Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

(#2) vhw


vhw
addikt

Tulajdonképpen sokszor pont a macska tette az eredetit is komédiává... :/

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3) Melorin válasza vhw (#2) üzenetére


Melorin
addikt

Mivel? Nekem sosem volt ilyen érzésem. Annyi, hogy kockáztatott miatta. Volt már háziállatod amúgy?

(#4) vhw válasza Melorin (#3) üzenetére


vhw
addikt

A macska többször fals jump scare forrás volt - "életidegen" viselkedéssel.

Brett azért hal meg, mert jó ötlet egyedül a macska után küldeni, mikor egy életveszélyes idegen lény garázdálkodik a hajón. Még akkoris utána kutat, mikor megtalálja az idegen levedlett bőrét - tudva ezzel, hogy változtak a körülmények - aligha az előnyükre. - Mégis miért kell neki a macskával foglalkoznia, mikor ők maguk vannak életveszélyben?

Később Ripley macska-kereső-körútra indul, miközben a legénység többi tagja és ő maga is még súlyosabb veszélyben vannak. (ekkor már tudják hogy nem egy ~30 cm-es sárga gumibabáról van szó, hanem egy 2 méteres feketéről) Mégis perceket veszteget macska hajkurászással.
Főleg annak tükrében komikus a viselkedése, hogy a film kezdetétől ő volt az, aki a józan észre hallgat, aki tisztában van a vészhelyzeti tervekkel, szabályokkal és ezek szerint is járna el - ha hagynák. Képes lett volna a legénység többi tagját megóvni a lehetséges fertőzés veszélytől, azzal hogy hagyta volna meghalni Kane-t.
Az események későbbi szakaszában már ő a rangidős, érthetetlen, hogy miért dobja sarokba a fegyelmezettségét és hidegvérét, a legénység iránt érzett felelősségét és kötelességét, azért hogy sötétben kergesse a macskáját érzelmekre hallgatva. A sérült, haldokló Kane feláldozható lett volna a legénység biztonságáért - pedig ekkor még csak nagyobbrészt "elméleti" a veszély. Később már nagyonis valós és szinte feltartóztathatatlan - mégsem gondolkodik egy pillanatot sem azon, hogy hagyja veszni a macskáját, hogy ők hamarabb menekülhessenek.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) sh4d0w válasza vhw (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a visszaengedés előtt még nem tudta senki, hogy Kane már gyakorlatilag halott.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#6) vhw válasza sh4d0w (#5) üzenetére


vhw
addikt

Ezt írtam én is, Ripley vállalja a felelősséget, hogy Kane meghalhat, ha nem engedi be - de ezzel biztosítja a legénység biztonságát. Annak ellenére, hogy ekkor valóban nem tudja senki sem, milyen jellegű a veszély. Kezelhető? Visszafordítható? Kane túlélheti?
Ripley nem akar kockáztatni - nem nyit ajtót.

Később a veszély nyilvánvaló, gyakorlatilag megállíthatatlan. Az egyetlen lehetőség a minél gyorsabb menekülés. Ripley ekkor már parancsnok. De a drasztikusan megváltozott körülmények ellenére, ekkor valamiért belefér számára az idővesztegetés?

Hangsúlyozom, egy olyan hidegvérű emberről van szó, aki egy órával korábban még hagyta volna veszni a legénység egyik tagját a többi biztonságáért, de később nem hagyja veszni a macskát, holott a fenyegetés sokszorosára nőtt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7) Yutani válasza vhw (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

A macska dramaturgiai elem volt, segítségével alakíthattak ki olyan helyzeteket, amelyek nélküle nem lettek volna indokoltak. Még ha logikátlanok is.

#tarcsad

(#8) Bird


Bird
addikt

Látom van akinek nem sikerült megérteni a klasszikus Alient.... Nem mellesleg 1979-et írunk! Akkoriban kevés hasonló témájú -értsd nem gagyi- film létezett...

Ripleynek a személyisége, a céggel és a lénnyel vívott harca határozza meg az egész filmet. A mentőkompba csak négyen fértek be.... Mi lett volna a többiekkel? :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) Melorin válasza Bird (#8) üzenetére


Melorin
addikt

Így van. Nem csipázom amikor minden létező dologba belekapaszkodva kritizálnak egy filmet. Manapság nagy divat lett.

