Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Ndruu:] NE!

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

B.ú.é.k.

Harrrr!!!!

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

támogatom az ötletet, még akkoris, ha a tőlünk látható völgy (vagy inkább földrajzi értelemben vett medence) többnyire lekörözi a legprofibb aug 20-i tüzijáték-összeállítást is ilyenkor, ennél fogva igen impozáns látványt nyújt...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Én kb. annyira szeretem a petárdát, mint a háziállataink, de lehet annyira sem. Nem értem mi a jó abban a vacakban, ami nem csinál semmit, csak jó nagyot durran, és ennyi. Fel nem foghatom mi a poén ebben és miért hajigálják ezeket a vackokat ezerszámra. :(

(#4) Metalfan


Metalfan
senior tag

És aki már megvette?

Nyugi, nem magamból indultam ki, már évek óta nem tűzijátékoztam/petárdáztam.

[ Szerkesztve ]

(#5) akom


akom
senior tag

Nálunk is nagyon félnek az állatok ezektől a hangos pirotechnikai eszközöktől!

Ilyenkor bemenekítjük őket a pincébe lakásba...

(#6) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Nálunk két kutya van, mindkettő rettenetesen fél ilyenkor, augusztus 20-án (meg úgy minden hasonló alkalomkor) beengedjük őket a házba, de még ilyenkor is úgy fél az idősebbik kutya, hogy felugrik a kanapéra (amire máskor felráncigálni se lehet) összekuporodik és remeg (!).

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7) lezso6 válasza Metalfan (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az rituálisan megsemmisíti.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) talmida


talmida
Közösségépítő

Itt jól megedződnének a kutyusok! ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#9) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én nem vettem semmit, és nem is fogok, mert pénzkidobás. De tavalyról maradt ilyen pörgős cucc egy darab azt se szabad meggyújtanom?:( Meg van 20 csillagszóró akkor azt se?:(

Amúgy teljes mértékben egyetértek. Mondjuk én bulizni fogok, és nem ágyba bújok. :S

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10) Thunderzolee válasza lezso6 (#7) üzenetére

Ezen rituálé elvégzéséhez pedig Pest valamelyik utcai bulija a legideálisabb helyszín. Tiszta háborús övezet ilyenkor a Nyugati tér és környéke. I
mádom!

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Igazat adok a petárdához főleg. Nem tudom halottátok e nemrégiben, hogy újabb petárdabaleset volt Sopronba egy 14 éves sráccal. Nos az a srác az osztálytársam, eléggé szépen szétment a keze..

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#12) #65675776 válasza sislaciii (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolkodott volna mielőtt baromságot csinál. Az ilyeneket nem tudom sajnálni.

(#13) Zolaash válasza sislaciii (#11) üzenetére


Zolaash
aktív tag

;] :P <-Üzenem neki.

Rip and tear

(#14) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Mint kutya tulajdonos, én is támogatom az ötletet.
De elsősorban nem a kutya okán.
A légszennyezés sokkal fontosabb szempont. Napokon keresztül jelentősen magasabb a levegő szennyezettsége, ha a szél nem viszi el azonnal az égéstermékeket.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Még belevenném az okok közé az első helyre, hogy a kisgyerekeknek, újszülötteknek sem tesz jót, ha egész éjjel a robbanásokat hallgatják.

***

(#16) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ha iszok szilveszterkor az is jó? ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) truba


truba
tag

A petárdázást nem szeretem, és én is félek tőle, nem a durrogástól hanem attól, ahogy ezt az eszközt a többség használja.rád dobja, rád irányítja stb.
Sajnos ebben az évben buli sem lesz, holnap munkanap. :O ébresztő CET 03:50-kor

(#18) lorenzen válasza FRENK1988 (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha iszok szilveszterkor az is jó?

Tökéletes megoldás.
Ha nem viszed túlzásba, nem károsítod a környezeted.
Ha túlzásba viszed, akkor sem okozol akkora környezeti kárt, mint a petárdázás.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#19) whiz


whiz
aktív tag

Nem lenne a petárdával baj, ha nem olyan helyen puffogtatnának, ahol másokat zavarhat. Azt én se tudom mit lehet annyira élvezni benne, de ha pl. nálunk kimenne a nép a tóhoz, hát leszarnám magasról, hogy ott élvezkednek. Sajnos gyanús, hogy szegény kutyát nekem is be kell majd hoznom a házba, bár esélyesebb, hogy én megyek ki hozzá, mert már ha nagy vihar van (dörög az ég) akkor is kész van szegény állat...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem fogok. Inkább annak szurkolok, hogy kihúzzam éjfélig.

[ Szerkesztve ]

(#21) FRENK1988 válasza D1Rect (#20) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mert? Nem bírod az éjszakázást? Vagy a baba miatt?
lorenzen: Még a nevemre se fogok emlékezni annyira fogok inni ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#22) No-kia


No-kia
őstag

hátnekünk van 5 darabtüzijátékunk, amit elisfogunk használni a falu közepén az iskola udvaron, ami környékén nincs saládi ház, csak boltok, főút, posta, takarékszüv. tehát remélem ezzel nem fogunk senkit megzavarni

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Természetesen lehet inni, bulizni, zenélni, kinek mi tetszik.
Aki már megvette, az majd rájön egyszer, hogy semmi értelme és nem vesz legközelebb.

