Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) #90933760


#90933760
törölt tag

A Mekás lángszóró három módja között mi a különbség?

(#19302) csoki válasza csoki (#19298) üzenetére


csoki
senior tag

na megvolt a próba:
belépek, várok kicsit, egész jól megy, de 1-2 perc és ugyanúgy fps droppok...
na mondom megnézem singleben is: új map, legenerálja a világot szépen, kivárom, de utána se az igazi, video optionsben, amit lehet tényleg leveszek, na úgy utána lett 20-30 fps-em, de néha beesik 10 környékére...
vissza multiba, ott megint 1-2 percig jó, aztán 2-3 fps, majd 1-2 percig megint jó.
már néztem hogy nem-e túlmelegszik cpu vagy vga és visszavesz olyankor, de nem.
rejtélyes...

(#19303) Amur válasza csoki (#19302) üzenetére


Amur
addikt

Azt nézd meg hogy mondjuk 10-15 perc után is ezt csinálja-e, mert nekem belépéskor a megszokott pár perc helyett 10-15percig van fps drop..(ua. volt a DNS packkal is, az volt hogy 20perc után állt be, konkrétan betöltött a világ, megnéztem hogy védett helyen vagyok-e, aztán mentem megittam in RL egy kávét,és mire visszajöttem volt normális fps..arra sem volt magyarázat, valamiért, valamelyik mod miatt jóval tovább töltögeti be a világot..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19304) Amur


Amur
addikt

Van megint frissítés. 1.1.a
Elég sok mod frissül, valamint hozzáadták az Immersive Engineering-et.

(Updated: Bagginses ,Blood Magic ,Cyberware ,Deep Resonance ,ElecCore ,EnderIO ,EnderCore
,Flux Networks ,IndustrialCraft 2 ,JEI -JER ,Quark ,Reliquary ,RFTools ,SonarCore
Storage Drawers ,Useful Nullifiers
Added:
Immersive Engineering )

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19305) csoki válasza Amur (#19303) üzenetére


csoki
senior tag

otthagytam én bőven 10 percre is, néztem közben olimpiát (hétvégén, nem tegnap :P ), egyebet, nem igazán javult.

frissítésre +1 szavazat :D IE jó buli, + hátha megszűnik ez az fps drop.
időpontra két ötlet: vagy most (ahogy tali ráér) :DDD vagy hétvégén, hátha addig még jön más frissítés is

[ Szerkesztve ]

(#19306) PeL


PeL
addikt

Miket nem talál néha az ember a bázisa alatt :D Mostmár legalább nem kell kimennem a házamból ha bányászni akarok ^^

(#19307) csoki válasza PeL (#19306) üzenetére


csoki
senior tag

az elején nagy előny ilyen mineshaft vagy szurdok találása, lehet csemegézni a falból ore-kat ill. diamond szintre tudsz menni egyből ásás nélkül, mineshaftokban + loot chestek :)

amúgy kipróbáltam most bent egy céges gépen: i5 3470-es integrált hd 2500 gpu, 8 gb ram,ssd, legújabb java, minden ugyanúgy beállítva:
az elején egész jó fps-m volt, chunkokat töltötte szépen, aztán pár perc után ugyanaz, 5-10 fps, chunktöltés is akadozik...
nem értem (hacsaknem itt a gpu fogta vissza ennyire, bár akkor az elején nem lett volna itt sem 20-30 fps-m...)

(#19308) #90933760 válasza Amur (#19304) üzenetére


#90933760
törölt tag

Immersive KIRÁLY! Mindenképp UPDATE!
Gondolom elég hamar be fog kerülni a Draconic is, mivel kijött már 1.10-re.

(#19309) Serricon válasza csoki (#19305) üzenetére


Serricon
senior tag

Felőlem rendben, de hasonlóan a hétvége elejére ütemezzük a frissítés(ek) telepítését, mert egyrészt sűrűn tolják a javításokat, másrészt nem olyan egyszerű az, mivel ez gyakorlatilag minden alkalommal egy új szerver beállítása a régi világgal, ha gond van jobb ha itt vagyok az elején.

