Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DopeBob


DopeBob
addikt

Ha nagyon kell a memória és csak az a szűk keresztmetszet, bele lehet pakolni 16Gb-ot is. Személyes tapasztalatom nincs, de van lista a 8Gb-os modulokról, amivel működik a dolog.

MZ/X

(#2) bambano válasza DopeBob (#1) üzenetére


bambano
titán

én is olvastam ilyet, de amíg az adatbázisom a ram felében elfér, addig ez megfelel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) peti_s


peti_s
addikt

Nem rossz valóban. Egyébként, tavaly, vagy 2 éve u.ilyen házban volt 30-35k-ért microserver. Az miben volt más mint ez?

(#4) bambano válasza peti_s (#3) üzenetére


bambano
titán

korábban ez is olcsóbb volt, csak kifutott modell és az utódja drágább, emiatt ennek is felment az ára a használt piacon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) zoleek


zoleek
tag

WD RE4 szoftveres RAID-1-ben
Kérlek mondjátok, hogy tud hardveres Raid-et is! Mert ha nem, akkor az nagyon gáz... :O

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#6) ielektros válasza zoleek (#5) üzenetére


ielektros
senior tag

jah tud, de csak 0 meg 1. Pl. Raid 5 felejtos.
kerdes, hogy mit szeretnel vele csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano válasza zoleek (#5) üzenetére


bambano
titán

állítólag tud raid0-t meg raid1-et. én nem kerestem. :)
mondjuk nem tudom, mennyire hw, mert ha csak annyira, mint az intel alaplapokon a gyári raid, akkor az felejtős.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Csak nekem nem derült ki a cikkből, hogy mire is jó akkor ez a gép? Mindenhol csak ilyeneket írsz: "Úgy látom a mérések alapján, hogy arra, amire az elődjét használtam, nekem meg fog felelni. "

Azaz mire jó? Hogy egy drágább, nagyobb teljesítményű szerver helyett legyen egy olcsóbb, de gyengébb szervered? Vagy mi a végkövetkeztetés? Szerintem elvesztél a részletekben és a tesztekben (amelyek egyébként pazarok), ahelyett hogy a gyakorlati felhasználási lehetőségekről beszéltél volna. Úgy érzem, hogy a cikk címe legalábbis mást ígért, mint amit kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#9) bambano válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


bambano
titán

Leírtam, hogy melyik erőforrása mennyit bír. Ez alapján ki tudod találni, hogy mire jó.
Általános szövegeket egyébként is értelmetlen megadni, mert honnan lehetne tudni, hogy adott konkrét eset mit igényel?

tudod tesztelni a saját alkalmazásodat rendes vason, a cikk alapján pedig meg lehet mondani, melyik területen mennyi a szorzó, ez alapján el lehet dönteni, hogy neked elég vagy nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) TBB válasza bambano (#9) üzenetére


TBB
tag

Nálam egy N35L 2x1.5TB WD HDD-vel hardveres RAID1-ben 5GB RAM-mal látja el a házi szerver funkciókat egy APC 700 smart UPS-re kötve.
Az oprendszer WHS2011,

Az alábbi szolgáltatások futnak hibátlanul:
DDNS, DLNA (nem a WHS sajátja, hanem a TVMobili ingyenes változata) amely 2db TV-t szolgál ki egyidőben, uTorrent, IIS (saját családi web - leginkább képnézegetésre), a családban használt notebookok és asztali gépek backupja (2 notebook és 2 asztali gép), FTP szerver, 2db wifi-s IPcam felvételeinek tárolása (csak ha mozgás van akkor rögzít - szoftveresen van megoldva).
A WHS eddig még egyszer sem fosta össze a bokáját, pedig már vagy másfél éve megy.

Most tervezem a központi fűtésvezérlés és a redőnymozgatás ráhekkelesét. Már megvan az interfész a buszokhoz, csak vezérlőszoftver kell hozzá és IIS-en keresztül távolról tudom majd teljesen felügyelni a házat.

Szóval én teljesen meg vagyok vele elégedve. A rábízott feladatokat minimális terhelés mellett végzi, még sokminden másra is alkalmas lesz a jövőben.
Otthoni házi mindenes szervernek szerintem nincs jobb, ár/értékben meg verhetetlen. Másfél éve használtan vettem 50kHUF-ért a 2x1.5TB HDD-vel.

