Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) trufa12 válasza ttt1 (#450) üzenetére


trufa12
addikt

érdekes volt mindezt olvasni, én még órát csak a rendszerét láttam win10 alatt, törölni sem törölt semmit amit én nem szerettem volna...

ki is baxnám a p.csába ha ilyeneket csinálna, v homokórázna, órázna nekem töltésnél...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#452) ttt1 válasza trufa12 (#451) üzenetére


ttt1
őstag

Szívesen megmutatom neked. Gyári office 2016 van rajta jogiszta corel X8, jogtiszta mcafee és wi10 természetesen. Nem élom a vita szítása de érdekes egy 3 generációval régebbi géppel (i7-3770 és ssd) nincs ennyi "várakozás" mint a win10-el. Nem mondom ,hogy nem megy el 10-15 napot folyamatosan de sajnos (igaz csak egyszer) elődordult napközben ,hogy kiírta,hogy valami hibát észlet és force módszerrel újraindult. Következő kiírás meg az volt jah frissítéseket telepítek.. Nem metetthetem el a munkám (word,excel -tudom tudom automatikus mentés meg különben is én vagyok a hülye ha nem mentek) az ügyviteli programból os szó nélkül kidobott. Ezt kell használni ez van, csak azért nem kell a szemellenző, hogy a win10 hiperszuper gigajó. Vannak hibái (sőt lehet,hogy több mint a win7-nek). Egyszer biztos lesz ez is olyan szinten most véleményem szerint nincs.

[ Szerkesztve ]

(#453) szaszlaci válasza BiP (#449) üzenetére


szaszlaci
addikt

Régóta tudni, hogy a tintasugaras...
MÁR én is régóta tudom. Viszont tizenhat évesen a középiskolában, mikor benyögte a tanár, hogy nyomtatva kéri a dokumentációkat, és egy egész elvitatkozott tanóra sem győzte meg, hogy az alternatívája elmebaj, hogy szabványbetűkkel írva adjam be, nos, akkor lett véve az első ilyen hulladék egy vagyonért. Multifunkciós szkenneres, mellé a HP árazta patronokkal, amivel akkor szembesültem, mikor kifogyott. Meg hogy gyakorlatilag hiába töltöm, a megint nem két forintos tintával, mert ügyesen addig tartott a fej. Fórum meg annyira volt, hogy internet is csak pár osztálytársnál volt fellelhető.
A vicc, hogy a ma használt lézerem jó eséllyel már akkor nagyban üzemelt valahol...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#454) MongolZ válasza ttt1 (#452) üzenetére


MongolZ
addikt

Na most hogy az intel milyen ótvar drivereket ír és engedélyez a win10-re, az nehogy már a win10 hibája legyen.
Másrészről nekem teljesen véletlenül i5-6600K-m van SSD-vel (és ha akkora rendszerépítő vagy, akkor tudhatnád, hogy nem a MB/sec a fontos az SSD-nél), és teljesen véletlenül nekem is, mint ahogy a felhasználók döntő többségének (aki nem cseszett el valamit) pillanatok alatt megnyílik minden.

Inkább nézd meg, hogy minden rendben van-e pl. a memóriával, stb. mert az okozhat ilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#455) ttt1 válasza szaszlaci (#453) üzenetére


ttt1
őstag

Speciel HP multifunkciós tintasugarasom dícsérném én, mivel több mint 1 éve nem használtam és szerettem volna nyomtatni (természetesen hétvégén délután mikor esélyem se volt patront venni). Némi fej tisztítás és tesztoldal után gyakorlatilag tökéletes lett. Ennél több bizonyíték nem kell. Hp drága de megbízható (nyomtató ügyileg mindenképpen):)

[ Szerkesztve ]

(#456) #25068288 válasza ttt1 (#450) üzenetére


#25068288
törölt tag

Már ne is haragudj, de aki windows 10 -re akar Daemon Tools-t az, hülye! :D
...ennyi és teljesen feleslegesen köpködsz, morogsz meg füstölögsz ezen...

