Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) F34R válasza AxBattler (#259) üzenetére


F34R
nagyúr

Mar reg megtettem.

(#302) AxBattler válasza F34R (#301) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor valszeg' Te már boldog vagy, én is boldog vagyok a W10-en. Písz. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#303) Jakuskacsa válasza Dilikutya (#299) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Teljesen mindegy mit használsz, most vonatkoztassunk el a bench progiktól. Az, hogy az asztalon, programok között gyorsan tudok klikkelgetni, azt még jó hogy elvárom egy új oprendszertől. Viszont azt nem tudom felfogni, hogy egy CB15 ami renderel, mitől lassabb win10 alatt? Mondjuk ez lenne a napi munkája a gépemnek 8 órában, win 7 alatt már hazamehetnék 4 kor, mikor win10 alatt meg fél 5 kor, mert ennyivel tovább tart alatt a munka. Nem tudok jobb példát ezért nem értem a "jobb kihasználtság" dumát...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#304) #83685760 válasza Benőke (#288) üzenetére


#83685760
törölt tag

Sok helyen van XP, sok helyen megbukik a teszteken a 10, sok helyen tiltva van. Sok a "sok helyen", kicsit mese. :) Tudom, hogy cégtől függ, hogy mit lehet használni, de a számok jobban érdekelnének.
Nagyon is hallgat a felhasználók véleményére a Microsoft, ezért van az Insider, ezért van a visszajelzésre app, ezért van a telemetria. Mikor küldtél utoljára visszajelzést bármiről? És az ismerőseid? Esetleg találkoztak olyan hibával, amit a KB XXXX frissítés később javított, de nem telepítették, mert csak? A fórumokra hiába írsz. Na, ezért olyan a 10 amilyen.

"Nem azért használják az emberek a Win -t mert szeretik, vagy mert jó, hanem mert nincs más."
Vagy mert jó, mert tetszik a design, vagy mert stb.

A felhasználónak szerintem teljesen egyértelműen írja a rendszer, hogy mi a Onedrive, mi a Facebook app, és hogy éppen hova jelentkeznek be. Felesleges ezzel takarózni, hogy a felhasználó úgyis hülye mindenhez. Egyébként mindenhonnan van visszaút. A piszkálásokat meg egyetlen app törlésével meg lehet szüntetni (konrétan az "Office letöltése" appot kell törölni, az másra nem is való).

[ Szerkesztve ]

(#305) martonx válasza Dilikutya (#299) üzenetére


martonx
veterán

Ó ember, ezzel a mondattal bearanyoztad a napomat: "igaz, én rendes szoftvereket használok, nem tesztprogramokat" :C :Y :R
Vannak akik az alapján választanak OS-t, hogy a tesztprogramjuk ami eddig 3300 pontot nyomott win7 alatt, win10 alatt meg csak 3297-et, akkor a win10 már nyilván szar :D

Én kérek elnézést!

(#306) szaszlaci válasza zolee1984 (#287) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor úgy néz ki, marad a W7. Ha veszek végre valahára egy alsó középkategóriás gépet, mondjuk valahol egy G4560 szintet, az tíz évig elég lesz, ha a gépigény úgy változik, mint az elmúlt tíz év alatt. Ezért nem mindegy, mennyi erőforrást kérnek el a hülyeségek. Ha lett volna normálisan működő 64 bites WinXP, maradt volna az, mert jóval gyorsabb. Tudom, f@szkorbács... Számomra egyedüli komoly előnye a 7-nek, hogy jó a hangeszköz kezelése. Ja meg normális SSD használat; az is aktuális lesz már nemsokára.
Speciális program nincs, játék félévente -- évente van, de azt megoldom bármin.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#307) AxBattler válasza szaszlaci (#306) üzenetére


AxBattler
félisten

"Ha lett volna normálisan működő 64 bites WinXP, maradt volna az, mert jóval gyorsabb."
Oké, én feladom. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#308) Jakuskacsa válasza martonx (#305) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ne forgassuk ki a szavaimat, nem épp 3 pont a különbség, hanem sokkal több. Időben is, meg pontban is. Ettől függetlenül csipázom a 10 et... csak egy észrevétel.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#309) F34R válasza AxBattler (#302) üzenetére


F34R
nagyúr

Majdnem. Bar igy geek-kent eleve nem alternativa a Windows.

