Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ata4100


ata4100
csendes tag

Támogatom, jó ötlet, de lehet nem ez az elsődleges dolog, amiért nem terjed ez ma.

Az, hogy a mobiltárca csak néhány feltétel szerencsés együtt álása esetén működik. Túl sok a megkötés, kapásból kizárják a potenciális használók több, mint felét.

Ha ez működne minden bankkártya terminálon, minden szolgáltatóval és bankkal, utána szerintem a clubcard és minden más is támogatná az NFC-t, terjedhetne magától.

Az, hogy üzeneteket küldözzünk, attól nem lesz előrehaladás, mert egy darabig poén, de mivel másra nem tudod majd használni, elhal ez is.

(#2) sagem


sagem
addikt

"Magyar Mobiltárca Szövetség" - jesszus :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

volt nfc-s telefonom, de sosem lattam a funkcioban potencialt, mai napig sem, ellentetben az erintes alapu bankkartyas fizetessel.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) RaveForce


RaveForce
veterán

"Ne Firtassuk Cicám" --- amikor csak pislogok a monitorra, és én érzem magam kellemetlenül... mint a Telekom esti ismeretterjesztő reklámai... hidegrázás&hányás kombó...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) bozont válasza ata4100 (#1) üzenetére


bozont
veterán

Na ez az, én szívesen használnám ha Telenor/CIB párossal is működne a dolog. Előbb ez a része legyen megoldva, aztán lehet népszerűsíteni.

(#6) #16820480 válasza fornettisuti (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig legalább annyi potenciál van a mobilos fizetésben (akár NFC, akár egyéb appon át megy, például QR kóddal). Telefon manapság mindenkinél van mindig, de mondjuk bankkártya nem biztos. Én például nem hordok kártyát magammal, mert általában felesleges, és nem akarom elhagyni sem.

De elárulhatod, hogy miért jobb bankkártyával fizetni egy érintéssel, mint az NFC, ami kvázi pont úgy megy. :)

(#7) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem lenne rossz, ha nem csak szolgáltatós telefonnal menne.
Használnám, de nexus 5-el nem lehet. :(((

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) ro3000 válasza #16820480 (#6) üzenetére


ro3000
tag

Én meg azt nem értem, hogy miért erőltetik ezt a telefonos fizetést. Miért jobb, könnyebb egy féltéglát érintgetni, mint egy vékony kis plasztik lapot? Elvileg én fizethetnék telefonnal, de sose fogok, erre találták ki a bankkártyát. Arról nem is beszélbe, hogy egy bankkártyát csak nehezebb hack-elni mint egy telefont.
Szóval mi ebben a poén?

Ja, nálam meg mindig van bankkártya, minthogy személyi is van.

[ Szerkesztve ]

(#9) #16820480 válasza ro3000 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én külföldön használtam rengeteget mobilos fizetést. Egyrészt gyorsabb, másrészt olcsóbb a kiépítése a fogadó oldalon, így olyan helyeken is lehet használni, ahol nem éri meg nekik egy bankkártya terminált fenntartani. Az egész ráadásul mobilhálózaton megy, ami nagyon nehezen (drágán) törhető, ellenben a gyakran publikus WiFi-re csatlakozó POS terminálokkal. A telefonodban pedig a manapság már alapértelmezett titkosítás miatt nagyobb biztonságban van a pénzed, mint a fizikai hozzáféréssel nem túl nehezen klónozható/felhasználható bankkártyával.

(#10) moleculez válasza fornettisuti (#3) üzenetére


moleculez
veterán

Na ott a potenciál benne, hogy a telefonoddal is használhatod. Én most laktam be ezt is (eddig W10es telóm volt, khmmm), és igen hasznos. Teló tényleg mindig nálam van, nem úgy mint a bankkártya, sokszor hasznos azért hogy van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) fornettisuti válasza moleculez (#10) üzenetére


fornettisuti
veterán

nalam van telo mindig, de nemakarok kotoraszni erte, kenyelmetlenebb, mintha a mindig keznel levo sosem le nem merulo tarcamat erintenem a terminalhoz. nalad a labda.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) RaveForce válasza #16820480 (#9) üzenetére


RaveForce
veterán

+1

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#13) pampika


pampika
őstag

csodálatos. wow. rengeteg értelme van... :U

a kedves szövetség miért nem inkább arra koncentrál, hogy valami értelmeset is csináljon? pl. lehessen nfc-s telefonnal fizetni. androidpay, samsungpay, kiskutyapay, minden van már...nem inkább ezekkel kellene foglalkozni, mint ilyen idióta matricákra facebook spamet gyűjteni? :W

(#14) rep3at válasza ro3000 (#8) üzenetére


rep3at
őstag

Ez most komoly? A mai világban a telefon szinte mindig nálunk van, szinte az ember része, ellentétben egy kártyával..