(#11) ielektros


ielektros
senior tag

En file servernek hasznalok egy N40L-t mar tobb mint egy eve. Semmi extra feladata nincs, tobbnyire 7/24-ben, 4x2TB, +60GB SSD a rendszernek, 8GB ECC ram. Eloszor Linux, majd WHS2011 futott rajta, most Windows 2012 Server Essentials 180 napos verzio. Kivancsi voltam, hogyan teljesit a 2012 Serverrel. Valoszinu, hogy ha lejar a 180 nap akkor megy vissza a Home Server mert ahhoz van licencem. Halozaton 90-110MB folotti olvasast kepes produkalni a kliensen merve gigabites lan-on keresztul, stabilan. Nincs raid, helyette van DISK power management. Nem porog mindegyik disk orrba szajba. Nincs ra szukseg. Igazabol 2 embert szolgal ki. Engem es a paromat. Mindegyikunk jelentos mennyisegu dokumentummal rendelkezik es naponta generalodik sok uj is. A fontos adatok (ceges pdf-ek, blabla) Azure-ba vannak szinkronizalva minden ejszaka. Ez a server a csaladi media serverunk is. A nappaliban levo PS3-al is a server-rol jatszok le minden filmet. A munkagepemen (thinkpad w520) az adatok tarolasara szolgalo HDD (a rendszer itt is SSD) igazabol nem tartalmaz semmilyen "helyileg letrehozott mappat". A felcsatolt server share-ek vannak Offline elerhetove teve (persze csak ami szukseges), es az Offline cache mappa talalhato ezen a meghajton. Tavolrol VPN-en barmikor elerheto a server es maris ott az osszes share ha szukseg van rajuk. Ha van minimum 5-10Mbit-es upload savszelesseg, akkor a DiVX filmek is nezhetoek tavolrol siman.

Csendes gep. Szeretem mert nem zakatol foloslegesen, 40-48W koruli fogyasztassal beeri atlagban. Sok az adatunk ha mindent osszevetunk, es mar hulyet kaptam attol, hogy egymas gepei kozott (parommal) masolgattuk a filmeket meg zeneket ha csak egy laptopot vittunk magunkkal valahova. Es sokszor valami mindig kimaradt. Aztan meg ossze vissza mentegettem a biztonsagi menteseket is minden hova. Ez most mind egyszerre le van tudva. Mukodik, stabil. Ha agyban rovidfilmet akarok nezni telorol, mozifilmet laptoprol vagy akarhonnan a vilagbol szuksegem van valamire akkor mindig ott van es rendelkezesre all (egyelore, kop kop kop). Ellenben szamolni kell eves szinten 450kW energiaval amennyiben otthon uzemeltetjuk.

(#12) sutszi


sutszi
veterán

Alakul a topik, a cikk is jó lett....Kösz :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jóféle gép, remek cikk. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14) worxland válasza zoleek (#5) üzenetére


worxland
addikt

Nem tud HW Raid-et.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) TBB válasza worxland (#14) üzenetére


TBB
tag

de tud, csak kell bele egy hardveres raid vezérlő pluszba... :P

[ Szerkesztve ]

(#16) jerry311


jerry311
nagyúr

Engem csak az iLO fogott meg benne, mar regota szerettem volna valami keveset fogyaszto vasat ezzel a kepesseggel. Aztan meglattam 'akciosan' az N40L-t. Kicsit huztam a szamat, amikor a szerver csak 39k volt, az iLO kartya meg 28k HUF-ba fajt, de hat valamit valamiert...
Azota az iLO is bizonyitotta nem feleslegesen szereztem be, szoval boldogsag van. :DDD

(#17) radi8tor válasza peti_s (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor élt még rá HP-nak az akciója. Kb 80e Ft-al volt olcsóbb emiatt.

⭐ Stella

(#18) lapa


lapa
veterán

de jó lesz ez. bambano a kevesek egyikeként tényleg szerverként ír róla, aztán gyűlnek majd a zemberek, hogy otthon is milyen jól meg bírja csinálni a...

...a nagy semmit, amit egy második legolcsóbb router vagy ezer éves noti is tudna egy-két merevlemezt rádugva, negyedennyi fogyasztásból.

(#19) radi8tor válasza lapa (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

bambano nem otthon használja, hanem hostingban van elhelyezve a gép.
sellerbuyer pl weboldalt üzemeltet rajta.

