Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) assemble válasza #86973952 (#95) üzenetére


assemble
addikt

Mi az, hogy "megsem"? Nem nagyon volt szo soha 5,2"-os valtozatrol (egyetlen kisebb pletyka szintu utalast leszamitva, azota se semmi, szoval eleg valoszinutlen), honapok ota 5,9" kijelzorol volt szo, az viszont sok, kulonbozo forras alapjan. Ha lenne is kisebb valtozat, azt nem N6-nak hivnak.

(#102) ollie válasza Just_Reboot (#91) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elvileg kapható az üzletekben (ha még van készleten). Online tényleg nem kapható.

***

(#103) norbert1998


norbert1998
veterán

ez mondjuk durván ott lesz a szeren. csak ne a tablet kategória lenne :W

(#104) Just_Reboot válasza ollie (#102) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hát úgy lehet nekem is mondta a csaj hogy hétfő vagy szerda,erre kapok egy telefont hogy már nem tudnak rendelni.

(#105) JMC


JMC
tag

5.9"-lal már nálam is kiesik a használható kategóriából, illetve a felbontás eszetlen növelése (QHD) sem túl szimpatikus.

A sztereo előlapi hangszóró amúgy örvendetes, döbbenetesen szépen tudnak szólni az újabb HTC-k.

[Irónia]Remélem pár év múlva eljutunk odáig, hogy minimum 32" lesz a kijelző 40xHD felbontással, integrált előlapi minimum 4" sztereo hangszórókkal és egy minimum 8"-os mélysugárzóval, hogy alja is legyen végre a zenének (és hogy végre beállíthassam csengőhangnak a Terminátor 2 témáját :) ), valamint egy minimum 72 Ah-s 12V-os akksit, hogy legalább egy napot kibírjon, +1 ajándék néger rabszolgát, aki ezt cipeli helyettem. Mindezt persze 30% töltöttség alatt monokróm módba váltó kijelzővel és mindenféle okos funkciót letiltó oprendszerrel képzelem, hogy este 6 helyett kibírja éjfélig is akár.[/Irónia]

(#106) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

OMG!!
Még jó hogy megrendeltem egy másik telót, mert megbántam volna ha ezt megvárom.. TepsiNexus!!! :W

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#107) norbert1998 válasza JMC (#105) üzenetére


norbert1998
veterán

Riszpekt, öcsém! :D Órán olvastam, a tanár meg nézett rám, mint a gyilkosra, hogy mit röhögcsélek itt :D

Maxx: TeXus ;]

[ Szerkesztve ]

(#108) Ixion77


Ixion77
őstag

Csak hogy ellenvélemény is legyen:
Teljesen jó az az 5.9. :C Kicsit lehetne nagyobb, de azért elmegy... :Y Egész addig nőhet, amíg egy kézzel átérem. :R Esetemben ez 9 cm körüli szélességet jelent.

Ez ugyanis nem telefon. Ebből a szempontból max. tárcsázóeszköz. Ami annó a "telefon" volt, azt most BT4-es headsetnek hívják, és kisebb mint valaha. Ami pedig tablet volt, azt most telefonnak. Ez a kütyü sokkal kisebb, mint a Nexus 7 volt, a headset meg sokkal kisebb mint a nexus 4 volt. Summa summárum összességében sokkal kevesebb helyet foglal el a táskában a Nexus 6 + BT headset, mint korábban a Nexus 7 + 4.

Az egykezes használatról szerintem már rég nem is érdemes beszélni. Átlagméretű kézzel 4.5" felett egyetlen készülék sem használható, ergo én pont azt nem értem, minek gyártanak egyáltalán 5.0"-os telefonokat. Egykezes telefonnak túl nagy, tartalomfogyasztásra meg túl kicsi. :(

A 6" körüli és afeletti kategóriának még egy előnye, hogy belefér a jó nagy aksi. Ha rám hallgatnak, beleraknak 5000 mAh aksit, úgy legalább készenlétben kibírja hetekig. Hogy emiatt 250g lesz a súlya? Na és? A táska elbírja, a vállam is. A kulccsomó + pénztárca több ennél, mégse gyártanak üvegszálerősítésű karbon kulcsokat csak hogy könnyebb legyen... A télikabát meg sokszorosa... Pont ez +100 gramm számítana?

