Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

Szép munka, de a WI-FI-t zárt dobozba rakni biztos, hogy jó ötlet?

(#2) Danex válasza Zeratul (#1) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem a fa doboz nem nagyon árnyékolhatja. Itthon 4 téglán kell átmennie. :U

(#3) copass


copass
veterán

szép lett,gratula.
miért nem fehér lett a doboz? vonza a szemet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4) Polemius


Polemius
aktív tag

Nem melegszik? Zárt dobozt aránylag kevés hőt termelő eszköz is képes nagyon felfűteni. Ráadásul a fa is jó hőszigetelő.

(#5) (jan) válasza Polemius (#4) üzenetére


(jan)
őstag

Ez szerintem is kérdéses... nem ártana rá némi szellőz nyílás szerintem.

Amúgy nagyon szép munka, gratula! :C

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#6) vadkörte


vadkörte
addikt

Érdekes projekt.
Először nem értettem minek ekkora dög szekrény, de elnézve a berendezett képet már világos.A szünetmentes nem rossz ötlet, azért azt az akkut én hamarosan cserélném...

Szépen megoldottad, gartulálok.

Egy két észrevétel:
plafon: ilyen NINCS! Az mennyezet
rugós zsanér: kivetőpánt a leánykori neve
:C

Üdv. V. Körte

(#7) Xmodule


Xmodule
őstag

Hmm, nem volt mar egyszer ez a cikk? Nagyon dejavu erzesem van. Söt fogadni mernek lattam mar ezeket a kepeket.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) pigster válasza vadkörte (#6) üzenetére


pigster
senior tag

plafon, plafon, plafon! de van, de van, de van!
:P

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szép munka! gratulálok!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) DaveJr


DaveJr
őstag

Szép megoldás:) Ilyet csináltam én is:)
Csak nálam így néz ki:

Azóta már beköltözött egy másik router meg egy kábel modem. Ez még ADSL volt.
Én mondjuk úgy csináltam meg hogy a hátulra raktam egy kb 3mm-es farost lemezt a sarkokra és úgy fogattam fel. A pántokat is úgy állítottam be hogy egy 2mmes rés legyen mikor rácsukom az ajtót a sarkokra pedig filc korongot raktam. Így van némi szellőzése a doboznak.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) UnA válasza pigster (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 ;)

(#12) lapa


lapa
veterán

hát ebbe tényleg belefér az egész internet. elég robosztus lett. pláne, hogy a fele cucc végül kívül lett.

(#13) fuximaxi válasza vadkörte (#6) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Plafon német nyelvből átvett szó, a polgári lakáskultúra révén terjedt el.

A német jelentése: Mennyezet. Felső határ. Elérhető szint (teljesítmény) ;)

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#14) jaja1981


jaja1981
addikt

Egy észrevétel.
Az ajtón vízszintesen van a mintázat, a hátlapon függőlegesen. :)

Amúgy jó lett.

(#15) DaveJr válasza jaja1981 (#14) üzenetére


DaveJr
őstag

Mindenhol függőlegesen van kivéve az ajtón (leszámítva az alját tetejét). Igen szebb lett volna ha mindegyik egy irányba fut.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#16) sztanozs


sztanozs
veterán

Megvalósítás - szuper lett!
Javaslatok:
1) Szellőzés viszont szerintem sem ártana rá (alul+felül, vagy alul+oldalt felül, hogy járjon benne a levegő).
2) Ha felfele nyílna az ajtó (és a zsanér megtartja), lehet, hogy könnyebb volna szerelni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) DaveJr válasza sztanozs (#16) üzenetére


DaveJr
őstag

Az a fajta pánt tuti nem tart meg egy ekkora ajtót. Jó az úgy oldalra nyílósan.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#18) Paci.