Akiknek a frissítés óta még mindig rosszul megy, esetleg megnézheti az újat, hogy ott jobb-e a helyzet, ha jelentős javulást tapasztaltok akkor hamarabb is frissíthetünk.

(#19310) csoki válasza Serricon (#19309) üzenetére


csoki
senior tag

megpróbáltam új verziós packkal egy single új világot indítani, erre lefagy... 2* is próbáltam, reinstall modpack is volt...
error log
másik gépről is ugyanez... lehet várni kell update-tel :)

(#19308) Baltoafarkas
egyszer már belerakták a modpackbe, de egyből a következő update-tel ki is vették :D

(#19311) #90933760 válasza csoki (#19310) üzenetére


#90933760
törölt tag

Remélem ezt a fos új főmenü hátteret is lecserélik majd, mert semmi köze a fánkhoz pl.

(#19312) csoki válasza csoki (#19310) üzenetére


csoki
senior tag

na közben már van is B update :DDD
előbb evilcraft meg IE akadt össze, de már javították is :) nézem is

(#19313) csoki válasza csoki (#19312) üzenetére


csoki
senior tag

saját gépen ugyanaz 5-10 fps, de céges gépen 30 fps körül van, legalábbis f3 szerint, mert vpn-en át rdp-n eléggé laggol :DDD

helyesbítenék: most saját gépen is oké, 25-45 fps :)
water wheelt ne rakjatok nagyon le, 1db felezi fps-m, 2-3-tól KO :D

[ Szerkesztve ]

(#19314) Serricon válasza csoki (#19313) üzenetére


Serricon
senior tag

Na ez jó hír, ennyi volt update előtt is?

(#19315) csoki válasza Serricon (#19314) üzenetére


csoki
senior tag

nem, de most néztem szerveren és most ott is többnyire jó fps-m van... néha beesik 10-re, nem tudom mitől, már próbáltam sok mindent, calculatoros multiblokkot bontottam, blood magices ritualt tiltottam, chunk loadert kiszedtem, ... , egyiktől se javult meg egyértelműen... végképp nem értem :D
szerintem várjunk hétvégéig és az akkori állapotú packot rakjuk fel :)

(#19316) apatyas válasza csoki (#19313) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hát, azért a 2-3 water wheel -> KO nagyon nem azt mutatja, hogy egyébként rendben lenne a pakk. Jó lenne, ha a Fastcraft is felnőne az új vanilla/forge verzióhoz, és akár a pakkba, akár önállóan be lehetne rakni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19317) #90933760


#90933760
törölt tag

Hát nagyon tré ez a Donutcraft, beléptem harmadiknak a szeróra, elsőre bejutottam, örülés és vidámság, fél perc múlva és újra is indult a szeró. Utál engem. :(
:DDD

Most már megy is.

[ Szerkesztve ]

(#19318) sprinterrr válasza Kisfundy (#12968) üzenetére


sprinterrr
csendes tag

Nem tudom mennyire aktuális még a probléma, de az utókorral megosztom az én megoldásomat:
A videokártya (GeForce GTX 950M) beállításai között a vsync kikapcsolása után jól működik az egér.

Ezeket a beállításokat változtattam meg az alapértelmezetthez képest:

Energiagazdálkodási mód - Maximális teljesítmény előnyben részesítése
Függőleges szinkronizálás - Ki
Többmegjelenítős, kevert GPU-s gyorsítás - Egymegjelenítős teljesítmény mód
Összefűzött optimalizálás - Be

http://www.kephost.com/image/cxZl

Ennek a videónak a leírásában találtam tippet hozzá:
https://www.youtube.com/watch?v=MTmlmbe8nZs

A videó feltöltőjének beállításai:
http://i.imgur.com/bebnJrI.jpg

(#19319) csoki


csoki
senior tag

egy kis nosztalgia
modded mc 1.4.7 és 1.5.2, én sevadust a sevtech2-vel kezdtem nézni twitch-en, csodáltam a kitartását, még most is ami hajót épített (avengerses helicarriert 1:1 arányban), beszarás :D

(#19320) PeL válasza csoki (#19319) üzenetére


PeL
addikt

Belenéztem ebbe a videóba, hát nem lehetett egyszerű az élet még abban az időben mikor még csak pár mod létezett a játékhoz :D Se AE, se MFR, se semmi, de a srác rendesen megoldotta akkor is, elég masszív infrastruktúrát épített ki

(#19321) Serricon válasza PeL (#19320) üzenetére


Serricon
senior tag

Ohh mi is mikor anno a logistic pipe network-el pakoltuk tele a hazat.. ott meg kellett tervezgetni, szoszolni vele, az ujak mar ahhoz kepest egyszeruek.

