Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) oszi666 válasza hcl (#98) üzenetére


oszi666
őstag

Igen, ezért írtam, hogy nem teljesen kéne elfelejteni, csak módosítani.
Saját példán: nyilván ismernem kell a fehérjék 1-2-3-4leges térszerkezétnek elméletét és típusait, egy-egy példával illusztrálva, de csilliárd, egymástól alig különböző példát bemagolni teljesen felesleges.
Jó tudni, hogyan ment végbe a német nemzetállam léterjötte, a fontosabb eseményeket jó tudni, de hülyeség Bismarck teljes naptárát beseggelni. Ezekre van a gugli

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#102) hcl válasza oszi666 (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem is lehet ilyen mélységekben oktatni közoktatásban. Tényleg csak annyit, hogy legyen mivel összekapcsolni a világban a jelenségeket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) Hieronymus válasza hcl (#102) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Összekapcsolni világ eseményeit és dolgai között meglátni az összefüggést, nagyon hasznos dolog.
De a passzív ismeretek nem vezetnek ebben az irányba. Majmok szintjét meg nem haladó mértékben, be lehet magolni rengeteg ismeretet.

Sokan képtelenek ezt a szintet átlépni egész életükben. Sorry! Betanult automatizmusok szerint élnek.
Aki ennél többre jutott vagy a diliházban vagy a történelemkönyvben végezte.

A porosz oktatási rendszer, nem erősíti a történelem könyves változatot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#104) hcl válasza Hieronymus (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh, dupla, törölhető

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) hcl válasza Hieronymus (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De még mindig nem fogod fel, miről beszélek. Csak akkor tudod összekapcsolni a dolgokat, ha vannak fogalmaid, ÉS érted is, mik azok, ÉS érted a folyamatokat. Senki nem mondta, csak lexikális tudást kellene tanítani (Nem is azt ad át a magyar oktatási rendszer sem.)
A lexikális tudás is egy építőeleme ennek, ha tetszik, ha nem. Abbahagynád végre?

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) Hieronymus válasza hcl (#105) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Abbahagynád végre?"

Természetesen.
Arra kíváncsi vagyok miért zavar ennyire téged az a tény, hogy a lexikális tudást önmagában nem tartom sokra?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#107) hcl válasza Hieronymus (#106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mert senki nem beszélt önmagában a lexikális tudásról. lehet, hogy nem volt szájbarágva, de hülyeség csak magában nézni.
Szal légy szíves, ne folytasd.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) Hieronymus válasza hcl (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szal légy szíves, ne folytasd."

Már régen abbahagytam. Nem mondok olyat, ami bárkinek a nézeteit megkérdőjelezi.
Legfeljebb kérdezek. Vagy már azt se lehet?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#109) hcl válasza Hieronymus (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Miért nem lehet LED-del halogén izzót helyettesíteni? Persze gagyi kínaival tuti nem, pedig kapható egy halom. az is igaz, sosem nézegettem közelebbről az autók világítástechnikáját, de nem értem, milyen fizikai törvénybe ütközik megfelelő geometriájú és optikájú LED szakszerű beapplikálása. Ok, pl egy SMD LED lehet nem túl nyerő de pl COB szálakból se lehetne valamit applikálni?

A képalkotó eljárás: Ott amúgy is radiológus vagy milyen szaki kell, aki kinyert képekről megmondja, hogy hol a bibi, ugyanakkor pl az én CT felvételemhez kapott nézegetőt egy 4-5 éves gyerek is kezelni tudná, rétegváltás, nagyítás, stb.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#111) hcl válasza E.Kaufmann (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért nem, mert pontosan a lámpatest (hajlított tükör) gyújtópontjába kell tenni a refi izzószálát. És annak olyan teljesítménnyel is kell világítania (fényteljesítmény). Na ilyen Led nem igazán kapható csak úgy.
OK, hogy lehetne helyettesíteni (elméletben) csak amit a kínai boltban kapsz, az nem olyan. Az arc azt kérdezte, hogy az ebayről rendel H4 alakú ledet és majd az neki jó lesz.

"ugyanakkor pl az én CT felvételemhez kapott nézegetőt egy 4-5 éves gyerek is kezelni tudná, rétegváltás, nagyítás, stb."
Ez nem mindig volt ennyire egyértelmű, illetve az informatikai háttér, főleg esetleg a képjavítás, stb., megkövetel egy szakmai rálátást is a dolog informatikai részére is. Egyszerűen ha valaki nem érti, hogy működnek a munkához használt dolgai, az nem fog tudni velük jól dolgozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) hcl válasza E.Kaufmann (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja meg várj! A CT-dhez kapott nézegetőt. De a felvételt készítő gépet, azt nem mindenki tudja kezelni. Főleg nem úgy, hogy értse.
Pláne nem mindenki tudja úgy kezelni, hogy a látottak alapján "elnavigáljon" és megtalálja a rendellenességet.
Pláne nem feltétlen tudja egy nővérke hálózaton átküldeni a felvételt máshova. Vagy lekezelni a gép üzeneteit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) freeknight válasza hcl (#112) üzenetére


