Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

,,Nem, csoda, hisz nehéz lenne rámondani az akkori szoftverekre, játékokra, hogy jobbak voltak,..."

Jobbak voltak!

,,... és amellett is kevesen kardoskodnának, hogy az ősi, sokszor csupán 8 bites hardverek túl sok mindenre használhatóak lettek volna."

Sok mindenre használhatók voltak!

:K

,,...olykor az az érzésünk, hogy a valósághű megjelenéssel és a virtuális rendszer kidolgozott fizikájával akarják elvinni a sztorikat a gyártók, és csak kisebb részben tűnnek ki eredeti ötletekkel."

Főállásban nem vagy te diplomata? ;)

Egyébként köszi a cikket! Nincs valakinek eladó A1200-asa? :B

(#2) #81187072


#81187072
törölt tag

Gyakran idegesít, hogy nálunk egy egész ország használja rosszul ezt a szót, hogy "retro". A szó visszatekintést, máshol visszahatást jelent teljes formájában. Értem én, hogy itt, a cikkben nagyrészt erre is lett használva, de azért csak kezdett elcsúszni a dolog a végére. Mert eszközökben azokat jelenti a "retro", amik frissen készültek, újak, viszont valami régire, régen gyártottra hasonlítanak kinézetben, netán funkcióiban. Ami régi, az pedig egyszerűen régi - tessék megnézni pl. a külföldi eBay site-okat, mennyire elkülönül a kettő; retro vs. vintage, boat anchor stb. Teljesen más...

(#3) Mokó


Mokó
aktív tag

Elnézést,még nem olvastam végig a cikket,de annyit mondhatok,hogy egy liter benzin ~420,egy kiló kenyér
~200 ft de 486-oson tolni a DooM2-t megfizethetlen :)

Minden másra ott a mászterkárd

(#4) Snoop-y válasza VIC20 (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

Persze hogy jobbak voltak :R

Ha a Quake most keszult volna Console-ra

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Lehetett volna még írni a Pc-ről is, elvégre szintén a 80-as évek legelején dobták piacra.. és biza egy Origi IBM PC(XT) is már sok-sok tíz ezer Ft-ba kerül :K

(#6) VIC20 válasza Mokó (#3) üzenetére


VIC20
őstag

De csak ha van a gépedben VLB-s videókárd!
Minden másra ott a mászterkárd. ;)

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a cikket, rendkívüli módon alkalmas a retro cuccok árának egekbe emeléséhez. :C

#tarcsad

(#8) osztraksajt válasza Yutani (#7) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem kell azt emelni, ott van az már. :DDD

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én a retro miatt nem aggódok :D

Benyomom az Atari 800 XL-t és még mindig hasít :) Gyerekkorom meghatározó élménye volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Ej ha. 50k. Akkor lehet előszedem és leporolom a jó kis 1200-es Amigámat :DD

Üdv!

(#11) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Persze láttam E128-at 100k áron hirdetve de kérni bármennyit lehet. Az enyém meg elálldogál a szép nagy dobozában a polcon.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#12) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Van egy Atari Mega ST-m monitorral, 2db atari hdd-vel, billentyűzettel, az ebeyes árakat elnézve többet ér mint a quadxeonos pc-m :)

(#13) E770


E770
senior tag

ez igen, ez aztán az igazi romantika :B
könnyeket csal bármikor a szemünkbe

megkeresem otthon a fiókban lévő Spectrumomat, talán a tápzsinór nem vészesen kontakthibás - de most esik le, hogy ezekhez mind TV kellett!
micsoda párosítások voltak anno monitor nélkül (a PC-s világgal jöttek be igazán a monitorok)

(#14) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a cikket!

Nagyon vártam lapozás során, hogy eljussak a konzolig. Első nintendo, majd a sega (rém)uralma. Azokat is nagyon szerettem. Valami oltári volt az első ps időszak és még a kettes gépben is ott volt a LÁZ..

A ps3 és xbox360 időszakban valami elromlott. Nem mondom, hogy gagyik a mai tartalmak, de a több száz megjelenő játéknak(mely izgalomba hozhatja az átlag gamert a családban) sokkal rosszabbak az élvezhető arányai mint annó. Évente sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hány játék volt izgalmas/érdekes/talán időtálló.

