Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Friend of Irony :D

Ötletes amúgy, de tök felesleges. Aki akarja úgyis belemagyaráz mindenbe mindent. Gondolom vannak olyanok is, akik szerint a tavasszal kitört Izlandi vulkánokat is az USA indította be különleges szeizmikus fegyvereivel és szimulátoraival, amit még a a 90-es években fejlesztettek ki. És a cunami volt a főpróbája, természetesen :DDD :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) ollie válasza Иван (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, vannak olyanok is. :)

***

(#3) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Amúgy az tényleg vitatott, hogy miért lobog a zászló a holdon, amikor ott nincs is szél...

(#4) hNp88 válasza MrPG8 (#3) üzenetére


hNp88
aktív tag

az is egy érdekesség hogy a világon már kb mindenki megcáfolta az amerikai holdraszállást, egyedül az USA legfőbb vetélytársa, a Szovjetunió nem (legalábbis én nem tudok róla).. pedig azért ők elég rendesen ott voltak mindenhol :)

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#5) Иван válasza hNp88 (#4) üzenetére


Иван
őstag

Naja, pedig ha tudtak volna ilyenről (márpedig gondolom nekik is voltak embereik itt-ott) akkor másnap már el lett volna kürtölve, hogy a hazug imperialista kapitalista burzsujok csalnak.

Mellesleg mitől lobogna a zászló? Én nem láttam, hogy lobogott volna.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) gamek!ller válasza Иван (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én sem látom, hogy mozogna. [link]

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Úgy emlékszem, ezt a felvételt a Magyar Televízió rendkívüli adásban közvetítette korán reggel. Aznap később indultunk a kollégiumból dolgozni.

(#8) ftc


ftc
nagyúr

[link]

Nem az ...csak nem mondtak el mindent :U :P

(#9) maláj


maláj
őstag

én sem hiszem ezt a nagy ámérikái holdra szállást ...
de ezt olyan nagyon egyszerűen be lehetne véglegesen bizonyítani - 1 nemzetközi csapat felszáll és elhúz a Holdra ...
utána már gondolom mindenkinek világos lenne, hogy tényleg megtörtént :K
dehát valamiért csak nem akarják bebizonyítani ;]

(#10) hNp88 válasza Иван (#5) üzenetére


hNp88
aktív tag

ott voltak azok elég magas beosztásokban ahol kellett... mellesleg jó az aláírásod. :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#11) Cthulhu Dawn válasza maláj (#9) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

1969 még igencsak a hidegháborús korszakban volt, akkor meg ugye nagyban versenyezett egymással az USA, és a Szovjetunió, főleg az űrkutatásban. Most már nem áldoznak erre ennyi pénzt, mivel rohadt drága lenne egy holdra szállás, arról nem is beszélve, hogy milyen veszélyes.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#12) potyautas válasza Cthulhu Dawn (#11) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Igaz. Ma már inkább a meleg háborúra költenek.

(#13) ollie válasza MrPG8 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem miért vitatkoznak olyan dolgokon, ami nem történt meg, ugyanis nem lobogott a zászló.

***

(#14) ollie válasza maláj (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első holdraszállás 25,4 milliárd dollárba került (akkori árfolyamon). Szerinted kinek van pénze újra visszamenni?

***

(#15) dabadab válasza maláj (#9) üzenetére


dabadab
titán

Meg az is egy arulkodo jel, hogy ha egyszer allitolag az amerikaiak kepesek voltak a Holdra utazni, akkor miert csak egyszer mentek el?

DRM is theft

(#16) mephi666 válasza dabadab (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem is csak presztízs-verseny volt az usa<->szovjetunió között az egész űrkutatásos mizéria... olyan pletykák is voltak, hogy talán nem is gagarin volt az első ember az űrben, mert az utazás/visszatérés úgy megviselte a szervezetét, hogy nem merték "mutogatni"... inkább kerestek helyette egy jó kiállású embert, aki megállt a lábán :K az amcsik meg talán csak műtermi képekkel válaszoltak a nagy "holdra szállásról"? ;] ...én egyik eshetőséget sem tartom kizártnak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) PuMbA


PuMbA
titán

Volt holdraszállás, már sokszor be volt bizonyítva. [link] [link][link] Kellemes olvasgatást :DDD Hihetetlen, hogy még mindig vannak akik nem hiszik el...

[ Szerkesztve ]

(#18) föccer válasza dabadab (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Összesen 6 küldetés jutott el sikeresen a hold felszinére.

Zászó lengedezése? Nem lengedezett, csak amikor kifeszítették, akkor az anyag "visszarugózott". Ha megnézzük néhány pillanat múlva már nyugalomba volt. Azért kellet neki több idő (és ezért tűnik úgy, mintha lengedezne), mert nincs légerllenállás, ami lelasította volt.

Egyébként meg nem kell kimenni a holdra, hogy bizonyítva legyen. A hold felszinére kihelyeztek olyan tárgyakat (lemezeket?) amelyek reflektor felületként működnek. Ha egy földi radarral (nem távcső, hanem aktív radarral) becéluzzuk ezeket a pontokat, akkor onnan jóval magasabb albedóval foghatjuk a jeleket, mint a hold bármely egyéb pontjáról.