Ja, és oldják meg hogy a headset becsúsztatható legyen a phabletbe, mint a Note sorozat tolla... Így nem kellene keresgélni a táskában. Ha pedig már be van csúsztatva, a phablet töltse is fel. Így elég bele minimális aksi.
Figyeljétek meg, még pár év és az álmom megvalósul, mondjuk Note 8 néven... Persze addigra új vágyaim lesznek ;) Pl. mondtam már hogy a hátlapra meg rakjanak e-ink kijelzőt? ;]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#109) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó nagy lesz. Kár érte. Egyébként tetszik.

(#110) Plazmacucci válasza Ixion77 (#108) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tuti, hogy 2800mAh akksi lesz benne vagy valami ez alatt. A N5 is kaphatott volna rendes akksit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#111) Obyboy válasza Wynsent (#93) üzenetére


Obyboy
addikt

Az a baj, hogy elég kevés gyártó gondolja úgy mint pl a sony hogy a mini/compact telefon is kapja meg a csúcs hardvert csak kisebb kijelzővel.
Lehet, hogy egyre kisebb de van még egy olyan réteg a mobilosok közt aki nem szeretne csak azért magával hordani egy táskát mert nem fér a telefon a zsebébe.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#112) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Tavaly hoztak USA-ból barátaim raktársöprésből származó ÚJ Nexus4-est 199 dollárért (kiszállítással 45 ezer Ft-ba megállt). Ennyiért még mai napig teljesen kiszolgál minden téren és egyáltalán nem érzem, hogy cserélni akarnék. A Nexus4 kijelző mérete is nagyon megfelel számomra. Ha idén is jöttek volna haza látogatóba, akkor lehet hozattam volna egy Nexus5-öst a kinti 349 dolláros áron, de az már közel sem lett volna olyan jó vétel mint a 4-es volt 199-ért :)
Nexus6-nak ez az 5,9-es kijelzője teljesen mellényúlás. Erre a célra itt a Nexus7-es tabletem :)

[ Szerkesztve ]

(#113) szuladam válasza Fritz Teufel (#50) üzenetére


szuladam
aktív tag

ez annyira ismert specifikáció, amit az összes eddig megjelent hírből/találgatásból össze ctrl c/v-ztek :D

(#114) #86973952 válasza Ixion77 (#108) üzenetére


#86973952
törölt tag

Alapvetően nem a használhatósággal van a gond, mivel 20 colos telefont is lehet használni. Az egykezes - kétkezes dolog ebből a szempontból már indifferens. Az elhelyezéssel vannak gondok, én mondjuk nem fogok azért táskát hordani magammal, mert nagy a telefon.

Tartalomfogyasztás nézzük, akkor meg ha már táska van nálam, akkor ott egy 10 colos netbook vagy egy nagyobb notebook. Lényegesen használhatóbb. Tehát számomra ez értelmetlen. Az ilyen jellegű méretnövekedésnek csak a megalománia az oka, más korrekt szempont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#115) Fritz Teufel válasza #86973952 (#114) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

+1 nem is kell ezt tovább magyarázni :R

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#116) ollie válasza #86973952 (#114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért, mert táska van nálam, nem fogok notebookot hurcolászni magammal. Telefon + tablet elfogadható, vagy ezek helyett, 1 phablet. Utóbbi még jobb, mert nem kell nálam lennie 2 készüléknek.