Ha van egy-két darab, akkor használjátok, de figyeljetek oda rá, hogy hol égetitek el...

A bejegyzést azért írtam, mert a mi kutyánk is nagyon fél, ilyenkor estére mindig bent marad. Egyszer-kétszer ki kell kísérni pisilni, de mindig látszik rajta mennyire fél.
Egyszer bedobtak szegénykéhez az udvarra egy petárdát (ha tudnám miféle barom lehetett, lehet már csak infúzión kapná a bundáskenyeret), azóta nagyon fél az ilyenektől (meg tudom érteni).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#24) D1Rect válasza FRENK1988 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

~1-2 órakkor szoktam lefeküdni, Lara viszont 7 óra körül már bájosan mosolyog-gügyög. :)
Lassan jó lenne aludni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Magnum_


Magnum_
nagyúr

utálom,betiltanám a csába, nem tudommi értelme an a durrogtatásnak... majd holnap este a híradóban hallgatjuk,hány hülyegyerek kezében robbant fel a petárda..

I humbly and respectfully decline™

(#26) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Ohh baz és akkor most mit csináljak ezzel a sok tüzijátékkal és petárdával? :(

(#27) carrot


carrot
tag

Csatlakozom a nemes felkéréshez a magunk 3 kutyájával, 5 macskájával, 1 papagájával és 1 teknősével együtt. Valamint jómagam is elég robbanást hallottam már...
Boldog új évet.

(#28) P00By


P00By
nagyúr

Sohasem csináltam ilyesmit :)

(#29) Szten Márs válasza Ndruu (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ennek a kutyának nagyon édes feje van :) :C

[ Szerkesztve ]

(#30) Ndruu válasza Szten Márs (#29) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tavaly nyári a kép, olyankor le van vágva a bundája, de télre meghagyjuk neki, mert kinti kutya (nem alszik bent).

Taknyoshal: Menjetek ki a mezőre, vagy be a város közepére, ahol szinte teljesen mindegy hogy durrogtattok-e vagy sem. A mezőn max. a vadállatok lesznek ingerültek, a városban meg amúgy is sok a "vad állat", ott már teljesen mindegy hogy egy-két durranást hozzátesztek a tömeghez.

Harrrr!!!!

(#31) Szten Márs válasza Ndruu (#30) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért én azt se bánnám, ha a város közepén nem durrongatnának. Ha egyesek ezt élvezik csináljanak egy elzárt terepet maguknak, ahol egymás fejére hajigálhatják a petárdáikat, de így minden normális embert szopatni (már elnézést a kifejezésért), aki csak keresztül akar menni a városon - ez nekem valahogy nem begyere és nem is túl korrekt viselkedés. Utálok ilyenkor megmozdulni emiatt a városban, pedig muszáj, ha csak nem akarok otthon ülni - és nem akarok.

(#32) Ndruu válasza Szten Márs (#31) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én sem bánnám, de ész nélküli embereknek nehéz elmagyarázni, miért is veszélyes a tűzijáték.
Igazából nincs megoldás a problémára. Betiltani nem fogják, a tömeg pedig ész nélkül bármit képes megtenni. :(((
Este nekem is a belvároson kell keresztül mennem, már csak remélni merem hogy nem lesz dugó vagy útlezárás. :U

Harrrr!!!!

(#33) Szten Márs válasza Ndruu (#32) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Petárdázni tilos - 100 ezer HUF-ig terjedő büntetés jár érte. Kár, hogy nem tartatják be jóval határozottabban, igen hamar leszoknának róla az emberek. A tüzijáték engedélyezett.

(#34) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

En TAMOGATOM!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) truba válasza Ndruu (#32) üzenetére


truba
tag

NdruuEste nekem is a belvároson kell keresztül mennem, már csak remélni merem hogy nem lesz dugó vagy útlezárás. :U

Nekem meg reggel, kb. CET 04:40-kor :(((

(#36) Ndruu válasza Szten Márs (#33) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, azt tudom, pár éve tiltották be.
Csak sajnos nem lehet ellenőrizni.
Egyrészt hivatalosan már nem árulnak petárdákat, de a "4tigrisen" és egyéb piacokon, aluljárókban akaratlanul is bele lehet ütközni ilyen árusokba. A fekete import ellenőrizhetetlen. Ha akarják, úgyis be tudják importálni a cuccot.
Másfelől egy belvárosi szilveszteri tömegben nem ellenőrizhető le, hogy ki dobta el a petárdát. Akár még a másikra is rá lehet kenni (és teszik is, mint az óvodások). A külvárosban is ellenőrizhetetlen, mert robbanás után bármikor elfuthatnak, elbújhatnak az "elkövetők", teszik mindezt pillanatok alatt.