(#310) schawo válasza Jakuskacsa (#303) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, honnan van ez az infó. Nálad ilyet produkál? Általában a CB15 Win10 alatt gyorsabb, nem is kevéssel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#311) madgie válasza schawo (#293) üzenetére


madgie
titán

Én is mesélhetek a Win10-ről, ami random bezárja a sajátgépet cikkírás képbeszúrása közben, viszi a böngészőt is, vagy egy képeket tartalmazó mappát 10 percig próbál megnyitni, vagy épp egy panorámakép összeillesztése közben sz@rja össze magát annyira, hogy a böngésző oldalakat is újra kell, hogy töltse.

Mindez az El Capitan-os, ezeréves, sokkal rosszabb hardverű Mac Minin ismeretlen fogalom volt.

Raknék én Win7-et, vagy 8.1-et vagy mittomén, de megvettem a tizest. Macen csak visszaugrok valami korábbi OS-re, ingyér, itt meg kisérletezzek fizetős OS-ekkel? (mert már nem tudom, hogy támogatná a Broadwellem a Win7-et).

(#312) schawo válasza madgie (#311) üzenetére


schawo
titán

Ha volt win7 licenced, akkor jogosult vagy win7 használatra az upgradet követően is. Ha csak Win10 van, akkor természetesen ez nem téma.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#314) BiP válasza WZP (#120) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagyon nem kell rommáhackelni a 8.1-et. 3 programot kell rá feltenni (valamelyik start menü progi, téma, és aero glass) és alig lehet megkülönböztetni. Avatott szem persze azonnal kiszúrná, de az átlag nem mondaná meg.

(#150) WZP: Bakker, soha nem láttam ilyen ablakot, pedig a legelső béta óta Win10-zel nyomom.

(#159) _Slark
A váltás csak annak fájhat aki tényleg szereti a 7-et és nincs 40ezer forintja egy új os-re, de szerintem megéri kigazdálkodni.
1 évig ingyen tolták mindenkinek az arcába. Akinek nem kellett akkor ingyen, az tényleg foghatja a fejét, ha most akar mégis váltani.

(#170) mattricra
A Ryzen még ki sem jött, az intel máris 2 új procival reagál, hogy betömje a réseket:)
Amik ezer éve tervezett procik, de most erre az infómorzsára ráugorva jó bulvárosan tudták tálalni az újságok.

(#189) Dr. Romano: Megmondták, akinél jól megy a Windows, annak a véleménye nem számít. Pont. :)

(#195) troviko: :W Többet erre nem tudok mondani.

(#226) Loveless: (#244) kovy79: minden bizonnyal menni fog Ryzennel is a Win7, a validáláson csak átment valahogy.
Ha emiatt nem vesztek, ti tudjátok.

[ Szerkesztve ]

(#315) Jakuskacsa válasza schawo (#310) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mert mértem.. saját gép, följebb leírtam, hogy mindkettő volt fent a gépen. Nem én vagyok az egyetlen akinél ugyanez a jelenség.... 3d mark is ugyanezt produkálja....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#316) schawo válasza Jakuskacsa (#315) üzenetére


schawo
titán

Fura, sosem láttam ilyet. Nálam biztos nem így van, Win10 gyorsabb cb cpu-ban, 3dmark firestrike egál (1%-on belül). Ha firestrikeban lassabb nálad, akkor ott más van a dolog mögött, nem az oprendszer. Nvidia?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#317) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egyáltalán nem lepett meg, meg tudom érteni. Nem akarnak szembemenni a M$-tal.
Amúgy meg le kéne már szakadni a Win 7-ről lassan, azok, akik fikázzák a Win10-et, használták is már?

Tudom tudom, sok program nem támogatja még az újabb op.rendszereket, nem olyan egyszerű váltani stb.

