Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) repvez


repvez
addikt

Azt azért elmondhatná nekem valaki, hogy miért kell a hobby dronokról szoló híreket egy katonai
Predátor és reaper gépekkel illusztrálni?Nem csak itt, de a többi hirhajhász médiában is?
A kettő hogy finoman fogalmazzam , k@rvára nem egy kategória és nem is ugyan azok a feltételek vonatkoznak rá.
Sem a méreteit tekintve sem a felhasználását, sem a müködési területét, sem az irányitását, egyszóval semmi még csak köszönő viszonyban sincs a 10k-s kis pöcsköszörü dronokkal amit bárki megvehet.

Igy egy csikk illusztrációjakén a laikusokat megtéveszti és hangulatot kellt.MErt a sok agyonolvasott ember meglátja a képet és egyből kombinál , hogy akkor most már mindenhol akár felfegyverzett gépeket irányithatnak és vehetnek emberek.

Mert arra már lusta, hogy elolvassa a cikket vagy utánna olvasson, de ahhoz elég okosnak gondolja magát, hogy egy kép vagy egy kiragadott szalagcim hatására kitaláljon elméleteket.

(#2) avika


avika
csendes tag

véleményem szerint ezek még mindig multikopterek, javarészt quadkopterek... de sajna a mágikus DRÓÓÓN szó nélkül nincs is már hírértéke valaminek.

PÜ-re illik válaszolni!

(#3) Kalandor válasza repvez (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A cikkbe ugyan az író tette bele, de ajánlóképbe meg én, mert viccesnek találtam, nem gondoltam, hogy valaki emiatt befűzi az ánégyest :U

[ Szerkesztve ]

(#4) UnA


UnA
Korrektor

"drone ... ezt a nevet pedig a fullánk nélküli hím méh után kapták..."

Magyarul röviden here, csak ez mást is jelenthet... :)

(#5) repvez válasza Kalandor (#3) üzenetére


repvez
addikt

Csak mert mint irtam nem ez az első eset amikor drone témában ezt látom.

ÉS a mai világban a sok agyhalott csak lát valamit és kombinál , amire pár éve mindenki kiröhögte volna, hogy milyen hülyeségeket beszél azt , most felkapja a média és terjeszti a hülyeséget ésnélkül, a lájkolás és megosztási kényszerek miatt.

NEm a cikkiró vagy TE feléd irányult az irás, csak a tendencia miatt ami a mai sajtós hirek körül kialakult.

Egyébként a cikk maga tetszett és hiánypótló, igy egybe összeszedve gratula hozzá, csak az említett összehasonlítás a 2 teljesen eltérő szerkezettel maradt ki

(#6) Kalandor válasza repvez (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ÉS a mai világban a sok agyhalott csak lát valamit és kombinál
Erről nekem a helyzet fordítottja jutott eszembe :))

(#7) UnA válasza repvez (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

"ÉS a mai világban a sok agyhalott csak lát valamit és kombinál , amire pár éve mindenki kiröhögte volna, hogy milyen hülyeségeket beszél..."

Pont ilyen volt régebben is, csak a kocsmai felület áttevődött az internetre. ;)

(#8) repvez válasza Kalandor (#6) üzenetére


repvez
addikt

Ahhha, szóval én vagyok az agyhalott? értem :F

(#9) Kalandor válasza repvez (#8) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell ebbe semmit belelátni :R Sajnálom, ha neked nem jött be az illusztráció vagy annak ajánlóképpé tétele, remélem másoknak igen :R

(#10) f(x)=exp(x) válasza repvez (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem kell túlkombinálni, szinte mindig az első képet rakják ki főképnek, és a cikkbe meg illik is.
A Logoutot és az egész PH! lapcsaládot meg általában nem agyhalottak szoktak olvasni...