Paci.
tag

Gratula, jóó lett!
És csak hogy kukacoskodjak kicsit.. "kék színű téglafalba való kék tiplivel" nem is kék a téglafalad :P
@ 7 Xmodule! Nekem is ismerős valahogy... Ha nem volnék amnéziás, tudnám miért van dejavu-m :D

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#19) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, jó megoldás, bár így 2013-ra én biztosan nem vágtam volna már bele. Vezetékes telefonnak nem gyártanék asztalt, inkább megszüntetném ha lenne. A falra pedig inkább egy jóval kisebb szekrényt raknék, szünetmentes például egyáltalán nem kéne, mert értelme nem sok lenne.
Szóval nálam inkább marad a gép tetején a router, a többi gép pedig vezeték nélkül kap netet.

<-ƘƘ->

(#20) SentryGun válasza Kendek (#19) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Vezetékes telefon[...], inkább megszüntetném ha lenne."
Szerintem pedig jó, ha van. Pl. húgom mobilja folyton némán van (akkor meg minek neki?), nem is tudom, hogyan használja... Viszont van vonalas telefon a lakásában, így azon mindig el tudom érni. Ráadásul már fillérekért odacsapják a net+tv előfizetésekhez...

Cikkhez:
Én ugyanilyen dobozt csináltattam anno, csak kb. 1,5x ekkora méretben, viszont két polcos, és az ajtón, valamint a doboz tetején van szellőzőrács. Persze van benne rendesen cucc: router, modem, szünetmentes, házi szerver, külső hdd, tv-elosztó, füstérzékelő, és kb. 10 m mindenféle kábelből. :) Plusz 2/3 részben nincs hátulja, mert egy fali nagy szerelődoboz előtt van, így könnyű huzigálni benne a drótokat. (Persze nem árt, ha a ház/lakás net és tv kábelezése oda van központosítva. Wifi-t egyáltalán nem zavarja a fa, mindenhol tökéletes a vétel.

(#21) lapa


lapa
veterán

régi szép időkben csináltam akkora pc-t szerverházba, amibe a szünetmentes meg az adsl modem is befért. lett bele még wifi is ap-nek, de inkább maradtam a firewire-nél szinkronizáláshoz.

(#22) Kendek válasza SentryGun (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jól van, de egyébként meg mindenkinek a zsebében ott a mobil, általában meg ingyen beszélnek az emberek családon belül. A vezetékes telefon elavult technológia már, kötöttséggel jár és kényelmetlenséggel. Ráadásul elvétve található meg már csak a családoknál, így nagyon olcsóbbnak sem mondható a vele való telefonálás. Esetleg a hardveres IP telefonnak van még értelme ha valaki ragaszkodik hozzá, és az legalább nagyon olcsó megoldás.

<-ƘƘ->

(#23) lapa válasza Kendek (#22) üzenetére


lapa
veterán

egyetértek az előttünk szólóval. ha úgyis kapsz (márpedig kapsz, ha bele rohadsz is), akkor hasznos tud lenni egy hangosan csörgő hazatelefonálós lehetőség.

mondjuk nálunk spec úgy van, hogy a router továbbosztja a vezetékes vonalat wifin a mobilokra. mikor valaki azon keres a fél lakás zeng.

(#24) macilaci78 válasza lapa (#21) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szééép! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) sing1ep1ayer válasza lapa (#23) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Több vele a bosszúság, mint amennyi haszna van. Én akkor szabadultam meg végleg a vezetékes telefontól, amikor tudatosult bennem hogy fél éve senki nem hívott rajta, csak a k**va telemarketingesek, de azok naponta.

A cikkhez: a szekrény szép munka, de én biztos arra törekedtem volna, hogy a lehető legkisebb helyre zsúfoljam össze az eszközöket. Láthatóan nálad ez nem volt elsődleges szempont.

(#26) myteve válasza lapa (#23) üzenetére


myteve
csendes tag

ezt kifejtenéd bővebben? milyen kliens fut a telefonokon? ugyanis a drága szolgáltató nálunk csak a ház sarkába tudott bekötni, és picit egyszerűbb lenne mobilról...