(#318) madgie válasza schawo (#312) üzenetére


madgie
titán

Nem volt, OS X-ről tértem át (vissza) PC-re, egyből a Win10-et vettem meg :(

(#319) terepkigyo


terepkigyo
csendes tag

Teljesen érthető a támogatás hiánya..
Munkahelyemen sok gépen még Win2000 illetve WinXP fut, folyamatosan cseréljük le őket Win7-re (Win10 toltólistán van) viszont van néhány gép (kb. 20) amit nem tudunk lecserélni, mert a japán kollégák által 14 éve megírt program(ok) nem hajlandóak futni és/vagy megfelelően működni újabb rendszereken. Ez van, mi nem tudunk mit csinálni, csilliárdokért írnák meg a japók újabb rendszerre, ami szóba sem jöhet, csak a régi rendszerek kókányolása.
Munkában openSuse fut a laptopomon otthon pedig megjelenés óta a Win10, soha semmi bajom nem volt vele, vagyis talán egyszer a BITS service okozott fejtörést nayjából másfél percig.

Egyébiránt, nem kell senkinek kötelezően váltani Win10-re, viszont hupákolni se kell ha majd egy 10+ éves rendszert nem támogat tovább a Microsoft, és ha esetleg egy vadonatúj hardware-t mondjuk nem ismer fel, vagy bugosan működik.

"A hangerő, életforma!"

(#320) kovy79 válasza BiP (#314) üzenetére


kovy79
őstag

Te aztán szépen végigolvastad a topikot. ;)
Persze, ahogy írtad is ("minden bizonnyal"), meglátjuk.

(#269) AxBattler, magánszám? A kezdeti demagóg megnyilvánulásod (csak a pínz lehet az oka, csak a pínz) után te is találtál más okot, csak keresni kellett...
Értem én, hogy a nagyotmondáshoz ferdíteni kell (ezt lehet úgy is nevezni, hogy hazudik az illető), csak vitában nem etikus...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#321) Jakuskacsa válasza schawo (#316) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nvidia 1070.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#322) #72042496


#72042496
törölt tag

Szuper ez a W10, tényleg. Nem régen például úgy elszállt rajta a bluetooth, hogy a diNovóm még a dedikált vevőjével sem működött. A legújabb pedig az volt, hogy a konyhában pakolgatok este, hallgatom a zenét a vezeték nélküli fejesen. Erre a szám közepén egyszer csak leáll, nagyon halkan, mintha a távolból hallanám tovább. Nos, ez a csoda magától átállította a kimenetet optikáról HDMI-re, és a tévén kezdett szólni a zene.

Azt hittem, mindent láttam amikor munka közben is önkényesen újraindult (leállításkor viszont ha van el nem mentett dolog, vagy csak bármilyen random futó program, akkor nem áll le). De nem, még mindig tud meglepetéseket okozni.

Ha valaki bedobja hogy user error, akkor mondja el, hogy Xp, Vista, W7 alatt miért nem volt soha hasonló problémám, egyik gépen sem. A W10 viszont az Ivy i3-mal és a Kaby i7-tel is produkálja magát, tehát nem a géppel van baj.

Azt már meg sem említem (de), hogy a felületet még mindig nem bírták egységesíteni, a régi Control Panel mellett például még mindig ott figyel az új Settings, aztán találd ki mit hol állíthatsz be.

DX12 viszont van, hurrá.

[ Szerkesztve ]

(#323) PuMbA válasza #72042496 (#322) üzenetére


PuMbA
titán

Ezeknek kevés köze van a Windowshoz, viszont a driverekhez és a programokhoz annál inkább :)

(#324) raskolnikoff válasza PuMbA (#323) üzenetére


raskolnikoff
őstag

És megint ott vagyunk a W10nél :)
Ugyanis, mint látható, van az a pénz. Nekünk meg nincs.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#332) schawo válasza Jakuskacsa (#321) üzenetére


schawo
titán

Akkor szerintem az experience valamelyik beállítása nem volt azonos a két rendszeren. Én legalábbis így jártam először. Az újonnan felrakott szoftver más alapbeállításokat kapott, mint a régebbről frissített, örökölt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#333) #72042496 válasza PuMbA (#323) üzenetére


#72042496
törölt tag

A diNovót épp a napokban adtam el (nem emiatt), az optika > HDMI váltást pedig nem tudom kideríteni. Lehet, hogy ez a kettő driver, a többi viszont nem az. Az újraindulást mindenesetre megcsinálták közben, ha jól tudom. Ez viszont még mindig jelen van, és csak azért nem idegesítő már annyira, mert vettem egy 4K tévét ahol arányaiban kis helyet foglal a tálca. :)

Előnye is van egyébként, mert ha nem tévedek, a vezeték nélküli XBONE kontroller csak W10 alatt megy, a hangerő és a Spotify banner bal felül tök jó, nem nyaggat hogy frissített és pár óra múlva újraindulna (megtette magától ;]), Cortana megmondja melyik zene szól a filmben ha megkérdezem tőle, tetszenek az értesítések is.