[ Szerkesztve ]

(#11) razorbenke92 válasza avika (#2) üzenetére

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat :)

repvez:
A Predator címképért bocsi. Amint olvashattad, pont abból indult ki a cikk, hogy jelenlegi szabályozás szerint majdhogynem egy kategóriába sorolják őket, és ahogy te is mondtad, nagyon nem az. Egyébként igyekeztem úgy alakítani a cikket, hogy ne az alufóliával fejükön alvó embereknek szóljon elrettentésül, hanem azoknak, akiknek nincs kedvük bogarászni a hasznos infók után.

avika:
A drón és a multikopter nem egymást kizáró kifejezések. Az UAV-k általánosan használt szinonímája a drón. Onnantól kezdve, ha te felülsz a kvadródra, és vele repülsz, már nem drón, addig viszont helyes a megnevezés, ha van hírértéke, ha nincs. :)

UnA
Valóban magam is utánanéztem, mert nem tudtam mi a magyar megfelelője. Amikor megtaláltam, rájöttem, miért nem fordítjuk :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Volt egy olyan érzésem, hogy a 444 kukkolása nem marad ki ebből a hosszadalmas fejtegetésből. Nos, én ugyan se nagyvezír nem vagyok, de még az apja se, de ha az én tanyám fölött kukkolnak, az a minimum, hogy odabaszok a vasvillával. Ha a Csíki Sört hozza rendelésre, az más ;)

(#13) Brain_Dead válasza f(x)=exp(x) (#10) üzenetére


Brain_Dead
újonc

Kikérem magamnak, én igenis agyhalott vagyok!

:DDD

(#14) razorbenke92 válasza potyautas (#12) üzenetére

Teljesen jogosan teszed, mert a magánterületed fölött repül a beleegyezésed nélkül, ami szabálysértés, kamerával felszerelve pedig már törvénysértés, amit megakadályozhatsz (a vasvilláddal :D ).

Abban a részben inkább az volt a fontos kiemelés, amit nem jogosan kértek, de ha belenézel, azt is megjegyeztem benne, ami teljesen jogos kérdés volt.

Brain_Dead - Eltartott pár pillanatig, mire leesett :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15) csongi


csongi
veterán

Lesz meg itt egy csomo jogi cirkusz ezzel. De egy biztos.
Hamarosan jogositvanyhoz kotik. Jo beveteli forras az allamnak. :). Ez gatantalom, es tamogatom. Mindjart kisebb az eselye egy hozza nem erto benazasanak. Sok video van fent, lehet vele kart okozni rendesen.A biztositok gyorsan fognak reagalni ez gatantalaom. :)

(#16) villamos


villamos
őstag

Teljes körű hatósági ellenőrzés, és szabályozás szükséges. Magáncélú birtoklását, és üzemeltetését tiltani. Használatukat csakis, sportegyesületi keretek között engedélyezném, megfelelő képzettség, hatósági engedélyek stb. birtokában.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17) Hieronymus válasza razorbenke92 (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..A memóriakártyát még megértem, hiszen azon bizonyítékok lehetnek, és amúgy sem tarthatják meg a felvételeket, ha illegálisan készítették.."

Nem vagy csak szakirányú ismeret mellett dönthet erről az intézkedő rendőr. Nem tudja ellenőrizni, valóban azt a kártyát kapja meg, ami felvételt készítette. Nem bütykölheti személyesen a lefoglalásra ítélt tárgyat.
Egyébként is kellemetlen helyzetben voltak a rendőrök (is). Bármit tettek vagy mást tettek volna, minden esetben vissza csap rájuk. (Nyilván, utasításra mentek a helyszínre.)

A saját környezetemben is látom, hogy az önkontroll nem elegendő drón használathoz. A közeli parkban a kutya ijesztgetéstől kezdve, a szájkaratéig, bármi konfliktus helyzetet okozhat.

A korrekt szabályzás segít megelőzni a problémákat. (Bár szabályzás nélkül is "törvénytisztelő" a többség. De ez kevés a nyugalomhoz.)

(#16) villamos:

Miért kellene tiltani a magáncélú tartást és használatot?
A balesetet okozó járművek többsége magántulajdonban van és magáncélra használják. Ezeket is?

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) djgeg


djgeg
őstag

"Tényleg fogalmam sincs, adjunk a rendőröknek igazat, ők úgyis jól tudják."
Wut :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#19) ONEFREE válasza villamos (#16) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Te biztosan tanács elnök voltál még 30 éve.... 😂😂 Ők beszéltek így..