Egyébként is hazudsz... Bárki aki ennyire erősen hangoztatja, hogy "márpedig ő így-úgy szaki, meg saját tapasztalat és aki nem hiszi az retardált, stb..." azok általában hazudnak.
Valahol olvastak valamit és azt mantrázzák, valójában meg a közelébe sem szagoltak a rendszernek.ű
A másik lehetőség, hogy azt hiszik okosak és közben minden külsős, szir-sz.r programmal letiltogatnak ezt-azt a rendszerbe, meg blokkoltatják... ez is csak a butaság jele!
A kezdetekkor váltottam Win 8 Pro -ról, Win 10 Pro -ra és semmiféle lassulást, sem lomtár ürítéskor, sem program indításkor nem tapasztaltam, a HDD -m sem pörög feleslegesen sosem.
Hogyan magyarázzátok???
Egyszerűen ezek egytől, egyig user errorokból fakadnak!
Tehetitek az okosat, de felesleges, mert 100%, hogy ha valami hiba van, az miattatok van!

Senkit sem érdekel milyen OS -t használtok!
De nehogy azért legyen egy OS rossz, mert TI...egyesekkel egyetemben, nem értetek dolgokhoz és ebből kifolyólag gányoltok! Teszitek mindezt nagy önbizalommal, mintha nagy szakik volnátok... Pedig ennek inkább az ellenkezője igaz rátok! ...gánymesterek! :D

[ Szerkesztve ]

(#457) ttt1 válasza #25068288 (#456) üzenetére


ttt1
őstag

Az alapelvet nem fogod fel. Ha én felrakok valamit (winzip helyett winrar pl. mert én azt jobban preferálom) akkor ne döntse már el helyettem (kérdezés nélkül!!!) az oprendszer, hogy az nem jó ne használd. Nem használtam a windows 10 beépített mount-oló progiját,nem ismerem és nem tudom pl tud-e többet egyszerre bemountolni ( lehet igen akkor én kérek elnézést ezt a részét tényleg nem ismerem ezért is tettem fel daemont mivel egy évtizede azt használom és eddig mindenre elég is volt). Ha ebből arra következtetsz, hogy hülye vagyok akkor gratula...

(#458) Dilikutya válasza #25068288 (#456) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van, amivel nem boldogulnak az alap virtuális meghajtók, bár az nem a standard, letölthető telepítő szokott lenni, hanem többnyire valami másolásvédett cucc, de ezt meg nem rónám fel egyik Windows-nak se. Valami miatt én is feltettem, de inkább a beépítettet használom, de nem akadnak össze, szóval ez sem szükségszerű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#459) #25068288 válasza ttt1 (#457) üzenetére


#25068288
törölt tag

Látod?
Saját magad írod le tényként, hogy egyszerűen nem értesz hozzá, az új dolgokat pedig meg se mered próbálni! :)

.....Akkor miért is az OS a hibás? :U

(#460) Dilikutya válasza ttt1 (#457) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyébként biztos valami inkompatibilitás miatt tiltotta/törölte le a Windows-t (erről mondjuk tájékoztathatna, hogy ne csak feltűnjön). Nekem nem bántotta egyik frissítés sem, pedig a 1607 is már az után jött, hogy a DaemonToolst telepítettem. Sőt, szerintem azt még Windows 8.1-re telepítettem, azt frissítettem W10-re, arra jött a 1607, és semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#461) #25068288 válasza Dilikutya (#458) üzenetére


#25068288
törölt tag

Másolás védettet miért is ne olvasna a Win? :D

(#462) ttt1 válasza Dilikutya (#460) üzenetére


ttt1
őstag

Hozzáteszem és írtam is van újabb daemon tools (utánnanéztem) azaz valószínű azt felrakva működik tovább a dolog.

(#463) ttt1 válasza #25068288 (#459) üzenetére


ttt1
őstag

De te olvasod is amit írok??? Azért mert nem használom a windows beépített mountoló alkalmazását attól még az oprendszernek figyelmeztetés és vagy kérdés lélkül nem kellene eltávolítania az én általam feltett dolgokatl Ez a bajom. Te nem is akarsz megérteni. Te mindent tudsz, okos vagy ügyes vagy örülj akkor magadnak és használd úgy ahogy az MS megálmodta fogadd el és úgy nem lesz gond. Én hülye vagyok, nem tudok olvasni hazudok is és nem ezt hasdználom napi 9 órába lassan fél éve..
Egyébként a témában ezt találtam a multiple isora windows 10 alatt 2016 októberi cikk, érdekes módon itt is 3rd party alkalmazást mutogatnak nem azt,hogy jah itt tudod állítani:Mount iso

