Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Hát, nem sajnálta az anyagot hozzá...csak a főnök meg ne tudja! :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Tulajdonképpen megoldott a problémáját ezzel a monstrummal. Grat a teszthez. Elmondhatja, hogy egyedi hűtése van:D

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ejha!

réztömbbel ilyen nincs? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

mondjuk azt is vegyük figyelembe hogy az a közel 2 kiló már bőven túllépi a max nyák terhelhetőséget szóval nem egy életbiztosítás hosszútávon . ráadásul a "tömb" külső rendelkezik a legkisebb leadó felülettel ! ha be lenne vésve centinként jó mélyen akkor könnyebb lenne, cserébe jobban hűtene :K ! minden esetre grat a teszthez , elég beteg :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#5) hito


hito
nagyúr

"Nem sűrűn lát az ember passzív gépet, ebben azonban már csak a vinyók hangját hallani. Azon is gondolkodik tomolino169 hogy mi lenne a megoldás"

SSD...mi más? :DDD Elvileg már vannak 500GB-os darabok, csak bírja tárcával :))

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Sorry, hogy offolok, de akaratlanul is észrevettem, hogy használtál egy Swif 2-es 12cm-es ventit... Tudsz róla mondani valamit? Hang? Teljesítmény?
Nekem is ilyenem van, 2 is, de még nincs beszerelve. (tudom akkor szereljem be és meglátom, de egy külön szekrény lesz építve a gépnek, így még nincs hova beszerelni :) )

(#7) strike-force


strike-force
őstag

a cikk jó, és olvasmányos csak a "marketinges" grafikonokkal kellene valamit kezdeni. ezalatt azt értem, hogy a 6 Celsius fok különbség 3x akkorának látszik pl.: második oldal első graf., illetve 3. oldal 2. graf. , mindez mert nem nulláról indul a számozás

volt erről itt a ph-n, hogy miként kell faja grafikonokat gyártani, ha nem baj most nem keresem elő :)

uff én szóltam!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) kingabo


kingabo
őstag

Eléggé csalóka, hogy a diagrammok nem 0-ról indulnak.

Ahogy elöttem is írták: bátor vagy, hogy így mered használni, elég rendesen terhelheti a nyákot, pláne ekkora magassággal (erőkar). Illetve kiváncsi vagyok a hűtőfelület növelésével hogy muzsikálna? Esetleg acélból, vagy rézből ugyanígy. :DDD

(#9) huszar90 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


huszar90
aktív tag

erre gondoltam én is

bár gondolom csak annyi lenne a különbség hogy az hamarabb átmelegedne :N

(#10) kételkedem


kételkedem
addikt

Ha az alu tömbbe marógéppel bordákat tudna csinálni, akkor a hőleadó felület jelentősen nőhetne és a brutális tömeget is csökkentené valamelyest. A felfogatásra pedig valóban soványkának látszik ez a megoldás.
Persze ettől függetlenül egyedi és érdekes! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) 1hijjanhusz válasza kételkedem (#10) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Kicsi alakítások aztán sorozat gyártásba fog kerűlni :D Szerintem is megoldható a bordázás, ha megtudta csinálni a tömböt.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#12) oXyg3n


oXyg3n
tag

Gratulálok az egyedi hűtőhöz és a teszthez! Pasztának javasolhatok egy kis lekvárt vagy vajat, lehet jobban teljesített volna! :))

(#13) F e Z o válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


F e Z o
veterán

Rézből ugyanekkora hűtő kb 6-7 kiló lenne, oda azért kellene felfogató, vagy leagábbis egy fekvőház.

H2O über alles!

