Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VIC20 válasza Sanchez638 (#50) üzenetére


VIC20
őstag

Nem az igazi.

(#52) nightshadow


nightshadow
veterán

Volt valakinek Texas Instruments TI-99/4a gépe? [link]

(#53) Sanchez638 válasza VIC20 (#51) üzenetére


Sanchez638
addikt

Carma2-nek van hangja is win7-en :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54) VIC20 válasza Sanchez638 (#53) üzenetére


VIC20
őstag

De pl. a Dungeon Keeper 2-nél ugyanúgy nem megy a 3D gyorsítás, marad a szoftveres render.

(#55) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hm, retró. :) Jól esett ez a cikk. Eszembe jutott a nagy hangulat, klubok, partyk...
1983 A rádióklub VIC-20 gépe (3583 bytes free; azon írtam az első programjaimat)
1985 Plus4: Archívum, 1988 és Hexaéder, 1989
1990 Amiga 500 (+ 512KB) (Hexahedron, 1991)

No, eddig őriztem az Amiga 500-asomat, mint egy kegytárgyat. Annak idején full assemblyben, a 68000-es általam nagyon kedvelt kódjával programoztam a Blittert, Coppert, Agnust (egy bő évtizeddel később meg egy kicsit gyorsabb órajelű 68000-es hajtotta a számológépemet :) TI-92+, de azt már csak C-ben ). De ha ilyen árak repkednek, akkor utánanézek pár helyen, aztán leporolom én az öreg gépet, megnézem, bootol-e.

Szerk.: nézem a cikkben említett scriptedamigaemulator oldalt... :Y Erre nem számítottam. Nem semmi!

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#56) mepet


mepet
addikt

(#57) gege_01


gege_01
tag

Nagybátyótól rám maradt Sinclair mk14
Próbáltam felderíteni mennyit érhet ma de nem igazán találok :)
Pedig érdekelne :U

[ Szerkesztve ]

(#58) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

A speccyt eladuk anno, amiker vettünk egy amigát. Ma már persze bánom, de ~20 év után már azt sem tudom kideríteni, kinek lett elpasszolva ^^

Az amiga viszont tökéletesen működik, nyáron játszottam vele utoljára, egy délután nyomtam a Pinball Dreams-t. Jó dolog az emulátor, de azért nagyon nem ugyanolyan. Néha eszembe jut, hogy egy olcsó optikai egeret bele kellene moddolni az amiga egér házába (USB-amiga átalakító) és a golyó kopás se lenne gond. Vagy a házon belülre barkácsolni egy vinyó csatolót+memkártyát (A500 még az oldalsó bővítőcsatolón tudott csak HDD-t)... de mindig rájövök, hogy tulajdonképp pénzkidobás lenne :)
Így eláll az öreg a szekrényben, párhavonta előveszem, megjáratom benne az elektronokat és kész :)

(#59) Zoz válasza gege_01 (#57) üzenetére


Zoz
őstag

Egy 2012-es Ebay árverést dob ki a google, ott 925 fontról indult, és 1120 font lett a vége...

(#60) dajkopali válasza Zoz (#59) üzenetére


dajkopali
addikt

az nagyon kemény...

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#61) skathy válasza Bundyta (#46) üzenetére


skathy
csendes tag

Gratulálok a Commodore gyűjteményedhez, nem semmi. :R

(#62) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, én csináltam magamnak egy HT1080Z-t ARM mikroprocesszorral: HT1080Z Emulátor NXP LPC1114/302 Cortex-M0 mikrokontrollerrel

Egy 5"-os TFT kijelző és egy billentyűzet kell még hozzá. A kazettás magnót flash memória helyettesíti. Teljesen kompatibilis az eredeti géppel.