(#4) Snoop-y :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#15) szaszlaci


szaszlaci
addikt

10 TROLLMODE
20 "Mindenki megérti, hogy mi az a retró, miért" NEM ÉRTEM
30 "Star Wars és Bud Spencer, Terence Hill filmek népszerűek" EZT MEGÉRTEM
40 END

RUN "TROLLMODE"

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Még jó, h olcsón szereztem be egy C64-et 1541-II-es floppymeghajtóval 2 joyyal (egy eredeti gumiharangos és egy Quickshot Python Turbo 3), ráadásul nem volt még szétszedve (matrica sértetlen), és tökéletesen működik :D

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#17) shaddam


shaddam
aktív tag

Egy ideje lesegetem már a piacon a c64-et, végülis az első gépem volt. Ha 10-15-ért látnék valami rendes példányt az már megérné, hogy évente kétszer elővegyem. Emellett amikre vadászok azok ps 1/2 játékok, rendszerint aprópénzért adnak mindent ami nem mortal kombat (sajnos ezt a nevet a sok fogalmatlan is ismeri :DD ) Az eddigi legjobb retró trófeám [link] Párdolláros ebayes cuccal megy pc-n meg ps3-on is :C

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#18) szaszlaci válasza shaddam (#17) üzenetére


szaszlaci
addikt

C64-et 10 – 15-ért? Ne már! Kb. 2 éve alig tudtam eladni a szép fehér, dobozos gépet 3500 pénzért, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19) shaddam válasza szaszlaci (#18) üzenetére


shaddam
aktív tag

Forgasd csak a szívemben a kést

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#20) szaszlaci válasza shaddam (#19) üzenetére


szaszlaci
addikt

:)
Csak azért mondtam, hogy akkor ez volt picit ár alatt, meglep, hogy mostanra ilyen hiánycikk lett.
(Van két űrtechnológiás, mikrokapcsolós C64 joystick-om, felbuzdulva az árakon, el is vaterázom.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21) HaZse


HaZse
őstag

Kedvet kaptam én is.

Elég sok gépem van eltéve, amiket használtam.

Van:
ZX-Sprectrumom 48s., C+4-es, Atari 800Xl

Az Amigát sajnos régebben eladtam olcsóért, pedig az 1200-as volt. HDD-vel.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#22) waithEard válasza shaddam (#19) üzenetére


waithEard
őstag

Valahol nekem is hányódik egy a padláson... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#23) Darkness


Darkness
aktív tag

wow...

akkor most mennyit érhet egy első kiadású, barna, Angliában készített alapgép és hozzá egy barna 1541 es floppy meghajtó? :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nekem még megvan a család első gépe egy primo személyében, sajnos most nem működik. mennyit játszottam vele még az xt előtt...aztán pár éve megszereztem egy zx spectrumot gyári dobozban, sajna a billentyűzet szalagkábele szakadt, de javítható, van hozzá egy ugyancsak dobozos mátrix nyomtató is. ha sok időm lenne...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) Bembee12 válasza Darkness (#23) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Nekem angol barna c64-em van (barna gombos, made in England) :D
Viszont 1541-II floppy meghajtóval
Meg van BONTATLAN 5.25 floppy-m is

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#26) Darkness válasza Bembee12 (#25) üzenetére


Darkness
aktív tag

jaja, olyan van nekem is... cs 1541 -es Floppy -val. :) még azt nem próbáltam ki, egy kis tisztítás kell neki, de az újabb kiadású C64 -ek és Floppy meghajtók tökéletesen működnek. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#27) Bembee12 válasza Darkness (#26) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Meg van egy fehér (sárga?) C64G-m is Made in Germany, de az sajna nem megy, nem ad képet... pedig azt régen még én vettem itthon újonnan...
De most hétvégén pont megyek a Retro computer kiállításra xD

Illetve van egy dobozos Sinclair Zx81-em (még Angliából hozta a faterom), de a billentyű közepe nem megy.
De az ilyen kamu érintős volt már akkor.

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#28) Zoz válasza Nagytalp (#11) üzenetére


Zoz
őstag

Az a illető túl sokat nézte az Ebay-t... de ha már ottani árat szeretne, akkor miért nem ott hirdeti?

(#29) Elims


Elims
veterán

Jó írás lett!
Köszi!

C64-hez Newcomer-t vennék. :-)

(#30) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Nagyon jó a cikk!!! Grat!! :D :C

A Hideo Kojima Game

(#31) RBJ


RBJ
addikt

Mennyi szép emlék. MOst rémlett fel mennyi gépet is ismertem. Milyen élvezettel játszottunk pár pixelnyi játékkal. Ma meg? :DDD Lehet öregszünk.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#32) frescho válasza szaszlaci (#20) üzenetére


frescho
addikt

Nem lett hianycikk. Az iro nem kicsit eltulozta az arakat.

https://frescho.hu

(#33) beteg


beteg
őstag

Komoly cikk, köszi szépen!

