Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) dj79 válasza apholyon (#591) üzenetére


dj79
senior tag

Kolping, egyértelműen. mindenhová eljutsz az épületek közt fedett átjárókon, a kicsiknek szóló étteremrész kínálata bőséges, minden is van a svédasztalon. A beltéri fürdőrészen a pancsoló nagyon jó, a területen is van több játszótér és szoktak lenni kinti foglalkozások, illetve a külön fizetendő Bobo Fun Park is jó móka, bár lehet, hogy az még sok lenne a picinek.
A gyerekek azóta is emlegetik bobóországot, hogy menni kellene megint.

(#602) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Dammám-ba vannak 4k-s jegyek, mennyire jó ötlet április elején és/vagy novemberben kiugrani 1 hétre, mit lehet ott/a környéken csinálni, mit érdemes megnézni?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#603) celafat válasza Mercutio_ (#602) üzenetére


celafat
tag

Sajnos a vízum közel 60ezer ft, így már nem annyira vonzó ajánlat.

(#604) Mercutio_ válasza celafat (#603) üzenetére


Mercutio_
félisten

Óh, úgy már tényleg nem az igazi :( :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#605) celafat válasza Mercutio_ (#604) üzenetére


celafat
tag

Mondjuk állítólag 1 évre szól, úgy már annyira nem lenne rossz, ha évente többször ki lehetne ugrani olcsón. De összességében elég drága ország, nincs normális közlekedés még, kocsibérlés és a szállások elég drágák. Bár biztosan vannak jóval olcsóbban helyben, mint amik a neten fent vannak, de így eyenlőre elég lutri.

(#606) envagyok válasza dj79 (#601) üzenetére


envagyok
veterán

Néztem én is a kolpingot, de Egyiptomba lehet menni 1 hétre a vörös tengerre all inklusiv, 3-4 éjszaka félpanziós kolping árából. :(
95000Ft/éj :DDD Ennél még Disneyland is olcsóbb, de Olaszban a Gardalandban mikor voltunk egész napos belépővel Gardában belvárosi luxuskecóban is olcsóbban kijöttünk éttermezéssel a parkban.

(#607) dj79 válasza envagyok (#606) üzenetére


dj79
senior tag

Nézzed meg nyárra is :D vagy valamelyik tanítási szünetre. Akkor a családi nagy apartman 150e/éj körül van félpanzióval….

(#608) envagyok válasza dj79 (#607) üzenetére


envagyok
veterán

El is engedtem a szálat.
Inkább viszem a gyereket Semmeringre hóekézni 3 éjszakára :D
30k/éj az Apartman, reggeli vacsora meglesz olcsón a szálláson, ott van kk európa leghosszabb szánkópályája, síbérlettel hüttés ebéddel olcsóbban kijövünk mint a kolpingban.

Észrevettem, hogy pár szállas, mikor elkezdtem nézegetni őket, hirtelen foglalt lett, majd újra elérhető, csak drágábban.
Ez vmi trükközés ott is, hogy látják valaki nézi a szálláshelyüket, és megemeli az árát, ha már berepült a madár?

(#609) st6969 válasza envagyok (#608) üzenetére


st6969
őstag

Olyan trükközésről már hallottam, hogy a tárolt sütik alapján tudja, hogy nézted már az adott szállást többször, nem foglaltál, így x-edik megtekintésnél megemeli az árat, ezzel arra késztetve, hogy most már lefoglald, mert félsz, hogy még fentebb megy. :((( Nem tudom, ilyen van-e még, illetve esetedben is ez történik-e, de érdemes inkognitó módból, másik böngészőből, vagy telefonról is megpróbálni.

(#610) st6969


st6969
őstag

Van valakinek valami jó "best buy" tippje Wizzair és Ryanair ingyenes méretű kézipoggyászra? Azért is lenne jó valami best buy, mert 3db-ot kellene vennem...Köszi

(#611) Zeki válasza st6969 (#610) üzenetére


Zeki
nagyúr

Decathlonos hátizsák?