(#19322) #56573440 válasza PeL (#19320) üzenetére


#56573440
törölt tag

Whut?

1.2.5-ön is olyanokat építettünk még mi is szerveren, hogy a kliensek nem bírták nemhogy a szerver ;] főleg Tali:D mfr meg ae? akkor a barrelek voltak az űrtechnikák, és a redpower csövezés a bc után akkora atomzsírkirályság volt, hogy arra szavak nem voltak :DDD

egy régi bázisom... 2012...bakker de rég volt:D

amikor a mennyiségi ásás még skill volt

amikor a fafarm még nem 3 blokk volt vagy kettő...

vagy amikor redstone engine farm hajtotta nálam a quarrykat

Régen mocsok skill based volt a moddolt mc, nagyon sok legózás volt, csak egy korrekt napelem gyár volt annyi idő és sakkozás amennyivel egy új packot kijátszol :DDD

A logipipe az már-már a hihetetlen kategória volt, csak álltam és néztem ahogy suhannak az itemek, és csodálkoztunk hogy ilyen rugalmasság...

[ Szerkesztve ]

(#19323) csoki válasza #56573440 (#19322) üzenetére


csoki
senior tag

gondoltam h black nem fogja szó/kép nélkül hagyni :DDD
én csak 1.4.7-el kezdtem bele a techmodos mc-be (addig csak ilyen-olyan plusz állatos/dungeonos modokat raktam bele a jar fájlba... igen akkor még nem volt ilyen egyszerű moddolni sem, bár nyilván nem kellett hozzá műszaki diploma) , előtte levő technics modpackok láttán nem akartam belemenni/megtanulni ezt a hirtelen"sok" új modot, de mivel a fórumba is egyre több ilyen hsz volt, és zavart hogy nem értek belőle kukkot sem, ezért elkezdtem nézni direwolf20-t, mivel ezt láttam hogy ajánlották másnak, azóta is nézem őt :)

(#19324) Amur


Amur
addikt

Én 1.5.2-ben kezdtem a modolt MC-t, igaz én a vanillát is jóval a játék megjelenése után kezdtem.
FTB Unleashed pack volt az első, talán még vidi is van róla.
( FTB unleashed )
Ezzel kezdtem az MC vidizést is. Ebben volt már AE, de nekem annyira új volt a modolt világ hogy csak kapkodtam a fejem..
Azért ic2-es atomreaktort is összehoztam benne.
Kár hogy egyik régi világom mentése sincs meg.(2 winchesterem is elszállt azóta)
2013, talán akkor kezdtem MC-zni, nekem kimaradt a hőskor. Sajnos!
Első vidik alapján nem értettem a játékot körülvevő óriási hype-ot. A kisfiam kérte hogy rakjam fel neki.
Persze nem nagyon tudott vele mit kezdteni. Segítséget kért.
Leültem, és azon vettük észre magunkat, hogy órák óta játszom, ő pedig tátott szájjal ül mellettem.
Abbahagyhatatlan volt elsőre.
A legelső mentésem minden téglája itt van a fejemben. Mindent megadnék ha újra bejárhatnám azt a világot, amit akkor létrehoztam. Felejthetetlen élmény volt!
Fogadjatok meg egy tanácsot, rakjatok el 1-1 világot amivel sokat szöszöltetek. Hihetetlen jó nosztalgiázni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19325) #56573440 válasza Amur (#19324) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nosztalgiázni ültem le párszor már régi packok elé, feed the beast klasszikus piramisával szöszölni és megint beüzemelni a szörnyűséges bc-s tokamak-ot :DDD Utóbbi volt az első olyan generátor ami a bc energiacsöveit faltól falig kitöltötte, és nem csak középen ment egy vékonyka csík :C

(#19326) PeL


PeL
addikt

Érdekelne hogy milyen térkép programot ajánlott használni? Xaeros minimapot használok de abban nincs map nézet. A Journeymapot alapból kiszedtem mert azt olvastam rohadtul zabálja az fps-t gyengébb gépeken, így nem tudom milyen addont használjak erre a célra ami nem eszi le a gépet és az fps-t. Valakinek van valami ötlete?

