Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tDr1v3r válasza joey04 (#49) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak a szokásos haterböfi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#52) Воланд válasza tDr1v3r (#51) üzenetére


Воланд
titán

pluszegyhsz :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53) dementor


dementor
senior tag

Az Apple hatalmas árrésében bőven elférne 1 bluetooth füles a dobozba. Manapság úgy is egyre kevesebb a vájt fülű user, persze tisztelet a kivételnek.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#54) weberzolee válasza troviko (#48) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ha iPhone felhasználó vagy pont nem fog érdekelni a jack ha lesz hozzá megfelelő alternatíva, úgyis meg fogod venni mert ha az alma csinálja meg akkor működni fog. ha meg nem te vagy az Apple célközönsége miért a felháborodást (feltéve hogy tényleg elmarad)? amikor megvettem az Xperia X10 -et csak és kizárólag a hozzá kapott MW600 -ast használtam és abszolút jó volt. ami gond volt vele az nem a BT -on és a DAC -on múlt, hanem a szarul megírt szoftveren. ezerszer kényelmesebb volt mint akármilyen telefonba dugott füles. persze aki kábelfetisiszta azt teljesen meg tudom érteni :DD . ha az Apple megcsinálja jó lesz, és nem azért mert ő találta ki a technológiát (érintőkijelző/ujjlenyomat olvasó) hanem mert úgy használja fel és olyan szoftveres támogatást tervez köré hogy az jól használható legyen.

(#55) Ricardo válasza #24536576 (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Így is vinned kell a plusz "kütyüt" ami a füles maga. Nem lenne semennyivel nagyobb gond vinni akkor sem ha BT füles lenne.

(#56) schawo válasza dementor (#53) üzenetére


schawo
titán

Egyre több. Mostanában folyamatosan minden rekordot megdöntenek a drága (soktíz- és sokszázezeres) hordozható eszközök (fülmonitorok, fejhallgatók, DAP-ok) eladásai.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) Victoryus94 válasza Vikooo (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Már van, aki megtette...

(#58) #16820480 válasza weberzolee (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint a BT3 átviteli sebességére gondolsz? A BT4-ben nem a sebesség változott, hanem kapott egy LE (low energy) módot is, az üzemidő növelésére. Egyébként a sávszélesség változása nem hozza magával feltétlenül a hangminőség javulását. Az A2DP protokoll már a BT2.1-ben megjelent, és abban opcionálisan alkalmazható az aptX technológia is, ami képes valós idejű veszteségmentes kódolásra, tehát gyakorlatilag CD minőséget kapsz az átvitel során. A probléma nem ez, hanem az, hogy a fogadó oldalon a megérkezett jelet sorba kell rendezni a dekódoláshoz, és ha valami miatt (mondjuk időnként kicsit leárnyékolod a jelet, stb) késnek egyes csomagok a csomagvesztés miatt, akkor ez jelentősebb gyorsítótárat igényel, különben részletek vesznek el. Ha jelentős a gyorsítótárad, akkor az azt is jelenti, hogy annyival késik a hang, ami már olyan 200ms környékén bőségesen hallható, ha közben videót is nézel, mert van mihez hasonlítani. Csak zenénél nem gáz a hang késése, de filmnél és játéknál zavaró lehet, illetve telefonálásnál is, feltéve, hogy az is ezt a protokollt használja (általában nem).

(#59) zorzy4


zorzy4
őstag

Megtartatták volna anno a normál mini simmet is, és nem behozni micro, meg nano baromságot.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#60) F34R


F34R
nagyúr

Nem is lett volna ertelmes dontes, hogy elhagyjak sokan meg mindig a hagyomanyos dolgok mellett maradnak. Meg egyebkent is meg az otlet is felhaborito volt.

