Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Rive


Rive
veterán

Hümm.

Egyik, hogy tudtommal itthon is a fontosabb szolgáltatóknál a titkosszolgálatnak v. minek lehetősége van saját, adatforgalom lehallgatására szolgáló szervereket elhelyezni.
De: másnak nincs. Máshol se.
Még de: a szumma adatforgalom olyan méretű, hogy nem szerverek kellenének a lehallgatásához, hanem szerverfarmok, abból is elképesztő mennyiség. Szóval amíg nem csinálsz olyat, amire felfigyelnének - tipikusan terrorizmus, drog -, addig ebből az irányból aggódnod felesleges.

Másik, hogy az említett címtartományokból két nagyon egyszerű ok miatt jönnek kérések tetszőleges másik géphez. Elsődleges ok, hogy minden címtartományban akadnak vírussal, trójaival fertőzött gépek, akik szépen mennek körbe az IP teljes terjedelmén és klf. portokon klf. biztonsági problémákkal keresgélnek fertőzhető áldozatok után. Egy ideig, amíg fix IP-ről neteztem, nézegettem, hogy kik-mik kopogtatnak be hozzám naponta - aztán a nyugodt alvás érdekében lelőttem a programot.
Másodlagos ok, hogy akármi nagyobb címtartományban - legyen az Sony vagy TWT - találni fogsz nem egy gépet, amin P2P kliensek szaladgálnak. Az emberek mindenhol emberek.

Szóval ez így csak egy totális vaklárma.

Ha viszont azt nézed, hogy egy spéci P2P klienssel rád tud-e nyomulni valaki... Ez ellen efféle program nem véd, az efféle cuccok nem a jogvédők irodáiban csücsülnek, hanem a szervertermekben - esetleg pont a kedvenc szervered melletti polcon, teljesen legálisan, teljesen úgy, mint bármely másik gép...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.