NAS-nak ideális a gép szerintem. Sosem vettem volna kész NAS-t 160e-ért. Olcsóbban pedig nem árulnak minőséget.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20) lapa válasza radi8tor (#19) üzenetére


lapa
veterán

azt olvastam én is, hogy bambano használja. arról van szó a cikkben. kereskedelmi célú, mérhető látogatottságú webszerver is használat, bár azért itt érdekes a látogatottság, de ezt nem feszegetem inkább.

az otthoni szüttyögés filmekkel meg torrentekkel meg bakuppal az nem az, amire ezt a gépet kitalálták. én csak azt szeretném, ha értenék az otthoni emberek, hogy ők igazából nast vagy még kevesebbet akarnak, nem ezt a vállalati izét.

[ Szerkesztve ]

(#21) sanci777 válasza TBB (#15) üzenetére


sanci777
tag

úgy bármelyik tudhat :C

(#22) DopeBob válasza lapa (#20) üzenetére


DopeBob
addikt

:DDD már elnézést

26k-ért vettem. Tegyuk fel, hogy csak NAS. Mutass légyszíves egy 4-lemez NAS-t ennyiért. Akik ide írtak eddig, hogy használják, azoknak egy NAS nem lenne elég. Főleg nem egy router usb portal... :(

MZ/X

(#23) ielektros válasza DopeBob (#22) üzenetére


ielektros
senior tag

jah pontosan ez az. :DDD

kell a herotnak NAS meg router USB-s hdd-vel. :Y USB2 sebessegen. Amelyik routeren meg van USB3 az meg mar dragabb mint ez a masina. :F :DDD Egy jo NAS is draga. De az teny, hogy kikell ertekelni, hogy mire van hasznalva vagy mire akarjuk majdan hasznalni. Ha csak par film folder share a cel akkor nyilvan nincs ra szukseg. De ha mar egy kis igazi home server a cel akkor mar elkell gondolkodni rajta. Es ha mondjuk a csaladi laptopokat is a serverre akarja valaki backupolni, akkor meg egyenesen ossze sem lehet hasonlitani egy router + hdd parossal. Mondjuk azert ne feledkezzunk meg a szoftver licenc dijairol sem. Vagy pedig, ott a Linux. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) worxland válasza lapa (#20) üzenetére


worxland
addikt

Nekem is NAS-ként üzemel. Kevesebb is elég lenne, ezért kérlek mutass nekem egy ennél nem nagyobb méretű, 4 lemezes, minőségi alkatrészekből összerakott, ugyanennyit vagy kevesebbet fogyasztó, halk, Windows-t futtató megoldást. 24 ezerből, merthogy nekem annyiba került.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#25) lapa válasza DopeBob (#22) üzenetére


lapa
veterán

nem is, inkább elengedem. jó mulatást.

[ Szerkesztve ]

(#26) radi8tor válasza lapa (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért baj az neked, hogy nem arra használják a gépet, amire kitalálták? Vagy az zavar, hogy elkapkodták előled a boltokból és már nem jutsz hozzá 40k-ért? Komolyan nem értem a problémádat, de szeretném megérteni.

⭐ Stella

(#27) jerry311 válasza lapa (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Abban igazad van, hogy sok ember nem arra használja ezt a gépet, amire a HP kitalálta. Éééés? Ezzel max akkor van gond, ha az a sok ember panaszkodik, hogy nem úgy megy az N36L/N40L ahogy azt elképzelte, nos ők tényleg nem értették meg, hogy mit vesznek. El is lehet őket küldeni... ;]

Persze, nekem is elég le(hete)tt volna egy NAS. Sőt akár egy router is USB porttal.
Sőt, mindkét célt kiszolgálhatná a Popcorn.
Csak sajnos egyiktől sem kaptam meg a (nekem megfelelő) sebességet és sokoldalúságot.
100-120 Mbps adatfolyamhoz sajnos nem elég egy NAS, egy router USB porttal vagy egy Popcorn...
Ha több száz km-re vagy a géptől, akkor iLO sem egy utolsó dolog.