(#61) weberzolee válasza #16820480 (#58) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az Apple úgysem fog szabványt használni, kitalál egyet magának. pl kessel a videólejátszó párhuzamsan a fülessel aztán kap egy jelet, hogy most indítsd. utána a kess folyamatosan növelhető akár több percre is, ez már csak memória kérdése. simán megoldható, csak másképp kell használni BT kommunikációt mint eddig más.

(#62) Victoryus94 válasza #16820480 (#58) üzenetére


Victoryus94
őstag

A VOIPnál a max késleltetést 150ms-ben határozták meg. Ez egyébként még nem is zavaró... főleg ha nem látod a másikat. Filmnél, ha valaki fixen használja, több alkalmazásban is be lehet állítani az audio-eltolást lejátszás közben, szóval ezzel ki is küszöbölhető (amennyiben fixen késik a hang) -egyébként igazad van, de a jack elhagyása nem jelent autómatikusan vezetéknélküli fülest. Pont ez lenne a lényeg, hogy USB-n keresztül tudsz zenét hallgatni (DAC-os fülessel, vagy külső DAC átalakítóval -ld.: Leeco új mobiljai)
-Persze majd ha kijönnek az új LeeCo mobil tesztjei, akkor derül ki, a digitális audió a valóságban mennyire jelent alternatívát a jack-nek mobil eszközökben. (almáéknál ugyanerre lehetne számítani, csak dupla áron)

Persze papírvékony/borotvaéles telefon nem kell a kutyának se... szóval ha nagyon vékonyítanának, akkor visszahozhatják a 2.5-ös csatit... az már bőven elég vékony... ahhoz még átalakító is van occón (csak hogy ne szidja a mobilgyártó anyját az, aki most vett fülest 40 ezerért).

(#59) minolta5
A microsimnek pont van értelme, mert a sim kártya 75%-át üres papír tette ki, ami semmilyen funkciót nem látott el.

[ Szerkesztve ]

(#63) #16820480 válasza Victoryus94 (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

A digitális jel az USB (lightning) porton nem újdonság, már ezer éve létezik, és lehet is rá kötni külső DAC-ot, csak éppen nem annyira kényelmes, mert a kisebbek is jellemzően elég nagyok. Illetve vagy a telefon akksiját szívják (ez szifonnál nem annyira nyerő, mert amúgysem bír sokat), vagy a DAC méretét növeli a beépített akksi. Ráadásul ezek csak egy irányba kommunikálnak általában, tehát hívást nem nagyon tudsz velük bonyolítani, csak ha a szádhoz emeled a telefont. Az lehetne újítás, ha kétirányú lenne az átvitel, de akkor meg már egyszerűbb egy BT modullal megoldani, mert a plusz lifegő nem annyira kényelmes.
Az szerintem nem annyira járható úgy, hogy a fülesbe építik a DAC részt, ahhoz sok helyre lenne szükség, ami megnöveli a méretet nagyon.

(#64) zorzy4 válasza Victoryus94 (#62) üzenetére


zorzy4
őstag

Csak kényelmes lehetett használni, és átrakni egy másik, vagy régebbi telefonba ha szükség volt rá. Viszont a mai tepsikben, semminek nem volt az útjában.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#65) Lord Sidious válasza zorzy4 (#64) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Miert az Apple tepsikbe hasznalta? Amugy meg igy a SIM Card reader sokkal kevesebb helyet foglal az alaplapon. Kevesbbe kell szelesnek lennie es tobb hely marad az aksinak es mas alkatreszeknek.

(#66) buvartacsko válasza Fejvadi (#10) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tehát ha mindenféle hírportálok mindenféle noname pletykákat hoznak le mindennap, akkor az Apple nem tudja mit akar mikor ok egyszer sem mondtak meg hogy meg fog szűnni a következő iPhoneon a 3,5mm jack? Ertem !!!! :D

(#67) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Felemásak az érzéseim, megnéztem volna a jack nélküli iPhone-t, bár nem bánnám azt se ha marad a jack :B

Finn the human

(#68) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Hülye ötlet lenne elhagyni.

