Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Az eseménnyel kapcsolatban készített Michael Moore egy egész érdekes filmet (azt most hagyjuk figyelmen kívül, hogy mint minden filmje, ez is szenzációhajhász, és így hajlamos sarkítani) Bowling for Columbines (Kóla, puska, sültkrumpli) címmel, rendesen körbejárja az eseményt, vannak benne használható teóriák, meg úgy összességében elgondolkodtató.

Érdemes megnézni.

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ez az egész annak a számlájára írható, hogy az USA-ban mindenkinek lehet fegyvere, és felháborodnak ha a fegyvertartási jogukat kérdőjelezi meg valaki.

Persze az is ennek köszönhető hogy mostanában divat lett iskolai mészárlásokat/verekedéseket rendezni...
Barom militáns ország az, ami még hagyján, de mások is szenvedik az ő hülyeségüket, ami már nagy gáz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Geffry válasza hcl (#2) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ez bonyolult témának tűnik... amolyan etikai pro-kontra, de nem bonyolódnék bele. Valahol jogos a fegyvertartáshoz való ragaszkodásuk (ezt tudnám példával erősíteni de kicsit elvont lenne), de abban is teljesen igazad van hogy túl erőszakosak... furcsa is, mintha lett volna a múlt század elején egy olyan európai ország amit ők tartottak túl agresszívnak...
Nade ez már elüt az írástól...
Tiszteletreméltó hogy van aki nem hagyja feledésbe merülni az ilyesmit!

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ki mondott igent a pisztoly csövébe?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5) Tim82 válasza 7 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Gus Van Sant-féle filmet (Elefánt) inkább.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) D4rkm4n válasza Agyasima (#4) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Rachel Scott és Cassie Bernall.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ez a mártirság azért érdekes. Abból amit a wikin elolvastam nem feltétlenül tűnik egyértelműnek, hogy egyáltalán elhangzott-e a kérdés. És ha elhangzott vajon egyértelműen megállapítható volt-e, hogy igen válasz esetén jár a headshot. Mert ugye egyéb esetben nem beszélhetünk vallási okokból önként vállalt mártírhalálról.

Persze mindenkinek megvannak a saját teóriái az ilyen eseményekről. A sátán, a rockzene, a doom, a fegyvertörvény, a szülők, a kamaszkor meg akármire lehet fogni izlés szerint. A legvalószínűbb, hogy mind együtt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#8) hcl válasza Geffry (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom miért kellene nekik fegyver. Mi is elvagyunk it fegyverartási engedéllyel, akinek van igénye rá az leteszi a vizsgákat, és vesz pukkanót.
Nekem nincs rá igényem, meg amilyen pocsékul célzok (légpuska iszonyú régen :-) ) nem is lenne értelme :-D

Viszont ha már kiengedték a szellemet a palackból - boldog-boldogtalannak lehet fegyvere az USA-ban - nehéz leszoktatni őket róla.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Geffry válasza hcl (#8) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ebben is igazad van, szigorúbban kéne elbírálni hogy ki kaphat és ki nem...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.