(#14) hito válasza F e Z o (#13) üzenetére


hito
nagyúr

Azt már a lap is megérezné, hiába a spéci felfogató...letépné a foglalatot ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Aki a réztömböt javasolta, annak ajánlom, hogy nézzen utána a réz és az alumínium sűrűségének :)
A főnök ugye nem tud az anyagpazarlásról? :DDD

(#16) Bada Bing


Bada Bing
tag

Legkésőbb egy éven belül le fogja törni a felfogató műanyagot, erre már most mernék fogadni. Maszek a megoldás, de buta, nem tetszik. Amikor láttam a képeket, azt hittem bacsis cikkét olvasom megint :)

(#17) rekid válasza kételkedem (#10) üzenetére


rekid
addikt

Pontosan. Marjon ki belőle anyagot bordázatot csinálva így nő a hőleadó felület. sokszorosára. Mindemellett könnyebb is lesz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18) atike


atike
nagyúr

Nagyon komoly! :R :R A bordázottság tényleg sokat javítani... Csökkenhetne a méret, a súly, és nőne a hőleadó felület. Tetszik!

Jól jönne nekem is egy passzív hűtésű gép... Csakhát nem épp olcsó játék...

(#19) GabN73


GabN73
addikt

én vágtam volna rá bordákat,illetve valahogy kis rezet a talpának adtam volna. :K

(#20) Probber


Probber
őstag

Hát ez egy elég bátor próbálkozás.
Ha ott elfárad a keret és megindul a 2kg a fizika törvényei szerint, az viszi (vinné nem alaplapi lenne) magával a videokártyát is a gépház aljáig. :DDD
Ahogy előttem írták, ha sűrűn be lenne mardosva az alutömb, akkor többet érne.
De dicséretes, hogy bevállalta és megcsinálta. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#21) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Kétségkívül egyedi, de nem enyhén brute force megoldás... hosszú távon szerintem jobban megérné egy értelmes passzív hűtőborda, mint ez, legalábbis nem jósolok nagy jövőt annak a deszkának, ha így marad. :F

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#22) F e Z o válasza atike (#18) üzenetére


F e Z o
veterán

Használtan 15k körül már lehet venni intel 945dcgf lapot, 25k-ból kijön házzal,táppal,memóriával.

H2O über alles!

(#23) echterion


echterion
nagyúr

Gratza a cikkhez :C , bár én még csináltam volna rá pár bordát, ha már így nekiestem volna a passzív megoldások keresésének. Jobb és könnyebb lett volna.

**********

(#24) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

full passzív ház nem igazán nyerő ötlet, a passzív táp meg főleg nem, mert a hőmérséklettől nagyban függ a teljesítménye és valaminek ki kell vinni a meleget a házból, nagyon lassan forgó hangtalan ventilátorokkal sokkal jobban kijössz és azzal nyugodtan gondolkodhatsz hosszú távon, amúgy ötletnek nem volt rossz, de osztom az előttem szólók véleményét a bemardosásal ...kapcsban

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Bocs... ez egy monolitikus tömb.
Nem a súly számít, hanem a hőleadó felület, amiből ennek a fémhasábnak elég kevéske van.

Gyakorlatilag addig hűtötte a procit, mig vele azonos hőmérsekletre fel nem melegedett.

(#26) psyho85


psyho85
aktív tag

Kéne csinálni egy olyan PH-s plecsnit, hogy:

"EZ ODAB@SZ!"

Megérdemelné! Aztán vigyázni, hogy amikor kiszakad a lábad ne legyen a közelben...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#27) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ez kemény, gratula! :C

(#28) lapa


lapa
veterán

szerintem a 10 perc egyszerűen kevés. anno csináltam hasonlót sokkal kisebb tömeggel, de annak is kellett legalább 15-20 perc, míg beállt. addig megy fel 0,5 meg 1 fokokat percenként.

szerintem nézzétek meg egy óra után. a hő nem fog elveszni meg eltávozni se, bár valamennyit a házventik hűtik.

