Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nimrod:] Bevándorló vagyok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Vajdaságban születtem... vagy is szerb állampolgárként. Ott le vannak a magyarok nézve, de Magyarországon meg "szerb vagyok" és tőlem is kérdezték, hogy honnét tudok ilyen jól magyarul :U

Novemberben lesz 5. éve, hogy Németországban élek, szóval én valahogy sehol sem voltam/vagyok otthon. Ami viszont fontos, hogy itt otthon érzem magam és nekem most ez az otthonom, marad is... Nem fogom soha németnek vallani, ha az állampolgárságot meg is kapom, akkor is magyar maradok.

Szavazó lapot én is kaptam, habár nem adtam meg Magyarországon sehol az itteni címem :((( Szavazni nem fogok, nem értem jogosultnak magam dönteni egy szituációról, ami nem érint. Már úgy értem én nem ott élek, nem érzem, hogy jogom lenne szavazni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Nimrod válasza total90 (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Rengeteget olvasom mostanaban mas portalokon a kommenteket (sok az uresjarat meloban). Valahol orulok, hogy ennyire jozan es higgadt lett az elso reakcio. Respect. :K

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A román állampolgár ugyanúgy EU állampolgár, mint a magyar, ergo ahogy beléptünk a közös gazdasági övezetbe, teljes joggal élhet és dolgozhat magyarországon. Aki ezt ellenzi, a közös európát és a civilizációt ellenzi.

A közép-afrikai migráns viszont nem a közös gazdasági térségből jött, ráadásul túlnyomó többségüknél hiányzik az alapvető képzés, illetve a "kultúrájuk" amit magukkal hoznak konkrétan büntetendő elemeket tartalmaz, ld nők egyenjogúsága - sőt, bizonyos szubszaharai területekről érkezőknél csonkítása, más vallásúak egyenlő félként történő elismerése. Ilyen gondok semelyik kelet-EU országból érkezőnél nem merülnek fel, a "migráns"-nak nevezett népvándorlóknál viszont gyakori probléma, amit egész kb a kölni eseményekig a szőnyeg alá söpörtek.

Jelenleg is csak abból van patália, ha "fehér" lányokat fogdosnak meg, azt mindenki mélyen lesz@rja, hogy a család nő/lánytagjaival hogy bánnak. Pedig "családon belül" sokkal durvább dolgok mennek:(. Sőt, a burkini meg fejkendő-mániával pont őket, a védteleneket támadja a környezetük és a "befogadó" állam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Mindenkinek megvan a véleménye erről a témáról. Szvsz ha minél hamarabb elfogadjátok, hogy politikai népszerűség növeléséről, szinten tartásáról van szó annál hamarabb túlteszitek magatokat ezen. A nemzeti kérdés valamiért mindig is érzékeny téma volt. Ezért is ütik a vasat a politikusok ebben a témában. Tenni ellene semmit nem tudunk, mellette se sokat. Lecseng majd ez is.

Thanos was right.

(#5) dabadab válasza t72killer (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon szépen felmondtad a leckét, csak valahogy nem sikerült kapcsolódnod semmihez, de felmondtad.

De ha már itt van, akkor:

1. Amikor Nimrod ősei ideköltöztek, akkor legfeljebb Latin Monetáris Unió lehetett, nem EU.

2. Az, hogy kinek mihez van joga, tisztán jogi kérdés, ráadásul semennyire sem releváns, hiszen a most érkezőkre is van létező szabályzás, ami alapján közülük is vannak olyanok, akiknek joga van idejönni.

3. A más EU-s államokban dolgozó magyarok jó részénél is erős hiányosságok vannak kultúrális téren.

4. A magyar "kultúra" (fogalmam sincs, hogy mire akar utalni az idézőjel, de ha már így használod...) is tartalmaz konkrétan büntetendő elemeket (adócsalás, korrupció).

5. Nyilván Magyarországon is csak bevándorlók esnek át vak komondorokon.

6. A szolidaritás és a törvények betartása az meg gondolom olyasmi, hogy azok is direkt civilizációellenesek, a Völkischer Beobachter hangvétele viszont direkt Európa-kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Szia!

Ez alapján a srác bizonyul „túlélőbbnek”, aki az #1 hsz-t írta. Ismétlem; a link alapján. Sry, valamiért rögtön ez jutott az eszembe.