Tehát a tiltási rendelet sem segít, a gyártást nem lehet beszüntetni, a fekete import megmarad, "meg van lőve" a dolog.

Harrrr!!!!

(#37) FRENK1988 válasza D1Rect (#24) üzenetére


FRENK1988
veterán

:K Apuci szeme fénye. Milyen idős?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#38) D1Rect válasza FRENK1988 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

6 hó és egy kicsi. :)

(#39) Thunderzolee

Tessék, egy másik topicban találtam. :D

Tiszta horror, mi? ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#40) Ndruu válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem az is hülye volt, aki kitalálta, hogy újévkor petárdát és mini tűzijátékot robbantgassanak az emberek...

Harrrr!!!!

(#41) Gabor970 válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


Gabor970
addikt

hehe, miféle topicokat nem tudtok nyitni :))

elmondom, hogy van egy kutyusunk és egy cicánk. Ilyenkor (csak ilyenkor) a családi házunkba vannak beengedve. Nem lesz semmi bajuk. Ekkora baromságot, mint, hogy a háziállatok miatt ne tüzijátékozzunk! Én mindíg tüzijátékozom szilveszterkor, és még egy alkalommal, amikor nyaralok. ez is az élet része. Az autókat is be kellene tiltani, mert kb kétnaponta látok munkába menet egy elütött kutyát-macskát. Sokkal veszélyesebb mint a tüzijáték! Ezek a 45mm-es kisbombák jó nagyot dörrennek, de a kutyám még továbbra is szóba áll velem. BUÉK!

Jahh, már egy hatos sorozatot el is eresztettem..... Szép volt!

picit vissza olvastam: Nos valóban, ha a kutya elé dobják a petárdát, azt én is nagyon durva dolognak tartom, és érthető ha az ilyen kutya ilyenkor nagyon fél. Az én kutyám nem fél jobban ilyenkor, mint nyáron mikor durván dörög. Mindkettőnek ugyanaz a hatásmechanizmusa a nagyon mély hangokra különösen érzékenyek az állatok, természeti csapás van beléjük programozva ilyen hallatán. Szal annyira rossz nekik, mint a nyári vihar. Buta hisztinek tartom emiatt sikítozni!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#42) Gabor970 válasza Ndruu (#40) üzenetére


Gabor970
addikt

ha valaki visszavinne a sztyeppére a jurtába élni, én benne lennék! Egye fene, a tüzijátékmentesség rovására is. Az az élet, ami most körülvesz az engem nagyon zavar!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#43) Szten Márs válasza Gabor970 (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem (csak) a kutyát meg a macskát zavarja a durrogtatás, hanem az emberek jó részét is. Legszívesebben elmennék valami tanyára, ahol nem kell ezt hallgatnom :(((

(#44) Thunderzolee válasza Szten Márs (#43) üzenetére

A tanyán meg tr×gyaszag van.. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45) FRENK1988 válasza Thunderzolee (#44) üzenetére


FRENK1988
veterán

de az akkorse b*ssza a fülét :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#46) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Aha.. k*vára birok örülni annak, hogy valaki egész éjjel a házunk előtt szórta a k*va petárdát míg megszökött a kutyám.. Kösz balf*szok.. :W :((( Nem azt mondom ne szórakozzon, mert hogy őszinte legyek haverommal eldobtunk 2-2 petárdát részegen, de 4en voltunk velünk együtt, és állat a közelbe nem volt.. Ha megcsináljátok legalább olyan helyen ahol nincs gond..

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#47) keIdor


keIdor
titán

Annyira ratyi a petárda. Durran egyet, abban mi a jó?
Gyerek koromban még szerettem dobálni, de ma...
Nevetek mikor sok 30-40 éves ezzel játszik. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) sislaciii válasza sislaciii (#46) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Öt perce hazatért.<3

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#49) ollie válasza Ndruu (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ó ez semmi. Albániában (mert ott éltem 2 évig) szilveszterkor kihozzák a sufniból a géppityukat, melyek vannak szép számmal az országban civil kézben, mióta egy felkelés alkalmával kifosztották a katonai raktárakat. És akkor lövöldöznek orrba-szájba. Az egyik évben meg is halt egy gyerek e miatt, akit véletlenül lelőttek az utcán.
A petárdákat meg röhögve vagdossák egymáshoz. Nem is mentem ki 31-én a lakásból, mert féltem, hogy nem élem túl.

Egyébként rohadtul utálom a petárdákat is, szerintem nem normális, aki használja.

[ Szerkesztve ]

***

(#50) tkazmer


tkazmer
addikt

tegnap odajött hozzám egy fickó, hogy van jó tüzijátéka, petárdája, veszek-e. Mondtam nem, köszi, boldog új évet. mi volt a válasz? "jó termík ez, olyat robban b*zmeg, hogy leviszi a kezed!"...arra már nem tudott mit mondani, amikor közöltem vele, hogy éppen ezért nem veszem meg:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Ndruu:] NE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.