(#612) celafat válasza st6969 (#610) üzenetére


celafat
tag

Bármi jó, de ne bőröndöt, hanem hátizsákot vagy puha burkolatú táskát vegyél, az sem baj ha kicsit nagyobb. Ha nem rakod fullra tele, akkor könnyű belegyömöszölni az ellenörző ketrecbe, de a hátizsákosokat amúgy is kevésbé szokták csesztetni.

(#613) arcsin válasza st6969 (#610) üzenetére


arcsin
senior tag

Decathlonban ez még közel lehet az ideálishoz. Régebben ez kicsit nagyobb volt, ami szintén belefért még a korlát alá, de sztem ennél BB táska nincs repcsire.

(#614) st6969


st6969
őstag

Szuper, köszönöm mindenkinek :R

(#615) w.miki


w.miki
veterán

Szállást hol érdemes keresni 03.17. - 03.19. között
TravelKing oldalán?
Szallas.hu oldalon?
Vagy mit ajánlanátok?
Wellness szállás lenne a legjobb, de ilyen hamarra nagyon nehéz már szabad szobát találni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#616) arcsin válasza w.miki (#615) üzenetére


arcsin
senior tag

Miután tegnap csekkoltam hogy mennyi a cascade-be 2 éjszaka, meg a párkányi vadasba.. még mindig tartom hogy idehaza nem érdemes ezt eröltetnem. Vadas 40 re jött ki 2 före éjszakánként, cascade meg 70 körül volt. Menjenek a francba. Szlovénia, vintgar szurdok bejáratánál közvetlen, késön foglalva föszezonban is 26 ezer/ 2fö/éjben megállt reggelivel tavaly nyáron.

(#617) st6969


st6969
őstag

Van valakinek konkrét tapasztalata Ryanair kabinbőrönd témában? A megengedett 55x40x20cm, az enyém természetesen 55x40x23cm. Van vajon valamennyi tolerancia, vagy 3cm miatt vehetek egy új bőröndöt?

(#618) celafat válasza st6969 (#617) üzenetére


celafat
tag

Ha mérik, akkor zéro tolerancia van, de sokszor nem foglalkoznak vele. Viszont ha igen, akkor 99%-ban a bőröndösöket nézik, a hátizsákosokat kevésbé csesztetik.

(#619) arcsin válasza celafat (#618) üzenetére


arcsin
senior tag

Múltkor is kiszedtek valami kalapos, bajszos románokat (de tényleg) arany meg ezüst melegítőben :D Nekik ránézésre sem volt rendben a kabinböröndjük. Ha nem merev falú a kabinbörönd, akkor ne pakold meg annyira és kész.

(#620) st6969 válasza arcsin (#619) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos merevfalú...Úgyhogy rendeltem egy elvileg pont méreteset (Vasbútor áruházból :DDD hírlevél feliratkozásért -10%, a posta meg ingyenes...ilyet is rég láttam :)) ).
Remélem a méretezése nem olyan, mint a kínaiaknál... (+/- 1-3cm), de ez már nem merevfalú, majd nem annyira pakolom meg. Ennél olcsóbbat nem találtam, ami kb. ki is maxolja a méretet, ha már kifizettem a poggyász felárat...

