Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nagyon érdekesnek hangzik, ez valódi innováció lehet. Remélem mihamarabb láthatjuk az eredményt valamelyik iPhone-ban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Ilyet a Samsung nem védetett még le? Mintha az ISOCELL kezdetén még az S5 előtt ilyet terveztek volna? Nem biztos, hogy igazam van, javítsatok ki ha tévedek.
(Hozzászólásommal nem az Apple-Samsung harcot szeretném kirobbantani, csak emlékeimet helyretenni)

(#3) Sys85


Sys85
veterán

Ez nekem így kicsit furcsa!Vékonyságra törekszik az apple,de ezzel buknák.Hiába vékonyabb így a telefon,sose lesz olyan vékony mint a nem optikai zoomos telók,de persze a nem elforgatott szenzorosokhoz képest vékonyabb.A szenzor vastagabb mint maga a teló,de legalábbis közel olyan széles mint a szifon (i6s) házzal kijelzővel,mindennel.
Láttunk már ilyen 90fokos telefont,nem lehet nagyon vékonyra megcsinálni,vagyis meglehet,de akkor mekkorka szenzor kéne bele.És mint tudjuk,minél nagyobb a szenzor,annál jobb a kép,annál kevesebb a zaj.
Szerintem ez csak találgatás,de nem hinném hogy megcsinálják,jobban hiszek a duplakamerás pletykának.

(#4) rottenbull


rottenbull
senior tag

Optikai zoomos telefoto lencse. Egy telefonban. Telefoto. Max ugy johetett ez ossze, hogy a telefon es a foto szavakbol kimozaikoztak.

(#5) jeges89


jeges89
csendes tag

Az Asus Zenfone Zoom is hasonló megoldást alkalmaz, legalábbis a promo videókban ilyesmit magyaráztak. Viszont az a telefon is késik már egy bő éve tudtommal, mert nehezen tudják megoldani a gyártást és jó nagy a "dudor" a hátlapon. A vékonyságot ezzel biztosan elvesztené az Apple.

(#6) scbb


scbb
tag

Ennek nem sok értelme van ha a vasatagság kárára megy. Mobilhoz képest az 6s is jó képeket csinál, viszont ezzel sem fogják elérni egy compact fényképező szintjét szóval semmi értelme szvsz.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#7) BalanceR


BalanceR
addikt

Akkor ez most egy fix tele lenne,vagy vario zoom?
És mi az, hogy innováció, meg Apple szabadalom?
Az inner zoom vagy 20 éve létezik,telefonokban sem lenne az első, anno a Samsung G800ban is volt...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#8) mizoli válasza BalanceR (#7) üzenetére


mizoli
addikt

Ez olyan Apple féle innováció :D

(#9) anaqer válasza Sys85 (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Igen, itt gyakorlatilag vagy lemennek szenzorral 1/6" vagy még az alá (ótvar zajos lesz), vagy a szenzort nem tudják keresztben berakni.

Esetleg még lehet 180 fokos duplatükrös megoldást csinálni (tehát a szenzor gyakorlatilag a kijelző felé néz), de az meg optikailag további romlás, és sokat azzal se spórolnak meg a vastagságon.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Annyira, de annyira örülök, hogy ilyenekkel törődnek a telefon gyártók. Nem lehetne az egyre jobb kamera helyett, inkább nagyobb üzemidő? A mobilfotózás amúgy is csak hobbi. Annak meg már vannak megfelelő rendszerek. :)

Bivaly akku a király! WP19

(#11) ctrlshift


ctrlshift
csendes tag

2005-ben a Sony DSC-T7 ultrakompakt fényképezőmben ilyen "meghajlított optika" volt, szintén...

(#12) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Pont mint a Zenfone Zoom.

(#13) Sys85 válasza BalanceR (#7) üzenetére


Sys85
veterán

Volt ilyenem!Huu de szerettem ezt a telót! :D

(#14) Shing


Shing
őstag

És mégis mennyi lenne a max zoom? Kis fénytörés miatt pedig nem lesz rosszabb a képminőség? Bár az átlagembernek elég lesz ez a minőség, eddig is elég volt.