Erról az utolsó részről is mindejárt keresek egy forrást. Discoveryn láttam róla műsort, de biztosan fellelhető a neten is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) GrandeP


GrandeP
őstag

Annó megkérdezték 1-2 okostojást és "látszereszt" h ott van-e a zászló a hódón?!
A válasz igen volt és meg is muttatták a távcsövövn keresztül...

Tudom, egy kis fánkos zászlót tettek a távcső végére... :U

Miért nem lehet a hülye embereket bezárni?!
:W :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20) maláj válasza ollie (#14) üzenetére


maláj
őstag

a nagy demokratiqs amerikaiaknak ;]
a hitelét vesztett embernek (itt most veheted nemzetnek) tudod bármit is tesz/mond nagyon sokan nem hisznek

#15 dabadab : ez most irónia ON volt vagy komolyan kérdezted ? :U

(#21) föccer válasza GrandeP (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet egyszerübb lenne az értelmeseket :) KEvesebb férőhelyre lenne szükség :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) fordfairlane válasza maláj (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Majd ha odavisznek a Holdra, és megmutatják a bizonyítékokat, akkor elhiszem. Nemzetközi csapat, na persze... annak az hisz, aki nem látja, hogy micsoda nemzetközi összeesküvések folynak nemzetköz-szerte. ;]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23) dabadab válasza maláj (#20) üzenetére


dabadab
titán

"ez most irónia ON volt"

Persze, hogy az. Ez a nagy ketelkedok altal a tobbieknek szegezett kerdesek kozul a kedvencem.

"a hitelét vesztett embernek (itt most veheted nemzetnek) tudod bármit is tesz/mond nagyon sokan nem hisznek"

Ez mellebeszed. Nem embereknek kell hinni, hanem a bizonyitekoknak, azok meg teljesen egyertelmuek a kerdesben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) föccer válasza föccer (#18) üzenetére


föccer
nagyúr

No, megtaláltam :)
[link]

Egyébkénz egy egész jó kis magyar nyelvű összefoglaló található a témáról a egy szkeptikus blogban. [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25) Иван válasza gamek!ller (#6) üzenetére


Иван
őstag

Biztos a NASA elfelejtette a hőségben a ventilátort lekapcsolni, és már nem akarták újravenni. Elvégre olyan amatőrök.
Maláj:
"de ezt olyan nagyon egyszerűen be lehetne véglegesen bizonyítani - 1 nemzetközi csapat felszáll és elhúz a Holdra ..."

Gondolom azok meg le lennének fizetve. :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) biker


biker
nagyúr

miért, nem sajtból van a hold? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) Dany007 válasza föccer (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek.
Amire te gondolsz szerintem azok a prizmák (tükrök?) amiket az egyik hold misszión helyeztek el. Ennek a segítségével azóta is rendszeresen képesek vagyunk hajszál pontosan mérni a hold-föld távolságát.
Mítiszírtók c. műsorban 2 teljes részen át foglalkoztak azzal, hogy a kételkedőknek bebizonyítsák a holdra szállást és állítólagos "ellen-bizonyítékot" megcáfoltak. Kezdve a zászló lobogástól, a fényképeken át a holdon történő "ugrálásig". Majd a végén ellátogattak abba a központba, ahol egy lézer segítségével azóta is mérik azt a bizonyos Föld-Hold távolságot.
Szal ezek után, aki kételkedik az egyszerűen agymosott vagy hasonló, mert annyira egyértelműek a bizonyítékok a holdraszállás mellett.

A másik az a már említett SZU - USA viszony. A hidegháborús időszak híresen hírhedt. Mindenki ismeri, sokan még éltek is benne. Apáink meg aztán végképp. Alig 20 éve ért véget. Szóval egyértelmű, hogy anno a Szovjetunió - ami közel azonos, ha nem fejeltebb technikával rendelkezett, mint az USA - ha a legcsekélyebb esélyét is látja / tapasztalja / méri annak, hogy a holdraszállás kamu, akkor azt nem hagyta volna szó nélkül. Ez nem is lehet kérdés. Számomra(!) ez a legmeggyőzőbb bizonyíték - a lézer mellett.

(#28) föccer válasza Dany007 (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem 3-at raktak ki. Csak az ucsó az 3x akkora volt mint az első 2, így az ilyen méréseker azt használják. Jah, és az oroszok is vittek fel 2 ilyen prizmát. Csak az azért nem került be a közvéleménybe, mert a ruszkik nem vittek fel embert a holdra. Viszont ők hamarabb elérték a felszínt, mint az amcsik :) A poén az, hogy olyan "modern" teknikát használtak, amit szupertitkosan kezeltek. És kb a csernobili kataszrófáig nem is lehetett arról tudni, hogy volt 2 orosz holdjáró, mielőtt az amcsik oda értek volna :D Az oroszok 1 dolog miatt kaptak ki ebben a versenyben: Nem tudtak olyan hordozó rakéttát építeni, ami azt a tömeget elvitte volna a holdra és vissza, anélkül, hogy felrobbanna. :)

üdv, föccer

mod: jah, és a mai napig mérik a hold-föld távolságát ennek segítségével. Ha jól emlékszem évi 38 cm-rel (vagy mm-el?? ) távolodik a földtől :DDD

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) Иван válasza Dany007 (#27) üzenetére


Иван
őstag

Ja, de aki nagyon nagy konspiráció hívő, azok azt fogják mondani, hogy az SZU is be volt avatva és együtt kúrtak át mindenkit. Mert hát ez így volt. Inkább a SZU is hazudott, minthogy kihasználja ezt a ziccert.

