Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tDr1v3r válasza joey04 (#49) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak a szokásos haterböfi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#52) Воланд válasza tDr1v3r (#51) üzenetére


Воланд
titán

pluszegyhsz :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53) dementor


dementor
senior tag

Az Apple hatalmas árrésében bőven elférne 1 bluetooth füles a dobozba. Manapság úgy is egyre kevesebb a vájt fülű user, persze tisztelet a kivételnek.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#54) weberzolee válasza troviko (#48) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ha iPhone felhasználó vagy pont nem fog érdekelni a jack ha lesz hozzá megfelelő alternatíva, úgyis meg fogod venni mert ha az alma csinálja meg akkor működni fog. ha meg nem te vagy az Apple célközönsége miért a felháborodást (feltéve hogy tényleg elmarad)? amikor megvettem az Xperia X10 -et csak és kizárólag a hozzá kapott MW600 -ast használtam és abszolút jó volt. ami gond volt vele az nem a BT -on és a DAC -on múlt, hanem a szarul megírt szoftveren. ezerszer kényelmesebb volt mint akármilyen telefonba dugott füles. persze aki kábelfetisiszta azt teljesen meg tudom érteni :DD . ha az Apple megcsinálja jó lesz, és nem azért mert ő találta ki a technológiát (érintőkijelző/ujjlenyomat olvasó) hanem mert úgy használja fel és olyan szoftveres támogatást tervez köré hogy az jól használható legyen.

(#55) Ricardo válasza #24536576 (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Így is vinned kell a plusz "kütyüt" ami a füles maga. Nem lenne semennyivel nagyobb gond vinni akkor sem ha BT füles lenne.

(#56) schawo válasza dementor (#53) üzenetére


schawo
titán

Egyre több. Mostanában folyamatosan minden rekordot megdöntenek a drága (soktíz- és sokszázezeres) hordozható eszközök (fülmonitorok, fejhallgatók, DAP-ok) eladásai.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) Victoryus94 válasza Vikooo (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Már van, aki megtette...

(#58) #16820480 válasza weberzolee (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint a BT3 átviteli sebességére gondolsz? A BT4-ben nem a sebesség változott, hanem kapott egy LE (low energy) módot is, az üzemidő növelésére. Egyébként a sávszélesség változása nem hozza magával feltétlenül a hangminőség javulását. Az A2DP protokoll már a BT2.1-ben megjelent, és abban opcionálisan alkalmazható az aptX technológia is, ami képes valós idejű veszteségmentes kódolásra, tehát gyakorlatilag CD minőséget kapsz az átvitel során. A probléma nem ez, hanem az, hogy a fogadó oldalon a megérkezett jelet sorba kell rendezni a dekódoláshoz, és ha valami miatt (mondjuk időnként kicsit leárnyékolod a jelet, stb) késnek egyes csomagok a csomagvesztés miatt, akkor ez jelentősebb gyorsítótárat igényel, különben részletek vesznek el. Ha jelentős a gyorsítótárad, akkor az azt is jelenti, hogy annyival késik a hang, ami már olyan 200ms környékén bőségesen hallható, ha közben videót is nézel, mert van mihez hasonlítani. Csak zenénél nem gáz a hang késése, de filmnél és játéknál zavaró lehet, illetve telefonálásnál is, feltéve, hogy az is ezt a protokollt használja (általában nem).

(#59) zorzy4


zorzy4
őstag

Megtartatták volna anno a normál mini simmet is, és nem behozni micro, meg nano baromságot.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#60) F34R


F34R
nagyúr

Nem is lett volna ertelmes dontes, hogy elhagyjak sokan meg mindig a hagyomanyos dolgok mellett maradnak. Meg egyebkent is meg az otlet is felhaborito volt.

(#61) weberzolee válasza #16820480 (#58) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az Apple úgysem fog szabványt használni, kitalál egyet magának. pl kessel a videólejátszó párhuzamsan a fülessel aztán kap egy jelet, hogy most indítsd. utána a kess folyamatosan növelhető akár több percre is, ez már csak memória kérdése. simán megoldható, csak másképp kell használni BT kommunikációt mint eddig más.