Jujj, megjött dabadab, itt már babér nem terem. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

"Végszóként, ezennel nem fogom:
- elvenni a magyarok munkáját,
- Magyarországon tovább adót és más járulékot fizetni,
- még egyszer Magyarország területére lépni."

Szerintem túlreagálod. Lesz még másmilyen kormány is Magyarországon... (-ha nem is a közeljövőben).

Én már bele se akarok folyni az egészbe, valahol felelőtlenség, de már inkább gyorsan elintézem így.

(Ja, és mégse vagyok migráncssimogató, meg tököm tudja milyen egyéb mostanában divatos beújított szavak!)

(#8) #20655360


#20655360
törölt tag

Nem ismerem el a kormányt. ;] Felőlem úgy vergődnek, ahogy akarnak.

(#9) Nimrod válasza Fred23 (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

Probaltam kulturalt maradni, mert van meg ami megadta nekem az indulatot - Magyarorszagon behajthatatlan jogeros birosagi penzek, kalap korrupcio es meg sorolhatnam. Azert sem vettem most ide, mert azoknal vannak meg folyamatban dolgaim, de idovel azokat is kiirom mint ahogy a napokban kitett irasomat is.

Ezt meg eleve korabban megirtam es aludtam is ra egyet. Rendszervaltas ota figyelem a valos, kezzel foghato helyzetet, de van mar egy bokkeno. En fiatalabb nem leszek... :U

(#10) t72killer válasza dabadab (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. Jogos, rosszul közelítettem meg, itt a kolléga nejére gondoltam, aki EU állampolgárként EU területen otthon van és kész. Nimrod őseit pedig ősapáink BE/MEGHÍVTÁK a közvetlen szomszédságból (=ezáltal a közvetlen szomszéd népek gazdasági-szociális problémáiban is segítettek valamelyest), hogy érezzék magukat otthon, építsenek-dolgozzanak.

2. A jogi keretek "nincsenek még kész". Ha stimmelnek az infóim, a leírt szabályozás szerint elvben Görög és Olaszo.-nak kellene viselnie a hozzájuk érkezők jelentette terhet, illetve nekik kellene "letelepíteni" az érkezőket, ami fizikai képtelenség és "szóban"eltekintenek ettől. Vagy javíts ki, ha a Dublin-i egyezmény már papíron se él. A gyakorlat meg még ennél is gyengébb lábakon áll.

3. Ez egészen biztos, hogy így van, szivem szerint páros lábbal rúgnám ki a keleti blokkot a Schengeni zónából és a szabad mozgástérből. Mióta Mo EU tag, németajkú területeken a prostitúció és a szervezett bűnözés területén nagyon keményen "jelen vagyunk", míg az egyszeri munkás a 90'es években is jöhetett, csak volt egy kis papírmunka. Ezt a szűrést meghagytam volna, hogy ne rontsa a becsületes melós reputácóját és kevesebb "vigyázz, zsebtolvajok" táblával találkozzon az ember...

4-5. Az adócsalást, asszonyverést büntetjük. Másik kérdés, hogy hőn szeretett pártunk és kormányunk holdudvara azt csinálhat, amit akar. Ezzel szemben Eritreában, Szomáliában pl a nők megcsonkítása nemhogy nem büntetendő, hanem szinte kötelező. Azaz nem a fotelban üldögélve szörnyülködik el a lányod a híreken, hogy úristen mit csináltak egy ismeretlennel, hanem őt is kirángatják, és elvégzik rajta a "műtétet". Megy ez a "civilizált" Egyiptomban is.

6. A felfordulást pénzelő kőgazdag Öböl-országok miért nem humánusak a hittestvéreikkel?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) t72killer válasza Nimrod (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar politikai kép sajnos nagyon gyászos, ráadásul a mostani egypártrendszer bebetonozódni látszik. A régebbi váltógazdaságban legalább valamennyire limitálva volt, mennyit lopjon az épp regnáló elit, de ezek visznek mindent, azt is, ami Lőrinc bátyánk lebetonozott.