(#621) st6969


st6969
őstag

Érdekes eset történt...nem vagyok gyakorlott fapados utazó, talán 1x foglaltam így korábban. London az úticél. Wizzair-rel akartunk menni, de addig tököltünk, míg a reggeli gépre elfogytak a jóáras jegyek. A 13:30-as gépet későinek találtuk, így az odautat inkább a Ryanair-nél foglaltuk egy 10kg-s kabinbőrönddel (ami ugye feláras).
Visszafelé a Wizzair-rel jövünk, ott is ki akartam választani a 10kg-s felvihető kabinbőrönd opciót, és meglepődve tapasztaltam, hogy ez sokkal drágábbra jött volna ki, mint a feladott poggyász. 20Ł-ot kértek feladott poggyászért, a felvihető árára nem emlékszem, de min. dupla (inkább több). Ez mindig így szokott lenni? Direkt végigvittem a foglalást 3x is, hogy nem nézek-e be valamit, de mindig a feladott poggyász volt lényegesen olcsóbb... Nem örülök neki, mert hajnalban ér vissza a gép, és még a csomagokra is várni... :U Kicsit megbántam, hogy ezt választottam...
A másik, amit benéztem, hogy az odaútra a Ryanairnél ülőhelyet is fizettem, hogy a kiskorú lányom mellettem ülhessen. Aztán a visszaút foglalásánál a Wizzair-nél a végén látom kisbetűssel, hogy kiskorú esetén felár nélkül is a kísérő felnőtt mellé ültetik (hátha valakinek ez hasznos lesz, nekem tanulópénz volt, de legalább a visszaútra így már nem fizettem ezért felárat).

[ Szerkesztve ]

(#622) celafat válasza st6969 (#621) üzenetére


celafat
tag

Észszerűséget ne keress a fapadosoknál, nekik a lényeg, hogy minnél több pénzt hagyjon ott az utas. A szabályokat is állandóan változtatják az évek folyamán és ami az egyik társaságnál így van, az nem biztos, hogy a másikra is igaz. Nem néztél be semmit, simán lehet a feladott jóval olcsóbb, mint a fedélzetre vihető (főleg, hogy oda csak limitált mennyiség vihető) Egyébként a csomagokra is dinamikus árazás van már főleg, így adott uticélnál is, akár ugyanazon járaton is lehetnek már különbségek .
A wizznél tényleg ingyenesen a hozzátartozó mellé ültetik most a kiskorút, de a ryannél szerintem jelenleg kötelezően meg kell venni az egyik felnőttnek az ülőhelyet, ha 12 évesnél fiatalabbal utazol.

[ Szerkesztve ]

(#623) tomazin válasza st6969 (#621) üzenetére


tomazin
veterán

A ryanair egy alavalo kakahalom ilyen szempontbol. En nem fizettem ki a plusz ulohelyet, hanem jeleztem a stewardessnek,h igy lettunk leultetve. 2perc mulva mind a 3an egymas mellett voltunk.

De egy random keresessel:
FONTOS: Ez a szabály nem vonatkozik a gyerekekre. Nekik mindig egy szülő vagy más, az adott foglalásban szereplő felnőtt mellett kell utaznia, amennyiben a szülő nem utazik vele

Ugyhogy ez csak egy aljadek lehuzas, ha van vele kedved foglalkozni akkor vissza is kerheted az helyjegy arat.

(#624) celafat válasza tomazin (#623) üzenetére


celafat
tag

Amit linkeltél, az csak egy általánosító cikk, légitársaságonként eltérő, ráadásul elég régi, azóta is sok minden változott már. Nem tudná visszakérni sem a helyjegy árát, mivel ott van a szabályzatukban, hogy 12 év alatti gyerek esetében legalább 1 szülőnek meg kell vennie a helyjegyet: [link]

Upd.: Kiváncsiságból végigvittem egy foglalást és a Ryannél is lehet ingyenesen ülőhelyet választani, de csak a gép közepe utáni üléseknél.

[ Szerkesztve ]

(#625) st6969 válasza celafat (#622) üzenetére


st6969
őstag

+tomazin
Köszi a hasznos megjegyzéseket :R
Sajnos eszembe sem jutott, hogy vonatkozhat bármiféle szabály együtt utazásra gyerekkel, így nem is olvastam utána. Abból indultam ki, hogy a fapadosokon a levegővételért is fizetni kell, így automatikusan rámentem az ülőhely foglalásra. Elég hátul (26. sor) volt 3 hely egymás mellett, de olyat nem láttam, hogy ingyenes ülőhelyválasztás. A lányom 12 éves egyébként (betöltötte). Tehát az odaút a Ryanairrel nem kérdés, van 3 helyjegyünk.
De a visszaútra nem vettem, mert láttam, hogy valami ilyesmit írt a Wizzair, hogy a kiskorú szülő mellett utazhat. Most ezt nem találom sehol :F De ez a gyakorlatban hogy lesz, nincs helyjegyünk, de akkor mégiscsak választani kell becsekkoláskor egymás melletti helyeket? Ha én külön kerülök, az nem gond, de az jó lenne, ha az anyja mellett maradhatna.