(#62) Victoryus94 válasza #16820480 (#58) üzenetére


Victoryus94
őstag

A VOIPnál a max késleltetést 150ms-ben határozták meg. Ez egyébként még nem is zavaró... főleg ha nem látod a másikat. Filmnél, ha valaki fixen használja, több alkalmazásban is be lehet állítani az audio-eltolást lejátszás közben, szóval ezzel ki is küszöbölhető (amennyiben fixen késik a hang) -egyébként igazad van, de a jack elhagyása nem jelent autómatikusan vezetéknélküli fülest. Pont ez lenne a lényeg, hogy USB-n keresztül tudsz zenét hallgatni (DAC-os fülessel, vagy külső DAC átalakítóval -ld.: Leeco új mobiljai)
-Persze majd ha kijönnek az új LeeCo mobil tesztjei, akkor derül ki, a digitális audió a valóságban mennyire jelent alternatívát a jack-nek mobil eszközökben. (almáéknál ugyanerre lehetne számítani, csak dupla áron)

Persze papírvékony/borotvaéles telefon nem kell a kutyának se... szóval ha nagyon vékonyítanának, akkor visszahozhatják a 2.5-ös csatit... az már bőven elég vékony... ahhoz még átalakító is van occón (csak hogy ne szidja a mobilgyártó anyját az, aki most vett fülest 40 ezerért).

(#59) minolta5
A microsimnek pont van értelme, mert a sim kártya 75%-át üres papír tette ki, ami semmilyen funkciót nem látott el.

[ Szerkesztve ]

(#63) #16820480 válasza Victoryus94 (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

A digitális jel az USB (lightning) porton nem újdonság, már ezer éve létezik, és lehet is rá kötni külső DAC-ot, csak éppen nem annyira kényelmes, mert a kisebbek is jellemzően elég nagyok. Illetve vagy a telefon akksiját szívják (ez szifonnál nem annyira nyerő, mert amúgysem bír sokat), vagy a DAC méretét növeli a beépített akksi. Ráadásul ezek csak egy irányba kommunikálnak általában, tehát hívást nem nagyon tudsz velük bonyolítani, csak ha a szádhoz emeled a telefont. Az lehetne újítás, ha kétirányú lenne az átvitel, de akkor meg már egyszerűbb egy BT modullal megoldani, mert a plusz lifegő nem annyira kényelmes.
Az szerintem nem annyira járható úgy, hogy a fülesbe építik a DAC részt, ahhoz sok helyre lenne szükség, ami megnöveli a méretet nagyon.

(#64) zorzy4 válasza Victoryus94 (#62) üzenetére


zorzy4
őstag

Csak kényelmes lehetett használni, és átrakni egy másik, vagy régebbi telefonba ha szükség volt rá. Viszont a mai tepsikben, semminek nem volt az útjában.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#65) Lord Sidious válasza zorzy4 (#64) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Miert az Apple tepsikbe hasznalta? Amugy meg igy a SIM Card reader sokkal kevesebb helyet foglal az alaplapon. Kevesbbe kell szelesnek lennie es tobb hely marad az aksinak es mas alkatreszeknek.

(#66) buvartacsko válasza Fejvadi (#10) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tehát ha mindenféle hírportálok mindenféle noname pletykákat hoznak le mindennap, akkor az Apple nem tudja mit akar mikor ok egyszer sem mondtak meg hogy meg fog szűnni a következő iPhoneon a 3,5mm jack? Ertem !!!! :D

(#67) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Felemásak az érzéseim, megnéztem volna a jack nélküli iPhone-t, bár nem bánnám azt se ha marad a jack :B

Finn the human

(#68) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Hülye ötlet lenne elhagyni.

valami

(#69) joey04 válasza Quasi_modo (#68) üzenetére


joey04
titán

Nem hülye, csak kényelmetlen és korai. Bár az Apple pont szereti ezeket a dolgokat elsőnek elhagyni. Ez rövid távon cumi az tény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) schawo válasza joey04 (#69) üzenetére


schawo
titán

Az emberi populáció többmilliárd, jack végű, analóg fülessel rendelkezik. Inkább hülye, mint korai.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#71) irgum válasza schawo (#70) üzenetére


irgum
addikt

Ha elhagyják a jack kimenetet, attól még szerintem 100% megoldják, hogy tudjuk használni a hagyományos füleseket is. Egy kis pöcöknyi átalakító fog járni a telefonhoz, amivel közvetlenül a lightning portra lehet majd rádugni. Ezért a hangchip megmarad az i7-ben. A rettegőknek nehéz elképzelni, hogy finom megoldást kapunk erre is az Apple-től.

