Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) CSiPet2


CSiPet2
tag

Úgy egy hónapja raktam össze egy szinte teljesen ugyanilyen gépet, nagyjából ugyanilyen céllal. :Y
Ugyanez a ház, ugyanez a lap. 4gb ram-om volt itthon, ahogy ssd is. Amit necces volt beszerezni, az a táp volt. Teljesen passzívat akartam, de amiket boltban lehetett kapni, elég húzósak voltak, végül itt hardveraprón találtam egy picopsu-t, ami tökéletesen megfelelt. Teljes csendben teszi a dolgát (miután én is visszavettem a ház venti fordulatot 1000-re).

A szoftveres oldalt még nem teljesen dolgoztam ki, de én egy lubuntu-ra építettem, transmission-nel, minidlna-val, meg egy lemp stack-el. Úgyhogy van távoli ssh-m, meg akár webszerver is üzemeltethető lenne róla (már most is megy de csak noip-s domainnel, ami persze bőven elég a transmission távoli vezérlésére). De a teljesítménye alapján egy sima kis webszervert feladatait is ellátná, ha előfizetnék egy statikus ip-re, vagy valami dinamikus dns szolgáltatásra.
Ugyanakkor a dlna-jával nem vagyok még elégedett, bár lehet csak én szúrtam el valamit konfigoláskor, de néha a tv-n hallani hogy egy pillanatra beakad a hang pedig a windows-os serviio alól (ami a desktop-omon fut) semmi baja.

Erősen gondolkodom, hogy én is dlna helyett/mellett inkább összedugom a gépet a tv-vel egy hdmi-n és teszek rá valami a cikkben is emlegetett média lejátszót, de nem tudom melyik megoldás előnyösebb, mert feltételezem ezekhez a média progikhoz inkább windows való (ami alá persze ugyanúgy telepíthető webszerver, meg torrent), de azért az elég más világ. Nincs velük tapasztalatom (mármint ezekkel a média progikkal), valaki hozzáértő felhomályosíthatna. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.