(#626) celafat válasza st6969 (#625) üzenetére


celafat
tag

Szinte kizárt, hogy 3-an egymás mellé kerüljetek, de a gyereket automatikusan az egyik szülő mellé fogja osztani a Wizz. A Ryannál meg kiírja, hogy családi ültetés és kötelező egymás mellé ülni, így válassz (vegyél!) ülőhelyet. Az csak valahol lejjebb írja, hogy van a gép hátuljában ingyenesen is választható ülőhely.
De bárhol felesleges ülőhelyért fizetni, szinte nincs olyan gép, ami fullra tele lenne. Ha mégis, akkor is pár perc alatt meg lehet beszélni a legtöbb emberrel, hogy cseréljen valaki veled.

(#627) tomazin válasza celafat (#626) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem anno siman engedte egy 2evest random helyre...

(#628) celafat válasza tomazin (#627) üzenetére


celafat
tag

2 éveses korig más szabály vonatkozik, mint 12 éves korig.

(#629) szuszinho


szuszinho
őstag

Barcelonában PortAventura tapasztalata van valakinek?

(#630) celafat válasza szuszinho (#629) üzenetére


celafat
tag

Igen. A legjobb park Európában, kihagyatatlan, de elég drága. 1 nap nagyon kevés rá, annyi idő alatt a showműsorokat sem lehet végignézni.

(#631) arcsin válasza szuszinho (#629) üzenetére


arcsin
senior tag

Barcelonaba vannak kedvezmények, ha erdekel, pld mi az online valtott Güell parkos jegyünk mellé kaptunk 50% kedvezmenyt a tibidabo funicularra. Nagyon kiraly a siklo, meg a 2szintes templom, meg a panorama. Nem ültunk fel semmire, de igy is megérte hogy csak sétaltunk.

(#632) szuszinho válasza celafat (#630) üzenetére


szuszinho
őstag

Mit tartalmaz a 40 Eurós belépő?

(#633) celafat válasza szuszinho (#632) üzenetére


celafat
tag

Mindent. Ugyanolyan, mind bármelyik Theme Park belépő. Port Aventurán belül felülhetsz bármire annyiszor, ahányszor tudsz meg bemehetsz vele a showműsorokra. Mondjuk a népszerű dolgok esetében sokszor nagyon sokat kell várni, hogy sorra kerülj. Mi mindig nyáron voltunk, így akkor mindig rengetegen is voltak.

(#634) st6969


st6969
őstag

Üdv,
vannak itt London "szakik"? :)
3-4 napra megyünk. Szívesen vennék pár jótanácsot (hogyan érdemes tömegközlekedéssel utazni, milyen látnivalót nem szabad kihagyni, mi az, amit kiszabad stb. bármilyen hasznos tanács nagyon érdekel). A központban szállunk meg, Tower-től gyalogos távolságra. A párommal és 12 éves lányunkkal megyünk a hétvégén.
Szó szerint bármilyen infót szívesen veszek, sose voltunk még :R

