Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) margithid


margithid
veterán

Nem tudom elképzelni, hogy vezetékmentes zenehallgatás megközelítené a vezetékes szintjét.
A másik meg, hogy kínai telefongyártók 5"-os készülékhézva 4000-es aksit tesznek, csak ez valamiért almáéknál nem megy...

(#2) B1T3


B1T3
addikt

Teljesen indokolatlan lenne elhagyni a jacket. A vékonyítás nem ér ennyit, ráérne akkor visszatérni erre, amikor kisebb méretben nagyobb akkukapacitást kapunk.

(#3) kcsa válasza margithid (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk az azért elég sokszor kiderült már, hogy az a 4000mAh az olyan PMPO kategóriájú kapacitás.

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az a jack aztán olyan nagy helyet foglal, hogy egy kemény 100mAh akkumulátornak megfelelő kapacitást talán a helyére lehet préselni. El kellene hagyni az alaplapot, az több helyet foglal ;].

(#5) troviko


troviko
senior tag

Szerintem a Jack elhagyása elég nagy öngól lenne. Nagyon-nagyon-nagyon sok kényelmetlenséget okoznának a usereknek. Plusz ne felejtsük el, hogy az Apple (sőt szinte az összes mobil gyártó) gyenge minőségű fülest ad gyárilag a telefon mellé. Ebből kifolyólag ezt olcsón elő tudják állítani és jókorát kaszálnak rajta.
Viszont egy vállalható minőségű vezeték nélküli füles alsó hangon 5-ször annyiba kerül. Tehát ezt nem fogják meglépni.

A készülékházat vékonyítani már nem kell, 7mm az már pont határ eset, annál vékonyabb ház már kényelmetlen, kifordul az ember kezéből. A készülék szerkezeti stabilitására sem lenne jó hatással (bendgate). És az akksitól sem rabol túl sok helyet, elfér az a jack a telóban...
Ha annyira akarnak spórolni a helyen, vegyék kisebbre a Jack méretét, Legyen egy fele-harmad akkora szabvány, de akkor mindenre legyen ez érvényes. És adjanak mindegyikhez átalakítót. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#6) Vikooo válasza troviko (#5) üzenetére


Vikooo
addikt

2,5 mm -es jack volt regen is, van ma is. Ha a hely a szuk keresztmetszet...
Ha az Apple elhagyja, remelem senki nem koveti ezt :)

(#7) Xaels válasza Vikooo (#6) üzenetére


Xaels
félisten

Már nem kell félni ettől. A drága istenített kínaiak már elkezdték... Az Intel is nekiment a jacknek.

Egyébként sírni fogok a röhögéstől, ha tényleg lesz 3,5-es az új Iphone-on. Jól betrollkodnák a kínai másológépet az Almások :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) Zolom89


Zolom89
senior tag

Ha lehet valamelyest hinni az eddigi infoknak akkor lesz egy sima 7-es iphone 3.5 kimnettel és egy pro enélkül. Ahhoz meg lesz egy vezetéknélküli füles akkor tuti

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9) A guru


A guru
addikt

Az lesz a vicc amikor Tim kúk majd áll a színpadon és innovációként állítja be a 3,5 jacket :DD

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Maguk se tudják mit akarnak.

(#11) Eclips21


Eclips21
őstag

Engem jobban meg lepett volna ha ennyi hír után mégis mellőzik a jacket :D

(#12) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon rossz lépés lenne ez az appletől, de úgy is az lesz amit ők akarnak...
Bár biztos nem neveznék be az iphonera, ha elhagynák a jacket és csak bluetooth-on lehetne zenét hallgatni, nem mindenkinek van ingere cserélni mellé a fülhallgatóját.

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a következőn még lesz, de szerintem pár éven belül piacra kerülnek az első telefonok tabletek, sőt talán notebookok is, amiken nem lesz egyetlen vezetékes port sem. A technológia már létezik, így csak dönteniük kell, hogy mikor akarják piacra dobni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem ez a jack elhagyása trend nagyon izzadtságszagúnak tűnik. Mindenképpen akarnak valamit újítani, valami provokatív, formabontót, csak szerintem ez nagyon nem jó irányzat.

