Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zizi7229 válasza RetepNyaraB (#49) üzenetére


zizi7229
tag

semmi lag nincs a rendszerben, a hardver meg annyit tud mint más s801-es teló......az egyetlen amit a cm12 ellen felhozhatok, hogy kivették a teljesítménybeállításokat ugy ahogy van, három féle mód(energiatakarékos, normál, és teljesítmény) közül választhatsz és kifújt

[ Szerkesztve ]

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#52) RetepNyaraB válasza zizi7229 (#51) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De ezt maszek kernellel orvosolhatod, amely támogatja a fesz/cpu frekvencia/governor/scheduler piszkálást, nem?

Illetve a teljesítménybeállítást is gondolom lehet szkript felszínen változtatni, ha tudod hol keresd..?
A CM energiaspórolós beállítása nekem mindig nagyon durván lagolós volt (de persze lehet a telefonom nem szerette)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszönjük szépen! Nagyon tartalmas cikk volt! :) Régi vágyam egy ilyen telefon, de valószinűleg sose lesz meg. :)

Finn the human

(#54) zsocy válasza RetepNyaraB (#52) üzenetére


zsocy
őstag

Ha jól látom van hozzá franco kernel, azzal pl Nexuson elég sok mindent lehetett piszkálni.

Ez a teló egyre jobban bejön :)

(#55) scope2007


scope2007
addikt

Nincsen jobb telefon ennél
:)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56) petipetya válasza Peet91 (#50) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is tés vagyok, és eddig is tudtam hogy Pesten nincs gond az LTE hálózattal. De azért jó olvasni az ilxen gyakorlati megerősítést is.

"nincs rá lezsóidő"

(#57) petipetya válasza petipetya (#56) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ja hogy Oppo. Kezdtem elveszteni a fonalat.

"nincs rá lezsóidő"

(#58) Kris87


Kris87
aktív tag

Nekem is kallódik valahol egy ilyen telefonom, mióta megvettem bő fél éve még nem volt a kezemben, lenyúlta a postás és eladta. 😠 A sokak által tapasztalt kijelző érzéketlenség, félregépelés mennyire gyakori probléma?

(#59) gaben88 válasza petipetya (#47) üzenetére


gaben88
őstag

Pontosan! :) Nagyon jól működik Samuknál az infra és tök jól használható kb mindenhez univerzális távirányítóként!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#60) VIBO


VIBO
őstag

Yo cikk :R
Nagyon szociális volt a wi-fi nevének kitalálója :P

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#61) mufi


mufi
senior tag

Hogy lehet a Meizu MX4-et ezzel összehasonlítani, már bocsánat...az kicsikét jobb telefon, mégsem kapott különösen ajánlott plecsnit.
Örülök, hogy befuccsolt a hülye iwiwszerű meghiváson alapuló vásárlás, nem tudom mit gondolnak ma egyes marketing menedzserek, hogy majd ettől sorban állnak a vásárlók...a telefonoknál a helyzett rosszabb mint a csajoknál: asszony, ha nem adod a lányod, hál' az égnek van még rajta kívül millió...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#62) scope2007 válasza mufi (#61) üzenetére


scope2007
addikt

Már hogyan lenne jobb telefon, már bocsánat
A meghívásos résznek meg már vége, sőt van hun nyelv is az oldalon, szóval lehet rendelni közvetlenül ide telefont

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#63) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Csak átfutottam de jó kis cikk. :K

Amit hiányolok, hogy nincs kifejtve a 2 verzió (global vs kínai)
Esetleg még egy 'advanced' oldalt: Root, bl nyitás nem vonja a granciát, sok millió rom, kernel, mod. Mikrofon gyengeségének megemlítése(fix hozzá) etc etc.