(#20) razorbenke92 válasza Hieronymus (#17) üzenetére

:R Köszönöm.

djgeg Lehet, hogy annál a résznél kicsit kevés volt a fűszer (irónia), hogy érezni is lehessen, de tettem bele, kóstold meg még egyszer :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21) f(x)=exp(x) válasza Brain_Dead (#13) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:DDD
Most komolyan ezért regisztráltál?

[ Szerkesztve ]

(#22) villamos válasza ONEFREE (#19) üzenetére


villamos
őstag

Ezek veszélyes eszközök. Legalábbis egy jelentős részük. Nem kellene, hogy illetéktelen, nem megfelelő kezekbe kerüljenek.

Hieronymus: Az autóvezetéshez jogosítvány szükséges, így ha valaki balesetet okoz, meg lehet tenni a szükséges hatósági eljárásokat, az elkövető (balesetet okozó) felelősségre vonását, a károsult felek kártalanítását.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23) Hieronymus válasza villamos (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mint ahogyan a normálisan szabályzott drón használat esetén is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) ONEFREE válasza villamos (#22) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Végig gondolva azért abban igazat adok, hogy alá kellene írni egy engedélyt vásárláskor amiben le vannak fektetve a repülési szabályok hogy ennek tudatában felelőségre vonható legyen a drón irányítója ha illegális repülést folytat..

(#25) atike


atike
nagyúr

Lehet ráférne az 1995-ös törvényeket picit aktualizálni és/vagy drónokra is rászabni....

Az sem feltétlenül butaság, hogy regisztrációhoz kellene kötni a drónvásárlást. :U Igen, itt jön képbe, hogy minek egy 10-20 ezer forintos "gyerekjátékot" regisztrálni, de akkor meg hol kellene húzni határt... Nem egyszerű.

Ez kb. hasonlóan bonyolult lesz, mint az önjáró (önvezető) autók jogi szabályozásai.

(#26) halowarsss


halowarsss
csendes tag

Akkor ezek szerint, nincsen lehetőség csinálni egy új youtube videót, ahol valaki felküld 25km magasra meteorológiai léggömbel egy modell repülővel, kamerával , aztán mikor a léggömbnek annyi, azt szabadjára engedni, és lehozni a gépet a földre távirányítással?

Mint ennek az elején:
https://www.youtube.com/watch?v=emN3pxqkl68
Vagy mint ebben a 6 perces videóban?
https://www.youtube.com/watch?v=rpBnurznFio

Ez annyira szuper lehetett fpv-vel végignézni. Ez az egyetlen dolog amivel egy mezei ember úgymond kijuthat az űrbe (még ha nem is egészen az, de olyan feelingje lehet az utolsó percekben...)

Gondolom nincs az a szabály, amivel egy egyszerű modellező ember engedélyt kapna ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#27) vadkörte válasza villamos (#16) üzenetére


vadkörte
addikt

Az ilyet olvasva úgy érzem ideje volna betiltani...
...az emberiséget! Úgy látom az inteligenciája - az emberiségé - konstans, csak egyre több felé kell elosztani.

Ez a faj, leghitványabb, legfeleslegesebb amit a Föld a hátán hordott.

Üdv. V. Körte

(#28) villamos válasza vadkörte (#27) üzenetére


villamos
őstag

:C

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29) gergejly


gergejly
aktív tag

Az az érzésem, hogy a magyar ember sosem fog legálisan drónozni :DD

(#30) Teréz Atya válasza villamos (#28) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Uristen, fusson, ki merre lat, meg a vegen agyonnyom ez:

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Nagyon jó a cikk!
Köszönöm!
Egy csomó kérdésemre választ adott!

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#32) htc07 válasza halowarsss (#26) üzenetére


htc07
addikt

szerinted 25 km magasan is látta még a gépet fpv? :DDD talán műholdat is vitt az a ballon?

(#30) Teréz Atya

majd ha szembe vág egy ilyen műszúnyog, máshogy állsz hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) potyautas válasza gergejly (#29) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Dehogyisnem! Emlékszem arra, amikor a pótféklámpáért is büntettek. Ma már minden új autóra szerelnek.

(#34) csongi


csongi
veterán

Jelenleg a legegyszerubb modja a szabalyozasnak, ha feltetelkehez kotik.
Eletkor, helyszin, maximalis hatotav, es legyen biztositva.