Egyetlen érdemi indokot se láttam amellett, hogy miért kéne kihagyni. A régi, meg analóg s hogy csak 1 dologra jó az inteltől áll legközelebb valami indokhoz, de ez is nagyon sovány. A jack tökéletesen ellátja a feladatát, nincs igazából jobb alternatíva rá, nem a telefon legvastagabb része (mert jellemzően a kamera az) és olyan szinten elterjedt, hogy a minden fül/fejhallgató kategóriában szinte csak ilyet kapni.

Persze mindig van aki "én már 20 éve csak bt fejest használok és tök jó" de úgy tűnik erősen kisebbségben vannak. A nagyvállalatok megpróbálhatják megerőszakolni a piacot, de szerintem egy ilyen dolgon nagyon könnyen el lehet csúszni. Még nem állunk készen a csatlakozó nélküliségre.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) prolad


prolad
őstag

Szerencsére ez nem okoz problémát, bár nem értem mit tudnak nyerni vele.

[ Szerkesztve ]

(#18) macskea válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


macskea
őstag

Én a kijelzőt hagynám el. Méretben és alakban az közelíti meg legjobban az akkumulátor formáját, szóval valószínűleg a helyét is a leghatékonyabban lehetne kihasználni. Ráadásul az egyik legnagyobb fogyasztó, szóval a csere többszörösen is pozitív hatással lenne a készenléti időre. :)) Ami hátrány lenne, hogy az eddig kijelzőidőben megadott érték helyett valami más után kellene nézni, mert az új koncepcióval nehézkes lenne a mérése.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#20) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A 3,5-ös jack nem népszerű, hanem kvázi szabvány. Népszerű max az iphone lehet. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) weberzolee válasza nemlehet (#14) üzenetére


weberzolee
aktív tag

és mi van akkor, ha adnak a teló mellé egy bluetooth vevőt jack kimenettel, mint pl a Sony MW600? pont ugyanazt a minőséget tudják előállítani, cserébe nincs a telón csatlakozó. olyan fülest/fejest dugsz bele amit akarsz. töltőre dugott telefonnal is körbetáncolhatod a nappalit. nem kell dugdozni a kábelt a ruha alatt, nem feszül meg mozgás közben és rántja ki a füledből stb. simán eladható és kellő fantáziával óriási marketinget lehet köré tenni. a probléma nem a hangminőségben lenne, hanem az adatkapcsolat stabilitásában, de azt meg kellő méretű cache -el simán lehet kompenzálni.

(#23) fi:zi'k válasza weberzolee (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"pont ugyanazt a minőséget tudják előállítani"
Igen, mint a többi BT megoldás, de nem mint a vezetékes megoldások. Persze sokaknak mindegy, akár Sokol rádió minőség is lehetne, de megint sokaknak nem.
Emellett kalkuláld bele azt is, hogy ebben az esetben, ha lemerült a BT egység/füles, akkor használni sem tudod, amíg fel nem töltöd. Mellesleg, ha zavar a feszülő kábel, meg hogy "dugdozni" kell, akkor eddig is használhattál BT fülest.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) Kormi76


Kormi76
aktív tag

és igen, pont egy 3,5-ös jack aljzatnyi hely kellene egy akár 2000mah-t is átlépő akksihoz. *facepalm*

egyébként nem értem, ezt jack-elhagyós gumicsontot miért rágják be ennyien. még el is kezdik védeni, hogy igen-igen milyen jó lenne. ne csináljatok már magatokból hülyét, könyörgöm!
- BT hangminőség mindig rosszabb. (akkor is, ha nem zavar)
- eddig is tudtál BT-t használni
- semmi ésszerű érv nincs amellett, hogy ELVEGYENEK egy meglévő csatlakozót. egyszerűen nincs. úgy tűnik bárkinek is, hogy jelenleg a jack szab gátat a telefon formatervezésnek?
- van 2,5ös jack is, ha annyira nem fér.