Lehet ezt ragozni a végtelenségig, de a többség értelmes ember, el lehet/kell nekik mondani, hogy ez mit tud, mire találták ki, tessék megnézni az egyéb termékeket is a kitalált célra, aztán hagyni dönteni őket, nem pedig győzködni, hogy ezt vagy azt vegye, mert azzal sokkal boldogabb lesz. :))

(#28) bambano válasza radi8tor (#26) üzenetére


bambano
titán

én inkább attól félek, hogy az n54l-ből nem lesz rendes áron.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) radi8tor válasza bambano (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abból nem is lesz. (szerintem) Várható volt, hogy egyszer vége lesz ennek az akciónak. :((( Így is több, mint 1 évig tartott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30) lapa válasza radi8tor (#26) üzenetére


lapa
veterán

nekem nincsen problémám. csak szeretném elkerülni, hogy valaki hypeból vegye. mert tudom, hogy 5 éve akartam volna ezt. pedig már akkor sem volt rá semmi szükség. én csak azt látom, hogy az usb méretű számítógépek korát éljük, ez megy egy midi torony (bele ne köss), mint ami 15 éve lett divat. ring the bell? már a méret fel kéne tetesse a kérdést az egyszerű halandóban.

és nem fogok emiatt turkálni, de biztosan találnék egy olyan nast vagy akármit, ami jó azoknak, akiknek nem kell az ilo (ahogy gondolom a centrinos hardveres vnc-t satöbbit is rengetegen használják otthon), meg nem kell többszáz petabit. szóval konkrétan: ha van pár kliensed otthon, akkor mondjuk 2 párhuzamos 720p lejátszás átmegy 100mbiten is (azaz elmegy mindenen, ami ezt kiszolgálja). tizenpár megabátyot meg elég sok minden ki tud magából préselni. inkluzíve usb2.

és anélkül, hogy kicsit feszegetném a nekemesés pszichológiai oldalát, még mindig azt mondom csak, hogy az emberek nagyrészének ez ágyúval verébre kategória. és én csupán nekik írtam le a véleményem.

(#31) JoeYi


JoeYi
őstag

én tuti esxi-t raknék rá. Megsokszorozza a lehetőségeket

(#32) Peet


Peet
senior tag

Pár észrevétel a cikkel kapcsolatban:

- Hol kerül ez 40-60-ba? argep, arukereso nem dob csak 100 körül

- Szívesen olvasnék pár könnyen felrakható és konfigolható megoldásról

- Megnéznék egy tesztet egy synology vagy qnap-al. Tudom, ez valahol más kategória a testreszabhatósága miatt, de "szokásos" NAS feladatoknál megnézném mit tudnak.

(#33) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz bamba, fasza írás!

Peet: a cikkben benne van, hogy kedvezménnyel kapta.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34) worxland válasza lapa (#30) üzenetére


worxland
addikt

Hype-ból nem fogja megvenni senki, mert már csak aranyárban kapni. Ettől kár védeni az ifjúságot. :)) Ájfon-pótléknak se jó, mert 1. ronda (a deginer cuccokhoz képest), 2. nem tudod mutogatni az utcán a haveroknak

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35) bencze


bencze
senior tag

Ha én nem is turkálok adatbázisokban, az írás érdekes volt.

Megkockáztatom, hogy a Microserverek igen nagy számban teljesítenek otthoni szolgálatot. Szerintem pont erre találták ki (még ha nem is tudtak róla :) ).
Én leírom mire használom:

- nas sambán keresztül, raid 1. Innen olvassa a médialejátszó a filmeket, és ezt használom nagyobb / fontosabb dolgokat lementeni asztaliról, notebookról.
- nfs szerver (inkább csak teszt)
- dhcp (teszt)
- dns (teszt)
- squid proxy, nem rossz az a lokális cache
- mpd szerver hifit zenével etetni, androidról tudom távirányítani
- egy win és egy linux szerver fut virtualboxban, inkább alkalmi tesztre, de legalább nem kell lekapcsoljam őket amikor lekapcsolom az asztali gépet. Lassúak de ha elindult akkor a 2-2 gb rammal mennek amennyire kell.
- transmission
- ssh, sftp - jól jön ha pont nem vagyok otthon és kéne valami róla. Amit kintről is el akarok érni, azt ssh-ba tunnelezem. A múltkor vendégem volt és a wifivel gond volt, melóból egy ssh tunnelen átkonfigoltam a routert, hogy menjen...

Ha új feladatot akarok adni akkor nem fogom a fejem, hogy hűha ezt nem tudja vagy amaz hálózati protokollt nem ismeri hanem feltelepítem és beállítom.