(#61) mufi

Mitől lenne jobb telefon?
A meghívásos rendszer nem befuccsolt hanem túl nagy volt az érdeklődés és mivel szolgáltatóval is kötöttek már szerződést nem erőltették tovább inkább belevágnak a nagyban árusításba.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#64) hyperspace válasza s3nsitivity (#63) üzenetére


hyperspace
őstag

ha új os telepítéssel papírnehezéket csinálok a telefonból, akkor is garis marad?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#65) Peet91 válasza hyperspace (#64) üzenetére


Peet91
aktív tag

Volt rá precedens, hogy téglázott telefont saját gépre rádugva, teamviewerrel hoztak vissza a halálból, szóval törekszenek rá, hogy minden meg legyen oldva, ami szimpatikus hozzáállás.

@s3nsitivity: Azért nem fejtettem ki a két verzió közötti különbséget, mert mobilarénán kint van a kínai verzió tesztje, így nem lett volna értelme újra leírni dolgokat. A root és egyebek pedig ha jól emlékszem rum-cajsz által szintén le lettek írva, így ezek megtalálhatóak az oldalon, csak nem ebben a cikkben. Ez egy bemutató/teszt, nem mókolás-tutorial :)

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#66) mufi válasza s3nsitivity (#63) üzenetére


mufi
senior tag

Nézz meg egy youtube tesztet, aztán majd meglátod, hogy mitől jobb.
Túl nagy volt az érdeklődés? :P Mennyit adtak el eddig belőle? :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#67) hyperspace válasza Peet91 (#65) üzenetére


hyperspace
őstag

ez nagyon korrekt dolog, és egyben magabiztosságot is ad a kezdőknek. :P

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#68) Peet91 válasza hyperspace (#67) üzenetére


Peet91
aktív tag

Amikor kijött az OxygenOS, és a CM12S, akkor a hivatalos OnePlus fórumon is részletes leírás volt a frissítés menetéről, kb. "hülyebiztosan" megfogalmazva, szóval látszik, hogy nem csak a geekeknek szánják, hanem a bevállalós átlagfelhasználóknak is.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#69) s3nsitivity válasza mufi (#66) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Húú de jó, még egy youtube harcos.. Nem vagytok még elegen? :C
Már csak a 6593 -es SOC is gynegébb.. na meg az a felbontás? :U
Sőt az a ronda gomb is elég szerencsétlen rajta.. főleg, hogy attól ott van a navigation bar..

Az egyetlen ami jó a Meizukban az a FlyMe.

Megnyugodhatsz, jóval többet mint a Meizu ;)

(#65) Peet91
Persze csak akkor átfogóbb lett volna. :K
És nem arra gondotlam ,hogy kifejteni, hogy mit, hogy kell csak megemlíteni érdemi dolgokat. :K

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#71) zizi7229 válasza RetepNyaraB (#52) üzenetére


zizi7229
tag

custom kernellel sem engedi a beállításokból állítgatni a dolgokat....klső progikkl lehet

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#72) mufi válasza s3nsitivity (#69) üzenetére


mufi
senior tag

Youtube harcos? Ronda gomb? Ha jutub harcos volnék azt kérdezném, hogy szerinted hány ember lát reggelente ronda gombot mikor belenéz a tükörbe...a szépség nagyon személyes dolog, kinek mi tetszik. Én letojom magasról, hogy milyen SOC, míg jobb képeket, videókat produkál, a rendszer gyorsaságáról nem is beszélek!!! Pont ezek miatt írtam, hogy nézzen jutub videót, mert hiába érvelek, van, akinek e-pénisze van és a papírra leírtakra izgul be. Márpedig attól, hogy papíron valami erősebb az egyáltalán nem jelenti azt, hogy a valóságban jobb lenne, erre már rengeteg példa volt.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73) RetepNyaraB válasza zizi7229 (#71) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

aha az nem baj, nyilván külsővel gondoltam. Trickster a barátom. :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#74) s3nsitivity válasza mufi (#72) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Volt, volt.. csak ez épp nem jó példa rá ;)
Sebességben azonos szintet hoznak, stabilitásban nyer az OPO ezt mondják róluk bárhol nézed.
Jobb képet/videót készít?
Mégis melyik világban?
Valamit igen félrenézel töki.. :U