Teljes néphülyítő, erőltetett ál-innováció ez is. Vegyél majd átalakítót, vegyél muszájból BT fülest, mert neked az jó. Ja, nem, mert csak a vállalatoknak jó. Azért annál picit több józan észt vártam az userektől itt a PH-n annál, hogy benyalják és védjék ezt a baromságot.

[ Szerkesztve ]

(#25) Viktor0610 válasza kcsa (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Normális gyártót kell venni, akkor valóban akkora az akku, mint írják. :P
Pl. Xiaomi Redmi 3. Tényleg kétszer addig bírja, mint a fele akkora akkuval szerelt korábbi készülékeim. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#26) schawo


schawo
titán

Az Alma már rég elvesztette azt a képességét, hogy képesek legyenek bármit lenyomni a vásárlók torkán izomból, ők is igényeket elégítenek ki. Ma is 10 szifon használóból 9 jack csatlakozón logó fülest használ és általában nem a gyárit (metrós vizuális gyorsvizsgálat alapján). Szóval lenne anyázás bőven. Persze lehet próbálkozni, lehet gyorsítani a tendenciákon, és gyorsan bele lehet állítani az Almát is a betonba. 10 éve el se tudtuk képzelni, hogy a Nokia valaha nem lesz a világ vezető telefongyártója. Ma meg hiányában egész Finnország zuhan össze megállíthatatlanul. Ők is későn vették észre, hogy már nem ők diktálnak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) schawo válasza #32839680 (#27) üzenetére


schawo
titán

Ismerek jopár szifon felhasználót, már ma sem fenékig tejfel az a vödör. Az elégedetleneknel elég csak kihagyni két generációt, hogy az Alma látványos mélyrepülésbe kezdjen, most, hogy az elmúlt évben is elveszett 20%-nyi vásárlót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) Mr.Silkó válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek a furcsa kígyóemberrel! ;)

(#31) Mr.Silkó válasza #32839680 (#27) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor én vagyok a tizedik, mert én TDK fülest használok, baromi jók rajta a mélyek. :)

Én egyébként aktív iPhone felhasználóként nem örülnék a 3,5-es jack elhagyásának, maximum ha csak így tudná megoldani az Apple a vízállóságot. És persze ennyi pénzért igenis rakják bele a csomagba a bluetooth fülest is.

[ Szerkesztve ]

(#32) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Senkinek se tűnt fel, hogy ez nem lehet valós panel?
Ha jól tudom, az iPhone-okban, ha kijelzővel lefelé van a telefon, akkor a bal oldalt van a panel.
Nah, ezen a panelon a jack rész szintén bal fele néz, nem felfelé. Akkor most oldalt lesz a csatlakozó?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33) jeni


jeni
félisten

Ha minden igaz ezt a jack csatit akarják az USB Type C csatlakozásra integrálni.

(#34) schawo válasza jeni (#33) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) kakuk.tamas válasza jeni (#33) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Apple, meg az usb?
:DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#36) jeni válasza schawo (#34) üzenetére


jeni
félisten

valami ilyesmit írtak (Microsoft)

(#37) kakuk.tamas válasza jeni (#36) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Khrrmm... Intel az, nem?
Volt PH!-n cikk róla

Szerk.:

Mögisvan

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#38) weberzolee válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


weberzolee
aktív tag

technikai akadálya nincs, más kérdés, hogy nem tesznek bele elég jó DAC -ot. de ha csak ugyanazt teszik bele, mint amit a telefonba tennének akkor hol tapasztalsz minőségromlást?