(#15) anaqer válasza ctrlshift (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Kompakt az teljesen más kategória... de ott valóban régóta használják. Főleg lapos divatkameráknál, meg ilyen rugged / vízalatti cuccosoknál.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) #80439296


#80439296
törölt tag

Vagy majd az 'antivékonyságot' fogják menőnek mondani, mint a Samsung S7-ben a 'mi lenne, ha a telefon memória bővíthető lenne?' reklámot? :DDD :DDD :DDD

Ne feledjük, az S6 nem bővíthető! És - jelenleg - az iPhone sem... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Sys85 válasza Shing (#14) üzenetére


Sys85
veterán

Egy ilyen kicsi lencsékből álló rendszerben 3x-os zoomnál többet nem remélnék.

(#18) Hobbbyt válasza anaqer (#9) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Miért kéne a szenzornak a kijelző felé néznie? Az a 90 fok vissza is működik, pont mint egy periszkópban.
A baj inkább az, hogy mind-mind hibalehetőség.. ilyen piciben, ennyiből és ilyen célra eléggé reménytelen a dolog. Hisz az aksinak, kijelzőnek is el kell még férfnie a 6-7-8 mm-ben.
Plusz ez tipikusan olyan dolog amit nem lenne szabad levédetni, hisz már regés rég kitalálták az elvet is, meg is csinálták.. de nem vált be.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) fornettisuti


fornettisuti
veterán

6s is túl vékony. lehetne pár mm-el vastagabb es belefér az optika is es a nagyobb akku.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) Sys85 válasza fornettisuti (#19) üzenetére


Sys85
veterán

A másik pletyka hogy a vékonyság oltárán fel akarják áldozni a jack aljzatot is,emiatt meg pont vastagítani kéne.
Egy ilyen zoomrendszer+az eddig használt optikai képstabilizátoros kamera együtt tényleg nem lenne éppen apró.

[ Szerkesztve ]

(#21) gutriqper


gutriqper
tag

Hm. Erre igazán kíváncsi vagyok. Azért már a 3-szoros optikai zoom is elég jó lenne.

(#22) Alchemist válasza scbb (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem értem ezt a mindenáron való vékonyítást... a műszaki kompromisszumok az egy dolog, de ráadásul még kényelmetlen is rámarkolni egy pengére. Nekem már a Moto Razr-t is kényelmetlen volt kézbevennem...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) Thrawnad válasza Sys85 (#20) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Én dupla tükörrel csinálnám.
Úgy nagy lapka is elfér, és a két tükör közt az optika is mozgatható.

Levédeni segít valaki?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24) Eclips21


Eclips21
őstag

Kepstabilizatort is sajnaljak az embertol akkor pont ilyen lesz benne xD

(#25) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Várós.

A térerő veled van!

(#26) Sys85 válasza Eclips21 (#24) üzenetére


Sys85
veterán

Dehogy sajnálják!Csak vegyél durva áron iPéklapátot! :DDD

(#27) Eclips21 válasza Sys85 (#26) üzenetére


Eclips21
őstag

Hat igen, van is meg nem is. :D

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Hajra, kivancsi vagyok milyen lesz.

(#29) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Optikai zoom várható az iPhone 7-ben?
Nem, majd a 7plus/7s plusban + OIS

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) .mf


.mf
veterán

"Ugyanakkor nem ez az első periszkóp-szerű szabadalom az almás cég részéről, hiszen 2015-ben egy hasonló tervvel már előálltak."

Ezt hogyan is, kéremszépen? Elég sok éve ilyen periszkópos lencserendszerrel készülnek az Olympus tough és Pana hasonló ütésálló strapakompakt fényképezőgépei. Egy meglévő dolgot hogyan sikerült már megint levédetniük?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Potrien válasza ctrlshift (#11) üzenetére


Potrien
senior tag

2003 ban vettem a sony dsc t1-em.
Az is ilyen elven működött.

(#32) anaqer válasza Hobbbyt (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Nem "kéne" - persze, hogy a periszkóp elrendezés is működhet. De az mennyiben más? Az akkor is 180 fok, és az akkor is két tükör - tehát a mondanivalóm lényegén nem változtat.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Névötletek: retinazoom, IZoom, Iperiscop, ;]
megint feltalálják a spanyol viaszt.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#34) atike


atike
nagyúr

Hátha meglépik... ...arra ráugrana a többi gyártó is... :DDD

(#35) Potrien


Potrien
senior tag

A tükrök miatt kevésbé lesz fényerős az optika.
Zajosabbak lesznek a képek ,a fixhez képest.