***

(#117) Zolee11 válasza #86973952 (#114) üzenetére


Zolee11
senior tag

Pontosan, erről van szó. A tartalom fogyasztáshoz, szerintem minimum 8" kell, annál kisebb már nagyon tologatós, pakolgatós, telefonnak meg az 5" és környéke a maximum.
A másik amit nem értek, hogy mi a francnak kell ekkora felbontás? Mi értelme van? Zabálja az aksit, és egyre drágábbak a telefonok/tabletek ettől is. A nagyobb kijelzőhöz erősebb processzor kell, ami még több energia...
Értem én, hogy a sok milliárdos agyatlan csemetéjének kell valami, amire elszórhat egy jelentősebb összeget, de akkor már nem lehet normális telefonokat is csinálni? Ott az Epől ő majd gyárt 2000 dolláros telefont, azt jó napot. :D
Tipikus esete annak, hogy szükség sincsen rá, haszna sincsen, de megvetetik az emberekkel, mert nincs normális alternatíva.
Viszont véleményem szerint, amiről nem szól a fáma, hogy lesz egy mini verzió is. :)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#118) Ixion77 válasza ollie (#116) üzenetére


Ixion77
őstag

+1 nem is kell ezt tovább magyarázni :R

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#119) mihione válasza flexxx2 (#100) üzenetére


mihione
őstag

Hasznalj franco kernelt es tudsz allitani a hangeron,nalam fejhallgato erosites -5 es fejhallgati hangero -5 igy hangosabban es szebben szol.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#120) Ixion77 válasza Zolee11 (#117) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért kell ekkora felbontás, amiért az újságok is min. 600 dpi-sek (de inkább >1500). Az életlen kép fárasztja és rontja a szemet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#121) #86973952 válasza ollie (#116) üzenetére


#86973952
törölt tag

Természetesen lehet ezt tovább boncolgatni, de ahol elfér egy phablet vagy egy tablet, ott elfér egy netbook is. Egy 10 colos netbook sem foglal igazán nagyobb helyet. A kocsi meg többségében viszi helyettem, bár 1 kiló nem igazán terhel meg az utcán sem.

Én nem vagyok iskolás, nem hordok magamnál váltás ruhát vagy kaját sem, illetve cigit sem töltök az utcán (nem is dohányzom). Akkor hordok táskát, ha + eszközt is. Iratok, kulcsok, telefon elfér a zsebemben is.

[ Szerkesztve ]

(#122) flexxx2 válasza mihione (#119) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem akarok időt pocsékolni kernel váltásra, annyi másra kell :) Már azt elolvasni, hogy kell, sok idő. Régen csináltam amikor zte blade-m volt, de akkor még érdekelt is. Használom a htc-t zenehallgatásra, táskában elfér.

[ Szerkesztve ]

(#123) ollie válasza #86973952 (#121) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A netbookok már eltűnőben vannak. Átvették a helyüket a tabletek.

***

(#124) #86973952 válasza ollie (#123) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából szerintem a 2 dolog tudásban nem váltja ki egymást, bár tény, hogy népszerűbbek lettek az utóbbi időben a tabletek.

Én nyitott voltam erre a témára, igyekeztem használni tabletet és phabletet is, de a kezdeti szimpátia hamar lelohadt. Egy 5 colos telefon is tudja azt, amit egy 6 colos, viszont utóbbi nem azonos tudásban egy netbook -kal. Üzemidőben lehetnek eltérések, de első két esetben ez nem mindig igaz (Pl.: THL 5000).

Persze ez az én véleményem, ahogy ezt korábban már írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#125) Zolee11 válasza Ixion77 (#120) üzenetére


Zolee11
senior tag

Aha, és ezt hol olvastad? :)
Vegyük már a napilapokat, azok 600 dpi-sek? Ne vicceljünk már.
Vegyünk egy 4,6 colos kijelzőt, és 720p felbontást, majd vegyünk egy 5 colos kijelzőt, és 1080p-s felbontást. Lát valaki eltérést? Látja a pixeleket a 720p-n? Segítek, ez pontosan 4,6" esetében 319 ppi. Ez fárasztja a szemet és ennél jobb az 1080p? Ez komoly? Ülj le, egyes. :D