Masodik fazisba lehet finomitani. Repulesi jogositvany tipus, meretre bontva.

A kamera hasznalata pedig benne vana PTK ba.

Jelenleg keves van hazankba, de lesz sok, mert mokas kis eszkoz. Ezzel nincs baj. De a hozza nem ertok kezeben durva seruleseket es anyagi karokat okozo eszkoz.

Es ezt 3 ember meg tudna csinalni. Vesznek egyet kimennek benazni, jol fejbe reptetik magukat, es maris vam tapasztalat amira lehet a szabaloykat alapozni. :) 3 het es torveny javaslatot lehet benyujtani. :D

(#35) _X10Dead_ válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Én általában a másik oldal felé vagyok részrehajló, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem szedheti le a vasvillával.
Panaszt tehet a jegyzőnél, ennyi. Elvileg még a Yardnak is csak annyi hatásköre van, hogy kijön és elmondja, amit fentebb írtam.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#36) GIJoe


GIJoe
addikt

Jó cikk, köszönjük!

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a kocsi fedélzeti kameráját hogy, mennyiért lehet hitelesíteni,
csak mert a rendőr nem, esetleg a biztosító fogadja el...

(#37) tibibi


tibibi
őstag

Nem tudom nekem valahogy ez jut eszembe erről az egészről. A mobiltelefon sokkal veszélyesebb , nem is beszélve a rosszindulatról ami az egész országot jellemzi....

(#38) Béééla


Béééla
őstag

Egy szerencse, hogy nem vettek mindent drónnak, ami távirányítós...

Nagyon vicces, hogy "pilóta nélkül tud repülni"-ként írják, de az átlagpolgár simán félreérti, miszerint ha nem ül benne a kapitány, akkor rögtön pilóta nélküli :D

Bélabá

(#39) a2d2


a2d2
addikt

Az a 25Kg-os súlyhatár nagyon dúrva.
Én 2kg-os drónnál sem szeretném hogy a fejemen koppanjon. Ha ráesik az emberre egy 20kg-os drón pár méteres magasságból, ....

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40) Jackal2 válasza villamos (#16) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gondolom az autót, ami lehet 1000 lőerős, a speed motorokat amik 200 lóerősek, a baltát amivel fát vágsz azt is csak így használja mindenki. Jah és a konyhakést is be kell tiltani, mert néha a részeg elmebetegek ezzel szúrják le a feleségüket.

Meg a karbonpropelleres helikoptereket, a 10 kiló modellrepülőket is, amik kb. 40 éve elérhetőek.

Teljesen életszerű, amit írsz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#41) Jackal2 válasza Teréz Atya (#30) üzenetére


Jackal2
senior tag

Na de 10.000 ilyen ha mind rád száll, simán agyonnyom, vagy véletlenül félre nyelsz egyet, úristen még a végén megfulladsz. Vagy kettő belerepül egyszerre a szemedbe, akkor hiába védekezel az orrodra tett tenyér éllel, simán megvakítanak:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#42) Teréz Atya válasza Jackal2 (#41) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Errol most a gyilkos csigak jutottak az eszembe. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#43) szacsee válasza Jackal2 (#41) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tiltassuk be a telefonokat, mert van rajta kamera, tiltassuk be a fogkefét, mert a sitten ölnek vele, tiltassunk be mindent, mert a hülyék nem arra használják amire való!
A hülyéket kell betiltani!
Ja nincs hülyék háza csak bolondok háza, mert csődbe menne az összes állam a fenntartásuk miatt.

A szerzőnek:

Életszerű helyzet... nagypapa kimegy a kisfiával a mezőre egy ~10000Ft-os quadcopterrel a maga 160grammos súlyával amit egy lágy szellő elfúj és ha rádesik sem esik bajod.
Azért quadcopter, mert egy gyerek könnyen megtanulja az irányítást, hamarabb érez sikerélményt mint pl modellrepülőnél, helikopternél. Nem vagyunk mazochisták magunkkal szemben és főleg nem szadisták egy gyerekkel szemben... nesze fiam itt egy Trex 450 toljad neki ez a gáz, ez az oldalkormány... életszerű nem?
Fizessen 3000Ft-ot alkalmanként előre megmondott időpontban amikor nincs megbízható szél előrejelző oldal Magyarországon. Fizessen rá biztosítást gyártási szám nélkül évi többszörösét a drón értékének, mert a lucernába beesve ledarál 3 szál lucernát, vagy fának csapódva megkarcolja a kérgét.
Hatótáv 30 méter így ideális esetben 150 méterre mindentől nem tud tenni semmiben sem kárt, max ha a szemgolyója előtt élesíti a koptert és nyom egy teljes gázt.