Néhány kép:


[ Szerkesztve ]

(#63) Taky


Taky
senior tag

Nekem megvan még a C64-em, dobozával, számlával, monitorral, könyvekkel. Egy tápegység beszerzésén gondolkodom, mert az régen megadta magát.
Imádtam, azon tanultam meg a programozás alapjait. Akkoriban szinte mindenki programozott... :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#64) ceia


ceia
őstag

Jó a cikk, az ilyen "retrósoknak" mindig örülök :C
Nekem C64 és Amiga volt, mindkettőt nagyon megszerettem és ez sosem ér véget. Én is gondolkodom a 64-es újbóli beszerzésén, de az Amigával úgy vagyok, hogy olyan már úgysem lehet amilyen akkor volt. :O USA billentyűzetű A500, de már ECS-sel szerelt, Telmex 512KB-os rambővítővel, narancsszínű power LED-del.. Ilyen. Szerintem gyönyörű gép. (de a C64 II is az!) Minden játék és demó futott rajta, és a haverok sorra hozták hozzám megnézni, kipróbálni azokat, amik náluk nem. Én meg "akkor már" lemásoltam az X-Copyval :P valahogy mindig volt otthon egy doboz üres floppym.. Mindkét gépet emulálom PC-n (meg másokat), megvan rájuk minden játék, program, ami csak tetszik. A régi kedvenceim, és azok is, amiket az adott gépre akkor nem tudtam megszerezni, de olvastam róluk az 576 Kbyte-ban, Guru-ban, CoV-ban. Az igaz, hogy a valódi hardver élményét nem tudja visszaadni az emulátor. De pl. Amigára hogy lett volna meg ennyi minden? Hála a netnek és a PC nagy tárhelyének, ma ezt könnyen meg lehet valósítani, az első demótól az utolsó lemezújságig. A másik előny: most aztán olyan Amigám lehet, amilyet csak akarok. :) A1000-től A4000-ig bármit beállíthatok, bármelyik Kickstarttal, és futtathatom a rájuk írt programokat.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#65) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

A jelenlegi projektem egy A500 Plus rendbetétele. Sajnos az előző tulaj lefújta metál kék színre és a lakkot sem sajnálta róla. Kb. 10 éve adtam érte egy akkor 1000Ft.-os hangkártyát mert a srác szerint nem működik. Azóta állt a sufniban és később a polcon. Most 3 éves a fiam és megmutattam neki a régi gépeket. Az A500 Plus pedig mint kiderült működik, RAM bővítés van benne és RF adapter hozzá. :)

Most az LCD TV-n be lett állítva külön csatorna az Amigának, a C64-eknek, a Plus4-eseknek, a C16-nak és az Enterprise128-nak. :D

Jut eszembe, Seltron200 volt valakinek?

Sajnálom, hogy anno eladtam.:(

Azért még A600 és egy C128 jó lenne! :))

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#66) Nagytalp válasza zka67 (#62) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem gyenge munka. Gratulálok!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#67) Upo válasza zka67 (#62) üzenetére


Upo
addikt

Nekem még van 2 db eredeti HT 1080Z, 1 C64G+magnó+2 floppy (egy régi redőnyös meg egy 1541-II külön tápos)+action replay MK7, meg egy A500 512K bővítővel de sajnos az egyik CIA chip rossz benne (már így került hozzám), úgyhogy vagy floppy van vagy joystick portok, attól függ melyik foglalatban van a jó.
Ha valaki tud eladó A500 CIA-t akkor üzenjen

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#68) Nagytalp válasza Bundyta (#46) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Dobtam privátot!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#69) sh4d0w válasza Vladi (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább egy jó kis Beach Head, vagy Fort Apocalypse... :D

https://www.coreinfinity.tech

(#70) gege_01 válasza Zoz (#59) üzenetére


gege_01
tag

Igen, ezt én is megtaláltam de ezt az egyet, nem biztos hogy releváns, bár megerősít hogy célszerű nem megválni tőle jó sokáig :)

[ Szerkesztve ]

(#71) hege8888


hege8888
aktív tag

Hmm.. ez jó cikkk volt:

Nálam a mérleg:

c64:

mind 3 modellből működő példány, összesen olyan kilencet számoltam legutóbb össze, persze pár cak donornak jó. Kb 3 db 1541, vagy 1541/II.
c16: 1 müködő, kettő donor, pedig zok hátulján van egy kapcsoló, valószínű plus/4-re bővítve, de meg se mukkantak. (iskolából kaptam pár hete egy karbantartó ismerőstől)
VIC20-at is kaptam, valószínű modulátor baja van, mert bekapcsol, csak tarka színes képet ad.