(#10) vhw válasza Bird (#8) üzenetére


vhw
addikt

Emlékeim szerint a kortárs Predatornál sem volt ennyi "gagyi" a filmben.
Pedig az csak annyira "vette komolyan" magát, mint a többi klasszikus csípőből tüzelős akciófilm. A karakterek jóbbára indulatból követnek el hibákat. (indulatból nem kergetünk macskát - hacsak nem akarjuk felrúgni az ijesztegetés miatt)

A The Thing úgy maradt meg bennem, hogy végig "profi" maradt, semmi bazári marhaság. Mindvégig reálisnak tudott maradni

Az Alien nem klasszikus Arnie és tsa. akciófilm, törekszik a realizmusra. Miközben a karakterek klasszikus B slasher movie-s hülyeségeket követnek el.

Kétségtelen a látvány, a maszkok, a díszlet mind parádésak. A cselekmény viszont nem.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#11) Csapoati válasza Bird (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem is kiemelkedő film lehetett akkoriban. Tegnap néztem meg az Aliens SE-t. Hiába 1986-os, ma is megállná a helyét, kiváló darab. Jonesy-t meg nem bántani, értem? :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Bird válasza vhw (#10) üzenetére


Bird
addikt

Ha nagyon belemegyünk a részletekbe a Dolog 1982-es tehát az Alien utáni kiemelkedő produkció. John Carpenter akkor még zseniális rendező volt amely "képességét" később sikeresen elvesztette (pl.: Mars Szelleme...broáf). Egyik róla szóló dokumentum filmjében vall arról, hogy az Alien nagy hatással volt rá és azt az atmoszférát akarta megidézni a saját filmjében is. Ha már itt tartunk, a Thing is hemzsegett azokkal a bakikkal amit most felrósz 38 évvel később az Aliennek. :D (pl.: a "kompjuter" által szimulált fertőzés előrejelzés kb. 0 adatsorral, a kutyasejt imitáció szimuláció spriteokból és méh sorolhatnám napestig, de nem teszem mert imádom!) Ennio Morricone zenei alapja teszi egy mesterművé azt a filmet! Olyan atmoszférát teremt amit később csak talán az Aliens-ben hallottam viszont (ugye a mester James Horner R.I.P).

A Thing remake vagyis inkább előzményfilm (amit nem mellesleg egy norvég elsőfilmes 'rajongó' rendezett) se semmi nálam, már vagy 10x láttam! Az Alient a Predatorral együtt meg 100x. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) Bird válasza Csapoati (#11) üzenetére


Bird
addikt

Most akkor harc is lesz végre vagy csak poloskavadászat?! :D

Annyi még az előző okfejtésemhez, hogy az elsőfilmes norvég tulajdonképpen holland. :D :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#14) vhw válasza Bird (#12) üzenetére


vhw
addikt

A "kompjuter" szimuláció, vagy esély latolgatás, az étkező android mind "high tech sci-fi". Nem ismerjük a technológiát.
Itt sem róttam fel hasonlót hibának az Aliennel szemben.

A karakterek indokolatlan viselkedése, korábbi elveik, mentalitásuk hirtelen ok nélküli változása viszont az író sara.

Brett kereshetett volna fegyvert, elrohanhatott volna egyedül, indulatból egy társuk után, aki a bolygón csak "fizikailag" (agyrázkódás stb.) sérült, és még eszméletlenül fekszik a gyengélkedőben... bármi reális indok, ami miatt egyedül, elsőként találkozhat a veszély teljes valójával.
(Komolyan az egyetlen józan embert, aki nem csinálja össze magát a macskás jump scare alatt, mert látja miről van szó Ripley elküldi egyedül, miközben életbevágó idegen krízis fennforgása zajlik?)

Ripley később rohanhatott volna magányosan megjavítani egy bizonyos sérült biztosítékot a mentökabin kilövéséhez. Egy harmadik űrruháért a hajó másik végébe, mert az Ash-sel való pofozkodás helyszínén csak 2 volt, és kell egy kis tervezetlen űrséta a mentőkabin zsilipjének meghibásodása miatt a kabinba jutáshoz.

Nem... a macska többször bugyuta, ahogy fent írták "dramaturgia elem" lett, ami észszerűtlenné teszi a karakterek viselkedését.

Mire gondolt a költő?
Vetődik fel a kérdés...