Hogy változik-e a szitu, két dolgon múlik: a baloldal összeáll egy legalább féligmeddig hiteles+ÖSSZETARTÓ formációvá, másrészt a jobbik protestpártból átalakul-e valami szélesebb néptömegek számára emészthetőbb alakulattá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Hieronymus válasza Nimrod (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Probaltam kulturalt maradni, mert van meg ami megadta nekem az indulatot - Magyarorszagon behajthatatlan jogeros birosagi penzek, .."

Ezt értem, illetve megértem.
De ennek nem sok köze van az aktuális magyar kormány bevándorlás politikájához.
Ráadásul minden országban össze lehet szedni, behajthatatlan összegeket. Nem magyar specialitás.

mod.

"En fiatalabb nem leszek.."

Én se. De ezért nem teszik senkit sem felelőssé. Országot meg semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) proci985 válasza Nimrod (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

En fiatalabb nem leszek.
Ez egy fontos alapigazság.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Rosszul közelíted meg a dolgot. Nem általában a migráció ellen megy a kampány. A törvénytelenül beáramló néptömegről van szó. Azokról, akik nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni a mi kultúránkba. Azokról, akiknek többnyire sem a személyazonosságát, sem a tartózkodási helyét nem lehet megállapítani. Azokról, akik soha nem fognak visszatéríteni a rájuk költött pénzből. Ezeket az embereket szándékozik a tehetetlen EU vezetés szétosztani a tagállamok között. Ha esetleg humanitárius ellenvetésed lenne, megsúgom, hogy Szíriától számítva mi vagyunk az ötödik biztonságosnak mondott ország. Ezek az emberek válogatnak az országok között, mert nem elég jó nekik sehol. Még nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy nem egy behatárolható létszámról van szó. Utánpótlásuk végtelen. Nem értem miért mondják gyűlöletkampánynak, ha ezt nem akarjuk. Tegnapi hír, hogy bezárják a bicskei befogadóközpontot. 30 éve működik. A közelmúltig nem volt az ott lakókkal gondja a lakosságnak. Most van.

(#15) potyautas válasza t72killer (#11) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ennek mi köze a témához?

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt nem fogom ecsetelni, hogy kikre nincs szükségünk, ám azt elmondom, hogy mit kellene tenni és kikre lenne szükség.

Meg kellene emelni az átlagbéreket, főleg azok szakmák esetén, ahol munkaerő hiány van. Mindezt olyan szinten, hogy a tőlünk keletebbre fekvő területekről idevonzza dolgozni a hasonló keresztény gyökerű és mentalitású, csak éppen szegényebb lakosságot. De mehetünk még keletebbre is, mert ahány ázsiai emberrel találkozom az utcán, mind tökéletesen beilleszkedett emberileg.

Ebbe kellene ölni a pénzt, és nem azokba az eltérő kultúrájú emberekbe, akik úgysem akarnak és fognak beilleszkedni. Másrészt a kampánnyal az a bajom, hogy csak a negatívumokat szajkózza (jogosan), de nem kínál alternatívát, emellett belpolitikai célokra használják, így semmilyen szerepe sem lesz a valós probléma megoldásában.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) kenwood


kenwood
veterán

Engem az egeszben a legjobban az zavar, hogy ez az egesz baromsag is a big brother projectet erositi.
9/11 utan hetente jottek az orultebbnel orultebb szabalyok
Egy ember cipoben vitte fel a bombat a gepre,mostantol kotelezo levenni a cipot becsekkolasnal.
Egy ember uditos uvegben vitte fel,mostantol ket decinel tobb italt nem vihetsz fel.

Ugyanigy lesz szetverve Schengen,es vallnak majd mindennapossa az utcai ellenorzesek.
Szerintem csak ido kerdese, hogy random kozuti,es az utcai ellenorzesek melle bevezessek a random hazkutatasokat is.
Logikus lenne,nagyobb az esely ott talalni valamit,mint egy kocsiban,vagy egy gyalogos zsebeben.

Azt pedig a kutya nem kerdezi meg senkitol, hogy miert csak europa hitetlen ?
Kinaban,Oroszorszagban miert nincsenek 1-2 havonta terortamadasok,oda miert nem tartanak tizeres tomegek ?
Mintha picit kozelebb lenne, mint europa.
Miert nincs sziriaban nyugati vedelem alatt allo menekulttabor ?