(#635) celafat válasza st6969 (#634) üzenetére


celafat
tag

1 hét is kevés arra, hogy csak a nagyobb látnivalókat felfedezd. Neten rengeteg info van róla, pl.: [link]
Közlekedésnek én a buszt ajánlom, főleg az emeleten az első sorból. Sky Gardenbe min. 2 héttel előtte foglalj időpontot, mert gyorsan elfogynak. A Szent Pál katedrálissal szembeni bevásárlóközpont bárjának teraszára is érdemes felmenni a kilátás miatt. Greenwich-be is érdemes elmenni(mondjuk az obszervatórium nem nagy szám, de a környék és a múzeumok érdekesek), onnan meg a Temze alatti gyalogalagúton keresztül az Isle of Dogs-ra, majd tovább a Canary Wharf-hoz. Múzeumokból a British, Victoria & Albert, London Museum, Science, Natural History múzeumok szintén kihagyhatatlanok, de szinte az összes többi is érdekes, kivéve a Nemzeti Galéria és a két Tate múzeum, pedig én szeretem a művészeteket.

[ Szerkesztve ]

(#636) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Idén Szicíliába tervezünk menni barátnőmmel 7-10 napra, augusztus 27/28-szeptember 10 között, nagyon rohanósra nem akarjuk tervezni, inkább úgy nézne ki hogy pár nap városnézés-mászkálás pár nap chill a parton. Van itt valaki aki nagy szakértője a helynek, esetleg valami jó forrást tud ahol utána lehet nézni a dolgoknak? :)
Tömegközlekedéssel tudnánk csak megoldani a mozgolódást, mi javasolt (vonat, busz,más)? Korábban voltunk olaszban akkor vonatoztunk, az korrekt volt.
Másik kérdés, hogy érdemes most megvenni a repjegyet vagy lesznek majd ilyen időszakos akciók a nyárra? Néztem egyet hogy tavaly májushoz képest, hogy megdrágultak a jegyek, nyilván az nem fő szezon volt.:Y

[ Szerkesztve ]

(#637) st6969 válasza celafat (#635) üzenetére


st6969
őstag

Pont ezt az oldalt néztük mi is, de szeretek olvasni saját tapasztalatokat is, szóval köszönöm a tippeket, nagyon hasznosak :R
Sajnos a Sky gardenről lecsúsztunk :(

(#638) explo1 válasza valeno (#636) üzenetére


explo1
csendes tag

Két éve Palermo - Siracusa vasúti közlekedés tökéletes volt. Kétszer utaztunk távolsági busszal, az is rendben volt, viszont ritkán jártak. Szerintem 10 nap kell annak a szigetnek, főleg ha Etna túrát is szeretnétek.
Nagy forróságra készüljetek augusztusban!

(#639) Mercutio_ válasza valeno (#636) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra is készüljetek, hogy augusztusban megy minden olasz szabadságra, így a sziget tele lesz és ebből eredően a szállás árak is az egekben lesznek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#640) arcsin válasza st6969 (#634) üzenetére


arcsin
senior tag

Anno mi Wise kártyával mentunk és azt csipogtattuk. Buszoztunk főként. Ott a napi limitet hamar ki lehet ütni. Metrot peak off timeban használtuk. Érdemes a tflre bekötni a kártyákat, meg regisztrálni. Fgyelni lehet tervezeskor a napi/heti/havi limitekre. Citymapper írta hogy mennyibe fog kerülni eljutni a ból b be, ajánlom azt az alkalmazást más europai városokhoz is elég okos :)
Mi csak a southwark cathedral-t néztük meg a szent pál helyett. Illetve ehhez közel van egy magyar vonatkozású hely is. [link] . Ha napos, jó idő van, akkor érdemes richmond parkba elmenni sétálni.

[ Szerkesztve ]

(#641) st6969 válasza arcsin (#640) üzenetére


st6969
őstag

Revolut kártyánk van, fontot már váltottunk.
Ez a mondatod mit jelent? :B
"Érdemes a tflre bekötni a kártyákat, meg regisztrálni."

(#642) arcsin válasza st6969 (#641) üzenetére


arcsin
senior tag

Revolut is jó, azzal is működik ha jól tudom. TFL a tömegközlekedési vállalat londonban. Be kell regisztralni és a kártyákat hozzárendelni a fiókhoz. Így aztán simán tudod használni a kártyádat a buszon, metron.