Ok, a praktikus előnyök mellett technikai jellegű játszósgépnek is mondhatni, de megeszem a billentyűzetem ha ezt nekem egy router / nas megcsinálja. N36l, 36e ft-ért vettem. akkoriban a 2 diskes nasok kerültek ennyibe. A lehetőségek felét sem használom ki, engem ez a gondolat megnyugtat. :)
Még egy backupot kellene beállítsak rajta, hogy adott könyvtárat valahová a netre szinkronizáljon, a lassú adsl uploadom mellett ez sokmindent megoldana de egyelőre lusta voltam rá. Pl ha újratelepítem az asztalit akkor csak áttolnék oda minden menteni valót, és anélkül, hogy foglalkoznék vele elmentené valahová ki is - ez a meglepetésszerű hdd elhalálozásokat figyelembe véve hasznos lenne...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36) ielektros válasza Peet (#32) üzenetére


ielektros
senior tag

Igy elsore itt meg itt. Igaz inkabb 60 mint 40. Ez magyarorszagra szallitassal egyutt 67.000.- brutto kb. Attol fugg Matolcsy mekkora hulyesegeket beszel a napokban.

(#37) worxland válasza worxland (#34) üzenetére


worxland
addikt

deginer = designer (diszlexia rulez)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38) Egon válasza worxland (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem csak neked megy a válasz.

Régen volt értelme megvenni (sokkal inkább mint most): amíg 30-40K-ba került, valóban az egyik legjobb választás volt, akár NAS célokra is. Ma már csak annak érdemes elgondolkodni rajta, aki relatíve sok (kettőnél több) diszket akar belepakolni, és/vagy olyan szoftvert/szolgáltatást akar rajta futtatni, ami egy NAS-on nem elérhető (ez viszont a home userek max. 5%-ára igaz).

Én is nagyon filóztam rajta, végül mégis inkább NAS-t vettem, pedig akkor még relatíve olcsó volt (asszem 44K). 25K-ért volt Zyxel NSA-320 az edigital-nál, azt választottam (és nem bántam meg). A mikroszervernek van egy sok hátranya is (a nyilvánvaló előnyök mellett):
- Halk? Khmmm.... Tele van a topicja a tápventi túlzott zajszint miatti (nem mellesleg garvesztést okozó) cseréjével... :U Ráadásul két venti teljesít benne szolgálatot, míg a NAS-okban általában csak egy van. A Zyxel-ben is hangos volt a venti (nekem legalábbis), de ott teljesen szabványos, cserélhető 6 cm-es venti van (amit potméterrel olyan szinten le tudtam halkítani, hogy tényleg csak a vinyókat hallani - a zajszintre elég kényes vagyok, a PC-m hűtése kb. 50K-ba került).
- Az alapára (ami most meglehetősen magas) mellett még egy pár egyéb költséggel is kell számolni, úgy teljes a kép: rambővítés (főleg az előd, az N36L vonatkozásában), esetleg az oprendszert futtató diszk/SSD ára, oprendszer költsége (ha már Windows-ozunk), stb.
- Szöszölni kell vele (telepítés, konfigurálás), lényegesen többet, mint egy NAS-sal.

Mik az átlagos otthoni igények?
- filmek stream-elése,
- backup,
- torrent.
Kb. ennyi. Ezt manapság bőőőőven elbírja egy normálisabb NAS (bele lehet olvasni a kapcsolódó topicban levő tapasztalatokba). Torrentezni még médialejátszón is próbálkoznak egyesek, pedig egy jobb router oda-vissza veri a lejtászókat ilyen téren - egy NAS-ban pedig sokkal erősebb hardver (és nem utolsósorban jóval több ram) található, mint egy router-ben.