OFF: Régóta szeretnék egy eredeti kvarcjátékot a nyolcvanas évekből. Gyakorlatilag azóta. Sosem volt. Ha valaki tud, pls szóljon!
Köszi!

Csak futni kell!

(#34) Tamás88 válasza beteg (#33) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekünk kettő is volt. Az egyik egy teniszes, a másik pedig a No megálj csak!-ból a farkassal kellett tojásokat gyűjteni. Szerintem Ebay-en még fent vannak. No meg a Tetris is végtére az.

(#35) BlackPriest válasza Tamás88 (#34) üzenetére


BlackPriest
őstag

a tojásos hugomnak volt, nekem motorversenyzős. a tojáskapkodós sokkal jobban nézett ki visszagondolva

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#36) BlackPriest válasza beteg (#33) üzenetére


BlackPriest
őstag

vakerán van elég sok

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#37) Vladi


Vladi
nagyúr

Szeretem én a régi cuccokat. Persze sok időt és pénzt nem szánok rájuk.
Arra viszont már sokszor gondoltam, hogy a régi legendás konzolokat mért nem gyártják már? :F Lenne azért vevő zsír snesre pl. No mindegy.

De a régi játékokért sokszor vérzik a szívem. Azokat mirét nem lehet forráskóddal cc-vel kidobni a netre a rajongóknak? :F Azokon már soha senki nem fog pénzt keresni. A közösség meg szépen felújítáan, áttenné hdbe és újra nyomhatnánk modern köntösben. Lásd: doomsday. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) zoltszalay


zoltszalay
tag

Ugh, ilyen fiatal lennék 30 évesen? Nekem a retrot a sárgakazettás kínai 8 bites nes (nintendo) hamisítvány (amit gyártottak sega meg psxnekmlátszó házban is) és a piaci tetris jelenti 90es évek elejétől.
Szerintem szerencsém is volt, az én sárgakazettás nintendo hamisitványom még az eredeti japán famicomhoz hasonló házban volt ... hogy mennyit változott a világ azóta, akkor szinte az n64 idején kaptam hamisat két gennel régebbi N gépből és annak is örültem hogy egyáltalán... ma meg az európai premierkor hozta a futár a wiiut.

(#39) cidalain válasza Nagytalp (#11) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem is ott figyel a szekreny tetejen, eredeti dobozaban, meg a nikecell tomites is benne van. Melle meg a kazettas magno :-)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#40) tlac válasza Snoop-y (#4) üzenetére


tlac
nagyúr

lol, ez a videó nagyon jó :D

---
azt hiszem én "szerencsés" vagyok, hogy főként dos-szal kezdtem, oda meg elég egy dosbox :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Upo válasza shaddam (#17) üzenetére


Upo
addikt

Itt is van egy c64+magnó 5500 villámáron. Floppy meghajtó is szokott lenni 5-8e-ért

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#42) zoltszalay válasza tlac (#40) üzenetére


zoltszalay
tag

A dosbox is ugyanolyan emulátor, mint bármi más. Én vettem egy használt 486ost, crt monitorral, aztán azon játszom például az age of empires 1et, meg a princess maker 2t.
Az emulátor meg ugyanolyan warez mint bármi más azoknál a régi játékoknál amiket meg lehet venni a ps storeon vagy a nintendo virtual consoleon stb minden más esetben jogos ha nem lehet kapni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#43) akaido válasza olbaidhun (#14) üzenetére


akaido
addikt

Kedvenc játékaim a hőskorból:
Enterprise: Wizard's Lair
Commodore +4: Xargon, Timeslip

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44) tlac válasza zoltszalay (#42) üzenetére


tlac
nagyúr

persze hitelesebb lenne az élmény egy rendes régi pc-vel, de csak emiatt nem fogok fenntartani még egy komplett gépet

egyébként emulátoron egy-két szempontból még jobban is működhetnek a játékok, pl. fel lehet skálázni a felbontást vagy a pc speaker hangja hangkártyán keresztül jön

(#45) IBel


IBel
csendes tag

"Annak idején sok Commodore 16 és Plus/4 tulajdonos kissé becsapva érezte magát világszerte, a hibás marketinggel piacra dobott gépek nem voltak kompatibilisek a C64-gyel, gyengébb hanggal és grafikával dicsekedhettek,"