[ Szerkesztve ]

(#464) Dilikutya válasza #25068288 (#461) üzenetére


Dilikutya
félisten

Régen is volt olyan iso, amihez a DT-ben is kellett állítani ezt-azt, mert a default nem volt jó. És nem, nem boldogul el minden lemezképfájllal a Windows. Talán nem is minden formátumot kezel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#465) AxBattler válasza ttt1 (#457) üzenetére


AxBattler
félisten

Az hogy lehet, hogy a W10 még egyszer sem akarta eldönteni semmiről, mi a jó nekem? Még e Defender sem ugrál. :U

Még egyszer: frissítésütemezés, jóváhagyással.

Deamon Tools nem működik? Vonatkozó topikban rákérdezel, és 15 percen belül ajánlani fogják a Virtual CloneDrive-ot.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#466) #25068288 válasza ttt1 (#463) üzenetére


#25068288
törölt tag

Te azt tekinted a Microsoft hivatalos oldalának? :D

...gratulálok :U

A napi 9órás szövegre már nem is tudok mit mondani :D
Szerinted én átváltok napközben, mondjuk déltől C64 Basicre, vagy mi?

Pont erről beszélek, hogy mindig előjöttök ezzel a flvágós szöveggel, hogy mekkora atomnagy szakik vagytok, holott ....nem.

[ Szerkesztve ]

(#467) #25068288 válasza AxBattler (#465) üzenetére


#25068288
törölt tag

Hagyjuk a fenébe...

Hát MI vagyunk még a hülyék, mert nálunk rendben megy minden.

(#468) ttt1 válasza AxBattler (#465) üzenetére


ttt1
őstag

Nem vitázok többet. Működöt daemon is és a februárban kiadott is működik amit most frissítettek A virtual clone driver sem windows10-es ergo mégsem tud mindent a win10 és akkor annyira mégsem vagyok hülye,mint ahogy a "kedves" fórumtárs mondja. Azaz külső alkalmazással kell megoldani. Mellesleg inkombatimilitás miatt a mcafee-t is leszedte és belőtte a daemont (10.1-es September 7, 2016 volt a kiadás a novemberben kiadott meg azt mondta nem jó).

(#469) AxBattler válasza ttt1 (#468) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem állítottam, hogy a W10 mindent tud.
Anniversary Edition frissítés felment?

A McAfee-t miért engedted a rendszernek, hogy leszedje?
Nálam még soha nem szedett le semmit...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#470) ttt1 válasza AxBattler (#469) üzenetére


ttt1
őstag

Ez lehet nem win hiba volt ,de nekünk mindegyiket eltávolította. Ha nem engedtem neki akkor nem tette volna fel a biztonsági frissítést (itt rákérdezett illetve írta, hogy el kell távolítania csak úgy tudja felrakni ) azaz itt felhasználói baavatkozás nélkül nem cselekedett :) A 10.2. már hibátlanul megy.

(#471) #25068288 válasza ttt1 (#468) üzenetére


#25068288
törölt tag

500x írjam le, hogy nálam MINDEN ISO FILE -AL MŰKÖDIK? :U
Megoldható más programmal, csupán felesleges, mert a Win 10 is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#472) kovaszoskeny válasza derive (#428) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

2009es q9550 es procin ddr 2 rammal a kezdetektől ment a gépem gond nélkül w10 el nem egy mai darab volt...

Elképzelni sem tudom akinek nem megy milyen hardver lehet....

Abe due dembella

(#473) Dilikutya válasza #25068288 (#471) üzenetére


Dilikutya
félisten

2003-as régi C&C Generals-t és Medal of Honor Allied Assault Spearhead-et próbáld csak ki...! :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#474) #25068288 válasza kovaszoskeny (#472) üzenetére


#25068288
törölt tag

Hűha, vigyázz, mert ezért a kijelentésért te is ki leszel utálva, retardált leszel és ha tudnának, kővel dobálnának érte! :DDD

(#475) #25068288 válasza Dilikutya (#473) üzenetére


#25068288
törölt tag

Ezt az ISO -t nem olvassa azt állítod?
Biztos ez? :D

Mit ír ki hibaként? :)
...így látatlanban merem állítani, hogy nem a formátummal van a baj és magát az ISO -t beolvassa.