Nem azt mondtam, hogy az egy sz*r.. de közel se olyan mindenható, hogy ne lehessen összevetni ezzel.. Mert kb egy szinten vannak.
De látom ezt nehéz lenyelni.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#75) mufi válasza s3nsitivity (#74) üzenetére


mufi
senior tag

Ja hogy egy szintet hoznak sebességben, amannak pedig gyengébb HW van a motorháztető alatt? :U
Jobb képeket csinál, annak, aki utólag dolgozza meg a képeket, CM köztudottan a legratyibb sw ami a képkészítési algoritmust illeti.
Oppo max azért stabilabb mert újabb sw van rajta...de ezt gondolom ezt nehéz lenyelni. Nem vitatkozni akarok, de még mindig nem írta senki, hogy hány darabot adtak el belőle, de ne számolja bele azokat a darabokat amelyikek szolgáltatóhoz vannak kötve.
Megkérdeztem, hogy ez miért kapott különösen ajánlott plecsnit, nem azért mert engem zavar. Engem az zavar, hogy egyre több tesztben észreveszem az elfogultságot...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#76) s3nsitivity válasza mufi (#75) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A gyengébb HW nem csak a sebességben mutatkozik meg.
Egy jól optimalizált rendszer sokat dob a sebességen.
De látom elég szakmaiatlan vagy így ebbe nem megyek bele.
A CM és Cyan OS meg két külön dolog.. De ebbe sem mennék bele veled mert ezt se érted.
Plusz ez NEM OPPO.
Ugyan azzal a verzióval van mind a kettő.. Sőt míg az MX4 - 4.4.4 -el van/volt felszerlve addig az OpO 4.4.2-vel.
Közel se olyan kategóriás az az MX4, hogy bűn legyen össze hasonlítani. Mint mondtam kb ugyan azt a szintet hozzák így ez a legjobb választás összehasonlítás szempontjából.

Novemberben 500.000 darab fölött jártak. Most nem tudom mennyi.

Na meg ez egy LogOut teszt nem pedig MA.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#77) Peet91 válasza mufi (#75) üzenetére


Peet91
aktív tag

Törekedtem rá, hogy objektív legyen a cikk, és ne legyek elfogult a telefonnal szemben, ami megjegyzem nem egyszerű, mert nagyszerű készülék. Az árazás miatt adtam neki különösen ajánlottat, ugyanis nem bővíthető telefonok esetén különösen fontos a beépített memória mérete/ár arány.

Hazai (nem sufni) boltok árai e tekintetben:

Meizu mx4 16GB - edigital

Xiaomi Mi4 16GB - wayteq webshop (de a mall.hu-nál is ennyi)

Ezen árakat figyelembe véve nem marginális a difi.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#78) Engikrisztus válasza mufi (#75) üzenetére


Engikrisztus
tag

Ahogy elöttem is írták,november elejei adatok szerint kb 500000-él járt az eladás. Gondolom az azóta könnyebb hozzáférhetőség miatt ez tövább nőtt.Részlet egy januári cikkből: "It’s incredibly hard to compete in today’s smartphone market, which is now immensely saturated. Even giants like Samsung are seeing sales fall. For a tiny startup with an almost non-existent marketing budget to reach close to 1 million sales with its debut device, then, that’s pretty darn impressive."
Ha már fölhoztad az eladási adatokat,tudnál az MX4-ről némi infót,ugyanis én nem találtam.
Amúgy nem rossz telefon az MX4,egy darabig nálam is kiszemelt volt.