no brain, no problem

(#126) assemble válasza Zolee11 (#125) üzenetére


assemble
addikt

Napilapok gondolom altalaban nem, de igenyesebb nyomtatasok siman. Nem veletlen, hogy a nyomtatoknal a legkisebb ppi 300 szokott lenni, es 600, 1200-as fokozat meg lazan szokott lenni egy atlagos nyomtaton is.
Van otthon egy 4,65" 720p (gn) es egy 4,95" 1080p (n5) telefon, es kicsit is kozelebbrol eleg egyertelmuen latni a kulonbseget. Az n5-on tenyleg semmilyen szinten nem latok mar konkret pixeleket, nagyon eles, kb barmilyen kozelrol nezem. Itt egyebkent (meg plane nagyobb ppi-k fele menve) mar sokkal kevesbe arrol van szo, hogy latod-e a konkret pixeleket. Lehet, hogy nem latod a konkret pixeleket, de attol meg erzekeli a szemed a kulonbseget. Nem eleg, ha csak epphogy nem latod kulon-kulon a pixeleket, annal joval tobb kell, hogy tenylegesen "tokeletesen" eles legyen a szemnek. QHD-t eloben meg nem lattam, de tobb beszamolot olvastam, ami szerint ott is lehet erzekelni a kulonbseget 1080p-hez kepest.

(#127) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Alakul :C

Kár h nem 0.1" -al nagyobb, mert akkor a N6 6" -os lehetne, és biztos vagyok h ezt is tudni fogom majd 1 kézzel használni :K
Remélem amoled lesz, és akkor cserélem a N5-öt, bár ez kinézetben meg sem közelíti azt :(

Amúgy jól emlékszem az S2-re is hasonlóan ki volt akadva a nagyérdemű, hogy mi értelme, felesleges a 4.3", meg bőven elég a ...
Ettől a "felesleges", "mi értelme" , "bőven elég" szavaktól már a hányinger fogdos :DDD

Nem tetszik?

Vegyél N5 -öt oszt jóidő! Ugyanúgy megkapja az L -t, ugyanolyan gyors és sima lesz, mint az utód, ráadásul jobban is néz ki. Problem solved!

(#128) Obyboy válasza assemble (#126) üzenetére


Obyboy
addikt

Ezt a logikát követve a monitor gyártóknak is igen hamar bele kellene kezdeni a PPI növelésbe.
A 23"-os monitorom FullHD felbontással csak 95,75 PPI, ha 5760x3240 lenne a felbontás akkor is csak 287,25 PPI lenne.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#129) leslien válasza DeathAdder (#127) üzenetére


leslien
nagyúr

erről van szó :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#130) Zolee11 válasza assemble (#126) üzenetére


Zolee11
senior tag

Persze egy igényesebb újság, havilap, stb. van annyi, csakis azt akartam érzékeltetni, hogy az egyszerű napilapok olvasásától sem fárad el senki szeme jobban, mintha sok sok dpi-s nyomatot olvasna. A többi részletet is ennek kapcsán írtam. Addig érzékeli a szem az eltérést, amíg annak maximális felbontását elérjük, ezt nevezik retina felbontásnak, érzékelni ugyan érzékeli, de a fáradás nem ettől következik be, hanem a nehezen felismerhető részletektől, azaz ha gyenge kijelzőn próbálunk olvasni, illetve képeket nézegetni, de hiába a sok sok pixel, ha gyenge minőségű a kép, a szemet akkor is fárasztani fogja a folyamatos terhelés. (Persze lehet nagyítani is. :) ) Ha a természetben is messze próbálsz látni, a távolság miatt nehezen felismerhető tárgyakat, személyeket kell azonosítani, az szintén, ugyan úgy fárasztja a szemet, pedig azt retina felbontással nézheted egész álló nap. :)
Viszont az, hogy egy 5"-os kijelző jobban fárasztja a szemet, ha az csak 720p és nem 1080p, ez szerintem nettó hülyeség.