valami

(#69) joey04 válasza Quasi_modo (#68) üzenetére


joey04
titán

Nem hülye, csak kényelmetlen és korai. Bár az Apple pont szereti ezeket a dolgokat elsőnek elhagyni. Ez rövid távon cumi az tény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) schawo válasza joey04 (#69) üzenetére


schawo
titán

Az emberi populáció többmilliárd, jack végű, analóg fülessel rendelkezik. Inkább hülye, mint korai.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#71) irgum válasza schawo (#70) üzenetére


irgum
addikt

Ha elhagyják a jack kimenetet, attól még szerintem 100% megoldják, hogy tudjuk használni a hagyományos füleseket is. Egy kis pöcöknyi átalakító fog járni a telefonhoz, amivel közvetlenül a lightning portra lehet majd rádugni. Ezért a hangchip megmarad az i7-ben. A rettegőknek nehéz elképzelni, hogy finom megoldást kapunk erre is az Apple-től.

(#72) Xaels válasza irgum (#71) üzenetére


Xaels
félisten

Hát az a baj, hogy elképzelni nem tudom, hogy lehetne kis pöcöknyi átalakítóval megoldani, hogy az finom is lehessen...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#73) fi:zi'k válasza irgum (#71) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy átalakító mióta finom(:F) megoldás? Az mindig kényszerből van. Másrészt majd jó finoman megveheted sokezer forintért azt az átalakítót.

(#74) Ricardo
Te szereted a értelmetlen megoldásokat?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#74) Ricardo válasza schawo (#70) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha nem vált soha senki, ez nem is fog változni. :U

(#75) Viktor0610 válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyd, Apple fan a lelkem... :D

;]

Samsung Galaxy A54

(#76) Ricardo válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


Ricardo
félisten

Régen rengeteg videó kazetta volt, aztán jött a dvd. Magnó kazetta után cd, és még lehetne sorolni. Ezt hívják fejlődésnek.
Most itt az usb type c. Rengeteg micro usb port van a világon, még több kábel, töltő.....stb.
Én mégis jó ötletnek tartom a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#77) irgum válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


irgum
addikt

Nekem tetszene, fél év alatt még nem dugtam semmit a 6s jack csatlakozójára. Tegyük fel, hogy 50%-a az usereknek nem használja semmire úgy mint én, nekik ez egy szuper megoldás lenne. Minek legyen ott az a luk a kecses telefonon, ha semmire nem használom. A füles végére egy pici pöcköt rákötni nem egy nagy mutatvány, elég egyszer rátenni amikor megveszi az ember. Bedugni a lightning portba ugyan olyan egyszerű mintha jack lenne a végén. Ezt a pöcköt úgy képzelem el, ahogy ezen a képen látszik, csak a végén egy pici lightning csati lenne. Nem tudom mi lesz én se, nyilván ez csak a képzeletemből pattan ki, de nekem így lenne logikus. Nekem ez tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#78) t_end1


t_end1
újonc

Hülyeség lenne, ha nem lenne jack. Már azt sem értem, hogy a múlt- illetve idei MacBook miért annyira lyukhiányos. Jóval megnehezítik a gép felhasználását! :W

Írj e-mailt nyugodtan! :)

(#79) Xaels válasza Ricardo (#76) üzenetére


Xaels
félisten

Csakhogy az adathordozók esetében más szempontok miatt kellett fejlődni. Itt semmi igazi szempont nincs. Mellesleg Type-C-vel nincsenek hosszútávú tapasztalataim, de a mUSB csatlakozók szinte 1-től 1-ig kilazultak/kikoptak idővel Samsung, HTC, LG és Sony telefonjaimnál is. Ha arra a csatlakozóra nem csak a töltőt de minden mást is dugdosni kell, akkor sokkal hamarabb fog tönkre menni illetve nem fog rendesen tartani/kontaktos is lehet...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#80) Ricardo válasza Xaels (#79) üzenetére


Ricardo
félisten

Talán kevesebb terhelés éri magát a csatlakozót ha egyszer sem (mivel nem lesz rá lehetőség) próbálják fordítva beledugni.
Mindemellett pont az említett okok miatt lenne ideális, ha előtérbe kerülnének a kábel mentes megoldások.