Amiga:

500-as, még a sajátom,
600-ast fel kéne javítani, mert a floppykat kinyírja.. :(
2 mega memóriát láttam hozzá ebayen 13000Ft lett volna.. :(

Ja, meg egy c128/D, kb 10 éve egy PC szervíz bontóból utánam dobták egy 500-asért.
Sajna külön billentyűzetes, múltkor láttam hozzá ebayen, végül 13000 ezer körül vitte el valaki.. Huhhh..
De neten egyszer láttam valami drótóolást, hogy egy c64 billentyűzetet alakítottak hozzá.

Ja, az emulátorosdi nekem múltkor pont rosszul esett, mert a Pinball Dreamsel androidon nem tudtam játszani, mert nincs két Shift... :(

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#72) Mokó válasza VIC20 (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

Szigorúan VLB-s van S3 805 és Trident is,nehogy már gond legyen :C
120mhz DX4,VLB,16mb ram FTW

(#73) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Ennek a játéknak mi volt a neve C64-en? Battle city?

Illetve volt még egy olyan játék, ahol a képernyő aljáról felfelé kellett haladni, lóháton és vasúti vagonokat lőni. Ismeritek?

.

(#74) Mokó válasza Troy. (#73) üzenetére


Mokó
aktív tag

Talán Battle City volt tényleg Play áruházban fent van droidon lehet nyomni (Battle vagy Tank City sok variáns van)

(#75) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

C64/II-őm volt anno, Ocean floppy-val. Sajnos egyszer vettem hozzá egy Quickshot Cobra-joystick-ot aminek a kompatibilitás kapcsolója hidegre tette a gépet. Akkor már mindenki Pentium-okkal nyomta és mikor elvittem egy szervizbe, a szakik csak ingatták a fejüket. (Gondolom) a kukában végezte (mert otthagytuk a szervízben), most így belegondolva kár volt érte, lehet valami fanatikus szerelő még helyre tudná rakni nekem.

Amit viszont mindig is akartam az egy Amiga 500+ lett volna. Az újabb játékok közül sok csak ezen futott, de mindig néztük az újságokban a kompatibilitási listákat, hogy mi fut 500-on, mi 500+-on és mi 600-ason és a szerint változott a terv, hogy melyik legyen inkább. Aztán nem lett semmi az egészből, akkoriban az a 30-35e FT is elég húzós volt amit egy használt gépért adni kellett volna.

Kedvenc játékom C64: Leaderboard Golf, ha van hozzá legalább 2 játékos, egyszerűen megunhatatlan.

(#76) Nagytalp válasza SunMount3r (#75) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Floppy nincs már meg? Nekem is Ocean floppy meghajtóm volt de sajnos eladtam. Volt 3,5"-os floppy meghajtóm is azt most visszasírom.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#77) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Kár volt eladnom: [link] :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#78) SunMount3r válasza Nagytalp (#77) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:Y Van "orcája" az illetőnek 50K-t elkérni érte, nemmondom... Azért ez már rablás.

(#79) kpal


kpal
veterán

Pincében lévő P1 mikor lesz jó áron eladható még 10-15 év ? :)

(#80) ceia válasza SunMount3r (#78) üzenetére


ceia
őstag

Nem lesz rablás, ennyiért nem fogja eladni :N

Amigás játékok: Ez inkább úgy volt, hogy 1MB-os A500-on ment minden játék és pár nem ment A500+ illetve A600-on. Kompatibilitási problémájuk volt a kickstart 2.x miatt. De volt rá megoldás, barkácsoltak az újabb Amigákba is 1.3 kickstartot, és egy kapcsolóval lehetett váltani 1.3 / 2.x között. A két ECS Amiga között pedig nem volt olyan különbség, ami miatt csak egyiken, vagy csak másikon futott volna egy játék..
Felhasználói program más téma, abban voltak, amikhez 1MB chip ram, ECS, vagy az újabb kickstart kellett, és amiatt nem mentek A500-on.

Kedvenc C64 játékom: Van több, de ha csak egy lehet, az a Giana Sisters :)
Amigán nehezebb, hiszen sok csúcs játék van rá. De talán az Another World.

        it's more fun to compute

(#81) Nagytalp válasza ceia (#80) üzenetére


Nagytalp
senior tag

+1 a Giana Sisters-nek! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#82) SunMount3r válasza Nagytalp (#76) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A meghajtót én elcseréltem egy rakat számítógépes újságra, ma már úgy érzem kár volt, de akkor úgy éreztem megérte. Akkoriba feladni egy hirdetést, hogy "C64 Floppy eladó" teljesen esélytelen próbálkozás lett volna és még vagy 10 évig az is volt.

