Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) hcl válasza szupermacs (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" vagy megkapom az alapműveltséget a szakmámhoz. Kötelező volt végigszenvedni a tantárgyakat, hogy később megkapjam a bizonyítványomat."
Ugye? Nem tudom, mi a szakmád, de ugye adott szakmán belül is vannak területek, senki nem tudja az iskolában, mire fogsz specializálódni.
Én műszerésznek tanultam, aztán informatikatanárnak, aztán mérnöknek. Honnan tudták volna középiskolában, hogy 8 évvel később mit fogok tanulni?
(Mondjuk a szakmai oktatás már ott is borzalmas volt, de hát miért nem mentem jobb intézménybe - ennek ellenére nagyon sokat használom az ott megszerzett tudást, amivel előnyben vagyok más informatikusokhoz képest. Na itt jön az, hogy miért érdemes más ismereteket is tudni.)

"Tanulni viszont sosem késő, ha úgy érzem, hogy valami kimaradt az életemből amire szükségem van."
Helyes hozzáállás, csak nem lehet arra építeni, hogy majd mindenki megtanul mindent később...
Meg akkor a sok tahó szakbarbár (ha értenének valamihez) országa lennénk.

"Viszont vannak dolgok amiket nem az iskolában fog megtanulni senki."
Így van. Nem lehet mindent iskolában tanítani, a közoktatás vállalása is csak egy alapműveltség átadása, semmi több. Hogy mit kezd az egyén, vagy a családja a nevelése során, az már nem ide tartozik.
Tehát pl. alapvető nevelés nem nagyon valósítható meg az iskolában, az a család dolga.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.