Forward thinking. كرر

(#15) darvinya


darvinya
titán

Miért nem népszerű a mobil tárca.
Azért, mert nem elég külön NFC-s SIM, pluszba még bankszámla is kell.
Ha már telefon, akkor annak NFC -jét használni mobil szolgáltató számla terhére, és máris könnyebben terjedne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16) ro3000 válasza rep3at (#14) üzenetére


ro3000
tag

Ez most komoly? A mai világban a kártya szinte mindig nálunk van, szinte az ember része az igazolványokkal együtt, ellentétben egy telefonnal..Na az nem biztos, hogy mindig nálam van.

(#17) RaveForce válasza ro3000 (#16) üzenetére


RaveForce
veterán

az egész világ hülye...de nopara, te helikopter vagy... :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) pampika válasza ro3000 (#16) üzenetére


pampika
őstag

nálam meg pont fordítva :)

akkor melyiket tiltsuk be?
egyszerűbb lenne, ha mindkettő használható lenne, így mindenki azt használja, ami neki kényelmesebb.

ha belegondolsz, egy normálisan kiépített kereskedelmi hálózatban nem is nagyon kellene kp-t használni, így elég egy eszköz, amivel tudod terhelni a bankszámládat/pont gyűjtő számlád. ha mindez a telefonban is elérhető, akkor nem kell még x db kártyát használni/cipelni (bank, pont gyűjtő, kedvezmény, etc.)

(#19) RaveForce válasza pampika (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

én igazaból megoldottam már 3éve is, bankkártyás tokkal :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#20) #16820480 válasza pampika (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fejlődő országokban most erre álltak rá amúgy, hogy a készpénzt lényegében kiváltsa az ilyesmi. Afrikában is nagyon terjed, mert telefon úgyis kell az embereknek (van rá igényük), és egyszerűbb azon intézni az ilyesmit is akkor már. Indiában is iszonyatosan terjed a mobil fizetés, Kínában is marha kényelmes. Ez kb olyan dolog lesz pár éven belül, mint amikor az USA még mindig az ősrégi mágnesszalagos kártyákat erőltette, nálunk meg már rég beépített chip volt mindben, mert lemaradtak a fejlődésben "jó az úgy,ahogy van" felkiáltással.

Még egy dolog, ami eszembe jut amúgy, hogy egy telefon NFC-jéhez több bankszámlát/kártyát is társíthatsz, így egy helyen tudod tartani a dolgaidat, nem kell 2-3 bank kártyáját hurcolni. Illetve lehet biometrikus azonosítást kötni a fizetéshez, szóval nem elég egy tolvajnak a kártyára írt néhány adat ismerete.

(#21) Den Hadnagy válasza RaveForce (#19) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Pont ezt akartam írni én is: paypassos kártya a mobiltokba, aztán heló.

Nekem is van NFC a telón, de sajna nekem nincs meg az a szerencsés együttállás, ami a mobilfizetéshez kell: független Nexus, ráadásul Erstés vagyok. Nem a propagálásra kellene koncentrálni, hanem arra, hogy bármilyen bankszámla esetén jól működjön a dolog.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#22) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Hogy az embernél mi van és mi nincs az szokás kérdése, nálam pl telefon és bankártya mindig van ellenben pénztárca már néha lemarad sőt van úgy hogy 1 hétig max 35. Ft van a tárcámban mert hogy minek több ugyis mindenhol kártyával fizetek. Nyílván a pékségben meg a gyros-osnál nincs terminál, de egyszer majd hátha.

[ Szerkesztve ]

(#23) pampika válasza #16820480 (#20) üzenetére


pampika
őstag

jaja, én is pont emellett kampányolok :C
ott az androidpay, bankkártyától kezdve minden hűségkártyát és egyéb vackot rá lehet kötni, minden egy helyen. környezetbarátabb is, meg sokkal-sokkal kényelmesebb.

néztem múltkor a simple appot, abban pár hűségkártya elvileg kezelhető, de pl. nfc supershop kártya regisztráció elakadt vmi hülyeség miatt, mert nincs támogatás a készülékre...

@RaveForce:
számomra csúnyák :) telefonra max egy üveg + hátlap/keret, de az ilyen-olyan tartó tokokat nem bírom.

(#24) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Most fog leköcsögözni mindenki. Csak KP. Bankkártyán egy fillérem sincs, amit rendelni akarok, azt fizetés napján megteszem, amit kell, befizetem netnankon, a többit meg berakom a "párna alá". Maradi vagyok, de a kp az kp.