[ Szerkesztve ]

(#476) Dilikutya válasza #25068288 (#475) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lényegtelen, hogy nem a formátum a problémás, ha nem tudod használni. Hidd el, hogy nem mindenre elég az alap Windows virtuális meghajtó. De pl. mini iso-t sem kezel. Nyilván ez utóbbi erősen rétegigény, egy iso-ban terjesztett programtelepítő nem gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#477) #25068288 válasza Dilikutya (#476) üzenetére


#25068288
törölt tag

"..Lényegtelen, hogy nem a formátum a problémás, ha nem tudod használni.."

Már hogy ne lenne lényeg, ha 1x magáról a formátumról beszélünk ember? :D
Mint írtam is, így is kiderült, hogy a formátummal semmi baja, megnyitja...
Egészen más okból nem tudod használni.
De kedvedért direkt megnéztem, van belőle a virágboltban RIP és javított ISO verzió is! ;)

(#478) BiP válasza Dilikutya (#476) üzenetére


BiP
nagyúr

A 2003-as C&C és a 14 éves MOHAA kiegészítő az szerencsére nem rétegigény :)

Amúgy én is inkább annak vagyok a híve, hogy a Windows által beépített funkciókat valami jól bevált, kitapasztalt, 100x jobb 3rd partyval használjam a beépített helyett, de az ISO ma már pont nem ilyen, annál épp fordított az irány. Jó ideje már én sem teszek fel ISO progit, mert -amire nekem kell- arra már egy ideje a beépített is épp megfelel. Így nem is rakok már fel sajátot (Daemon, Ultraiso, Virtual Clonedrive valamelyike. Pedig régen szerettem ezeket), mert a default baromi kényelms. Duplakattra beolvassa azonnal, létrehozza az új meghajtót, nem kell mountolgatni sem, és amikor nem használom, nincs felesleges meghajtó sem lefoglalva.

[ Szerkesztve ]

(#479) adise


adise
őstag

Végig olvastam párszáz kommentet. Élmény volt szoszlaci kommentjeit olvasni. :C

(#480) AxBattler válasza adise (#479) üzenetére


AxBattler
félisten

Már ne haragudj, de: szaszlaci. Jegyezd meg jól e nevet!
És ne legyél Te is sötétben bujkáló beszólogató!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#481) Dilikutya válasza #25068288 (#477) üzenetére


Dilikutya
félisten

Baszhatom, ha látom a fájlokat egy iso-ban, de használhatatlanok -> ergo a használt szoftver nem alkalmas. Teljesen mindegy, hogy a benne lévő fájlokat tudom-e listázni, vagy nem, attól még nem fog működni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#482) #52588800 válasza #25068288 (#219) üzenetére


#52588800
törölt tag

[link]

"If you are using USB scan, be aware that it may cease functioning after any future upgrades to Windows.
If this occurs, install this patch again."

[ Szerkesztve ]

(#483) nullpoint válasza Dilikutya (#481) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ne sakkozz galambbal.... ;]

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#484) #25068288 válasza nullpoint (#483) üzenetére


#25068288
törölt tag

nahhh...

Olvasd el legalább, mekkora ökörégért véded.

Ezek szerint, azért szar a windows 10 saját beépített képfájl olvasója, mert bár mint ISO -t beolvassa a "Medal of Honor Allied Assault Spearhead" -et, de @Dilikutya képtelen azt elindítani...egyébként mint formátumot a win 10 felismeri, meg is nyitja az ISO lemezt, látja a fájlokat....csupán az a helyzet, hogy ezzel @Dilikutya képtelen bármit is kezdeni! :)

... :U

OK, gratulálok :C
Tényleg nem hiába mondják egyes oldalakról, hogy itt PH-n aztán van pár szánalmas egyén.