(#128) Obyboy :
Pontyosan, erről van itten szó, kérem szépen. A dpi és a ppi nem minden.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#131) assemble válasza Obyboy (#128) üzenetére


assemble
addikt

Ez igy van. Persze lehet mondani, hogy azokat messzebbrol nezed, de a monitor/tv-k felbontasa bizony elegge leragadt, gyakorlatilag utolertek a telefonok oket. Ezt azert egy 5-10 eve nem gondolta volna az ember. TV-re epphogy kezd beszallingozni a 4k (meg elegge horror aron). Hosszutavon pedig oda is biztosan bejon a nagy(obb) ppi, egy 4k azert alap lesz szerintem nemsokara monitor/tv-nel is. Ott a fejlodest szerintem az is nagyban hatraltatta, hogy egyreszt tartalom nem nagyon van ra (4k-s video alig van 1-2 helyen, ott is csak alacsony bitratas stream formajaban), masreszt hogy az os-ek is rosszul kezelik (illetve ha jol is kezelik, sok a legacy program, ami nem). Windows-on pl nagy ppi-s modban a legtobb program, ikon tok homalyos lesz, sok regi programnal elcsuszo, kilogo dolgok vannak. Alacsony ppi-s modban egy nagy ppi-s monitoron meg nem latod a betuket. De hosszutavon ez nyilvan nem allapot.

[ Szerkesztve ]

(#132) Luck Dragon

A kijelző nagyságával egyáltalán nem vagyok kibékülve, ez számomra már nagy, ebben a kategóriában már csak egy Notet tudnék elképzelni. És remélem nem ilyen lesz a formavilága, de ahogy a jelenlegi moto palettát elnézve nagy az esélye ennek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#133) assemble válasza Zolee11 (#130) üzenetére


assemble
addikt

Most akkor el lehetne mondani azt is, hogy egy nyomtatott papirt olvasni alapbol nem olyan a szemednek, mint egy szemedbe vilagito monitort. De hogy 5"-on nem erzekelni a kulonbseget 720p es 1080p kozott, es hogy az elobbi ne farasztana jobban, hat az tenyleg netto hulyeseg. Reszletesen: lasd lejjebb.

"Addig érzékeli a szem az eltérést, amíg annak maximális felbontását elérjük, ezt nevezik retina felbontásnak"
Most pontosan mirol beszelunk? Az emberi retina tenyleges felbontasarol? Vagy arrol a retina felbontasrol, amit az apple annak hiv? Mert a ketto koszonoviszonyban nincs egymassal.

Egyreszt olyan, hogy "a szem" nem nagyon letezik, emberek vannak, kulonbozo szemekkel. De akkor tekintsunk el ettol, es mondjuk, hogy egy atlagos, egeszseges szemet tekintunk alapnak - mar amennyire letezik ilyen. Na marmost: amikor egy egeszseges emberi szem tipikus felbontokepessegerol beszelunk (a retinan), arrol alapvetoen szogpercben beszelunk, hiszen nem mindegy, hogy valamit 10 centirol, vagy 3 meterrol nezel. Szoval az altalanosan elfogadott adatok szerint a szem felbontasa kb 0.6 szogperc korulre teheto. Ez 12"-rol (30,5 cm) 477 ppi-re jon ki", 8"-rol 716 ppi-re. Csak 18"-rol (46 cm, majdnem fel meter) esik le 318 ppi-re. Es ahhoz, hogy tenyleg tokeletesnek lasd, nem eleg, ha elered ezt a felbontast, ennel jelentosen tobb kell.

[ Szerkesztve ]

(#134) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Csak ennyit fűznék hozzá...
"Based on new information we've seen today, I've put together this image that depicts - as faithfully as possible - what the Nexus 6 will look like."

Magyarul a képen egy újságíró által összeszerkesztett telefont láthatunk, semmi hivatalos alapja nincs képnek, végképp nem nevezhető kiszivárgott látványtervnek.