[ Szerkesztve ]

(#25) mumk1 válasza #16820480 (#20) üzenetére


mumk1
addikt

Így van, a több kártya egy helyen nagyon praktikus, beleértve a különböző pontgyűjtő kártyákat is. Mióta elérhető itthon, azóta használom.
Egy szívfájdalmam van csak, hogy céges kártyát nem lehet hozzárendelni, pedig azt használom legtöbbet. :(

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#26) Keem1 válasza kovbandi82 (#24) üzenetére


Keem1
addikt

Nem köcsögöz le senki, szimplán csak nem értelek :D
Nézd, keresek havi 150k fölötti - 200k alatti nettó összeget. Van a számlámon 500k fölötti - 1000k alatti összeg. Őrizze csak a bank. Ellopni nem tudják, mert napi 30k a limit. Ha több kell, ideiglenesen megemelem.
A mobiltárca hátránya csupán annyi, hogy dedikált virtuális kártya kell hozzá, nem lehet bármilyen saját kártyát hozzáadni.

(#27) csorbajeno válasza #16820480 (#6) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én Telekomos vagyok az OTP-nél, ergo számomra minden adott lenne a használathoz. Mégsem használom, mert nem látom az értelmét. Ahhoz, hogy használhassam kérnem kell a PayPass-os bankkártyát, amivel szerintem értelmét veszti az egész. Javítani kellene a feltételeket és kibővíteni a szolgáltatók/bankok listáját. Akkor életképes lenne a dolog-szerintem.

(#28) kovbandi82 válasza Keem1 (#26) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az az igazság, hogy nem is olyan régen egyik Takarékszövetkezet bedobta a lepedőt, az emberek meg csak futottak a penzuk utan. Igaz, a talan legnagyobb magyar banknal vagyok, ott talan nem lesz ilyen, de nem hiszek a bankokban. Meg van a velemenyem roluk :(

[ Szerkesztve ]

(#29) Keem1 válasza csorbajeno (#27) üzenetére


Keem1
addikt

Mindenben egyetértek. A csapásirány jó, de ne csak Telekom/Voda és OTP legyen, valamint ne csak egy új, csak erre használható és havi x ezer forintba kerülő kártyával lehessen használni. Az OTP és a Telekom nálam is pipa, mégis kimarad a fizetős plusz kártya miatt. Viszont Supershopként már többet használom, mint a fizikai SS kártyát, mivel egyszerűbb. Csak tokkal együtt odaérintem és már fel is írták a pontjaimat. Ha ugyanilyen lesz a bankkártyás megoldás is, akkor napi szinten fogom vásárlásra használni (a Supershop virtuális kártya ingyenes, kedves OTP!).

#28 kovbandi82: Én se tartom a bankokat szenteknek, de a telkó szolgáltatókat se. Szükséges rossz. Viszont lopták már el pénztárcámat (mázlimra épp kártyák nélkül, buliba mentem), 1200 forinton kívül más nem bánta. Másnap a bankkártyámról vettem fel készpénzt (szintén keveset).

[ Szerkesztve ]

(#30) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Egyszer biztosan eljön ennek is az ideje, amikor mindenki használja majd.

(#31) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A magyar Pokemon Go. :)

(#32) Mr.Silkó válasza Cilindrik (#22) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Na ez amit írtál szerintem nagyobb probléma, jó lenne ha megérné a pékségeknek és hasonlóknak is a bankkártyás terminál, mert jobban szeretek paypass-szal fizetni, mint mütyürkézni készpénzzel. Bankkártya és mobil mindig van nálam (strand a kivétel), készpénz előfordul, hogy nincs/nem vettem le.

[ Szerkesztve ]

(#33) zombinyul válasza kovbandi82 (#28) üzenetére


zombinyul
addikt

+1, ezekbe a retkes tolvaj bankokba én sem bízok.

Mindentől függetkenül alkalmanként én használnám a mobillal való fizetés lehetőségét, csak számomra elérhetetlen. Nekem is többnyire KP-m van, ha elmegyek vásárolni, és valami gebasz van a terminállal (mert simán megeshet), lehet pislogni. Plusz sok helyen nincs is terminál.
Viszont ha a pénztárca otthon marad, a telefon akkor is nálam van. De hát a Telenor, meg a Sunyikredit nem partner a dologban, így én kiestem a buliból.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#34) kovbandi82 válasza zombinyul (#33) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Vodafone meg csak a sajat forgalmazasu telefonjait támogatja. Inkabb a mobilegyenegbol valo fizezest tamogatnam jobban. Van egy javi keret, amit tobbmindenre fel lehet hasznalni (persze itt nem a Sparos bevasarlasra gondolok azert)

(#35) #16820480 válasza zombinyul (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez a bizalomhiány a bankokban olyan dolog, hogy ha egyszer betörnek a lakásodba, és lenullázzák teljesen az életed költségvetését, akkor valószínűleg átértékelődik a téma. Hozzánk törtek már be, pedig rács van az ablakon, és dupla bejárati ajtó, acélvázzal megerősítve. Egy nagyobb bank mégis több védelmet biztosít ennél.

