Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Szerintem van benne ráció. Az, hogy a telefon esetleg vastagabb lesz tőle, szerintem egyáltalán nem baj, sőt... Mostanában kezdenek a telefonok (számomra) túl vékonyak lenni, nekem a 6-7mm vékony csodákat nem jó érzés kézben tartani. Számomra a kb 11mm vastagság, nagyjábol a 3. generációs Motorola Moto G a jó vastagság. Ebbe meg akár bele is férhet az optikás kamera modul. (Meg lehetne tenni a telefonokba 5-6 ezer mAh-s cserélhető akksit, az se ártana.)
Én a mobiltelefonos zoom optika minőségéről nem vagyok meggyőződve, azért csak ott vannak extra lencsék, tükör, miegymás, és egy hangyafejnyi lyuk amint bejut a fény. Nem tudom elképzelni, hogy ne lenne negatív hatása a mobiltelefonos optikai zoomnak az alacsony fényviszonyok melletti fényképezésre.
Én inkább arra hajlanék, hogy legyen a telefon hátulján mondjuk három kamera modul, egy nagylátószögű, egy normál, meg mondjuk egy 2.5x vagy 3x (vagy ami a vastagságba belefér) tele. Ez is hatalmas előrelépés lenne a mostani csak digitális zoom állapotához képest.
Amit még hiányolok: miért nem jönnek elő a 3D fényképezéssel, videózással? Szoftver mellett csak két egyforma kamera modul kell hozzá, egymástól mondjuk 8 centi távolságra, amire vízszintesen elforgatva a telefont bőven van hely a hátoldalon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.