Hálózati sebesség. A 25K-s kis NAS-omra 62-63 MByte/sec-es sebességgel írok, és kb. 75-80 MByte/sec-es tempóval olvasok (jah, nem hótgagyi árnyékolatlan CAT5E kábelezés van, mint sokaknál, az kétségtelen). Szerintem ez nem olyan óriási különbség, ami miatt érdemes lenne tízezrekkel többet kiadni. A nagytesó (Zyxel NSA-325) pedig 42K-ért már fel van vértezve USB 3.0-s portokkal is, ami a HP-ról mintha hiányozna (valaki említette ezt is), illetve 1.2 GHz-es helyett 1.6 GHz-es ARM procival szerelik, ami - többek között - tovább növeli a hálózati másolás sebességét (kb. plusz 10 MByte-tal másodpercenként - ez már tényleg majdnem a max. ami a gigabitből kihozható).
Lemezek száma. Ár/kapacitás szempontjából elég jó árban vannak a 3 TB-os lemezek. Egy kétlemezes NAS esetében ez 6 TB-nyi kapacitást jelent, ami azért elég sok (meggyőződésem, hogy az otthoni igények jó részét lefedi). Raid pedig szerintem otthonra majdnem felesleges (inkább fizikailag jól elkülönített helyen levő külső vinyóra másolni a fontos cuccokat, és/vagy online tárhelyre szinkronizálni: a Raid-del szemben nem csak diszkelhalás esetén véd...). Másrészt 4 lemeznek már elég komoly hangja van, amit nem szívesen hallgatnék a nappalimban (az meg nem játszik, hogy kilométeres kábellal elvigyem a lakás másik végébe).

Summa summarum: mivel a cikk most jelent meg, és az N40L árai jelenleg elég elszálltnak mondhatók (hazai árak 100K körül), ennek tükrében kijelenthető, hogy az átlagos igényekkel rendelkező home user sokkal jobban teszi, ha a NAS-ok között nézelődik megoldás iránt.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) DopeBob válasza lapa (#25) üzenetére


DopeBob
addikt

értem, hogy mire szeretnéd felhívni a figyelmet, de nem értem, hogy miért ekkora gond ez. Le van írva a HP oldalán is világosan, hogy hová gondolták ezt a gépet. Kisirodai kiszolgáló, max 10 kliensig. Ennyi. Brutálisan jó áron lehetett kapni, egy csomó mindent meg tudok vele oldalni otthon, amihez eddig 2, 3, 4, x kütyü kellett volna. És vannak még így sok tízezer ember. A méret problémát sem értem. A legnagyobb helyet a 4 HDD és az ODD foglalja el. A fogyasztása sem sok...

Kis kiszolgáló 1-10 kliens. Ebbe bőven belefér, hogy valaki otthon használja, 2-3-4 géppel. Attól, hogy otthon van, ez még szerver, aki meg nem tudja, hogy mi ez, úgyse veszi meg, mert nem tud vele mit kezdeni.

MZ/X

(#40) golya87 válasza Peet (#32) üzenetére


golya87
őstag

Itt a pH!-s oldala a gépnek. De nemzetközi oldalakat tekintve az Overclockers.com.au vagy a Hardforum, ahol elég hosszú oldalak vannak a felhasználásról. De google-ön böngészve rengeteg blog foglalkozik a felhasználhatóságával.

(#41) worxland válasza Egon (#38) üzenetére


worxland
addikt

Halk: aki utánaolvasott, az tud róla, hogy van, amelyik hangos, én direkt úgy vettem (használtan), hogy előtte meghallgattam. Nálam a nappaliban van, 24/7-ben megy. Tény, hogy én nem vagyok csendmániás és nem költöttem tizedennyit sem a csendes hűtésre.
Alapárra pluszköltség: 1. nyilván lehet rá ingyenes cuccokat is tenni, én nem bajlódtam vele 2. RAM-bővítés: nekem az alap 1 GB van benne, Win7 OS-el. Mivel csak NAS-nak használom, nem kell neki több RAM.
4 lemez hangja: mivel nekem nem RAID-ben vannak a lemezek, csak az a vinyó pörög, amelyiket használom, a többi szunyál, így ez nálam nem probléma. Meg persze (ha lehet) green vinyókat kell venni, a WD-m olyan halk, hogy használat közben alig hallom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#42) F34R válasza Egon (#38) üzenetére


F34R
nagyúr

nalam is eleg lenne a Zyxel , nalunk nincs aki hasznalna mellettem (se notebook , se semmilyen olyan kutyu ami hasznalna a halozatot ) torrent megy routerrol , van egy mediaplayerem es nagyjabol kifujt. Egyedul azzal nem vagyok megelegedve hogy nem testreszabhato teljesen, amiert mondjuk kicsit a HP fele billene a merleg. Nahde, nincs szuksegem 24/7-re foleg ekkore meretbe , valamikor, ha szorit gyeplo akkor veszek hasznaltan egy kis NAS-t es letudtam.