Szóval ezekkel nem szabad leállni vitázni, egyrészt úgyse győződ meg (ha kell 6 logikai csavart rak egymásra), másrészt meg ha valaki nem hisz a bizonyítékoknak, annak úgy kell.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) dabadab válasza föccer (#28) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem valamit félreérthettél, a Lunohod program nem volt titkos (legalábbis azután, hogy már sikeresen landolt a cucc :) ), büszkén mutogatták a szovjetek a holdjárójukat, volt róla bélyeg meg minden (a '83-as Égi utazókban is lelkesen tárgyalja őket a szerző).

DRM is theft

(#31) sviba


sviba
tag

A hidegháború is csak egy nagy fake... :))

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#32) lezso6 válasza sviba (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden fake, valójában a mátrixban vagyunk. :((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) lezso6 válasza sviba (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden fake, valójában a mátrixban vagyunk. :((

szerk,: wazz a hsz-t is kétszer küldte el. Dejavu. Hiba a mátrixban. Valamit módosítottak. Biztos átírták a memóriám, mert rájöttaarhhhrhrhghgghhggg...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Bárki mehet a holdra némi joe bácsi egy két ser...... ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#35) Ajnad


Ajnad
újonc

Szerintem az egész holdra szállás egy nagy átverés volt.
Hisz az akkori technológiával,hogyan is tudták volna végrehajtani.
Íme egy kis információ!
Most jön a lényeg, a gépek:
Lent a földön egy óriási számítóközpont működött, az akkori csúcsgépekkel. Erről annyit érdemes tudni, hogy egy 1995-ös 386-os gép többet tudott, mint az egész számítóközpont együttvéve.
Az űrhajó keringő részén egy 30 kg tömegű számítógép volt. Tartalmazott 5000 integrált áramkört, 74 KB rögzített memóriát, és 4 KB átírható memóriát, amit ma RAM-nak neveznénk. A memóriákat műanyagba ágyazott, ferritgyűrűk köré szőtt rézvezetékek alkották. Egy ugyanilyen gép volt a holdkompon is.
Most már ezek után át lehet gondolni azt,hogy hogyan is tudhattak a holdra menni az Jenkik!
Aki jártas a mai úrtechnológiában az tudja,hogy milyen nehézségeket okoz már az,hogy a Nemzetközi Űrállomáson valamilyen hibát helyrehozni. És ezt mind nem a 60-as évek számítógépe segítségével teszik,hanem a legfejlettebb XX-ik századi számítógépe segítségével.
És el lehet képzeli azt a nagy technikai távolságot,mi akkor volt,és mi most van.
És mégsem vagyunk képesek könnyedén a holdra utazni!!
És akkor is,és most is az USA azt hitetett el az emberekkel amit,csak akart,hisz volt és van hatalma,és azt szeretné is megtartani. Semmivel nem fejeltebbek,mint az Európaiak,sőt! :K
És bízonyétokot lehet szerelni,csak hatalom és pénz kell hozzá!

(#36) ollie válasza Ajnad (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, te komolyan gondolod, hogy hazugság volt?

***

(#37) kovsol válasza Ajnad (#35) üzenetére


kovsol
titán

Ókorban meg olyan dolgokat építettek amit most is megérnénk a modern gépekkel megcsinálni és még a kereket se ismerték. Amúgy meg a holdon helyeztek el tükröket amivel mérik a távolságát, gondolom az se igazi.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38) D.R.O.


D.R.O.
tag

Dehogy volt holdra szállás, a hold nem is létezik, csak egy bácsi mindennap egy létráról odatapasztja az égbolt falára. Jaja. Az Amcsik meg elbasz*ak egy csomó pénzt mert elhitték, aztán valahogy el kellett tusolni az ügyet, ezért csináltak ilyen játékfilmeket. Egyébként a bácsi iszákos, és néha csak félig tudja kiragasztani a holdat meg ilyenek, valamikor meg nemis tud felmenni a létrára mert leesik.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#39) lapa


lapa
veterán

asszem két hete csináltak fotót a siteról elég földi elég nemzetközi obszervatóriumból.

egyébként nem érdekel volt-e, csak ne reklámozzátok ha nem, mert nagyon drága volt a gyerkőcnek a kultszet.

ledes lámpeszből már hold is van a plafonra, már csak azt kell kitalálnom melyik pillanatot kapom el (mikor a lander még egyben van, vagy pont mikor indulnak haza.

(#40) lapa válasza lapa (#39) üzenetére


lapa
veterán

benéztem, nasa-s kamuműhold fotózott stúdióban csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.