[ Szerkesztve ]

(#29) sagit válasza Dany007 (#6) üzenetére


sagit
addikt

Szia

3 volt a házba de most már csak kettő van. Ha van szabályzód tökéletes, 1000 Rpm-ig visszaveszed és jóságvan :)) ha meg kell a kraft akkor feltekered (mondjuk akkor van hangja) és azért az 5 év gar sem elhanyagolható :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30) sagit válasza hito (#5) üzenetére


sagit
addikt

SSD drága inkább valami olaj/ioncserélt vizes kabinban gondolkodik. De ha hazaért mondom neki hogy kikerült a cikk, tegnap este lett kés és megmondom őszintén nem mára vártuk :DDD

gondolom ő si reagálni fog az észrevételekre, addig csak tolmácsolni tudom az elképzeléseit amikről én is tudok :B

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31) sagit


sagit
addikt

Nem akarok mindenkinek egyesével válaszolni, mert 2 fő kérdés vetődött fel:

1. grafikonok: sajnos elég béna vagyok excel-ből de megpróbálok valami csinibbet rittyenteni, az igazi úgy lenen ha a 2 ventilátoros hűtőn ugyan az a venti dolgozna. ma vagy holnap updatelem akkor a grafikonokat!

2. lamellák/súly: tomolino rajta van ;] ő is tisztába van azzal hogy elég nehéz de így elsőre ez sikerült... ha lesz alkalma akkor gondolom belevagdos :D

köszi a dicséreteket :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32) Gude


Gude
senior tag

Nagyon állat az alutömb.Nagy pihentségre utal :DDD Gratula a teszthez és az alapötlethez!! :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#33) sagit válasza lapa (#28) üzenetére


sagit
addikt

a cikkbe bele is írtam hogy hagytuk tovább mert láttuk hogy melegszik. az volt amit te is mondtál és ezt tudtuk is ezért lelőttük a prime-ot

hogy miért? mert sosem terhelődik le ez a proci ennyire... alap gémek csak+net+torrent+film+dvd írás
semmi más :D, ergó elég fölé.

a léghűtőket meg először félórával akartuk tesztelni de akkor is ugyan ennyire álltak be, szóval időt spóroltunk magunknak

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#34) Prof01 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


Prof01
veterán

Az túl drága lenne már. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#35) P.O.W.


P.O.W.
tag

Ez nem semmi, de egész ötletes megoldás! :C

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#36) iSonic


iSonic
addikt

Hát nem semmi :D Gratula ;)

(#37) csiktor


csiktor
tag

Én is csak azt tudom írni mint az előtte szólók:
Király a cucc, gratula, de bordákat bele! :)

Szerintem már az is tök sokat dob a hatásfokon (és csökken a tömegen), ha középen belefűrészel két merőleges vájatot kb. a borda 2/3-áig.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#38) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Jobban hűtene, ha nagyobb lenne a hőleadó felülete. Én mindenképpen bevagdosnám kereszbe&széltébe, amilyen sűrűn csak lehet és lehetőleg úgy, hogy a bevágások függőlegesen legyenek. Egy vasfűrészen kívül nincs is másra szükség.

PS C:\>_

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Grat a cucchoz, tetszik! :C

Hasonló dologgal én is próbálkoztam, az enyémen van borda, de akítv hűtés nélkül ez is csak addig volt jó, amíg át nem melegedett. Akit érdekel, megtalálja logoutos írásaim közt.

Amúgy a srác megoldása tetszik, ha van rá lehetőség, bordát kellene rá marni/vágni vagy valahogy.

A foglalat meg biztos bírja, a lefogató is tuti, de a felső végén azért rögzíteném legalább egy cérnával, hogy a terhelés el legyen osztva.

Probber: jajj, ha ráesik a videokártyára, azt nem fogja a foglalatnál és a hátlapi rögzítésnél letörni, nem a 10 emeletes tetejéről esik rá. Max megsértené a felületét a karinak, meg amit éppen eltalálna rajta, de el nem törné, másképpen meg nem jutna el a gép aljáig. Vicces lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Kiváncsi lettem volna 2 orai játék után mi történt volna a felmelegedett hütővel. Ha egyszer felmelegszik utánna mitől tud lehülni,ez a tömeg, ha nincs semmi venti rajta? A felület nagyon kicsi a tömeg nagy.