A gyengébb hangot a C64 SID hangcsipjének beépítésével vagy külső, kártyás hozzáadásával megoldották már tizenéve, a grafikát pedig a TED rendszercsip szoftveres tweakelésével. Íme pár példa a "gyengébb grafikára":


http://retronavigator.com/post/98045368618/one-zak-and-his-kracken-my-entry-to-riverwash




[link]

http://retronavigator.com/post/89845175513/another-examples-of-pictures-converted-to


http://retronavigator.com/post/89843227938/is-it-converted-or-pixeled-wait-for-article

Az ehhez szükséges pixelezési technika ebből a három cikkből áll össze:

http://retronavigator.com/post/89855723723/and-this-is-how-c64-pixeling-with-photoshop-works
http://retronavigator.com/post/89990426853/in-this-movie-i-show-how-the-method-works-plus-few
http://retronavigator.com/post/89842473753/pixeling-for-commodore-plus4

Imhol egy a TED rendszercsipet szétfacsaró kódú pluszis demó, mely viszont sajnos a zenét is az eredeti rendszercsipből préseli ki SID bővítés alkalmazása nélkül, így a hangzást ennek megfelelően kell értékelni:

http://www.youtube.com/watch?v=BCboLZlNYvc
(vagy http://www.bkn-online.org/productions/statesunited/statesunited-xvid.avi )

[ Szerkesztve ]

(#46) Bundyta válasza akaido (#43) üzenetére


Bundyta
tag

... és még lehetne sorolni azokat a címeket...!

Ráadásul ezek nem csak időt, de pénzt is felemésztenek, ... A legkorlátozóbb tényező a helyhiány mellett még az anyagi források szűkössége lehet, hiszen a kosztpénzből nehéz kigazdálkodni egy-egy legalább húszezer forintos kiadást.

Na igen. Számtalanszor látom, sokan szinte raklapszám tolják haza a piát, tonnaszám veszik a cigit. Az nem zavarja a családtagokat. Ja, mert amit nem látnak, az nincs is.

Ha már szóba kerültek a kütyük:

- 1541-ből 4 db,
- 1551 drive-ból 3 db - ebből az egyik gyári dobozos
- 4 db C-64
- 2 db Plus/4 - rút kiskacsa rúlz!
- 1 db Enterprise 128
- 1 db ZX-Speccy 48k
- 1 db Amiga 500
- 1 db 1581-es drive
- 1 db SFD1001-es drive - vezérlőkártyával
- meg még pár hóbele-wants...

Kölcsönben van egy Atari ST1040-es is.

Reklám: ha valakinek kell SCART kábel Commodore-hoz, Amigához, Atarihoz, joy átalakító Plus/4-hez, keressen meg...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#47) VIC20 válasza IBel (#45) üzenetére


VIC20
őstag

Itt a sprite-ok hiánya volt perdöntő. Hiába tudott - alapból - szebb finom felbontású grafikát a Plusi, sőt, hiába volt a procija is gyorsabb valamivel, sprite-ok nélkül nem sok esélye volt a játékpiacon. (Egyébként a VIC-et is rendesen ,,kifacsarták" a demócsapatok.)

A bővítés meg nem annyira mérvadó, mert
- bővítés, tehát külön beruházás
- későn jött
- szűk körben (demózásra) használták.

Ha azt nézzük, pl. a C64-es SuperCPU is megoldotta a jó öreg összes nyűgjét...

(#48) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Olyan helyet nem tudtok srácok ahol C64-II felújítással foglalkoznának (Nyíregyháza vagy Debrecen környékén)? Gondolok itt az alaplapra. Néha csinál érdekes dolgokat, hosszabb üzem (30 perc vagy 1 óra) után a billentyűzet random karaktereket írogat a képernyőre. Szép állapotú gép ami nálam van, ráférne egy felújítás.

(#49) VIC20 válasza tlac (#44) üzenetére


VIC20
őstag

Az azért már nem egészen ugyanaz az élmény.

Egyébként én úgy látom, hogy nagyon sokminden nagyon jól emulálható, de van egy rés: a Win9x világa. Nyilván magát a Windows-t nem igazán lehet/érdemes emulálni, inkább egy megfelelő hardverkörnyezetet, egy virtuális gépet valamilyen tipikus akkori hardverrel, aztán arra meg feltelepíthető az oprendszer. Jópár régi játék van abból az időből, ami az újabb Windows-on, az újabb vasakon vagy el sem indul vagy nem fut megfelelően.

(#50) Sanchez638 válasza VIC20 (#49) üzenetére


Sanchez638
addikt

GoG.com

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.