(#36) Sys85 válasza Potrien (#35) üzenetére


Sys85
veterán

Hát igen,ezt mondom én is.
Ez nagyobb szenzorral szerelt fényképezőknél is gond valamennyire,hát még egy ilyen parányival szerelt telefonnál!

(#37) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Milyen vastagság a minimum, ami ezt megengedi?

(#38) lugosi válasza atike (#34) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még kijön pár hasonló hír, és már a pletykára rá fog ugrani a többi gyártó. Nézd meg mi volt az okosórával. Elterjedt a hír, hogy az Apple okosórával fog kijönni, erre már a hírre kijött a többi gyártó. Furcsa volt, mert az Apple okosóra híre előtt senki se foglalkozott a témával.
Ugyanez lesz ezzel is. Kiváncsi vagyok melyik gyártónak jut eszébe előre meglépni. Aztán kijön az Apple megoldása, ami tényleg használható is. 😀

(#39) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na, én ilyen híreket akarok látni ahol az Apple normális és hasznos fejlesztésekre költi azt a tömérdek pénzét, ezaz!

Finn the human

(#40) #67656192


#67656192
törölt tag

Amin a Samsung jelenleg dolgozik az nekem jobban tetszik.

(#41) Wesder válasza lugosi (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Ellenben az Apple óra semmivel sem jobb a többi okosóránál.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) Mr.Silkó válasza chakram6706 (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én azért várom, hogy jelentősen javuljanak - a lehetőségekhez mérten - a mobilos optikák, és az elkészült képek minősége.

(#43) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

nagy xarban lesz az a tucatnyi fényképezőgépgyártó akik évtizedes távlat óta gyártanak ilyen rendszerben nemorrkidugósdezoomos fényképezőgépet, amikor az Apple leperli a gatyájukat szabadalomsértésért .

(#44) schawo válasza arnyekxxx (#43) üzenetére


schawo
titán

Nem lesz. Attól, hogy bejegyezték szabadalomnak, még nem jelent semmit. Amerikában fordított a szabadalmi rendszer. Bármit bejegyeznek, de a bíróság simán kiröhög egy lengetett oltalmi papírral együtt is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) arnyekxxx válasza schawo (#44) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerinted komolyan írtam?

egyébként asszem az első ilyen kialakítású digitkam a Minolta dimage X volt 2002 januárjában

(#46) schawo válasza arnyekxxx (#45) üzenetére


schawo
titán

Oké, az iróniadetektort megjavítom mindjárt, valami beragadt :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) cousin333 válasza Hobbbyt (#18) üzenetére


cousin333
addikt

A periszkópnak ebben a formában semmi értelme, mert a telefonnak ugyanolyan vastagnak kéne lenne. Sőt, az eredmény vastagabb telefon és gyengébb minőségű kép lenne a plusz tükrök miatt.

A kijelző felé néző szenzor azért lehetne jobb, mert a "periszkóp" felső ága (ahol a fény beérkezik végigérhet a készülékházon, tehát több hely marad a zoomnak. Nem mintha olyan sok helyről beszélnénk.

Ez a probléma inkább valamilyen állítható vastagságú lencsékkel lenne megoldható, de azokról nem nagyon hallani semmit.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#48) [CsuCsu] válasza schawo (#44) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

De azt is vegyuk figyelembe, hogy a szabadalom itt valoszinuleg nem az alapveto otletrol, hanem az iPhone meretben megvalositasrol szol. Az OK, hogy eddig volt kompaktban ennel joval nagyobb meretekben. Kit erdekel? Eddig nem volt megoldva teloban.

(#49) Hobbbyt válasza [CsuCsu] (#48) üzenetére


Hobbbyt
őstag

De pont ez az, hogy már telefonban is volt.

De errôl az egészről a Nokia N93 is eszembe jutott.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

De igen, pl az egyik új Asusban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.