(#27) lapa válasza sing1ep1ayer (#25) üzenetére


lapa
veterán

oké, nyilván változó ki mennyire használja. nekem azért akad néha súlyos telefonszámla mobilon, jobb ha legalább vezetékesen tudom intézni helyette. csináltam valami voip szerződést meg számot is, de még nem vettem rá magam, hogy beleírogassam a routerbe. meg riasztó is rá lehet kötve (hogy értelme van-e, az más kérdés).

@myteve: fritzbox 7170 router + adsl modem, használtan vettem ebayen. ahhoz van app, amivel tudsz telefonálni meg fogadni, míg a wifin vagy. de mivel tud ipsec vpn-t is, minenhol műx, ahol legalább egy edge-ed van. más kérdés, hogy a bekapcsolt vpn azért leszívja az akksit, szóval a mobilnet inkább híváskor jön jól. de otthon lehet ingyen másik mobilt hívni ("hova raktam?") akár a vezetékes fonról. ugyanígy ha akárhol céges wifiben vagy vpn és megint ingyen hívod az otthoni mobilt / vezetékest.

van benne még fax, telefonközpont, usb, mittomén. elég jópofa cucc.

[ Szerkesztve ]

(#28) joecontra


joecontra
addikt

Ötletes, gratula a kivitelezéshez. :K
Azonban ahogy előttem is írták, egy minimális szellőzés nem ártana szerintem sem.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#29) Paci. válasza lapa (#21) üzenetére


Paci.
tag

Ragasztószalagot mindenkinek! :DD

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#30) lapa válasza Paci. (#29) üzenetére


lapa
veterán

a következő verzió ennél jóval durvább volt.

(#31) sing1ep1ayer válasza lapa (#27) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha a magas mobilszámlát elkerülendő tartasz vezetékes telefont, akkor javaslom, hogy inkább használd a VoipBustert (vagy valamelyik klónját). Ezzel számítógépről hívhatsz vezetékes vagy mobil számokat változó tarifával. A tarifatáblázat egyébként kint van az oldalukon és gyakran módosul, de általában magyar (és még rengeteg más országbéli) vezetékes telefont teljesen ingyen lehet hívni, olykor pedig 1-2 eurocentért percenként. Ami még előnye, hogy ezen nem fog visszahívni a telemarketinges sem. ;)
A szolgáltatás használatához sajnos kell pénzt befizetned, de ez lebeszélhető teljes mértékben. Nagyjából úgy működik, mint egy feltöltőkártyás mobil (például Domino, vagy Praktikum). Rengeteget lehet vele spórolni a vezetékes telefonhoz képest.

Egyébként nekem is van itthon telefonvonalam, de a készüléket nem dugom rá. Azért van csak, mert így volt olcsóbb a csomag.

(#32) DeFranco válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem a skype-on van elofizetesem, 1 eur-ert ad 60 percet belfoldi vonalas szamokra. Skype meg kb. mindenhol van.

(#33) SentryGun válasza Kendek (#22) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Megint húgom példáját tudom hozni, ugyanis létezik egy további kategória: a barátnők. Neki a velük való csevegésre a világ pénze nem lenne elég. Viszont minden barátnőjének van vonalasa, és 16h után (ekkortól ingyenes időszak) rongyosra beszélik a szájukat (hordozható készüléket viszi magával mindenhová a lakásban). (Egyébként el nem tudom képzelni mi az amit a munkahelyen nem tudtak megbeszélni, és otthon is 2 órát kell róla telefonálni... :D És ehhez még társul neki egy 100 hívásos Pannon csomag is.)
Ettől függetlenül lehet, hogy elavult, de ha valakinek állandó lakhelye van, akkor szerintem nem okoz nagyobb gondot, mint egy mobil előfizetés. Főleg, hogy mindenhol kapni hordozható készülékeket. (Én nézegettem még a Skype telefonokat is, de az árképzésükben egy kicsit megszaladt a ceruza.)

(#34) lapa válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


lapa
veterán

mint írtam van voip szerződésem. lóvét is tettem rá, csak nem használom még. ettől függetlenül továbbra is jó hazacsörögni tudni, ha gazdasszony telója a nagy gamezolás közben elkeveredett a gyerekszobában 50 réteg szennyes alatt, meg ilyenek. volt mikor gugli voiceoltam, de nekem ez a számítógéphez beszélés nem az igazi. főleg mióta a mobilom ugyanezt tudja lakásban körözős-járkálós telkonf közben.