Azt meg valahol meg is tudom erteni,hogy europai,amerikai katonakat nem akarnak eltemetni Sziria kozepen. Tul sok halt meg Irakban,
Azt viszont nem ertem, hogy a szir hatarvidekre sem kuld senki szarazfoldi eroket.
Ez egyertelmuen arra utal, hogy a fejlett vilag legtobb szereplojenek a jelenlegi helyzet fenntartasa az erdeke,nem pedig a megoldasa.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18) dabadab válasza potyautas (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem miért mondják gyűlöletkampánynak"

Egy olyan, teljesen egyoldalú, csúsztatásokkal és hazugságokkal operáló kampányt, ami a gyűlöletre, mint könnyen mozgósítható érzelemre alapoz? Én se tudom. Valaki?...
Mindenesetre ha sikerül erre a kérdésre választ találni, az megmagyarázza, hogy miért lesz rosszul az ember a plakátokat látva és miért érzi úgy, hogy mégiscsak vissza kellene fordulni Ferihegyre.

DRM is theft

(#19) dabadab válasza petipetya (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Meg kellene emelni az átlagbéreket"

Ez egy remek ötlet. Adsz rá pénzt?

"Ebbe kellene ölni a pénzt, és nem azokba az eltérő kultúrájú emberekbe, akik úgysem akarnak és fognak beilleszkedni."

Még szerencse, hogy ilyet nem csináltunk, mi csak olyan emberekbe tömjük a pénzt, akik nagyon is beilleszkedtek a magyar társadalomba - bár beléjük aztán számolatlanul.

DRM is theft

(#20) kenwood


kenwood
veterán

A kvota egyebkent a jelenlegi helyzetben az egyetlen megoldas,
Nem varhato el sem a hatarorszagoktol,sem a nemetektol,hogy egyedul oldjak meg a problemat.
Amin valtoztatni kellene,az az Eu-ra torteno korlatozas.
Legyen kvota,de az olajos arabok,a ruszkik es kina is kapjon beloluk a teherbirasuknak megfelelo mennyiseget.
Es ezt nem kerdezni kell toluk, hogy szeretnek-e,hanem aki nem partner,azoknak a hatarahoz odavinni a sajat adagjukat,es oldjak meg.
Ha ok lelovik a hataron a haboru elol menekuloket,vallaljak erte az erkolcsi felelosseget.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21) buherton


buherton
őstag

Nekem mint halandó polgárnak nincs bajom a bevándorlókkal. Eddig minden munkahelyen volt legalább egy, de jellemzően több munkatársam is, aki külföldről jött vagy a szülei jöttek külföldről. Egyikkel sem volt bajom. Viszont vannak egyéb népcsoportok, akikkel már többször is meggyűlt a bajom és az ő őseik is bevándorlók voltak. Ahogy a Nyugatnak úgy nekünk sem kellett volna őket hagyi, hogy itt éljenek. Tárt karokkal várom a németeket, franciákat, angolokat, olaszokat, románokat, tótokat, sőt a búrokat(!) is. Azt viszont nem fogom hagyni, hogy teljesen Európa idegen kultúra tegye be ide a lábát, mert azzal csak bajt hozunk a fejünkre. Keletről eddig nem sok jót kapott Európa és ezt a történelem is többször bizonyította. Avarok, hunok, magyarok, tatárok, kunok, cigányok, törökök, (oroszok) stb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) Stanlee válasza total90 (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

En is Nemetorszagban elek, nem is olyan messze Munchentol, de en nem erzem MAR otthon magam. En otthon ereztem magam Nemetorszagban 2015 oszeig. Majd jon valaki, oszt ideirja, hogy gecc, miert vagy meg ott, ha nem tetszik? Azert vagyok itt, mert mar lassan 15 eve kisebb nagyobb megszaitasokkal itt eltem, tanultam, dolgoztam, baratnom is itt el, itt probaltam kialakitani magamnak egy eletet, amit aztan eleg gyorsan egy egyszemelyes politikai dontes elkezdett megvaltoztatni.

