekkel meg az ujdonság erejével

(#104) Quasi_modo válasza csorbajeno (#2) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ilyet a Samsung nem védetett még le?
Azt nem tudom, de hogy csináltak ilyet az biztos.

valami

(#105) dementor


dementor
senior tag

Nem kedvenceim az Apple termékek, de azért a mobil fotózásban ez nagy áttörés lehet. Eddig is nagyon jó fotós képességekkel voltak felvértezve készülékeik, de azért 1 optikai zoom az nagyon rendben lenne. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#106) mirci18 válasza dementor (#105) üzenetére


mirci18
addikt

Apple és a jó fotós képesség?
Hol?
Folyton rosszabb kamerával adják ki a telefonokat mint a riválisok.
Nem láttam még olyan tesztet ahol fotós képességeivel apple telefon nyert volna.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#107) Sys85 válasza mirci18 (#106) üzenetére


Sys85
veterán

Mondjuk hogy jó a kamerája,mert tényleg jó,de csupán csak átlagos,a riválisok minden tekintetben túlszárnyalják már egy jó ideje.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#108) mirci18 válasza Sys85 (#107) üzenetére


mirci18
addikt

Őszintén abban az árszegmensben amiben dolgozik egy fele annyiba kerülő telefon is megveri kamera ügyileg.
Arról nem is beszélve hogy késésekkel adnak ki olyan featurekot a telefonra mint a mozgóképes fotó stb amik már évek óta megvannak más platformokon.
Mégis úgy vannak tálalva iphone-on mintha ők csinálnák meg ezt elősször.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.