(#72) Xaels válasza irgum (#71) üzenetére


Xaels
félisten

Hát az a baj, hogy elképzelni nem tudom, hogy lehetne kis pöcöknyi átalakítóval megoldani, hogy az finom is lehessen...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#73) fi:zi'k válasza irgum (#71) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy átalakító mióta finom(:F) megoldás? Az mindig kényszerből van. Másrészt majd jó finoman megveheted sokezer forintért azt az átalakítót.

(#74) Ricardo
Te szereted a értelmetlen megoldásokat?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#74) Ricardo válasza schawo (#70) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha nem vált soha senki, ez nem is fog változni. :U

(#75) Viktor0610 válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyd, Apple fan a lelkem... :D

;]

Samsung Galaxy A54

(#76) Ricardo válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


Ricardo
félisten

Régen rengeteg videó kazetta volt, aztán jött a dvd. Magnó kazetta után cd, és még lehetne sorolni. Ezt hívják fejlődésnek.
Most itt az usb type c. Rengeteg micro usb port van a világon, még több kábel, töltő.....stb.
Én mégis jó ötletnek tartom a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#77) irgum válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


irgum
addikt

Nekem tetszene, fél év alatt még nem dugtam semmit a 6s jack csatlakozójára. Tegyük fel, hogy 50%-a az usereknek nem használja semmire úgy mint én, nekik ez egy szuper megoldás lenne. Minek legyen ott az a luk a kecses telefonon, ha semmire nem használom. A füles végére egy pici pöcköt rákötni nem egy nagy mutatvány, elég egyszer rátenni amikor megveszi az ember. Bedugni a lightning portba ugyan olyan egyszerű mintha jack lenne a végén. Ezt a pöcköt úgy képzelem el, ahogy ezen a képen látszik, csak a végén egy pici lightning csati lenne. Nem tudom mi lesz én se, nyilván ez csak a képzeletemből pattan ki, de nekem így lenne logikus. Nekem ez tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#78) t_end1


t_end1
újonc

Hülyeség lenne, ha nem lenne jack. Már azt sem értem, hogy a múlt- illetve idei MacBook miért annyira lyukhiányos. Jóval megnehezítik a gép felhasználását! :W

Írj e-mailt nyugodtan! :)

(#79) Xaels válasza Ricardo (#76) üzenetére


Xaels
félisten

Csakhogy az adathordozók esetében más szempontok miatt kellett fejlődni. Itt semmi igazi szempont nincs. Mellesleg Type-C-vel nincsenek hosszútávú tapasztalataim, de a mUSB csatlakozók szinte 1-től 1-ig kilazultak/kikoptak idővel Samsung, HTC, LG és Sony telefonjaimnál is. Ha arra a csatlakozóra nem csak a töltőt de minden mást is dugdosni kell, akkor sokkal hamarabb fog tönkre menni illetve nem fog rendesen tartani/kontaktos is lehet...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#80) Ricardo válasza Xaels (#79) üzenetére


Ricardo
félisten

Talán kevesebb terhelés éri magát a csatlakozót ha egyszer sem (mivel nem lesz rá lehetőség) próbálják fordítva beledugni.
Mindemellett pont az említett okok miatt lenne ideális, ha előtérbe kerülnének a kábel mentes megoldások.