Viszont a hibákon tényleg majd' beszarok néha olyanokkal találkozom, és ezek miatt nem tartom szerethetőnek a rendszert - még ha a hibák egy része driveres is.

[ Szerkesztve ]

(#334) cheatergs


cheatergs
senior tag

Ez mit jelent? Nem tölt be a 7, v ismeretlen cpu-nak írja ki, netán észrevétlenül nem müxik pár utasításkészlet?

Ilyen anno állt a Nehalem és XP esetén is?

Régi példa, h a Win95 nem futott a K6-2-eseken az ütemezőjük miatt. Ezt az AMD és MS is patch-elte. Itt is ugyanez áll fenn?

Mindig minden mindegy

(#335) #72042496 válasza cheatergs (#334) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elvileg a Kaby Lake sem támogatott W7 alatt, van aki mégis probléma nélkül használta úgy, a topikjában olvastam. Láttam egy YouTube videót is, ahol viszont kékhalálozott, más kérdés, hogy erős tuning mellett. Lehet, W7 alatt éppen kijött, hogy nem stabil a tuning.

Szerintem egyébként nem lesz gond W7 alatt sem a Zennel, kérdés, alaplapi driverek lesznek-e majd hozzá.

A topikba csak belepörgettem, így elnézést ha már volt ez, vagy ha hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#336) #24845312


#24845312
törölt tag

A tesztgépemre ma raktam föl a Win10-et. Pikk-pakk föl is ment, nem mértem, de lehetett talán negyed óra? Beállítottam mindent magamnak, ahogy kell (pl. alapértelmezett böngésző, stb., stb.)
Kinézetre elég puritán, vagy inkább rút, viszont ami nekem lényeges, hogy már normálisan kezeli a 3 TB és nagyobb HDD-ket.
Kis idő múlva szólt a Win, hogy van ám egy nagyobb frissítés, amit föl kéne tenni, "mindössze" 4 GB-os. Rendben, essünk túl rajta. Gyors a netem, nem is tartott sokáig a letöltés. De ami ezután jött... :(((
Szólt, hogy akkor ő újra indul, és frissít. Rendben. Ki is volt írva frissítés közben, hogy ez hosszabb időt fog igénybe venni, viszont arra azért nem számítottam, hogy ez a frissítési folyamat kb 6 órát vesz igénybe, nemrég végzett. Ez mi?! A komplett telepítés negyedóra, a frissítés meg 6 óra?!
Természetesen az összes beállításom elveszett, kezdhettem mindent elölről.
Azóta a HDD-t még nem hallottam elhallgatni, folyamatosan kerepel, a gép pedig tetű lassú lett. Ilyen se Win7-en nem volt, se a Win10 előző verziójánál!
A mostani verziószám a 1607. (Az előzőt nem néztem meg, de az érzetre csak egy kicsivel volt lassabb, mint a Win7. Ez a mostani meg valami iszonyat lett az i7-es gépen 16 GB RAM mellett is!)

(#337) #72042496 válasza #24845312 (#336) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 1607 (Anniversary Update) volt az utolsó nagy frissítés. Nekem speciel semmi ilyen gondom nem volt vele, azon a gépen sem, amelyik a megjelenés utáni verziót kapta, majd azóta egy tonna frissítést. (HDD-t nem tudom mondjuk, az egyik gépben sincs.)

Érdemes egyébként rögtön a legújabb buildet letölteni, és azt telepíteni, ha új rendszerről van szó.

(#338) Tidus válasza #72042496 (#335) üzenetére


Tidus
addikt

A Kaby Lake-hoz is van Win.7 alaplapi driver, minden gyártónál. Attól függetlenül hogy a CPU nem támogatja.
Ezzel semmi gond, minden futni fog, max. tuning alatt az op. rendszer miatt fagy ki, nem a Bios miatt.
Valamint nem tudod kihasználni a CPU szabványait, amik csak Win.10-nél aktívak.