(#81) schawo válasza Ricardo (#76) üzenetére


schawo
titán

if it aint broke dont fix it

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#82) schawo válasza Ricardo (#80) üzenetére


schawo
titán

Kábelmentes megoldás nincs. Csak a kábel egy külső kütyüből fog indulni, nem a telefonból. Dupla macera, dupla hibalehetőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83) Lami66


Lami66
őstag

Azt, hogy megmarad-e a 3,5-es csatlakozó, egyetlen dolog dönti el: melyik hoz nagyobb hasznot: ha marad, vagy az ha megszűnik? Az Apple korábbi csatlakozóváltós szívatásaiból kiindulva két verziót tudok elképzelni: megszűnik, de lesz helyette más formájú, vagy megszűnik és valami bluetooth szerű átvitel lesz helyette, amely természetesen még véletlenül sem lesz kompatibilis a mezei bluetooth-tal, csakis speciális i cuccokat lehet majd csatlakoztatni hozzá.

(#84) Quasi_modo válasza Xaels (#79) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+1.
Erről (is) van szó.

valami

(#85) Kormi76 válasza irgum (#77) üzenetére


Kormi76
aktív tag

"szuper megoldás lenne"

De mégis mit kell megoldani? Eddig soha sehol, de tényleg sehol nem hallottam panaszkodni senkit arra, hogy jááj de szúrja a szemem az a jack aljzat. Mert ténylegesen miért is zavarna bárkit? Ez teljesen mesterséges probléma. ha használod: OK. ha nem használod, és koszos vagy akármi, akkor meg abszolút nem zavar. Van aki kamerát sem használ a mobilján, és mégsem indult kamera eltávolító mozgalom...

(#86) Lord Sidious válasza Lami66 (#83) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A masodik opcionak nem latom realis eselyet, foleg, hogy az Apple a BT 4.1-re valo szoftveres upgradet, minden kompatibilis eszkozre megata nagyon koran es korlatozasok nelkul mukodik vele minde fules. (Igaz a headset reszere csak ha licensz van mogotte, ha jol tudom)

[ Szerkesztve ]

(#87) Lord Sidious válasza Kormi76 (#85) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Azert a kamerat nehez lenne olcson BT-os megoldassal helyetesiteni, :D de atjon a hasonlat lenyegi mondanivaloja. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) irgum válasza Kormi76 (#85) üzenetére


irgum
addikt

Leírtam, hogy nekem és a felhasználók nagy részének miért nem jelentene problémát, ha elhagynák a jack csatit. Akinek meg szüksége lenne rá, arra is biztos vagyok benne, hogy gondolnak. Ugye érthető az álláspontom?!

Szerk: nem az a szuper megoldás, hogy elhagyják a csatlakozót, hanem amit írtam, hogy miként oldják meg reményeim szerint, hogy használhatók legyenek majd tovább a hagyományos fülesek.

[ Szerkesztve ]

(#89) fi:zi'k válasza irgum (#88) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi meg leírtuk hogy a felhasználok nagy részének teljesen megfelel a mostani helyzet, sőt. És merem biztosan állítani, hogy mi vagyunk többen.
Téged/titeket nem korlátoz semmiben a jack megléte, minket viszont igen annak hiánya. Így már kapise?

Ahogy schawo kolléga is mondta: if it aint broke dont fix it.
Csak a gyártók időnként tényleg nem tudják kínjukba mit találjanak ki. A következő az lesz, hogy majd az akkut hagyják ki, mert majd jól használhatod külső akkuról. Azt is biztosan finoman megoldanák.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#90) irgum válasza fi:zi'k (#89) üzenetére


irgum
addikt

Nem muszáj megvenni.