(#643) st6969 válasza arcsin (#642) üzenetére


st6969
őstag

Szuper, köszönöm :R

(#644) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok!
Itt is kérdezném, mert nem tudom igazán behatárolni, hogy hova tartozik. Került már kapcsolatba valaki [link] velük és ha igen mit tapasztalt?
Köszönöm

(#645) celafat válasza hfrici (#644) üzenetére


celafat
tag

Tapasztalatom nincs velük, de ahogy elnézem a félig működő weboldalon time-share apartmanokat kínálnak, én nagy ívben elkerülném őket. A rendes szállodák esetében meg árat sem írnak, csak ajánlatot lehet kérni tőlük, amit te is közvetlen meg tudsz tenni magánál a szállodánál, felesleges ezért bárkinek közvetítői díjat fizetni.

(#646) hfrici válasza celafat (#645) üzenetére


hfrici
aktív tag

Konkrétan az történt, hogy telefonon hívtak. 3 kérdésre kellett válaszolnom, ezért küldtek 2 napos ajánlatot a szállodai árak alatt jóval. 7-9 ezer Ft-al olcsóbban /fő/nap áron.

(#647) szimisi válasza st6969 (#634) üzenetére


szimisi
tag

Szia, mi pont múlt héten voltunk, a link London Pass-nak érdemes utána nézni, 3 napra 107 fontért sok helyre be tudtok menni vele (a TRIP kuponnal még 10% lejön belőle) Pl. egy Westminster Abbey, Tower, St Paul's Cathedral hármassal majdnem vissza is hozza az árát. A Cutty Sark hajót ajánlom még, ez is benne van + a The Shard 300 méteres felhőkarcoló tetejére is fel lehet vele menni, onnan tényleg egész Londont látni (ide előre kell időpontot foglalni, a London Pass oldalán le van írva, előtte 1 nappal is bőven voltak szabad időpontok.).

Ha szeretitek a sushit, a link ezt próbáljátok ki, relatív olcsó és nagyon finom minden. :) A five guys nekünk csalódás volt, nagyon drága (20 font egy menü) és nem is volt jó a Towernél lévő éttermükben). Ha olcsón akartok enni, akkor talán a McDonald'sban lehet megúszni a kaját. :D

Az Uber Boatot semmiképp ne hagyjátok ki, az volt a legjobb program a héten, ezt is tartalmazza a pass, 1 napig fel-le szállhattok, menetrend szerint közlekedik, kb 20 percenként jár.

szerk.: A Bank of England múzeum pedig ingyenes, ami ott érdekes, hogy egy 13 kilós aranyrudat meg lehet fogdosni és emelni, kb. fél óra elég erre a programra, ha kevés az időtök.

[ Szerkesztve ]

(#648) st6969 válasza szimisi (#647) üzenetére


st6969
őstag

Szia, nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos :R

(#649) arcsin válasza st6969 (#648) üzenetére


arcsin
senior tag

Bank of englandbe mi is voltunk +1 arra.

(#650) Zeki válasza szimisi (#647) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sok-sok-sok éve, egy átszállás miatt csak másnap volt repülőjárat.
Így volt egy fél napunk Londonra, akkor szerintem a Heathrow közelében valami reptéri hotelben voltunk. Onnan mentünk be vonattal/metróval? Londonba, és egy kis térképes zsebkönyv segítségével megnéztünk pár nevezetességet.

Na most relative olcsón tudtam ötünkre (3 gyerek) repjegyeket venni Londonba a Wizzel, április végére. Reggel megyünk, késő este jövünk.
Hogy érdemes most bejutni a reptérről Londonba, és lezavarni egy hasonló Big Ben, Tower, Buckingham palota, vagy egyéb látnivalót?
Enni sanszosan a Mekiben fogunk a gyerekek miatt, vagy ha van Wendy's, akkor ott jó lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.