(#19327) Amur válasza PeL (#19326) üzenetére


Amur
addikt

mapwriter pl. szintén jó(bár ha nem 1.10-ben játszol, mert ott nekem állandóan kidobált a waypointok betöltésekor..)
Journey-val legújabb verzióban már nincs gond. Arra figyelj hogy a show mob, animals, cave opciókat kapcsold ki, a többi szépen elfut. A legjobb térkép mod még mindig.

Más: szerveren játszók: a sirkővel vigyázzatok(ill. ezáltal a halállal), mert a frissítés óta bugos..
kislányom sírjában(hu de szar ezt leírni) konkrétan csak a kis fehér papír volt, a halál leírásával, ill. a listával hogy mi volt nála, de a cucc az köddé vált.
(tényleg majd kérnék segítséget legalább pár dolgot visszaaddolni neki.)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19328) #90933760


#90933760
törölt tag

Szeró nem megy már 10 perce, ez akkor nem sima restart lesz gondolom.

(#19329) #56573440 válasza #90933760 (#19328) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megy az ahogy látom de tényleg restart volt

[ Szerkesztve ]

(#19330) #90933760 válasza #56573440 (#19329) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg se nyikkan, dynmap se.

(#19331) #56573440 válasza #90933760 (#19330) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amur ingame :) dyn hülye

(#19332) #90933760 válasza #56573440 (#19331) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor újraindítom a klienst, mert az se találja a szervert.

(#19333) #90933760 válasza #56573440 (#19331) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem megy most se. Pinging megy megállás nélkül, ha csatlakozni akarok próbálkozik és timeout ugye.
Akkor kössem a gépet egy szigorúan kétezer köbcentis kocsi után és húzzam végig a falun?

(#19334) #56573440 válasza #90933760 (#19333) üzenetére


#56573440
törölt tag

Modem restart?

(#19335) #90933760 válasza #56573440 (#19334) üzenetére


#90933760
törölt tag

No. No, no. Működni. No. Működés no. Nem tudni. Vanilla sem engedni fel. Nem. No. Hiba hol lenni? No. Nem menni. No.

(#19336) #56573440 válasza #90933760 (#19335) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah. Erre leginkább akkor. De még azt még megnezhetned. De vegulis nem kizart. De csak ha nincs más út.

(#19337) #90933760 válasza #56573440 (#19336) üzenetére


#90933760
törölt tag

Már reseteltem mindent, a taliga.net se jön be, de telóról igen. Akkor a nettel van a baj, mivel a géppel semmit se csináltam. Majd holnap kiderül, ha nem jó akkor felhívom a szolgáltatót.

(#19338) PeL válasza Amur (#19327) üzenetére


PeL
addikt

Hmm. Vicces hogy tartottam a Journeymaptól, pedig éppenséggel több fps-em van vele mint a Xaeros minimappal... :D Észre sem nagyon lehet venni h bent van szinte. Tényleg sokat javíthattak rajta, régebben gyászosan lassította a játékot. Egyébként érdekesség h az általad említett opciókat ki be kapcsolva sem változik szinte semmi az fps, nem tudom miért, de mindegy is. Elégedett vagyok. :K Hamarosan úgyis gépet fogok fejleszteni elvileg ha minden igaz, szóval remélhetőleg minden fps gondom megszűnik létezni.

(#19339) apatyas válasza #90933760 (#19337) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor ma feléd fordult át a szopóroller. Majd hétvégén vmikor megpróbálom újra, hátha jól fut linux alatt (wint még nincs kedvem újrahúzni).

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19340) Trianta


Trianta
tag

Sziasztok!