Sokan hiszik azt, hogy amint atteszik a labukat a Lajtan, egybol minden megvaltozik, es itt nincs olyasmi, mint amit Mo-n szajkoznak az emberek, hogy korrupcio, meg zsebbe penz, meg mindenki olyan kozonyos a masikkal, mig kulfoldon egybol mindenki olyan baratsagos veled es minden hiperszuper. Lopikulit.

Itt se jobb az elet, itt is manipulativ a politika/media, itt is csak a zsetonra hajtanak az emberek, itt is folyamatosan csodbe mennek a cegek, hogy ne kelljen fizetniuk, itt is lekakkantja a tobbseg a masikat, egy fokkal nem jobb, mint Mo-n es meg erre ratesznek egy lapattal a rengeteg menekulttel...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23) Narxis válasza Stanlee (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Olyan helyre kellene költözni ahol nincs ember közel s távol. Pl. Új-Zéland. Nagyon jó lenne ha ki tudnék oda jutni.

Thanos was right.

(#24) Avicularia válasza Stanlee (#22) üzenetére


Avicularia
veterán

Csak ez Magyarországról nem látszik. Svédországról is egy olyan kép él sok magyar fejében, aminek köze sincs valósághoz.

(#25) nemlehet


nemlehet
őstag

Az egész migránshiszti itthon egy puszta belpolitikai haszonszerzés. A kormány remekül játszik rá a nyugdíjasok és képzetlenek behülyítésére, félinformációkkal, hazugságokkal és zsarolással sem csínján bánva.

Igen vannak bajok, igen szerintem is rosszul kezeli az EU a helyzetet, de az ami itthon megy az emberhez nem méltó, és konkrétan hányingerem van az egésztől. Már csak abban tudok reménykedni, hogy túltolja a kormány a kampányt és mire eljutunk a szavazásig mindenki kiég ebben a témában és kutya nem megy el.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) 8th válasza dabadab (#19) üzenetére


8th
addikt

Nem kell rá pénzt adni megvan rá a pénz. Eddig is megvolt.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#27) t72killer válasza nemlehet (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarországon tényleg ez a helyzet, lévén nem Mo a migránsok célországa (bár takarítani se kis pénz a vonulásuk után). Ahol megtelepednek, ott viszont előbb-utóbb előjönnek a problémák, ld Brüsszel, Párizs, Köln.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) kenwood válasza t72killer (#27) üzenetére


kenwood
veterán

Ahol az emberek megjelennek,ott a buncselekmenyek is.
2004 ota sokszorosara nott az eu-n belul a magyarok altal elkvoetett buncselkmenyek szama.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#29) Stanlee válasza nemlehet (#25) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar ott kezdodik a problema, hogy az emberek nincsenek tisztaban a kifejezesekkel. Ez nem migrans, hanem menekult kerdes. Azok akik Europaba, azon belul is Nyugat-Europaba, de leginkabb Nemetorszagba tartanak, azok menekultek lennenek, es a nyugati politikusok is menekultekrol beszelnek. A kezelesukkel van a gond, mert bevandorlo vagy migranskent akarjak oket kezelni es eladni a nepnek. Ezaltal a ket kifejezes ossze is keveredik es nincs eles hatar egy bevandorlo es menekult kozott. En pl. bevandorlo vagy migrans vagyok Nemetorszagban, nem menekult.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30) buherton válasza kenwood (#28) üzenetére


buherton
őstag

Ez így van ahogy mondod. Tekintve, hogy akkor már Magyarország az EU része lett.

Magyar alatt állampolgárt vagy nemzetiséget értesz?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) buherton válasza Stanlee (#29) üzenetére


buherton
őstag

Attól kezdve, hogy belépett az első biztonságos országba nem beszélhetünk menekültről.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) Gabás válasza Narxis (#4) üzenetére


Gabás
addikt

de, tudunk, például hogy visszautasítjuk a hülyeséget, érvénytelenítjük a szavazást

(#33) Blindmouse válasza potyautas (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Pontosan. Amikor Ukrajnában gáz volt (van) kijelentettük, hogy akármennyi ukrajnai magyart be tudunk fogadni. Kb 200.000 emberről lehet szó. Megoldottuk volna. Nem a fogadó féllel van gond.
Mondom ezt úgy, hogy jártam a "rettegett" Moleenbeek-ben, ahol a Szíjjártónak az életéért kellett futnia, azért mert csak oda ment.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#34) Vladi


Vladi
nagyúr

Azért nem ennyire egyszerű a dolog. Annak ellenére, hogy ilyen leegyszerűsítő mondat hangzott el.
A te esetedben azért több évszázados együttélésekről beszélünk. Hosszú közös történelmi folyamat, szomszéd ország stb.

