Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) ielektros


ielektros
senior tag

En file servernek hasznalok egy N40L-t mar tobb mint egy eve. Semmi extra feladata nincs, tobbnyire 7/24-ben, 4x2TB, +60GB SSD a rendszernek, 8GB ECC ram. Eloszor Linux, majd WHS2011 futott rajta, most Windows 2012 Server Essentials 180 napos verzio. Kivancsi voltam, hogyan teljesit a 2012 Serverrel. Valoszinu, hogy ha lejar a 180 nap akkor megy vissza a Home Server mert ahhoz van licencem. Halozaton 90-110MB folotti olvasast kepes produkalni a kliensen merve gigabites lan-on keresztul, stabilan. Nincs raid, helyette van DISK power management. Nem porog mindegyik disk orrba szajba. Nincs ra szukseg. Igazabol 2 embert szolgal ki. Engem es a paromat. Mindegyikunk jelentos mennyisegu dokumentummal rendelkezik es naponta generalodik sok uj is. A fontos adatok (ceges pdf-ek, blabla) Azure-ba vannak szinkronizalva minden ejszaka. Ez a server a csaladi media serverunk is. A nappaliban levo PS3-al is a server-rol jatszok le minden filmet. A munkagepemen (thinkpad w520) az adatok tarolasara szolgalo HDD (a rendszer itt is SSD) igazabol nem tartalmaz semmilyen "helyileg letrehozott mappat". A felcsatolt server share-ek vannak Offline elerhetove teve (persze csak ami szukseges), es az Offline cache mappa talalhato ezen a meghajton. Tavolrol VPN-en barmikor elerheto a server es maris ott az osszes share ha szukseg van rajuk. Ha van minimum 5-10Mbit-es upload savszelesseg, akkor a DiVX filmek is nezhetoek tavolrol siman.

Csendes gep. Szeretem mert nem zakatol foloslegesen, 40-48W koruli fogyasztassal beeri atlagban. Sok az adatunk ha mindent osszevetunk, es mar hulyet kaptam attol, hogy egymas gepei kozott (parommal) masolgattuk a filmeket meg zeneket ha csak egy laptopot vittunk magunkkal valahova. Es sokszor valami mindig kimaradt. Aztan meg ossze vissza mentegettem a biztonsagi menteseket is minden hova. Ez most mind egyszerre le van tudva. Mukodik, stabil. Ha agyban rovidfilmet akarok nezni telorol, mozifilmet laptoprol vagy akarhonnan a vilagbol szuksegem van valamire akkor mindig ott van es rendelkezesre all (egyelore, kop kop kop). Ellenben szamolni kell eves szinten 450kW energiaval amennyiben otthon uzemeltetjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.