[ Szerkesztve ]

(#485) Dilikutya válasza #25068288 (#484) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor te még nem láttál másolásvédett lemezképet, ahol a védelmet ugyanúgy emulálni kell, mint magát a meghajtót. Te se a nyerő csapatot erősíted.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#486) worxland válasza VirsLee (#391) üzenetére


worxland
addikt

"Maradjunk annyiban, hogy 100e forintért tényleg csak szutykokat lehet kapni"
Karácsonyi akcióban HP 250 G4, i3-5005U, 4 giga RAM, 120-as SSD, oprendszer nélkül 105 vagy 109 ezer volt. Nagyot mondtál, öblítsél.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#487) BiP válasza worxland (#486) üzenetére


BiP
nagyúr

Karácsonyi akcióban ezek szerint ki lehet fogni, de ugye az sincs minden nap.
És ez sem 100e, picit felette van. Tudom, 5-10e Ft, az tényleg nem sok, sőt, ha ennyin múlik, érdemes is rákölteni azt a kis pluszt, de az általános képen sokat nem javít, hogy 100e-ért inkább kerülendő gépek vannak.

Ahogy a notis cikk is azt hozta ki, hogy ha 100-ból nem is, de 130-ból már használhatót lehet kapni. És ebbe a verdiktbe pont belefér az, hogy akciósan 110e.

(#488) szaszlaci válasza BiP (#487) üzenetére


szaszlaci
addikt

130-ból már használhatót lehet kapni. És ebbe a verdiktbe pont belefér az, hogy akciósan 110e.
H'az kemény. Vagyis az általam hasra ütésre mondott százezres árhoz képest a plusz 5 -- 30 % miatt ment a gittrágás. (Nem tőled.)

Mennyibe kerül egyébként egy régi, használt, selejtezett üzleti, fél év garral, ami használható? Amikről ugye szó volt. Lehetőleg ez a teljesítménykategória. (Esetleg ennyi RAM-al, ha kevesebb lenne benne, no meg SSD-vel.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#489) Zeratul válasza szaszlaci (#488) üzenetére


Zeratul
addikt

Kb 50 ezert Ft.

(#490) szaszlaci válasza Zeratul (#489) üzenetére


szaszlaci
addikt

50-ért kapsz egy i3-5005U szintű notit, 4 GB RAM-al és SSD-vel?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#491) MongolZ válasza szaszlaci (#490) üzenetére


MongolZ
addikt

Én 75e-ért vettem. Igaz, i5-3210M. De SSD, 8 GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#492) szaszlaci válasza MongolZ (#491) üzenetére


szaszlaci
addikt

Oké, ha ennyi amúgy is, akkor ez értelmes alternatíva, azt hittem, drágábbak. Egy másfélszeresnyivel. (Attól még valószínű nem választanék ilyet, mint kifejtettem miért, de az ár így jó. Akkor érthető, miért tűnnek ilyen népszerűnek.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#493) schawo válasza Dilikutya (#473) üzenetére


schawo
titán

Ezeknek más feltörési módja nem létezik?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#494) BiP válasza szaszlaci (#488) üzenetére


BiP
nagyúr

Én másfél éve vettem asszonynak egy T420-ast. (i5-2520m procival) A vinyót lecseréltettem SSD-re, és rakattam bele még 4GB ramot, így volt mindennel együtt 76e.
Azóta gondolom egy ugyanilyen masina már jóval olcsóbb.

(#495) Dilikutya válasza schawo (#493) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos létezik, nem is ez a lényeg, csak a tény, hogy vannak speciális dolgok. Megvan dobozosan és Origin-re mindkettő, így nem érdekel, de attól még létező dolog.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#496) Zeratul válasza szaszlaci (#490) üzenetére


Zeratul
addikt

Karácsony előtt volt HP 45 ért. i3 25xx 4GB RAM 60 GB SSD.

(#497) schawo válasza Dilikutya (#495) üzenetére


schawo
titán

Tehát nem találtál valós gondot. Gyártani persze lehet bármennyi problémát, és ha nem akarjuk megoldani, akkor messziről még nehézségnek is tűnhet. A ZX Spectrum játékok sem futnak natívban "már" a hetesen sem. Azt is meg lehet oldani akár emulátorral, vagy lehet problémának is tekinteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#498) pycur


pycur
tag

Épp az előbb láttam a tvben: Gumball Csodálatos Világa4x12 - The Upgrade(Az új rendszer). Ezt simán lehet ide vonatkoztatni. A robotjuk az új rendszerrel bugzik, lefagy, az új funkció nagyot hall, stb. és az ilyen apró de a használatot zavaró/akadályozó hibák pontosan visszaköszönnek minden egyes nagy windóz verzió váltásnál. Saját epizódot csináltak ennek a jelenségnek :D
Online itt meg tudjátok találni: https://www.mediafire.com/?lshxdadatz2m0b5