(#81) schawo válasza Ricardo (#76) üzenetére


schawo
titán

if it aint broke dont fix it

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#82) schawo válasza Ricardo (#80) üzenetére


schawo
titán

Kábelmentes megoldás nincs. Csak a kábel egy külső kütyüből fog indulni, nem a telefonból. Dupla macera, dupla hibalehetőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83) Lami66


Lami66
őstag

Azt, hogy megmarad-e a 3,5-es csatlakozó, egyetlen dolog dönti el: melyik hoz nagyobb hasznot: ha marad, vagy az ha megszűnik? Az Apple korábbi csatlakozóváltós szívatásaiból kiindulva két verziót tudok elképzelni: megszűnik, de lesz helyette más formájú, vagy megszűnik és valami bluetooth szerű átvitel lesz helyette, amely természetesen még véletlenül sem lesz kompatibilis a mezei bluetooth-tal, csakis speciális i cuccokat lehet majd csatlakoztatni hozzá.

(#84) Quasi_modo válasza Xaels (#79) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+1.
Erről (is) van szó.

valami

(#85) Kormi76 válasza irgum (#77) üzenetére


Kormi76
aktív tag

"szuper megoldás lenne"

De mégis mit kell megoldani? Eddig soha sehol, de tényleg sehol nem hallottam panaszkodni senkit arra, hogy jááj de szúrja a szemem az a jack aljzat. Mert ténylegesen miért is zavarna bárkit? Ez teljesen mesterséges probléma. ha használod: OK. ha nem használod, és koszos vagy akármi, akkor meg abszolút nem zavar. Van aki kamerát sem használ a mobilján, és mégsem indult kamera eltávolító mozgalom...

(#86) Lord Sidious válasza Lami66 (#83) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A masodik opcionak nem latom realis eselyet, foleg, hogy az Apple a BT 4.1-re valo szoftveres upgradet, minden kompatibilis eszkozre megata nagyon koran es korlatozasok nelkul mukodik vele minde fules. (Igaz a headset reszere csak ha licensz van mogotte, ha jol tudom)

[ Szerkesztve ]

(#87) Lord Sidious válasza Kormi76 (#85) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Azert a kamerat nehez lenne olcson BT-os megoldassal helyetesiteni, :D de atjon a hasonlat lenyegi mondanivaloja. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) irgum válasza Kormi76 (#85) üzenetére


irgum
addikt

Leírtam, hogy nekem és a felhasználók nagy részének miért nem jelentene problémát, ha elhagynák a jack csatit. Akinek meg szüksége lenne rá, arra is biztos vagyok benne, hogy gondolnak. Ugye érthető az álláspontom?!

Szerk: nem az a szuper megoldás, hogy elhagyják a csatlakozót, hanem amit írtam, hogy miként oldják meg reményeim szerint, hogy használhatók legyenek majd tovább a hagyományos fülesek.

[ Szerkesztve ]

(#89) fi:zi'k válasza irgum (#88) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi meg leírtuk hogy a felhasználok nagy részének teljesen megfelel a mostani helyzet, sőt. És merem biztosan állítani, hogy mi vagyunk többen.
Téged/titeket nem korlátoz semmiben a jack megléte, minket viszont igen annak hiánya. Így már kapise?

Ahogy schawo kolléga is mondta: if it aint broke dont fix it.
Csak a gyártók időnként tényleg nem tudják kínjukba mit találjanak ki. A következő az lesz, hogy majd az akkut hagyják ki, mert majd jól használhatod külső akkuról. Azt is biztosan finoman megoldanák.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#90) irgum válasza fi:zi'k (#89) üzenetére


irgum
addikt

Nem muszáj megvenni.

Értem a problémádat, de nem tudlak sajnálni. :)

(#91) fi:zi'k válasza irgum (#90) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is fogom. :N

Ki kérte, hogy sajnálj?! :O Asszem mára elég volt a fórumból..

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#92) irgum válasza fi:zi'k (#91) üzenetére


irgum
addikt

Bocsánat, nem kellett volna. Egyértelmű, hogy megossza az embereket ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#93) Kormi76 válasza Lord Sidious (#87) üzenetére


Kormi76
aktív tag

azt hiszed viccelsz, pedig nem: a sony qx10 és társai, igaz wifi-s és nem olcsó, de egy jó BT füles sem az.