Értem a problémádat, de nem tudlak sajnálni. :)

(#91) fi:zi'k válasza irgum (#90) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is fogom. :N

Ki kérte, hogy sajnálj?! :O Asszem mára elég volt a fórumból..

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#92) irgum válasza fi:zi'k (#91) üzenetére


irgum
addikt

Bocsánat, nem kellett volna. Egyértelmű, hogy megossza az embereket ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#93) Kormi76 válasza Lord Sidious (#87) üzenetére


Kormi76
aktív tag

azt hiszed viccelsz, pedig nem: a sony qx10 és társai, igaz wifi-s és nem olcsó, de egy jó BT füles sem az.

(#88) irgum: és mi akadálya van annak, hogy te usb-cn hallgass majd zenét, ha marad esetleg a jack is? fejlődjünk, oké, de milyen korlátokat szab a jack, ami miatt fejleszteni kell? semmi haszna az elhagyásnak. majd ha olyan lesz mint a ps/2 és az usb, akkor rendben hagyjuk el, a ps/2 hiánya sem fájt már senkinek. meddő vita komolyan, nem értem miért áll bárki a jack-ellenes tech cégek oldalán, akiket kizárólag a profit vezérel, és itt találtak egy pici rést, hátha lehet még bőrt lehúzni a népről. nem-ér-tem.

[ Szerkesztve ]

(#94) irgum válasza Kormi76 (#93) üzenetére


irgum
addikt

Kérlek értsd meg, nem a csati ellen vagyok, hanem végig arról írtam, hogy hidegen hagy a dolog mivel évek óta nem használok fülest. De szolidáris vagyok veled!

[ Szerkesztve ]

(#95) joey04 válasza Kormi76 (#93) üzenetére


joey04
titán

nem értem miért áll bárki a jack-ellenes tech cégek oldalán, akiket kizárólag a profit vezérel, és itt találtak egy pici rést, hátha lehet még bőrt lehúzni a népről. nem-ér-tem.
én meg azt nem értem, hogy ez miért pénzéhség? nekem is hiányozna, nekem is korai lenne a váltás szóra se róla, de nem értem itt hol jönne plusz pénz az almának?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) jeni


jeni
félisten

Jack megléte = egy olcsóbb és drágább vezetékes fülesek használata tetszés szerint és nincs külön tápforrás.
Jack elhagyása = drágább BT fülesek megjelenése és még állandó töltögetése egyben a mobilok hamarabb lemerülnek. Ehhez még meg is kell növelni a mobilok aksinak a kapacítását. Annyi előnye van neki,hogy kevésbé lesz jelen a kevesebb kontakt hiba valamint kisebb a beázás lehetősége Az,hogy kevesebb a hiba forrás ez nem igaz. Mert a BT kompatibilitását kell majd megoldani minden egyes tucat gyártóknak.
Masik kérdés, hogy a Jack elhagyása nem -e indít láncreakciót a többi gyártóknak ehhez kapcsolódva a vezetékes fülesek gyártók fognak-e lobbizni annak elhagyásáért? Biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#97) batai15 válasza irgum (#90) üzenetére


batai15
félisten

Vicces vagy hallod ..

(#98) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Amúgy én nagyon jókat nevetek azon, hogy az utóbbi idők egyik leggyengébb, véleményem szerint említésre se méltó iparági pletykáját ennyire tényként tudjátok kezelni. :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#99) buvartacsko válasza Lami66 (#83) üzenetére


buvartacsko
addikt

korábbi csatlakozóváltások? tehát arra gondolsz mikor 10 év után először lecserélték a dock connectort lightingra? ez mind?

"bluetooth szerű átvitel lesz helyette, amely természetesen még véletlenül sem lesz kompatibilis a mezei bluetooth-tal, csakis speciális i cuccokat lehet majd csatlakoztatni hozzá."

most is ugyanúgy működik minden bt fülessel, nem vagy túl okos troll sajnos! :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.