Mindkét gyerkőcnek fent van a gépén a Minecraft és szeretnének lan-módban játszani, wifin helyi hálózaton.
Az egyik gép egy laptop Win10, a másik gép egy asztali PC WinXp, és egy Asus router van.

Mindkét gépen indítottam minecraftot, az 1. lan módra, a 2. gépen beírtam az 1. ip-címet és a portot (192.168.0.14:1374). Nem csatlakozik. Többször próbáltam, mindkét gépen felváltva indítva a lan módot, de sehogy nem kapcsolódik.

Mit kell még beállítani, esetleg a routeren, hogy lássa egymást a két gép a Minecraft lan módban?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#19341) #90933760 válasza apatyas (#19339) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most már működik, a szolgáltató berhelt valamit azért nem volt elérhető.

(#19342) #56573440 válasza Trianta (#19340) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az első amit megnéznék hogy pingelni tudod e a másik gépet, ha az okés, akkor tűzfal kikapcs, megnézni úgy. Ha úgy jó akkor tűzfalon a portot át kell engedni.

(#19343) Trianta válasza #56573440 (#19342) üzenetére


Trianta
tag

Win10-en hol kapcsoljam ki a tűzfalat illetve hol tudom a portot engedni?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#19344) #56573440 válasza Trianta (#19343) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#19345) Trianta válasza #56573440 (#19344) üzenetére


Trianta
tag

Kösz! Délután kipróbálom.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#19346) vaakuum válasza #56573440 (#19246) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekifogtam a leírás alapján, és odáig jutottam, hogy eula.txt-ben megvan a true, és a minecraft_server.1.10.2.jar filera kattintva elindított nekem javaban egy minecraft server ablakot. Készítettem bat fájlt is a jelzett sorral, de akad még kérdésem :B
1) Minden indításnál ugyan azt a világot generálja le?
2) Ha szeretném, hogy egy régi pálya fusson rajta, akkor azt hogyan tudom elérni? (mondjuk építenek valamit, és a következő alkalommal azt szeretnék folytatni) Vagy ha mindig ugyan azt folytatja, hogyan tudok újat indítani úgy, hogy a korábbi ne vesszen el?
3) Honnan tudom, hogy a keresztfiamnak milyen Ip címet kell beírni, hogy be tudjon lépni a szerverre? (Gondolom a többjátékos módot kell választani, azon belül meg a "csatlakozás címhez" opciót, de oda mit kell beírni?)
4) ha simán kreatívot akarnak, és nem túlélőt, akkor elég, ha a repülést bekapcsolom, az már onnantól szörnymentes környezetet biztosít?
5) a server.properties-nek van valami leírása, hogy mi mit jelent benne, ha állítgatni akarom?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19347) Serricon válasza vaakuum (#19346) üzenetére


Serricon
senior tag

Ugyanazt a világot tölti be amíg ki nem törlöd, vagy konfigban level-name=world átírod másra, ekkor nem törli ki, csak elkezdi mellé az újat, ha visszaírod az előzőt folytatja.

Ha ugyanazon a hálózaton van aki be akar lépni, akkor a géped IP címét kell megadnia, ezt leggyorsabban így tudod megnézni:
win+r, beírod hogy cmd, enter, ipconfig enter, és az IPv4 Address-t kell nézni.
Ha máshonnan szeretne csatlakozni, akkor meglesed pl itt a külső címed.

Kreatív szerverhez konfigban gamemode=0 írd át 1-re.
Wikin itt a leírás.

(#19348) vaakuum


vaakuum
addikt

Köszönöm!

További kérdés: a wikin listázott paramétereket lehet futó szerver alatt is tekergetni, vagy addig le kell állítani minden esetben?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19349) Amur


Amur
addikt

Elfelejtettem enni adni a lovamnak:

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19350) Serricon válasza vaakuum (#19348) üzenetére


Serricon
senior tag

Átírhatod, de újraindítás után fog csak működni.

Ha közben akarsz mondjuk kreatív módba váltani, akkor op-ként beírod hogy /gamemode 1 vagy vissza ugyanígy 0, ehhez nem kell piszkálni a szervert.
Ezt viszont játékosonként kell, másokat is tudsz ha a nevét odaírod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.