(#43) Egon válasza F34R (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván a testreszabhatósága jócskán elmarad egy szerverrel szemben, de erre nincs is szüksége mindenkinek.
Nekem is hiányzik 1-2 dolog (pl. a tartalommegosztás kifelé (netre) eléggé kiforratlan és gagyi, illetve a dedikált backup gomb paraméterezhetősége is siralmas), de ezek olyan hiányosságok, amivel személy szerint én együtt tudok élni (ráadásul a némileg drágább, de a mikroszerver jelenlegi árától jócskán olcsóbb kétlemezes NAS-ok (pl. Synology vagy a nagyobb Zyxel) már lényegesen többet tudnak).

Mint minden célhardver esetén, egy NAS-ra is igaz, hogy a potenciális vásárlónak nagyon javallott egyrészt a saját igényeinek pontos és körültekintő felmérése, másrészt a minél szélesebb körű informálódás a kiválasztott termék vonatkozásában (így lehet elkerülni a méretes pofára eséseket).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) Digiflex válasza worxland (#14) üzenetére


Digiflex
tag

Már miért ne tudna hardware raid-et?
BIOS-ból konfigurálható, szóval hardware..
és kis kersgélésset található hozzá olyan bios, amivel mind a 6 sata portot kezeli, nem csak 4-et.
Ez azért jó, mert ha raid 1+0 ba raksz négy diszket, egy ötödiket dedikálhatsz hot-spar nak.

Mindenféle idözített ellenőrzés (disk , raid) beállítható az amd raid management windows-os szoftverében, ami e-mailt is küld az eseményekről. Szóval pont úgy, mint a nagyoknál, csak nem raid 5 vagy 6.

Ja, és sima green WD diskekkel 140-180 MB/s folyamatos sebességet tud hálón át nagy fájlokra.

Lehetett hozzá venni HP Essential server 2008-ast 40k nettóért, (ez 15 useres, 1 processzoros limitált szerverszoft.)

Vettünk a gépből egy tartalékot is, ezt most otthon tesztelem: win7 + ati 6450 hdmi kimenettel.
(AOE III-játékra teljesen tuti :))

Ap

...

(#45) lenox


lenox
veterán

nagy ruhára számítottam a 990X-től

Miert? Ugy ertem tobbfajta merest vegeztel, amelyeknel mas es mas volt a bottleneck, de ezt kb. tudtad is elore, melyik eredmeny volt olyan, amit nem vartal?

(#46) Jim Tonic válasza lapa (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs ilyened, nem érdekel. Mit is szeretnél akkor mondani? Miért is? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) bambano válasza JoeYi (#31) üzenetére


bambano
titán

meg a költségeket, a bonyolultságot, a melót, mindent. nem rakok rá csak azért esxi-t, hogy esxi legyen rajta, azt rakok rá, amire használni akarom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza Peet (#32) üzenetére


bambano
titán

árukereső ilyet már nem dob, csak az utódját, az n54l-t. egyébként használtan vettem, kb. fél évesen.

"Megnéznék egy tesztet egy synology vagy qnap-al.": meg is írhatod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) bambano válasza Egon (#38) üzenetére


bambano
titán

nem csak neked megy a válasz: ez nem otthoni szerver. tehát ne hasonlítsd össze egy nassal.
ez soho szerver, ami kis iroda-otthoni iroda szerver. tehát irodai csoportok kiszolgálására tervezett szerver.

a két magos 1.5GHz-es turiont meg az akár 16 giga ramot összehasonlítod egy armos vagy mipses, 256 mega ramos nas-sal? remek ötlet, a helyét ugyan nem állja meg, de sebaj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) bambano válasza lenox (#45) üzenetére


bambano
titán

mert arról álmodoztam, hogy az irtózatos árbeli különbség a teljesítményben is megjelenik.
de nem. egységnyi órajelre levetítve ez a proci jobb, mint a 990x, a 990x csak abban erős, hogy sokkal több az órajele és több a mag. annak a scriptes tesztnek sem kb. 3x gyorsabban kellett volna futnia a 990x-en, hanem legalább 12x.

Az adatbázis betöltés az kb reális. a 990x végzett vele 81 perc alatt, a turionnak kellett volna rá két és fél nap. Na ez kb. arányos az áruk közötti különbséggel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.