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15) mephi666 válasza vhw (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én annyival letudom, hogy ők nem képzett, hidegvérű katonák voltak, mint a 2. részben az "elitalakulat", akiknek aztán tényleg sokat ért a képzettsége :DDD pánikoltak és esetenként logikátlanul cselekedtek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Bird válasza vhw (#14) üzenetére


Bird
addikt

Hagyjuk inkább, kiszálltam.... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) Csapoati válasza vhw (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Élet c. sci-fit nehogy megnézd. Az 2017-es és ennél sokkal banálisabb hibákat tartalmaz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) Dilikutya válasza mephi666 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pilóta, technikus, szerelő stb. Emberünk kb. ugyanígy viselkedne hasonló helyzetben. Igazából még egy képzett katonától sem várható el szakszerű lépés olyan esetben, ha olyasvalamivel kerül szembe, ami nem is hasonlít arra, amire kiképezték. Egy ilyen idegen ismeretlen életforma pont ez a kategória. Legalábbis egyik részben sem volt róla, hogy akár csak aprócska idegen organizmussal is találkoztak volna az emberek.

Aki fennakad ilyen dolgokon egy 40 éves filmnél, az aligha lehet 20-25 évesnél idősebb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Yutani válasza vhw (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Brett esete szerintem rendben van, mert nem tudták, hogy a kis szarból nagy szar lett hirtelen (azt meg hagyjuk, mitől lesz 1-2 óra leforgása alatt egy negyed kilós fogas kolbászból száz kilós, harapós banán).

A többi meg akkor érthető jobban, ha van/volt háziállatod, amihez érzelmek fűznek, az esetleg felülírhatja a józan észt. Bár a pánik szokott az lenni, ami felülír mindent.

#tarcsad

(#20) Redneck


Redneck
veterán

Láttam mar ilyen vicces kifordított videókat de ez nem jött át.

Szerintem az Alien a legjobb ebben a műfajban, sosem kerestem benne a hibákat, ellentétben más filmekkel. Azt az atmoszférát csak a második rész tudta hozni, igaz az már inkább akció volt mint horror. Logikai bukfencek vannak, de ilyen klasszikusoknál nem rugózom rajtuk! :N

Szerk:
Az Alien logikai hibái semmik az ilyen Life, Prometheus és egyéb zagyvaságokhoz képest. Ezekben a tudósok konkrétan totális idióták, gyakorlatilag ész nélkül cselekszenek. Karantén, vagy biztonsági előírások fel sem merülnek. Kár, mindkettő remek film lehetne.

Hétvégén megyünk a Covenantra, kíváncsi vagyok az mekkora kabaré lesz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21) Bird válasza Redneck (#20) üzenetére


Bird
addikt

Ha a Prometheust nem szeretted ezt sem fogod.... ;)

"Ezekben a tudósok konkrétan totális idióták, gyakorlatilag ész nélkül cselekszenek" --> Ha ezt tényleg gy gondolod be ne ülj az Alien filmre! :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#22) Redneck válasza Bird (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet marad az otthoni mozizás, már a Life is kiégetett a moziban. Ez a trailer alapján is zagyvaságnak tűnt. Köszönöm a tippet! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) Bird válasza Redneck (#22) üzenetére


Bird
addikt

Kétszer néztem meg a filmet. Az első alkalommal elvitt a látványvilág, másodszor már kritikusabban próbáltam nézni.

Az egész film a misszió protokoll szabályainak megsértéséről szól, minden ésszerű határon túlmenve. Igaz, ha nem így történne nem lenne akció sem... Az pedig itt van bőven! :DDD

Nekem felemás érzéseim vannak, a cselekmény továbbgöngyölítése, mint klasszikus Alien előzményfilm nagy csalódás. Nem ezt várnánk az alien univerzumtól.... A "mesterséges személy(ek)" ténykedése színészileg zseniális, azonban a történet szempontjából csapnivaló. :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24) Csapoati válasza Redneck (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Life-nál azért sokkal jobb a Covenant. Hangulatban és sztoriban is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) Redneck válasza Csapoati (#24) üzenetére


Redneck
veterán

Meg fogjuk nézni, de inkább másra váltunk jegyet. Nem akarok úgy kijönni a teremből mint a Life után. A Prometheus kreténjeit simán túlszárnyalták. 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) mephi666 válasza Redneck (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

life-ot hétvégén néztem tékából kölcsönözve... annyira nem volt az rossz, mondjuk balf@szkodtak benne rendesen és kiszámítható volt a vége... lehet csak azért láttam így, mert elég unicum+sör fogyott előtte? :D ...a folytatására inkább kíváncsi lennék, hogy rendezkedik a földön...

ui: ja, többek közt azt találtam idiótaságnak a filmben, hogy a lényt szívatni akarták azzal, hogy csökkentették a zoxigénszintet, előtte meg a világűrben percekig elvolt? ott hogy talált magának oxigént?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Redneck válasza mephi666 (#26) üzenetére


Redneck
veterán

A vízbűl vette ki... 😆

Mod:
Mondjuk most jut eszembe hogy tényleg beszipkázta a hűtővizet.