Szerk.: A Giana Sisters örök emlék a zenéjét mai napig tudom fejből fütyülni. Az is 2 Player-ben volt az igazi, nyűttük a Quickshot-okat rendesen! :D

[ Szerkesztve ]

(#83) Nagytalp válasza SunMount3r (#82) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Na, erről beszéltem: [link]

Az enyém is van kb. ilyen állapotban és ennyiért én is adok hozzá eredeti magnót és egy "Nodes of Yesod" kazettát. :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#84) coyote55


coyote55
őstag

Én az amerikai "népgépet", a C64 nagy ellenfelét, a közép- és főiskolák alapgépét, az Apple ][ -t hiányoltam az összeállításból. Kár...

Memento Mori!

(#85) ceia válasza coyote55 (#84) üzenetére


ceia
őstag

Pedig nem is olyan kicsi [link] Persze ott még a népgép is nagy! :P
Nekem ez tetszik a legjobban, a legaranyosabb Apple gép szerintem.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#86) Pötyi válasza coyote55 (#84) üzenetére


Pötyi
őstag

Nekem ez áll (többek közt) a polcon.

:D

QNX is cool!

(#87) Pötyi


Pötyi
őstag

A többek pedig egy HP PA-RISC, egy SUN SparcStation és egy Silicon Graphics.

Szép kis társaság, mondhatom...

QNX is cool!

(#88) Nagytalp válasza Pötyi (#87) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem kell véletlenül egy SGI Indigo2 hadviselt állapotban, alkatrésznek? :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#89) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

A cikkben szereplo hasznalt piaci arak magasak. A megjelolt arakon sokszor megkimelt, gyari csomagolassal agyutt kaphato peldanyok vannak. Sargult, hianyos stb peldanyok toredekeibe kerulnek...

(#90) Piftuka


Piftuka
veterán

Én nem örülök neki, hogy ilyen drága az Amiga1200, ugyanis nagyon rég óta szeretnék vásárolni egy komplett szettet.

Hogy ehhez többszázezer forintot is ki kell fizetni... az elképesztő! :(

"Aquila non captat muscas."

(#91) Nagytalp válasza Piftuka (#90) üzenetére


Nagytalp
senior tag

[link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#92) ceia válasza Piftuka (#90) üzenetére


ceia
őstag

[link]

        it's more fun to compute

(#93) coyote55 válasza Pötyi (#86) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik verzió?
][ e; ][ c ?

Memento Mori!

(#94) Nagytalp válasza ceia (#92) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szép darab! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#95) ceia válasza Nagytalp (#94) üzenetére


ceia
őstag

Nem az enyém, de elgondolkoztam rajta, hogy megvegyem-e :) Sajnos a PC-t kell bővíteni, meg amúgy is A500-am volt, inkább afelé húz a szívem. De piszkosul megérné, ennyiért ajándék.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#96) Sobriety válasza E770 (#13) üzenetére


Sobriety
tag

Ne feledjuk a helyes kis, home computerekhez való kismonitorokat sem, színeseket, monokrómokat. A korabeli DisplayPort pedig RF névre hallgatott, az volt az út a nagyképernyőhöz. ;) Megvolt a hangulata mindkét megoldásnak.

(#97) Nagytalp válasza Sobriety (#96) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A zöld phillips képe beleégett a retinámba... :DDD

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#98) Sobriety válasza Nagytalp (#97) üzenetére


Sobriety
tag

A mai napig használok egy zöld kisPhilipset kültéri mérésekhez, egy ideig tévéként is funkcionált, szerethető volt abban a szerepben is. Most mondjam, hogy megunhatatlan? :) Bársonyos, zöld fény, hozzá diszkréten (sok fehér esetén kevésbé diszkréten) cirregő hangkíséret. :R

(#99) Nagytalp válasza Sobriety (#98) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ez annyira perverz! :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#100) Upo válasza Nagytalp (#97) üzenetére


Upo
addikt

Nekem borostyánsárga volt... Régi szép idők.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.