[ Szerkesztve ]

(#41) johnson


johnson
csendes tag

Nem tudom valaki említette-e már, de egy két borda nem ártana arra a tömbre... :F

[ Szerkesztve ]

(#42) tomolino169 válasza csiktor (#37) üzenetére


tomolino169
csendes tag

terveim szerint egy oldalpárba 15 merőleges bevágás 1 mm vastagon egész mélyrem
majd 0.5 mm vastag lemezeket beletűzdelni az alábbi kialakítással.

ha ez megvan, a házhoz rögzíteném 10 mm × 60 mm aluminium hasábbal csavar-szerelt megoldással felülre és alulra egyaránt, igy a hőelvonó hatását és a tehermentesítő hatását is kihasználnám.

non-stop használat mellett 44°C-on megáll...

Hőmérsékletek
Alaplap 44 °C (111 °F)
CPU 44 °C (111 °F)
Aux 43 °C (109 °F)
SAMSUNG HD161HJ 35 °C (95 °F)
SAMSUNG HD321KJ 30 °C (86 °F)

Feszültség értékek
CPU mag 0.93 V
+3.3 V 3.30 V
+12 V 12.59 V
VBAT telep 3.18 V
DIMM 1.84 V

köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#43) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Jobban járt volna egy Hiper TX féle hőcsöves-bordás megoldással, max lecserélte volna a ventit egy scythe termékre és azt bütykölte volna fel. 10 decibel és még hűsöl is a proci, ennél az átlag winyók hangosabbak.
Persze ez csak az egyéni meglátásom. Amúgy jó és ( bátor ) vakmerő teszt! ;)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#44) Davidof92


Davidof92
senior tag

"mert tudtuk mi lenen" A tesztek első oldalán van a hiba :).

Ejj, ha nekem volna ilyen alutömböm, mit nem tudnék én apuval meg a marógéppel vele művelni ;](apu esztergályos+tud marni :))). Amúgy tényleg az a baj vele, hogy kicsi a felülete. Ha csak fele magas lenne de bordázott, többre vinné.

(#45) tomolino169 válasza tomolino169 (#42) üzenetére


tomolino169
csendes tag

a kép nem látszik, javítom :

(#46) Hawk1979 válasza Quan-Chi (#4) üzenetére


Hawk1979
őstag

Próbáltál már meg alaplapot törni? Mert... K... khmmm "Nagyon" nehéz ám elroppantani. :K

(#47) sagit válasza Davidof92 (#44) üzenetére


sagit
addikt

javítva :R

ahogy látom megjött tomolino169, lehet bombázni kérdésekkel :))

tomolino169: a képet 550 pixel szélesre nyomasd akkor kényelmesen elfér

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48) Archer válasza kisza25 (#24) üzenetére


Archer
őstag

Olyan alaplapot kell venni aminek csak elég a 12V bemeneti feszültség és a többit (5V, 3,3V) elő tudja állítani így elég hozzá egy 12V-os adapter (pl. Dell DA-2 ami tud kb. 200W-ot meg 18A-t ami már azért elég sok mindenre elég) ami a gépen kívül lesz, szóval nem fűt és semmi hangja nincs. Persze izmosabb gépeknél ez a megoldás nem működik, oda már azért erősebb táp kell. Itthon van egy ilyen P4-es Shuttle barebone pc csak tápot kellett hozzá szereznem. Amúgy a Delta meg az FSP is gyárt ilyen külső trafókat csak szinte beszerezhetetlenek, azért is írtam a Dell-t.

A cikkhez: az Athlon 240 alulfeszelve bőven a gyári 65W alatt eszik, nekem 245 van és alapfeszen az egész konfig eszik 90-100W körül. Alulfeszelve akkor még ennél is kevesebb lehet.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nagyon tetszett a kezdeményezés, bár lenne még mit rajta fejleszteni! Sztem indítson a srác egy projektet és fejlessze tovább a nagyfiút! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#50) CptMisi


CptMisi
őstag

Hsz-eket nem olvastam, lehet írták már...de netre a 2-ből 1magot ki is lehetne kapcsolni szerintem :U amúgy tényleg nem ártott volna bordákat kialakítani a tömbben, de a célra megfelel :U bár ez a 2 kg tényleg sok, még a square amazing-en voltak kiakadva :DDD
Jó kis írás :C

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.