(#36) Mr.Silkó válasza #16820480 (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 Szeretni nincs okunk a bankokat, de ők a racionális választás a pénzünk megőrzésére.

(#37) pampika válasza #16820480 (#35) üzenetére


pampika
őstag

vmint ha be is üt a krach egy banknál, a lakossági számlák védettek x összegik. akármekkora tróger is a bank, eddig a szintig kötelesek (v. az állam) kártalanítani. és ennek nyoma van, h mennyid van/volt a bankban.

ha betörnek a lakásba, nem igazán bizonyítható, hogy 20k-t vagy 20 milliót vittek el :(

(#38) Sofian


Sofian
őstag

A mobilfizetés elterjedésének magyarországon egy gátja van... A szolgáltatók... Mert persze ebből sem tudtak volna kimaradni. Ebbe is bele kellett mászniuk... Ez egy két szereplős dolog lenne. Én a telefonommal + a bank. Így hogy még egy harmadik céggel is kell szenvedni kell a halálnak a macera....

Egyszerűen nonszensz az egész. A Mobiltárca most olyan mintha az otthoni netszolgáltatóddal kötött külön szerződésed nélkül nem tudnál neten vásárolni. :D

(#39) MrPetya19 válasza Sofian (#38) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ja, főleg hogy az erre nyitott emberek nem a szolgáltatótól veszik a telefonjukat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#40) Keem1 válasza zombinyul (#33) üzenetére


Keem1
addikt

Gondolom, a mobilszámládat is a postán fizeted, ugye? Nincs ezzel gond, de nekem drágább az az idő, amíg elmegyek a postára, mint a havi 800-1000 forint, amibe a számlavezetésem kerül, otthonról kártyával nagyjából fél perc alatt rendezem is.

Félreértés ne essék, nem megtéríteni, áttéríteni, kioktatni, megnevelni akarlak, sok ilyen ismerősöm van, de én másképp oldom meg és ezért nekem a fenti a szokatlan. Különbözőek vagyunk, nekem más kényelmesebb, mint valaki másnak.

[ Szerkesztve ]

(#41) zombinyul válasza kovbandi82 (#34) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem értem ezt a nagy szabályozást. Ahogy azt sem, mi köze a szolgáltatómnak ahhoz, hogy én a bankommal mikor, és mit intézek, mikor, és mit fizetek a számlámról.
Viszont ha már szolgáltató mindenképp beleüti az orrát, ez a havi keretes dolog nem volna hülyeség.

sheratan: ez mondjuk elég racionális érv, nehéz lenne vele vitatkozni. Tényleg nem lehet a pénzt eléggé biztos helyre tenni. Igaz, olyan bődületes nagy összeget nem is tudok felretenni, mert kicsi a Fiam, sok pénzt felél. Emellett pereskedek is érte, az ügyvédem is sok zsetont elvisz. De ez egy nem ide való történet. A lényeg, hogy ha százezreim, adott esetben millióim lennének, valószínű, hogy én is bankszámlán tartanám.

Keem1: valamennyi mindig van a számlámon. Jól keresek, így a szamlavezetesi díjjal sem foglalkozom. Egyébként itthon mindenki telefon számláját én fizetem (a szüleimét is), a sajátjaim fizetéskor bankkártyáról rendezem, de jóapámét pl. személyesen szoktam fizetni, mert neki WP alatt nem akar működni a MyTelenyomor online fizetési felülete. Újságosba meg napi 20-szor botlok, ahol rendezhezem.
Nem értem félre, a kommented utolsó felével meg teljesen egyetértek. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#42) axioma válasza Keem1 (#40) üzenetére


axioma
veterán

Lassu vagy ;] Nekem egy csekk kb. a boritekbol kibontastol 10 masodperc :) QR-kod + iCsekk. Szamlavez. meg visszajon a visszateritesekkel...

Amugy telenor/raiff, ugyhogy hiaba az nfc-s telo, en se tudok mobilfizetni. Pedig jo lenne, igy plusz kartya(k) kell(enek) a telefontokba, ami a tulelokeszlet (jogsi, lakcim, tb-kartya, ceges belepteto) is.
Kp nelkul siman barmikor indulok, sot van hogy egy fagyinyi nem marad benne. A peksegben is mondtam, hogy csak pekaruert is soxor azert megyek inkabb a kozeli spar-ba, mert ott lehet kartyaval fizetni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.