@Kormi78
- BT hangminőség mindig rosszabb
nem, a BT -nak nincs hangminősége, az egyadatátviteli technológia. a BT fülesnek van szar hangminősége, de nem a BT miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39) troviko válasza weberzolee (#21) üzenetére


troviko
senior tag

És milyen frankó lesz, amikor ezt a plusz kütyüt otthon felejtik, és pont kéne...
Vagy amikor előveszed a tagyóból, és rájössz, hogy lemerült. Vagy 5 perc zenehallgatás után merül le.
Naaaaaagyon faxa ötlet.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#40) jeni válasza kakuk.tamas (#37) üzenetére


jeni
félisten

igen ezt olvastam és ez még mindig jobb ez a vezetékes megoldás egy rádiós kivitellel szemben

(#41) schawo válasza weberzolee (#21) üzenetére


schawo
titán

Kellő méretű cache-sel egy frászt akarok filmet nézni. Az örök dilemma. Vagy minőség, vagy késleltetés. Vagy az ötven éve tökéletes szabvány, bakker. Könyörgöm, a kereket fel ne találjuk újra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) troviko válasza jeni (#40) üzenetére


troviko
senior tag

Vannak már nagyon jó rádiós megoldások, technikailag simán utol lehet érni a vezetékes füleseket, vagy legalábbis közel lehet hozzá annyira kerülni, hogy 100 emberből 99 nem mondja meg a különbséget. A kérdés, milyen áron.
És akkor amit említettem, hogy plusz súly, plusz egy kütyü, amit vihetsz magaddal, plusz egy akksi, amit töltögethetsz.

Amúgy én régebben használtam Stereo BT fülest, nem is rossz, de jópárszor cserben hagyott, lemerült, nem volt kéznél, stb. És ezt még olyan telefonnál használtam (Nokia 6700) aminél nem volt Jack csatlakozó.
(Igazából ezért is voltam kénytelen Bluetooth vevővel használni a kedvenc fölesem).
Nagyon sok negatív emlékem van ebből az időből. Rengeteget szívtam emiatt...

https://www.oldtech.hu/

(#43) notafa3 válasza schawo (#26) üzenetére


notafa3
tag

A Nokia sztorit gondold át mégegyszer. Csak a mobiltelefonokkal foglalkozó ág vergődik, de már az sem sokáig. Ott van még a Nokia Networks (világ egyik legnagyobb telekommunikációs cége, 2011-ben a Motorola nagyjából megegyező részlegét vásárolták föl, 2013-ban a Siemens tulajdoni hányadát, szóval nem kell félteni a finneket, nagyon jól tudják, mikor, mire kell váltani) és a Nokia Technologies.

(#44) weberzolee válasza troviko (#39) üzenetére


weberzolee
aktív tag

pont akkora esélyed van otthon hagyni mint a fülest amire rá van dugva. lemerülni meg a telefon is akkora eséllyel fog mint ez. okosórát se vesznek az emberek mert hátha lemerül.

@schawo

miért is? láttad már a BT 4. átviteli sebességét?

[ Szerkesztve ]

(#46) #24536576 válasza weberzolee (#21) üzenetére


#24536576
törölt tag

Aki telefonon hallgat zenét, az pont azért teszi, hogy ne kelljen magával hordozni több kütyüt... Épp ezért van beépített kamera is, ezért lehet már netezni is rajtuk, stb, stb.

Hál'Istennek engem nem érint ez a téma, nincs az a pénz, hogy iOS-es terméket vegyek.

(#47) andreas9109 válasza Mr.Silkó (#31) üzenetére


andreas9109
tag

Én mai napig a nokia fülest dugom az iPhoneba is. :)

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#48) troviko válasza weberzolee (#44) üzenetére


troviko
senior tag

Okés, akkor te forraszd ki a telódból a Jack-et és sok sikert az élethez. :)

https://www.oldtech.hu/

(#49) joey04 válasza Fejvadi (#10) üzenetére


joey04
titán

Itt most mire gondolsz?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) csabi94


csabi94
őstag

Én félévente használom a jack csatimat. Tegnap pont beledugtam a fülest, és a sok felhalmozódott kosztól alig akart érintkezni. :D Utána persze kitakarítottam.

Részemről az lenne a legjobb, ha elhagynák. Plusz egy hibaforrás, plusz egy lyuk, ami koszolódik, és (ÉN) nem használom. Bluetooth fülesem van, tökéletesen elégedett vagyok a minőségével, és sokkal kényelmesebb így zenét hallgatni, mint ha mindig a telefonhoz lennék kötve (ez a munkaköröm miatt van mondjuk). :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.