(#339) Marcikapap válasza #24845312 (#336) üzenetére


Marcikapap
tag

:Y

Marcika

(#340) ETOM válasza #24845312 (#336) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam meg a lemezkarbantartó nem végzett 3-4 óra alatt. :DDD Pedig csak a régi update fájlok törlését pipáltam be.. Végül inkább rányomtam, hogy "mégse" aztán jó fél óra után csak újraindult a gép :DDD
Vannak ilyen dolgai :F

[ Szerkesztve ]

(#341) #24845312 válasza #72042496 (#337) üzenetére


#24845312
törölt tag

Már töltöm is lefele, legközelebb majd azt telepítem egyből, ekkora kaliberű frissítésbe többet nem vágok bele.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy a Feladatkezelőben a "System" nevű Windows-folyamat használja a HDD-t, de az viszont egyfolytában. Tehát folyamatosan 0,1 MB/s van kiírva mellette, míg az összes többi esetében 0.
A System viszont soha még csak egyetlen másodpercre se áll le, mindvégig megállás nélkül használja a HDD-t. (Már amennyiben lehet hinni a Feladatkezelő által kiírt dolgoknak.)
Eddig megszoktam már, hogy semmi HDD-kerregés nincs, csak ha indítok egy programot, most meg megállás nélkül kerreg. Mit csinál vajon?

(#342) #72042496 válasza #24845312 (#341) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDD-re szerintem a W10 témában kéne rákérdezni. Rendszer HDD-ről van szó amúgy? Az nálam mindig folyamatosan ment szerintem, az adatlemez viszont le szokott állni.

Alap kérdés, de nincs letiltva az energiagazdálkodásban, hogy leállítsa a HDD-t? Ha 0 van mellette, akkor soha nem állítja le.

Ennyi jut eszembe, többet tényleg nem akarok offolni már.

[ Szerkesztve ]

(#344) hokuszpk válasza #24845312 (#336) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd mindjart kapod az ivet, hogy az nemugyvan.
volt nalam hasonlo tunetekkel laptop, matekoltam vele sokat,de csak az segitett amikor visszaallitottam az elozo buildre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#346) #24845312 válasza #72042496 (#342) üzenetére


#24845312
törölt tag

Rendszer HDD, igen (7200 rpm, 64 MB cache). Eddig totál néma volt, csak akkor kerregett, ha pl. el volt indítva egy program, és amíg az betöltődött. Mindezt úgy, hogy minden föl volt telepítve (víruskereső, tűzfal, stb.) Most meg nem fut semmi program, nincs is föltelepítve semmi, csupasz Win10, és mégis megállás nélkül kerreg a HDD.
Pedig a Hard Disk Sentinel szerint nincs semmi baja, 100/100-as. Viszont valami folyamatosan hozzányúl a HDD-hez, és míg az olvasási sebességnél 0-t jelez, az írási sebesség az, ami föl-fölugrik 0-ról. A Feladatkezelő szerint egyedül a "System" az, ami folyamatosan használja a HDD-t. :((

(#350) #24845312 válasza #32839680 (#347) üzenetére


#24845312
törölt tag

Érdekes, mert így pár óra után már egyértelműen sokkal jobb lett a sebesség. A frissítés teljes befejezése, majd ezt követően próbaképpen többszöri újraindítás után is még elég kegyetlen volt a rendszer, még a Start menü is lassítva jött be. Tehát nem akadozva, hanem mintha az animációja le lett volna lassítva (folyamatos, akadásmentes, de lassú volt).
Meg az egész gép is eléggé KO volt, holott a processzorhasználat 0%-on volt, RAM használat is max 10% (a 16 GB-ból), egyedül a HDD-n dolgozott megállás nélkül a "System" Windows-folyamat (ez mondjuk jelenleg is fennáll, gondolom ez így is marad akkor).
Most már a sebesség rendben, csak a HDD megállás nélküli kerregése a zavaró (még fejhallgatón keresztül is). Kb olyan, mintha indexelné a fájlokat (bő félmillió fájl van a HDD-n), viszont nem az indexelő szolgáltatásnál írja a Feladatkezelő a HDD-használatot, hanem a System-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.