Ezzel szemben nézzünk meg egy még radikálisabbat, mondjuk egy svédországban élő eritreait. Bevándorló -e? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35) t72killer válasza kenwood (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, lehet el vannak kenve a statisztikák, de a 2004-es EU és 2007-es Schengen-csatlakozásunk (ami egyszerre történt a 8 "hasonszőrű" keleti állammal) nem mutat kiugrást a nagyobb német városok statiszikáiban - már amit a guglin találtam - ami elég paradoxnak tűnik.

Kelet-európaiak által elkövetett bűncselekmény-statisztikát nem találtam, csak híreket, hogy xy emberkereskedőt letartóztattak, illetve hogy olaszországban román bevándorlókkal végezteti a maffia a piszkos munkát.

Kérdés, mennyire torzítja a migráció a bűnözési statisztikákat, mennyire teszi tönkre egyes területeken a közbiztonságot, illetve konkrétan mely nációkkal van probléma? Tudom, európában PC van, ez a kérdés vörös posztó. Ettől függetlenül, ha pl életed nagy beruházásaként vettél egy házat valamelyik kertvárosi negyedben félmillió EUR-ért 30éves hitelre, akkor nem biztos, hogy nagyon repesni fogsz az örömtől, ha melléd telepítenek egy kontingensnyi afgánt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) Stanlee válasza Blindmouse (#33) üzenetére


Stanlee
őstag

Emlekszel-e arra, amikor Szerbiaban haboru volt, akkor is jottek ide menekultek, nem volt veluk olyan sok gond. Sot, mi fogadtunk be gyereket is egy nyarra.

by the way, a nemetek az ukranoknak nem adnak menekultstatuszt, pedig pont Merkel hergelte oket az oroszok ellen, de most nem foglalkozik veluk, mert minek, nem a nemeteknel van a haboru, hanem Ukrajnaban es az ukranok nem vonulnak nagy szamban Nemetorszagba, szoval jo az ugy ahogy van a nemet politika szerint.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) Vladi válasza t72killer (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyon fontos kérdések, korrekt válazst nem fogsz kapni, mert korrekt választ készíteni majdhogynem tilos.

De ha van, akkor tedd közzé. Aztán max rádverik, hogy hangulatot keltesz, idegengyűlölő vagy, náci vagy, orbánista vagy, bontot az úniót, hazudsz, tévedsz, hülye vagy. Meg ilyenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) t72killer válasza Stanlee (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a nemetek az ukranoknak nem adnak menekultstatuszt" -> ez igaz :Y? Ha igen, az nagyon durva. Persze, az ukrán otthon kell, hogy menjen harcolni a ruszkik ellen - ez valahogy a szírekkel-afgánokkal kapcsolatban nem merült fel:U

#37: általában ez a reakció, észérvekkel-tényekkel elég ritkán találom szembe magam népvándorláspárti-oldalról:K A legkevésbbé agyament érv a humanizmus szokott lenni - ami ott bukik el, hogy a migráltatás jelen formája rengeteg emberáldozattal jár, ráadásul a segítségre leginkább rászorulóknak semmi esélyük arra, hogy eljussanak egy É-afrikai hajóra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) kenwood válasza t72killer (#35) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor se orulsz,ha autopalya epul melled, ha hulladeklerako, ha a repulo a hazad felett szall, ha videkikent a te penzedbol epitik a pesti metrot,ha egeszseges eletmodu emberkent a te adodbol fizetik a bagos tudorakosok kezeleset.
Ezer olyan dolog van, ami nem lehet mindenkinek jo.

Orban is azzal hulyiti a nepet,hogy az orszagnak minden eu-s kerdesben vetojoga van.
Pedig o is nagyon jol tudja, hogy ez nem igaz,a vilag igy nem is mukodhetne.