freeknight
őstag

Egy radiológus miért ne tudná kezelni a ct-gépet? :F Erről szólna a képzésük.
Azzal pedig, hogy egy hibaüzenetet nem tud értelmezni, és a problémát megoldani, mi a baj? Az nem az ő dolga, neki az a feladata, hogy értelmezze a látott képet, és megmondja, hol van az elváltozás a testen belül.
Azzal egyetértek, hogy a mai egyetemek futószalagon dobált szakbarbárképzés nagyon rossz dolog, de ilyen mélységben lehetetlen átlátni minden dolgot, az emberek nagy többsége nem mindentudó zseni. Arra ott van egy másik szakember.

A bejegyzéshez hozzászólva pedig: szerintem az iskola feladata az lenne elsősorban, hogy írni-olvasni, az olvasottakat értelmezni tudó, alapvetően a világ dolgai után érdeklődő embereket neveljen. A probléma ott kezdődik, hogy rengeteg ember úgy végez el középiskolát, hogy konkrétan nem tud olvasni, funkcionális analfabéta.
Idióták meg a legjobb oktatási rendszer mellet is lesznek szépszámmal, azzal nem lehet mit kezdeni :)

(#114) hcl válasza freeknight (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem arról volt szó, hogy a radiológus legyen informatikus is. Csak sajnos egy CT- és egyéb informatikával megtámogatott dolgok esetén (gondolj az építészek + CAD-re is) nem baj, ha az adott szakember informatikához is konyít, sőt, baromi hasznos. Akár olyan szinten, hogy az alá dolgozó szakemberekkel tudjon kommunikálni, mert itt már nem megy úgy, mint a titkárnőnél, hogy beidomítod.

Nem kell mélységekben tudnia mindent, amit egy informatikusnak, de ne korlátozódjon az ismeretköre arra, hogy leveleket tud olvasni. Amennyire orvos ismerősök között tapasztaltam, a legtöbbje elég intelligens hozzá, hogy az otthoni gépei üzemeltetéséhez is bőven elég ismeretet magára szedett, és a munkájában is nagyon jól tudja hasznosítani ezeket. (Akár egészségügyi adatbázisokban turkálás, stb., mert csinálnak ilyesmit. És nagyon sok ilyen jellegű dolgot kell tudniuk kezelni.)

A szakbarbárság sosem volt hasznos.

"A bejegyzéshez hozzászólva pedig: szerintem az iskola feladata az lenne elsősorban, hogy írni-olvasni, az olvasottakat értelmezni tudó, alapvetően a világ dolgai után érdeklődő embereket neveljen. "
Ez így van, de ez nem megy sem gondolkodásra nevelés, sem alapismeretek (ami lexikális tudás, akárhogyan nézzük) nélkül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) E.Kaufmann válasza hcl (#114) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg pont azt látom, hogy egyre kevésbé kell értenie hozzá. Egy régi (2007-ben már le volt selejtezve) PET gépet láttam, ott parancssorból kellett mindent csinálni, a grafikus munkaállomás feladata szinte csak a képmegjelenítésben merült ki, mindent egy terminálról indítottak. Most már nem hiszem, hogy ne lenne grafikus kezelőfelületük és lassan az IBM megnyitja a Watsont orvosi képelemzés támogatásához is.
Lehet, hogy egyre több a marketing duma, ami elriasztja és bizonytalanítja az emberek egy részét, de attól még egyre egyszerűbb lesz kezelni az ilyen eszközöket is, és lassan (ha nem is 10 éven belül, de mondjuk 20) már csak el kell indítani a szkennelést és pirossal bekarikázva köpi ki az anomáliákat tartalmazó képeket.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#116) hcl válasza E.Kaufmann (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyre kevésbé, de ez inkább kényelem. Tudás nélkül csak majom a kezelő. Meg nem is azt mondtam, hogy tudjon CT-t tervezni; ha van fogalma informatikai szakfogásokról (nem kell tudnia routert konfiigurálni, továbbra sem) akkor könnyebben boldoogul.
Olyan eszközök, amiket nem kell tudni kezelni, valószínű nem mostanában fognak létezni.
Amúgy saját tapasztalat, hogy azokkal a userekkel a legnehezebb, akiknek fogalmuk nincs, mit csinálnak az előttük levő számítógéppel, ha bármi olyan van, amit addig nem látott, akkor bután néznek. (És ezek flsőfokú végzettségűek.) Sajnos a munkahelyemen is ilyen a többség. Amelyik érti, hogy mi történik, egyáltalán mi a saját munkája, azok gyorsan előrébb jutnak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.