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#79) mufi válasza s3nsitivity (#76) üzenetére


mufi
senior tag

Én mintha valahol őgy olvastam volna, hogy anno CM oprendszerrel adták ki. Lehet én olvastam rosszul. Lehet szakmaiatlan vagyok, de legalább nem pimaszkodok. ;) Ahhoz meg, hogy te megállapíthasd, mennyire értem a dolgokat, még nagyon sok babot kell megenned. MAradjunk ennyiben.

szerk: Most látom az aláírásod, az enyém az lesz, hogy "akinek az van az aláírásában, hogy #OnePlusOne #NeverSettle azzal vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, hogy ő ezt élvezi....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#80) s3nsitivity válasza mufi (#79) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Aki ismer az tudja, hogy mennyi mindenen átrágtam magam és mindig objektív képet adtam ;)
Nem pedig ezt a fanboy bullshitet mint te.
Mint mondtam a Cyanogen Mod aka CM az nem Cyanogen OS aka CMxxS.

Épp eléggé össze vissza beszélsz, hogy megállapítsam.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#81) mufi válasza s3nsitivity (#80) üzenetére


mufi
senior tag

Miért beszélsz csúnyán? Van rá bizonyítékod, hogy fanboy vagyok? Vagy esetleg tudod, hogy milyen telefont használok? Mert ha nincs akkor...zipp zár a pofira...mert kicsit kezdesz elszálni magadtól.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#82) dragonfx


dragonfx
veterán

ez a telo odavág hol lehet kapni 95ért?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#83) s3nsitivity válasza mufi (#81) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Csúnyán? :U
Épp eleget mondtál már, hogy levágjam.
Aki ennyire elvakultan véd valamit(amit lehet akkor még nem is látott élőben) az egyértelműen fanboy.
Semmi objektív dolgot nem tudsz állítani csak, hogy szerinted ez meg az. Hát örülj neki de ne hord össze a bullshitet légy szíves.

#82 oneplus.net :K

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#84) mufi válasza s3nsitivity (#83) üzenetére


mufi
senior tag

Nem tudom mit szedsz de adhatnál belőle nekem is. Mondom, nézz utána csak egy Antutu benchnek, aztán majd folytatjuk. Volt már ez a kettő telefon a kezedben, egyszerre? Nem hiszem, mert akkor nem beszélnél állandóan erről a "semmi objektiv dolgot nem tudsz állítani" dologgal...

Ha ugyanarról a telefonról beszélünk....

Antutu

[link]

Meizu MX4 ÖTVENEGYEZER felett, Oneplus One negyvenhétezerpárszáz

Súly

Meizu 147 gr Oneplus 16o valamennyi gr...

Kijelző

Meizu 1152 x 1920 pixels (~418 ppi) Oneplus 1080 x 1920 pixels (~401 ppi)

Kamera

Meizu 2o mpixel Oneplus 13 mpixel

Videót, képet meg a gsmarénán lehet nézni ájulásig...

Ez bulsit?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#85) s3nsitivity válasza mufi (#84) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Igen ez bullshit. ;)
Nem volt de mint mondtad neked még egyik se nekem meg külön külön már volt szerencsém hozzájuk.
A ppi t én nem látom, nem vagyok túl pixel szemű az tény. De az élénkség hiányzik az MX4 ből
A több megapixel csak nagyobb felbontást jelent nem jobb képet. Láttam mind a kettő által készített élő képet nem pedig samplet és legalább egyformák ha nem jobb az opo.

Az antutu meg csak az ilyen hozzá nem értőknek jelent valamit, na meg én is 50e környékén mérek na bumm. :U

Ezentúl ignorállak amíg nem tudsz értelmes lenni.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#86) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nem folytatnatok privatban az epületes tarsalgast, mielött erre jar egy moderator? :U

Nincs benne hasznos info. Köszi.

Hasznos info lenne pl. a meghibasodasok, zavaro bugok legalabb hozzavetöleges aranya. Szep a telefon, meg a relative alacsony ara, de kerdes mennyire stabil (ld. a sajat forum).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87) petipetya válasza dragonfx (#82) üzenetére


petipetya
nagyúr

oneplus.net

Regisztráció után a store account menüponton belül be kell állítani a magyar szállítási és számlázási címet.