[ Szerkesztve ]

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#499) #24845312 válasza AxBattler (#440) üzenetére


#24845312
törölt tag

i7-2600 + 16 GB RAM

(#500) schawo válasza #24845312 (#437) üzenetére


schawo
titán

Én i3 2300-zal is használok win10et. Mióta belőttem az ütemezőt, hogy a defendert csak 1 órás készenlét után indíthatja, azóta a defender nem versenyez a felhasználói szoftverrel a merevlemezért, és minden teljesen normálisan gyors. Nem számottevően lassabb, mint az ssd-s, hatmagos xeonnal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#501) #24845312 válasza schawo (#500) üzenetére


#24845312
törölt tag

Nálam már le van tiltva a Defender. Lett is javulás, bár még mindig nem az igazi. Már kezdem megszokni, hogy a Win10 az sebesség terén nyomába sem érhet a Win7-nek. Együtt lehet vele élni, csak egy kicsit keserű az ember szájíze, mert nem ezt vártam az agyonreklámozott Win10-től. Többet, jobbat és gyorsabbat vártam. És szebbet, mert sokakhoz hasonlóan nekem sem jön be ez a látványvilág egyáltalán.

Meg a sok furcsa dolog, amik nem hiszem, hogy csak nálam lennének így, szerintem mindenki másnál is, csak senki nem foglalkozik ezek szerint vele. Pl. Utoljára telepített programok között mit keres olyan program, ami már rég le van törölve? Leggyakrabban használt programok között mit keres olyan program, amit még soha nem indítottam el, amit meg elindítok egy nap 25-ször, az miért nem kerül bele? Pl. Számológép.
(Oké, hogy a "Kitűzés a Startra" opcióval mindig kéznél van ha kell, de akkor is furcsa, hogy a Win10 szerint nincs gyakran elindítva a valójában leggyakrabban elindított program. Win7-nél nem volt ilyen gond.) Ezek csak kiragadott példák, sorolhatnám még vég nélkül, de a sebességet leszámítva valójában apró kis bosszantó dolgok ezek. Meg lehet szokni, együtt lehet vele élni, de a felhasználói élmény terén nálam nagyon gyenge a Win10. A WinXP meg a Win7 az első perctől kezdve tetszett minden téren, és ez az érzés itt nincs meg egyáltalán.

(#502) #24845312 válasza Zeratul (#448) üzenetére


#24845312
törölt tag

A programok indulásának késleltetése az csak a Windows indulására vonatkozik, tehát az automatikusan induló programokra, nem?
Én elhiszem, hogy indexel, stb., de ebből én csak annyit látok, hogy lassabb. Tehát rosszabb használni.

(#503) #24845312 válasza #25068288 (#456) üzenetére


#24845312
törölt tag

User error teljesen szűz rendszeren? :D Az a user error ami teljesen szűz rendszeren van, az valójában system error. Szerintem.

Dobjál már bele pár ezer fájlt a Lomtárba, majd HDD-s gépen kattints a Lomtár kiürítésére. Tedd meg ezt Win7-en és Win10-en is. A Win7 már rég végzett, amikor a Win10 még csak annyit írt ki, hogy "A Lomtár kiürítésének előkészítése...". (Vagy pedig "Előkészülés a Lomtár kiürítésére"?)

(#504) #25068288


#25068288
törölt tag

Lesz, vagy sem támogatás win7 -re (ami nem azt jelenti, hogy nem lehet telepíteni az öregedő rendszerre)....azért az mindenkinek jó hír, hogy a fogyasztása mellett az ára is alacsony lesz!
Ezen maximum csak az Intel fanok mérgelődnek, vagy magyarázkodnak majd!:)

[ Szerkesztve ]

(#505) #24845312 válasza #25068288 (#504) üzenetére


#24845312
törölt tag

Az Intel fanok is csak örülni tudnának neki, ha végre lenne konkurenciája az Intelnek, mert akkor lenne árverseny is. Közös érdeke ez mindkét oldal vásárlóinak.