(#135) lezso6 válasza assemble (#133) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én még sosem hallottam olyat, hogy valakit jobban fárasztott volna az alacsony felbontás. Ha interpolációról van szó, az oké, persze. Vagy zenéről, mert a füled másképp működik, és jó minőség esetén kevésbé kell azzal foglalkoznia az agyadnak, hogy mit is kéne hallania valójában, meg hát a zene az eléggé összetett dolog. De egy telefonon ilyen képfelbontásbeli dolgoknál max az fáraszt, ha homályos illetve agyontömörített a kép. Ennyi erővel a MÁV hangosbemondó is fáraszt, mert ott elég gyatra minőségűek hangszórók. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136) Zolee11 válasza assemble (#133) üzenetére


Zolee11
senior tag

No most akkor tanácsolom nézz utána mitől is fárad el az emberi szem, és akkor gyere vissza, olvasd el mit írtál, és meg is beszéltük. :)

no brain, no problem

(#137) Ixion77 válasza lezso6 (#135) üzenetére


Ixion77
őstag

Menj el olyan programozókkal beszélni - amilyen én is vagyok - akik 15-20 éve dolgoznak, és nézd meg hány nem szemüveges közülük, illetve hogy hánynak volt már kötőhártya gyulladása, hányszor...
Elmehetsz szemészekhez is megkérdezni hogy ez miért van, és megtudhatod hogy a kutatások szerint hogy fókuszál a szem folyamatosan előre-hátra amiatt, hogy "nem találja" a szem/agy azt a fókusztávolságot, ahol a normál, analóg világban tapasztaltak alapján érzi, hogy élesen kellene látnia valamit.
Persze el tudják mondani neked, hogy a felbontáson kívül még sok más is számít (kontraszt, konstans távolság miatti izommerevedés, hattérvilágítás, vibrálás, testtartás, keringési problémák, stb.), de itt most a felbontásról beszéltünk, és azügyben az az ideális, ha a felbontás túl kell lépje minimum a 300 dpit, de inkább a 600-at.
(Gyk. az alapszintű napilapok felbontása 300ppi körüli, a minőségi kiadványoké magasabb.)
A monitorok valóban nagyon lemaradtak ezen a téren, elsősorban a legelterjedtebb pc op.rendszer ilyen irányú hiányosságai miatt. Minimum 4K felbontásúak kellene legyenek a monitorok, de a cégvezetőknek nem elsődleges prioritás beszerzéskor hogy masszív felárat fizethessenek azért, hogy a dolgozónak a szeme kevésbé fáradjon... Azoknak, akik magukat látják el hwrel, már elérhetők a piacon 4K monitorok, de sajnos amíg nem terjednek el tömegesen, addig az op. rendszerek és programok nem lesznek rájuk felkészítve (tisztelet a kivételnek), így nem igazán használhatók ki. (Szerencsére a fejlesztői keretrendszerek már alakulnak e téren.)

Zene ügyben csak annyit, hogy hallgass meg egy két órás komolyzenei koncertet MÁV hangosbemondón aztán kiderül, hogy mennyire töltött fel élménnyel, vagy fárasztott le :) Aztán hallgasd ki ugyanazt egy highend láncon, és hasonlítsd össze hogy ugyanannyira volt-e pihentető :)

Zolee11 hozzászólásaira a fölényes, bunkó hangneme miatt nem reagálok.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#138) Integra válasza Ixion77 (#137) üzenetére


Integra
titán

jah, open office, neonfény mindenhol és odabasznak eléd jobb esetben egy közepes dell monitort, oszt örülj paraszt :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#139) lezso6 válasza Ixion77 (#137) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem is írtam ilyet, hogy ne rontaná a szemet, de a nagyobb felbontás az nem gyógyír. főleg telefonon...

Persze, de a máv hangosbemondón szöveget hallasz, ahol nem igazán számít a felbontás és sávszél. Ugyanígy a telefonon se sok értelme van nagy felbontásnak. Persze a tablet az más tészta, azon netezel, bár ott meg inkább a papírszerűség lenne az igazi, nem csak a jó felbontás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#140) EnterR


EnterR
veterán

Közel 6"-os képernyő, hát ez egy vicc.

PSN ID: marquuard

(#141) hallerlaller válasza assemble (#126) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ne a galaxy nexushoz hasonlítsd, ahhoz képest a nexus 4 is tűéles pedig kb ugyanaz a felmondás.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#142) assemble válasza Ixion77 (#137) üzenetére


assemble
addikt

Oriasi +1, vegre valaki aki tudja mirol van szo :)

hallerlaller: nyilvan, pentile vs rgb miatt, de akkor megnyugtatlak, n4 mellett is lattam mar, es annal is lathatoan elesebb az 1080p :)

(#143) tybsen


tybsen
addikt

Én várom :)

(#144) róland


róland
veterán

S hol vannak itt teljesen új ikonok? (Kivéve a Play Store ikonját.)