[ Szerkesztve ]

(#35) TomKiss válasza Kendek (#19) üzenetére


TomKiss
tag

Én is megszüntetném a vezetékes telefont, de a "szeretett" szolgálató csak ezzel képes adni a netet.. jhaa, nem, van "csupasz net"-is (vezetékes telefon nélkül, csak az drágább, mint telefonnal... :W

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#36) PPatrik válasza Zeratul (#1) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Es logni fizika orarol jo otlet?? :D

(#37) McDog válasza DaveJr (#10) üzenetére


McDog
aktív tag

Szépen megcsináltad!

(#38) Entryy válasza Paci. (#18) üzenetére


Entryy
aktív tag

Pár hónapja én is közzétettem a saját megoldásomat ugyanebben a témában és a kolléga oda is belinkelte ezen képeket. Talán onnan lehet ismerős.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#39) DaveJr


DaveJr
őstag

Jó a vonalas telefon. Nálunk net+TV mellé van 3800ért és 1000 perc ingyen beszélgetés van minden vezetékes vonalra Magyarországon belül. Én sokat használom, gázt, villanyt ezen keresztül diktálom, ha van vmi elintézni való szintén ezt mert már volt hogy 20 percig várattak a kezelő jelentkezésére. Na ez mobilon több száz forintomba került volna így meg ingyen volt. Plusz netből és TVből is van 2-3000 forint kedvezményem mert 3 dologra fizettem elő.
Attól hogy vki nem használja attól még nem kell leszólni azt ha vki igen...és azért mert te nem használod nem lesz a dolog elavult vagy felesleges.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#40) Spirit válasza vadkörte (#6) üzenetére


Spirit
őstag

"Egy két észrevétel:
plafon: ilyen NINCS! Az mennyezet
rugós zsanér: kivetőpánt a leánykori neve"

Ez nem észrevétel, hanem parasztkodás, már elnézést. Látom átérezted a cikk mondanivalóját. Ajánlom a figyelmedbe a MTA Nyelvtudományi Intézet honlapját. Olvasgasd azt.
Ha már itt tartunk olyan szó sincs, hogy projekt. Ugyanis ezzel kezdted a hozzászólásodat. Az angol project-ből átvett, ami pedig a latinból vett projectum szóból származik. Kötözködjünk, mert az olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#41) fkenny


fkenny
senior tag

(#1) Zeratul

A fa nem igen árnyékolja a WIFI jeleket.
(#3) copass

Azért nem fehér, mert a folyosón lévő bútorok is pont ilyen színűek. Ha fehér lenne, az vonzaná a szemet. (szerintem és még sok más ember szerint is)
(#4) Polemius és (#5) (jan)

Elárulom a nagy titkot. Direkt úgy van az ajtó felrögzítve, hogy a tetejénél és a kivetőpántnál is csaltam így ott tud szellőzni annyira amennyire szüksége, van. Közel 2éve megy minden gond nélkül, nem panaszkodnak.

(#6) vadkörte

Köszönöm az észrevételt, javítottam. Mi gondod van az akku-val? Miért kellene cserélni? ( Ha a meleg miatt gondolod, nincs bent melegebb, mint a folyosón. (nyáron meg van, mikor kinyitom az ajtót, hogy ne legyen oka panaszra. )

(#10) DaveJr

Tökéletes megoldás! A szellőzés nálam is hasonló, mint nálad.

(#14) jaja1981 és (#15) DaveJr

Őszintén megmondom észre sem vettem, hogy más irányba van a mintázat az ajtón. Ez biza már így marad 
Mentségemre szóljon, nem vagyok bútorasztalos!

(#16) sztanozs

Fentebb leírtam, hogy hasonló szellőzése van, mint amit DaveJr is csinált. A felfele nyíló ajtó meg elég nagy hülyeség szerintem. Így is minden gond nélkül szerelhető benne minden, mivel a falra nyílik az ajtó.