En varom mar,hogy kialljon egy sajat,valos javaslattal.
O mit csinalna ezekkel az emberekkel ?
Meg akarja erositeni a kulso hatarokat,ok.
Akkor ebbe az is beletartozik,hogy aki tengeren jon,azt visszaforditjuk,es egy reszuk talan partot is er ott,ahonnan indult.
Ha nem akarja visszakuldeni oket (elvileg ezt nemzetkozi egyezmenyek tiltjak),akkor mit akar?
Varakozzanak a hataron,es alltisanak fel tobbmillios satortaborokat?

Azt megkerdezhetem,hogy szoktad-e a Bayer-Bogar-Boros fele musorokat nezni ?
Eleg sok szofordulat mintha toluk lenne szoszerint idezve.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#40) mickemoto válasza Nimrod (#2) üzenetére


mickemoto
őstag

A felmenőidet pont az iszlám uralom miatt megfogyatkozott magyar lélekszám miatt telepítették be anno.

(#41) t72killer válasza kenwood (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az autópálya-építőt, hulladéklerakó-építőt egyértelműen beperelem az értékrontás miatt és nagy valószínűséggel meg is nyerem a pert - ellenkező esetben a bank akinek kvázi a tulajdona a ház amíg ki nem fizettem, kinyírja a hitelemet (Nyugat-EU-ról beszélünk).

"En varom mar,hogy kialljon egy sajat,valos javaslattal.
O mit csinalna ezekkel az emberekkel ?"

#1: miért nekünk kell a világ összes problémáját megoldani, felborítva a saját szabályrendszerünket (=pl határellenőrzés)? A mi hibánk, hogy a legdélebbi EU határtól többezer km-re egymásnak estek az emberek?

#2: ha segíteni akarnánk nekik, akkor azokon a területeken segítenénk, ahonnan elmenekülnek! Ne vicceljenek már, hogy 2016-ban egy nyamvadt pártízezres erő éveken keresztül uralhat óriási területeket, ráadásul terjesztheti a hülyeségét más kontinenseken is, amikor nem is olyan rég Szaddam jól felépített reguláris erőit kvázi napok alatt kinyírták. Politikai akarat kérdése, illetve némi nagyhatalmi józan észé (=nem bolygatjuk a másik atomhatalom érdekszféráját, nem izgatjuk ellene a lakókat csak a hecc kedvéért, stb).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Stanlee válasza t72killer (#38) üzenetére


Stanlee
őstag

Csak azert, hogy nehogy valaki azt mondja, forras nellkuli az allitasom: n-tv

5,3%-a lett csak a kerelmeknek elfogadva. Most hogy lehessen jot mosolyogni, a BAMF (ok biraljak el a menekultkerelmeket), a legfrissebb augusztusi statisztikajaban azt irja, hogy 14718 kerelem erkezett "Tisztazatlan" szarmazasi orszagu menedekkerotol, es ennek 88,7%-a menekult statuszt kapott. Ha nem tudja honnan jott, akkor honnan tudja, hogy tenyleg menekul-e valami elol, vagy csak bemondasra megy az elbiralas?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43) kenwood válasza Stanlee (#42) üzenetére


kenwood
veterán

A tisztazatlan altalaban az alabbit jelenti :
Azt allitja, hogy haborus teruletrol jott,de amikor elertek a tamadok az o falujaba,akkor mar annyi ideje se volt,hogy a szemelyi okmanyokat magahoz vegye.
A masik az,amikor van okmany,de egyertelmuen latszik rajta,hogy hamisitvany.
Az azert eleg ritka,hogy valaki nem tudja, hol elt eddig.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) t72killer válasza kenwood (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"annyi ideje se volt,hogy a szemelyi okmanyokat magahoz vegye." - elsőre mondanám, hogy LoL. Bár belegondolva, közép-afrikában nem vagyok benne biztos, hogy mindenkinek van papírja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) Blindmouse válasza kenwood (#43) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azzal azért tisztában vagy, hogy jön a pakisztáni, eldobja az útlevelét, bemondja, hogy Afganisztánból jött, és menne Germoney. Aztán amikor hoznak neki egy afgán fordítót, kiderül hogy nem is beszéli a nyelvet.