(#88) irgum: és mi akadálya van annak, hogy te usb-cn hallgass majd zenét, ha marad esetleg a jack is? fejlődjünk, oké, de milyen korlátokat szab a jack, ami miatt fejleszteni kell? semmi haszna az elhagyásnak. majd ha olyan lesz mint a ps/2 és az usb, akkor rendben hagyjuk el, a ps/2 hiánya sem fájt már senkinek. meddő vita komolyan, nem értem miért áll bárki a jack-ellenes tech cégek oldalán, akiket kizárólag a profit vezérel, és itt találtak egy pici rést, hátha lehet még bőrt lehúzni a népről. nem-ér-tem.

[ Szerkesztve ]

(#94) irgum válasza Kormi76 (#93) üzenetére


irgum
addikt

Kérlek értsd meg, nem a csati ellen vagyok, hanem végig arról írtam, hogy hidegen hagy a dolog mivel évek óta nem használok fülest. De szolidáris vagyok veled!

[ Szerkesztve ]

(#95) joey04 válasza Kormi76 (#93) üzenetére


joey04
titán

nem értem miért áll bárki a jack-ellenes tech cégek oldalán, akiket kizárólag a profit vezérel, és itt találtak egy pici rést, hátha lehet még bőrt lehúzni a népről. nem-ér-tem.
én meg azt nem értem, hogy ez miért pénzéhség? nekem is hiányozna, nekem is korai lenne a váltás szóra se róla, de nem értem itt hol jönne plusz pénz az almának?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) jeni


jeni
félisten

Jack megléte = egy olcsóbb és drágább vezetékes fülesek használata tetszés szerint és nincs külön tápforrás.
Jack elhagyása = drágább BT fülesek megjelenése és még állandó töltögetése egyben a mobilok hamarabb lemerülnek. Ehhez még meg is kell növelni a mobilok aksinak a kapacítását. Annyi előnye van neki,hogy kevésbé lesz jelen a kevesebb kontakt hiba valamint kisebb a beázás lehetősége Az,hogy kevesebb a hiba forrás ez nem igaz. Mert a BT kompatibilitását kell majd megoldani minden egyes tucat gyártóknak.
Masik kérdés, hogy a Jack elhagyása nem -e indít láncreakciót a többi gyártóknak ehhez kapcsolódva a vezetékes fülesek gyártók fognak-e lobbizni annak elhagyásáért? Biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#97) batai15 válasza irgum (#90) üzenetére


batai15
félisten

Vicces vagy hallod ..

(#98) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Amúgy én nagyon jókat nevetek azon, hogy az utóbbi idők egyik leggyengébb, véleményem szerint említésre se méltó iparági pletykáját ennyire tényként tudjátok kezelni. :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#99) buvartacsko válasza Lami66 (#83) üzenetére


buvartacsko
addikt

korábbi csatlakozóváltások? tehát arra gondolsz mikor 10 év után először lecserélték a dock connectort lightingra? ez mind?

"bluetooth szerű átvitel lesz helyette, amely természetesen még véletlenül sem lesz kompatibilis a mezei bluetooth-tal, csakis speciális i cuccokat lehet majd csatlakoztatni hozzá."

most is ugyanúgy működik minden bt fülessel, nem vagy túl okos troll sajnos! :(

[ Szerkesztve ]

(#101) Viktor0610 válasza buvartacsko (#100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tök jó fej vagy.
Ja, nem is vagy az, bocs. :P :(((

Samsung Galaxy A54

(#102) buvartacsko válasza Viktor0610 (#101) üzenetére


buvartacsko
addikt

tényleg nem vagyok.

(#103) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Siman el tudom kepzelni hogy olyan fules megoldast csinalnak, mint a Beat termekeknel csak magnessel. Ha BT-n hallgatod, akkor nincs DAC, de ha a lightning ajzatba bedugsz egy kis csaltalkozot, akkor magnesessen tudod csatlakoztani a vezeteket is (vagy a fulesnel lenne egy magnese csatlakzsai lehetoses) es igy lenne DAC es a fules a telo aksijat hasznalna energia forrasnak. Van is egy ideje ilyen szabadalmuk.