Utána a OnePlus One menüpont / 16 GB / BUY gomb (mellette már Ft-ban kell látnod az árát) / checkout / select shipping method kiválasztása / place order.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#88) zizi7229 válasza RetepNyaraB (#86) üzenetére


zizi7229
tag

bugzik az ambient display...random pillanatokban felébred, van amikor meg a lelket kirázod belől sem reagál

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#89) s3nsitivity válasza zizi7229 (#88) üzenetére


s3nsitivity
addikt

12S ben motion ambient van? :Y
Ezt nem is tudtam. Euphorián csak Doze -os van, bár az utolsó frissítés óta az is felvillan néha

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#90) Saccco válasza dragonfx (#82) üzenetére


Saccco
nagyúr

Annyiért 16GB-osat kapsz, bővítés nélkül az elég kevés, (nagyon) megéri a +10k felárat a 64GB-os.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#91) scope2007 válasza s3nsitivity (#85) üzenetére


scope2007
addikt

Ennyi, jól írtad őket :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#92) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Annak ellenére, hogy újabban egyáltalán nem érdekelnek az androidos telefonok, ezt a cikket jó volt olvasni, nagyon jó írás, gratulálok a szerzőnek.

(#93) Saccco


Saccco
nagyúr

Van valakinek tapasztalata Head Case tokokkal? Fogás, minőség, tartósság?

Ezt nem ide akartam... :B

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#94) Peet91 válasza lugosi (#92) üzenetére


Peet91
aktív tag

Köszönöm az elismerő szavakat :)

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#95) Souky


Souky
újonc

Nagyon alaposan körbe jártad a gépet.Gratulálok.Mint készülék használó,egy-két gondolat:az FM rádió jó lenne,ha lenne.Hogy miért,abba most ne menjünk bele.Ami számomra nem teljesen világos az OxigenOs-el kapcsolat az,hogy frissítésnél gyári állapotot hoz létre.Vajon ennek mi értelme van?

(#96) s3nsitivity válasza Souky (#95) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ez nem pontosan frissítés. Nem OTA.
Végülis egy ROM csere, nem lehetne megoldani egyik fajta rendszerről egy másikra ugrást wipe nélkül. :N

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#97) Souky válasza s3nsitivity (#96) üzenetére


Souky
újonc

Így már érthető.Köszi

(#98) babkukta


babkukta
senior tag

Ez egy nagyon jól összerakott, minőségi, a kategóriájában a legjobb ár/érték arányú telefon. Amikor kijött, én is szemezgettem vele, akkor se volt drága. Inkább a kezdeti nehézkes gyártás miatt nem ugrottam bele, + volt 1-2 rosszabb visszhangja is a telefonnak (gyártónak).
Egyébként tényleg pöpec masina :K

Üdvözlettel, Tibi

(#99) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"egyébként az újabb modellekben történt előrelépés, elvileg ezekben a készülékekben erősebb a vibramotor és az előlapi kapacitív gombok háttérvilágítása is."

hogy lehet felismerni hogy az újabb verziós készüléket vagy csak szoftveresen lehet erősebbre állítani a rezgést?

illetve a telefonálási hangminőség és hangereje mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#100) Peet91 válasza fornettisuti (#99) üzenetére


Peet91
aktív tag

Megmondom őszintén, hogy nem volt még lehetőségem összemérni egy újabb modellével az enyémet, de számomra elég erős így is mind a rezgőmotor, mind pedig a gombok háttérvilágítása. Szoftveresen a korábbi rendszereken is lehetett állítani a fentiek erősségét, a hardveren változtattak elvileg.

A hangminőség megfelelő mindkét oldalon, olyan jelenséggel találkoztak a tulajok, hogy a zajszűrő mikrofonok furata eltömődik, és akkor csökken a hangminőség, de ezek tisztítása egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.