SPOILER!
Nálam az elején megbukott mikor az első ember meghalt a laborban. Alapból milyen labor volt? Se egy rendes zsilip, se normális védőruha. Igaz, csak film, a valóságban veszélytelenebb dolgokhoz is jobban beöltöznek egy kutatólaborban.

Nem offolok tovább, egy tuti. Ebben a műfajban részemről az Alien a legjobb! Meg is nézem reggelire. :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) Melorin válasza Bird (#23) üzenetére


Melorin
addikt

Miért kell szándékosan kritikusan megnézni egy filmet, a hibákat gyüjtögetve? :U Legyen jó az összkép, a hangulat és kész, jó az. Manapság sokkal több olyan film van amin egész végig szenved az ember, hogy kibírja a végéig és semmi de semmi jó nincs benne, rossz hangulatban jön ki az ember a moziból vagy TV elől. Az Alien azért közel sem ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Redneck válasza Melorin (#28) üzenetére


Redneck
veterán

Mert nem vagy biztos benne, hogy elsőre nemcsak meggyőzted magad arról hogy jó. Valakinek az is elég pszichésen, hogy fizetett érte. Ha a TV-ben nézte volna, lehet elsőre se adja úgy.

Dilikutya:
Jogos de ezért csak film. Manapság akkor is kialakítanak egy karantént és zsilip rendszert ha egy "kis földönkívüli bacit" találnak. A tudomány és a józan ész ezt diktálja.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) Dilikutya válasza Redneck (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi lennék, a valóságban milyen labor áll rendelkezésre az ISS-en, ahol ismeretlen, idegen létformát szakszerűen lehet tanulmányozni. Persze nem tudhatjuk, nem minden ismert a nagyközönség számára annak ellenére se, hogy erős az online jelenlét, még olyan mobil app is van, ami szól, ha fölötted fog elhaladni, sőt több is, valószínűleg van hozzá programozható API.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Melorin válasza Redneck (#29) üzenetére


Melorin
addikt

Ha elmész nyaralni valahova és jól érezted magad, a következő évben csak azért elmész újra ugyanoda, hogy keresd a hibákat, hátha mégsem volt minden szép és jó, csak az élmény ragadt magával? Jól megnézed az utcák tisztaságát, benézve a rejtett zugokba is, az emberek kedvességét leteszteled a szürke hétköznapokban is, megnézed a konyhát ahol készítették a kajádat? Fura egy felfogás, mert ugyanerről beszélünk most egy film kapcsán.

(#32) Redneck válasza Melorin (#31) üzenetére


Redneck
veterán

Azért ez csak sarkítva állja meg a helyét. Velem mondjuk volt már második nyaraláson hogy nem hozta azt az élményt, de nem azért mert hibákat kerestem. Egyszerűen az újdonság varázsa sokat dob egy élményen.

Az Alient bármikor meg tudom nézni, még egy Prometheust nem. Pedig elsőre nem fájt annyira utóbbi sem...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33) Dilikutya válasza Csapoati (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hangulathoz azért tudatalatt szerintem hozzátesz, hogy tudod, Alien filmet nézel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Melorin válasza Redneck (#32) üzenetére


Melorin
addikt

Semmi nem hozza az első élményt, akármiről van is szó, hacsak nem voltunk épp rossz passzban az elsőnél.
Éppen ezért mondom, hogy az új Alien elsőre nem volt egyáltalán rossz, simán elsiklottam a hibák felett (észrevettem őket). De mivel nem keltett rossz benyomást, meg fogom tudni nézni másodszor is.
Viszont érdekes, hogy volt már az életemben olyan film ami nagyot ütött először de egyszerűen a hátam közepére nem kívántam többször megnézni. Nem tudom mitől lehet ez. :F

(#35) Dilikutya válasza Melorin (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nálam jellemzően némelyik komolyabb, drámai film ilyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) Redneck válasza Melorin (#34) üzenetére


Redneck
veterán

Valahogy úgy vagyok az Aliennel mint a Terminátorral. Mindkét első rész nagy kedvenc (horrorisztikusak), a másodikban több az akció, de azokat is imádom. A többi rész között van jobb, a futottak még kategóriában az újak is megférnek.