(#18) Paci.

Köszönöm, hogy szóltál javítottam! Tanulság, éjszaka nem írok ilyesmit.
Párszor linkeltem már itt a logouton .

(#19) Kendek

Több generáció él a házban így itt igen is van létjogosultsága. A net is ugyan annyiba kerül telefonnal, mint a nélkül. Mamám a rokonokkal erről beszél, a hivatalos ügyeket is erről intézzük (várakozások miatt) és nem utolsó szempont, hogy a 006330-as számokat is ingyen hívhatjuk 1500 perc eléréséig. Szünetmentes azért kell, mert az itteni ELMÜ olyan minőségi elektromos szolgáltatást nyújt, hogy elég sűrűn van sok rövid kis áramszünet. Ilyenkor az internet szolgáltatás még él így a szünetmentesnek köszönhetően tovább dolgozhatok minden gond nélkül. (Mindenkinek notija van a családban)

(#25) sing1ep1ayer

Akkor esetleges eszközcseréknél gond lehetett volna. A jövőben még egy NAS vagy saját építésű szerver fog bekerülni így nem olyan nagy.

(#38) Entryy

Igen a te cikked miatt kaptam kedvet a eme cikk megírásához .

Mindenkihez szól:

Mindenkinek köszönöm a kritikákat, dicséreteket. :R Akinek van hasonló építménye nyugodtan tegye itt fórumon közzé.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#42) lapa válasza fkenny (#41) üzenetére


lapa
veterán

szerintem olyan szervert már ne építs, aminek ekkora ház kell. lassan két hamburger áráért lehet ezeket az aprókat kapni, amik akár egy usb-ről elmennek (zero devices meg ilyenek). az esetek jelentős százalékában elegendő lehet egy ilyen szinte bármire. egy év alatt visszahozza az árát egy ingyen öreg géphez képest áramban.

(#43) fkenny válasza lapa (#42) üzenetére


fkenny
senior tag

Valószínű hogy igazad lesz :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#44) jerry311 válasza vadkörte (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

[link]

És a cikkhez:
A takart éleken miért van élfólia?

[ Szerkesztve ]

(#45) Reignman


Reignman
aktív tag

Jó sokat barkácskodtál rajta, azért a végeredmény szerintem nem túl esztétikus, úgy értem, olyan 90-es évek eleje stílus.

(#46) jerry311 válasza fkenny (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

A jövőben még egy NAS vagy saját építésű szerver fog bekerülni így nem olyan nagy.

Volt saját építésű régi gépem befogva NAS-nak, mini szervernek. Sokat fogyasztott. utána egy 1 magos Intel Atom, na ez már sokkal jobb választás volt. Főleg villanyszámla szempontjából, gyakorlatilag 1 év alatt visszahozta az árát.
Most egy HP MicroServer van. Kicsi, szééééép, keveset fogyaszt (majd meglátjuk) és van benne iLO. :DDD

(#47) DaveJr válasza jerry311 (#44) üzenetére


DaveJr
őstag

Mivel említette hogy nem asztalos ezért biztos nem gondolt arra hogy takart élekre nem kell fólia.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) jerry311 válasza DaveJr (#47) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vágom hogy nem asztalos, olvastam.
Csak hát...
Na mindegy, legalább az mondhatta volna, hogy oda nem kellene, aki leszabta az anyagot és felrakta az élfóliát.
Na mindegy most már.

(#49) asdf_


asdf_
veterán

Alulra meg felulre en raktam volna szellozoreseket, mert ez igy bezarva nem tul jo otlet (es ha mar furkalok, akkor a router az also polcon lenne, es az antennai lefele kilognanak a dobozbol).

szerk: legkozelebb eloszor elolvasom a kommenteket ;)

[ Szerkesztve ]

(#50) DaveJr válasza jerry311 (#48) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát...ha keresett azon hogy felrakta a fóláit akkot nem volt érdeke hogy szóljon. Sajnos manapság kihalóban vannak a rendes eladók.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.