(#104) fordfairlane válasza irgum (#71) üzenetére


fordfairlane
veterán

Volt ilyen telefonom, ezen sincs jack: [link]
Hülye ötletnek tartom.

Most jut eszembe, ezen asszem 2,5-es jack van: [link]

Szóval a jackkel való kombinálás nem új keletű.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#105) Viktor0610 válasza fordfairlane (#104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rosszul fogalmazol.
Korábban volt vele variálás (2,5 mm-es jack, mini USB, egyedi csatlakozó, stb.), aztán megjött az eszük, és a készülékek 99,99%-ára feltették a szabvány 3,5 mm jack csatlakozót.
Remélem, ez így marad. :)

Samsung Galaxy A54

(#106) fordfairlane válasza Viktor0610 (#105) üzenetére


fordfairlane
veterán

Korábban is volt vele variálás helyspórolás, meg egyéb célokból. Az U800-nál egyértelmű volt a szándék, hogy egyetlen csatlakozóra vezessék ki a töltőt, az adatkapcsolatot, és a hang be- és kimenetet. Persze a hátránya egyértelmű volt ennek a speciális gyári megoldásnak. Azóta a microUSB átvette a táp- és adatkapcsolatot, a jack maradt külön.

Lehetségesnek tartom, hogy előbb-utóbb a 3,5 jack is elesik a nagy harcban, és azt is, hogy elsőnek az Apple lépi meg. Saját csatlakozószabványa van, kis túlzással bármit megtehet, ebben a tekintetben nem kell igazodnia az iparág többi szereplőjéhez.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#107) schawo válasza fordfairlane (#106) üzenetére


schawo
titán

Nem ismerem a lightning csatlakozó kiosztását, de nem hiszem, hogy azon van még 3-4 szabad láb, amin az analóg vonalat ki lehet hozni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#108) fordfairlane válasza schawo (#107) üzenetére


fordfairlane
veterán

"...de nem hiszem, hogy azon van még 3-4 szabad láb, amin az analóg vonalat ki lehet hozni."

Én sem, de nem is feltétlenül erre gondolok, inkább arra, hogy adott helyzetben az USB-t nehezebb csak úgy megtoldani pár kivezetéssel, vagy teljesen átvariálni a protokollt, mint a Lightningnál. De ez csak elmélkedés, igazából azt sem tudni, hogy ez az egész csak egy szokásos semmit nem érő pletyka, vagy az Apple tényleg ezen szervezkedik.

x gon' give it to ya

(#110) #16820480 válasza schawo (#107) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt nem lehet megtenni, hogy simán valamelyik csatlakozó(k)ra rákötik az analógot, és ha fülest dugsz rá, akkor az megy, ha mást, akkor meg a digitális jel? Ahogy a jack csatlakozónál is megcsinálták egyes DAP gyártók, hogy egyben vonalkimenet és koax SPDIF. Végülis ha füles van rajta, akkor maximum még egy tápot kell kapjon, és akkor úgy menne az aktív zajcsökkentés is.

morgyi: Én úgy emlékszem, hogy már pár éve kötelező lenne, és annyival oldották meg, hogy adtak egy pár centis átalakítót a telefonok mellé. De lehet, hogy rosszul emlékszem, nem vettem még soha EU-ban Apple terméket.

(#111) schawo válasza #16820480 (#110) üzenetére


schawo
titán

Meg lehet csinálni, csak akkor az eddigi lightning eszközök nem használhatók tovább. Azok nincsenek felkészülve protokolltárgyalásra.

szerk.: Úgy végülis akár működhet is, ha a jack adapterben van pici eletronika, és az tárgyalja le a protokollt, alapból pedig mindig lightning üzemmód aktív.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#112) weberzolee


weberzolee
aktív tag

Mégis csak lesz itt vezetékmentes technológia...

DETACHABLE WIRELESS LISTENING DEVICE

(#113) Svs


Svs
újonc

Hali, tud valaki olcsó, megbízható pendriveot iPhoneba, iPadbe?

(#114) Lord Sidious válasza Svs (#113) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Szia!

Ezeket a kérdéseket ide tedd fel:

iPhone topic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.