Mindenképp megnézzük, de már nincsenek akkora elvárásaim. Azért attól még a falnak megyek ha totális idiotizmusba megy át. :DD

Dilikutya:
Persze mert egyszer már lelőtték a poént, így nincs meg az a feszültség.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#37) mephi666 válasza Redneck (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja tényleg, a vízbű vette ki a zoxigént :D így máris van magyarázat egy logikátlanságra

spoiler: tényleg nagyon balfékek voltak a szereplők... meg azt sem értettem, hogy fent miért ölte meg 1 pillanat alatt, akit akart, a végén meg miért játszadozott gyllenhaal-lal percekig a mentőkabinban? értem én, hogy a "hatás" kedvéért, de nálam pont ezzel lett nevetséges az egész... meg kalimpál a félhulla, erre az ostoba halászok kinyitják az ajtót :C jó, lehet az intelligens lény pont ezért tartotta életben...

nekem az alien mellett a species még kedvenc :K ...de lehet, hogy csak giger miatt (ebben is vannak balfék dolgok, mégis szórakoztató film)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) Melorin válasza Dilikutya (#35) üzenetére


Melorin
addikt

Ami most nálam elsőre eszembe jut ami ilyen volt, a 'Hadak útján'.
Redneck: ebben nem nagyon volt poén vagy csattanó emlékeim szerint de végig volt egyfajta feszültség, és annyira hosszú volt és sokminden történt benne, hogy alig emlékeznék valamire belőle, mégsem tudnám megnézni újra. Viszont nagyon jó volt, alig pislogtam egész film alatt annyira lekötött :D

[ Szerkesztve ]

(#39) mephi666


mephi666
nagyúr

no, ha már alien és viccesebb téma: legutóbbi ebay-es szerzeményt megmutatnám... ő béla, az arcramászó :D egyelőre még az ismerkedés megy

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) Melorin válasza mephi666 (#39) üzenetére


Melorin
addikt

:C

(#41) Csapoati válasza mephi666 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jópofa. És a plüssnek is van neve?

:DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Redneck válasza mephi666 (#39) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon jó! :) Ha majd nagyobb lesz, jót nevet majd a hülyeségeden! :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43) mephi666 válasza Csapoati (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

simán, asszony mondta, hogy adjunk neki nevet... legyen béla... meg majd az összes többi plüss is az lesz :D esetleg 1 lehet józsi... (legényanya után szabadon)

#42: ja, majd ha tizenéves lesz szerintem megnézzük a filmeket együtt :) már, ha tetszik neki... akkor már 50éves lesz az első rész... durva

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) Redneck válasza mephi666 (#43) üzenetére


Redneck
veterán

50 éves lesz de még mindig beszaratós és nyomasztó! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#45) Polllen válasza vhw (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

A költő arra gondolt, hogy az érzelmekre hat. Már akinek vannak. Aki pont letojja a macskát, az nem érti, minek a sok hűhó. Aki meg igen, annak fel sem merül, hogy mennyit kockáztattak érte.
A második részben, hogy több embernek átjöjjön, a macskát lecserélték egy kislányra.

Amúgy mindkét rész zseniális, rengetegszer láttam, de soha sem kérdőjeleztem meg a karakterek viselkedését, mert hitelesek, a történet pedig mindig beszippant.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) Redneck válasza Polllen (#45) üzenetére


Redneck
veterán

Valahogy én is így gondolom. Sosem agyaltam a macska kérdésen, de persze bele lehet kötni...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#47) Yutani válasza Polllen (#45) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amen to that! :R

#tarcsad

(#48) vhw válasza Polllen (#45) üzenetére


vhw
addikt

"A költő arra gondolt, hogy az érzelmekre hat. Már akinek vannak."

Az olyan furcsa dolgokkal, mint a bajtársiasság, felelősségtudat, bizalom mi a helyzet? Ezek nem hatnak senkire? :)

Igen a második rész már próbálta árnyalni a képet... talán "többet ér" egy kislány...
De ekkor a főhős - miután kimondva/kimondatlanul cserben hagyta a legénység többi tagját (a macska miatt), ezúttal már nem tudta otthagyni a lányt, inkább belehal.
Ez így már kissé erősebb lábakon áll.

Amúgy a macska a témaindító poszt miatt lett "megkérdőjelezve".

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#49) Cyberneko válasza vhw (#48) üzenetére


Cyberneko
tag

Van az a elmélet, hogy az Alien ugyanabban az univerzumban játszódik, mint a bladerunner :P Ez máris megmagyarázná a "miért értékesebb a macska, mint a legénység" dolgot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.