(#506) Tamás9x válasza #25068288 (#504) üzenetére


Tamás9x
őstag

Intel mániákusként simán megvenném, ha olcsóbb és jobb ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#507) sb válasza #24845312 (#501) üzenetére


sb
veterán

Én nagyon meg voltam elégedve a win7-tel, de utána a win8 váltással sem volt semmi gondom. Szerintem már az is csak előnyére változott sebességben, pattogósságban, a ram használatról nem is beszélve.
A GUI egy más tészta, van ami engem is zavar, de azért nem annyira, hogy ne élném túl. A nagyobb változások, start menü, stb... megkerülhetőek 5 perc alatt, nagyrészt pedig úgyis user appok felületét nézem ami külön téma, nem a win desktopot.

Utána a win8 -> win10 váltásnál is az volt a tapasztalatom, hogy csak gyorsabb lett. Nálam addig volt instabilabb amíg a tuning/fesz értékekkel játszottam. Ami win8-on atomstabil volt az win10-en 5 perc alatt eldobta magát, ráadásul light load terhelésen (az energiagazdálkodási feature-ök, driveres részek változhattak, órajel/fesz visszavételnél dobja el magát), tehát nem fullra terhelve, hanem random, desktopon, netezés közben, stb… ez nyilván sokkal frusztrálóbb és misztikusabb mint egy normál terheléses fagyás. Az instabilitási élmények mögött én ezt sejtem sokaknál.

Az viszont tény, hogy 1607 óta a reszponzivitása romlott. Sajnos ez érezhető de talán megoldják, hogy ne kelljen egyedileg hekkelni.

(#508) #24845312 válasza sb (#507) üzenetére


#24845312
törölt tag

Nálam mindig minden alapon van (órajel, fesz, stb.). Több gépről van szó, többféle processzorral, mindegyikkel ugyanazt tapasztalom HDD mellett. Te SSD-vel próbáltad a 1607-es Wint vagy HDD-vel?

(#509) #22743424


#22743424
törölt tag

Az ASRock lapoknál már most elérhetőek a driverek a win 7,8,8.1,10-hez 32 és 64 bit-re egyaránt. Nem hiszem, hogy gond lenne a procival. :)

(#510) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ha valakinek kell , mint nekem is Win 7 X64 Professional a gépére , mert nekem ASUS ROG STRIX B350-F GAMING alatt az fut ! az küldjön egy privit és mondom a megoldást . Azért nem nyilvános , mert van egy magánjellegű oldal , ahova reggelni kell és letölthető a megoldás részéről a 95% -nyi rész , a maradék a gyártó oldalán van :K

Természetesen egy másik SSD-n Win10 is ott figyel ha arra volna szükség.

(#511) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez igaz akkor windows 7 nem tudok rakni rá? pedig azt szeretnék!

ezek szerint jobb lett volna ha előre kérdezek rá itt fórumban melyik processzorral lehet win 7 is használni

egyik ismerősöm írta:
Először is olvass utána, hogy egyáltalán van e win7 támogatása a gépednek vagy nincs, mert sokra mész a rendszerrel, ha semmit nem fog felismerni a gépedből.

Szerk, megnéztem pl a cpu-ba integrált vga-hoz csak win10 driver van így nem sokra mész a win7-tel. A gép kérdésnél nem írtad egyszer sem, hogy win7-tel szeretnéd használni, bár már lassan semmi új alkatrészhez sincs win7 támogatás.

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#512) PuMbA válasza spileraaa (#511) üzenetére


PuMbA
titán

Miért akarsz Windows 7-et rárakni, amikor jövő januárban lejár a támogatása és nem lesz hozzá már biztonsági frissítés se? :) Miért raknál fel Windows 7-et, ha a CPU-d és a VGA-d egy vadi új fejlesztés és a Windows 7 pedig 2009-ben jelent meg? Olyan mintha Audiba beleraknád egy Opel szoftvervezérlését... a Windows 7 HDR-t nem kezel teljes körűen és ezért a 4K videók támogatása sem teljes stb. A Windows 7-nek manapság csak kritikus céges folyamatos esetén van értelme.

Ráadásul a Windows 10 más, mint a Windows 7 és ki kell ismerni kicsit, hogy mi hogyan működik, amin már rég túl lehetnél, ha hamarabb elkezdted volna használni. Az emberek azt hiszik, hogy a végtelenségig húzhatnak valamit, de az átállási kényelmetlenséget nem ússza meg senki, inkább jobb hamarabb túlesni rajta szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.