Azt nem értem, hogy miért nagy dolog az, ha egy ország betartja a törvényeit. A törvény azt írja hogy határon kell lennie dokumentnek, vízumnak, vagy menekültnek státuszt kérsz. Azt nem mondja a törvény, hogy akármennyi ember átjöhet a határon ellenőrzés nélkül. Harminc éve ha éjszaka egy csoport a zöld határon át akart menni, akkor tüzet nyitottak rájük.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#46) t72killer válasza Blindmouse (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"hoznak neki egy afgán fordítót". Naja. Valaki tudja, mennyibe kerülnek ezek? + gondolom a költségeket nem számlázzák ki a "menekültnek".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) Vladi válasza t72killer (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ami a migránsokkal történik, akár otthon, akár az úton, akár Németországban minden, csak nem humanizmus. :(

Az egész ügy minden oldalról annyira szét lett hisztériázva, hogy korrekt számokat, elemzéseket vagy akár terveket és cselekvést alig látok. Ez a legnagyobb baj.
De ezt már sokszor kifejtettem.

(#39) kenwood:

Adok én neked valós javaslatot:
1. Meg kell fékezni, hogy jöhessenek. Csak úgy. Erre vannak kész tervek, bt-s 7 igennel 1 tartózkodás mellett. Nosza.
2. Kőkeményen beleállni, és mindet ellenőrizni. Aki nem idevaló máris röpül haza. 1 év alatt le lehetne rendezni.
3. aki marad mert menekült, mert elfogadható bevándorló azt elszállásolni, neki egyértelmű listát adni a teendőkről. Aki nem tartja be, repül.
4. Akik most itt vannak, azok közt is rendet tenni. Erre vannak már kezdeményezések, például az euroiszlám felállítása.

"elvileg ezt nemzetkozi egyezmenyek tiltjak"
Nem tiltják. Pont ez a vicc.

(#41) t72killer:

"akkor azokon a területeken segítenénk, ahonnan elmenekülnek!"
Szerintem egy kicsit pihentetni kéne ezt a segítést. Az elmúlt 150-200-x évben olyan jól nem jöttek ki abból, ha a nyugati hatalmak "segíteni" akartak. Szeirntem egy pár évtizedre legalább békén kéne hagyni őket, valami had forrja ki magát. Tegyék rendbe pl. a határaikat.

(#45) Blindmouse:

Ezeket te írod? :Y

(#46) t72killer:

Sokkal olcsóbb, mint 10-20-100 évig etetni és takarítani utána.
Valahol Tarjányi Péter írta, hogy a 90-es években Magyarországon is volt már ilyen "menekült cirkusz"
Akkor szépen csendben, kultúráltan de határozottan repítettük vissza az összeset a kiinduló országba. Több tízezerről volt szó, csak néhány száz maradt. Az értelmiség nyilván.
Nah ha az akkori Magyarország ezt ügyesn okosan meg tudta cisnálni, akkor ez egymilliónál sem okozna gondot az eunak. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Vladi válasza Vladi (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

link, közben megtaláltam.

Tarjányi minden, csak nem fidesz közeli, mielőtt...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) Egon válasza dabadab (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Max. félemere épít (többek között az ismeretlentől való félelemre), de a magadfajták mindig előszeretettel dobálódznak olyan szavakkal, amelyekkel a magyarságot degradálni, kicsinyíteni, bántani lehet, ergo már lassan fel sem tűnik.
Pontosan az ilyen csúsztatások miatt tart ott a balolad, ahol (lassan nem csak nálnuk, fél Európában is).
Érdekes, ha a mostani rezsim lopásai kapcsán valaki Fletóékat emlegeti, akkor jön, hogy hol van az már, egyik nem legalázálja a másikat stb. Ellenben ha valaki migránsozik, jöttök a honfoglalással meg a többszáz éves sztorikkal, meg a külföldi munkavállalóinkkal. Kettős mérce rulez? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) ollie válasza Blindmouse (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Harminc éve ha éjszaka egy csoport a zöld határon át akart menni, akkor tüzet nyitottak rájük.

Vagy nem. A csempészek mindig is sokkal jobban fel voltak szerelve modern eszközökkel és fegyverekkel, mint a magyar katonák. Akkoriban ha egy járőr embercsempészeket látott, hanyatt-homlok menekült, mert drágább volt az élete.

***

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nimrod:] Bevándorló vagyok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.