A telefon és a szöveges üzenetek ikonja mindig is gyártóspecifikus. Legtöbbször a "vissza", "home" és "menü" is a gyártó ízlésvilága szerinti.
Az alkalmazásmenüé, a Chrome böngészőé, a Google Camera-é most is ilyen.

A "Google" (Kereső és Térkép), "Drive" (Szövegszerkesztő és Keep) és "Play" (Zene és Könyvek) feliratúak pedig láthatóan mappák (a zárójelben a bennük található programokkal).

A kör alakú mappahátteret pedig most is használja a Google a Most indítóban, vagy a Samsung is a TouchWiz-ben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#145) róland válasza róland (#144) üzenetére


róland
veterán

S íme egy kép a Google Now Laucher-ről:

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#146) kopeszgomez válasza Cyberpunk (#76) üzenetére


kopeszgomez
csendes tag

Eztr láttad már? [link] Elég régóta használom Nexus 5-ön.

Szerintem, ha valóban 6"-os lesz az új Nexus telefon, akkor meghagyják a Nexus 5-öt is, így lehet majd válogatni, kinek melyik méret kell.
Ha mégsem, akkor nekem lesz egy eladó N5 :)

[ Szerkesztve ]

(#147) assemble válasza róland (#144) üzenetére


assemble
addikt

Senki nem mondta, hogy az osszes ikon uj. Egyebkent tobb ikon (pl chrome) menet kozben ujult meg, a 4.4 megjelenesekor meg mas volt, csak mar elobb felkeszultek az L stilusara, azert ilyen mar most.
Es attol, hogy sok gyarto sok mindent szeret modositani (tobbnyire elbaromolni) a gyari vanilla android-hoz kepest, attol meg leteznek azoknak valoban gyari valtozatai, amik valoban meg is ujultak most.
A launcher (now) pedig szemmel lathatoan ugyanannak tunik, mint eddig. De az igy is latszik, hogy a play store es sok mappaban levo ikon (pl play music) is megujult.

A hirben szereplo kep amugy nagyon miniatur, itt van rendes meretben:

(#148) Zolee11 válasza Ixion77 (#137) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ohh, milyen érzékeny emberek járnak errefelé... :)
Ha már informatikával foglalkozol, akkor tisztában vagy azzal is, hogy a régi crt-k milyen hatással voltak a szemre, és az újabb síkképernyős monitorok milyen hatással vannak. És itt igencsak előtérbe kerül a monitorok sugárzása is, ami sokkal hamarabb gyilkolja le a szemet, mint a felbontás hiányossága.
Amire rá akartam mutatni az az, hogy azért mert valaki elolvas pár rosszabb minőségű napilapot, és használja 1-3 órát naponta a telefonját, még nem fogja érezhetően észrevenni az eltérést, még a napi 0 olvasáshoz viszonyítva sem (természetesen, ha megfelelően lát, szemüveg vagy anélkül). Akkor miről beszélünk? Arról beszélünk, hogy azért jobb a 6 col meg az UHD felbontás, mert kevésbé fárad a szem. :) Hát ha valaki napi 10 órát bámulja és nyomkodja, akkor valóban, de én a normál felhasználásról beszélek. Na mind1, úgyis mindenki azt vesz amit akar, és amire van pénze. Részemről a világbéke. :R

no brain, no problem

(#149) Integra válasza assemble (#147) üzenetére


Integra
titán

vajon a settings új ikont kap végre?!
simán kiérdemelte a világ legrusnyább, baltával faragott ikonja címet :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#150) Superbad


Superbad
tag

Galaxy Nexusról erre akartam váltani, de ahogy látom nem fogok.
Jobban örültem volna egy 5,2"-os fullhd kijelzőnek...

Nexus 5 lesz ebből, vagy G3.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.