Nem életszerű helyzet, de megtörtént:
Magyar átlagfizetés 3-4 szeresébe kerülő drónnal egy nagyvezír ingatlanját lefilmezve iratok és hivatalos engedély nélkül sajtós személy szenzáció hajhászás miatt lekapcsolják és a közember felhördül, hogy otthon lekamerázzák drónnal...
Elég oda hosszú mogyóróág és telefon a végére kötve akkor is lekamerázhatnak... de a hülyéket nem lehet betiltani az a probléma.

Régi törvényeket el kellene felejteni, a törvényhozókat ki kellene oktatni, mert az adattovábítás nélküli drón életveszélyes is lehet! Hogy tájékozódsz adattovábbítás nélkül, hogy az akkumulátor feszültsége mekkora, mikor kell leszállni, hogy ne úgy landolj mint egy darab kő.
Adattovábbítás ez is és a jelerősség is, mivel nem egyirányú adatforgalom történik. A komolyabb távokban ugyanis az élet és vagyon védelem miatt van telemetria. Ja a politikus palánták nem tudják mert nem tájékozódtak és lehet rajtuk röhög az új szabályozás miatt az egész EU.
Volt-e Magyarországon baleset Quad, Hexa, Octocopter miatt ami tartós egészségkárosodással járt, vagy jelentős anyagi kárral?
Volt-e Magyarországon baleset Modellrepülő vagy RC Helicopter miatt ami tartós egészségkárosodással járt, vagy jelentős anyagi kárt okozott?
Én tudom a választ, utóbbi volt nem is egy és mégis kiket cseszegetnek?
Mik a kötelezettségei egy RC modellezőnek? - szinte minden ahogy felveszi a kezébe a távirányítót
Mik a jogai az RC modellezőnek? - örül hogy lyuk van a seggén és kb ennyi.

Nem kellene egy új még gyerekcipőben járó hobbyt megítélni pár ember miatt aki vagy szarik a törvényre ennyire magasról, vagy hülye. Akik balesetet okoznak, kárt tesznek valamiben büntessék meg és ne pénzverdét csináljanak belőle (pl biztosítási díjak, regisztrációs díj) és egy életszerűen betartható törvényt hozni amit a magánszemély könnyen be tud tartani (pl ne kelljen a 10K-s drónnal 60km-t utazni egy modellreptérre ahhoz hogy reptessek). Egy idő után pedig lehet finomhangolni a hiányosságokat a törvényben.

Adatkommunikációt engedném (telemetria, gps rth miatt is) , ahogy a videó jel továbbítást is ahol nincs felvétel készítve, hisz az FPV racer ezen elven működik... így ők slamasztikában lesznek ha szigorításra kerül sor.
Példának hoznám fel, hogy nem nagyon hallani arról, hogy ha otthon íjad van lőtérre kell-e menned hogy gyakorolhass? Ez is hobbi és kb öl egyből ha rossz helyen vagy, az rc modellezés békésebb szakág mégis nagyobb szigorítások várhatóak.

(#44) Jackal2 válasza szacsee (#43) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nevetni fogsz: bemehetsz és vehetsz számszeríjat, ami simán átlő egy embert. Vagy 4-et:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45) _X10Dead_ válasza a2d2 (#39) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A 25 kilós határ arra vonatkozik, hogy NEKED nem kell vizsgáznod rá. Nem arra, hogy az alatt repülhetsz.

Amúgy igen, ha ráesik, akkor baj van. Meg abból is volt, amikor a szomszéd ablakot cseréltetett, az meg kifordult a tokjából és lezúzta az alul parkoló kocsit (6 emeletet gyorsult). Egyébként mire akartál célozni? :-)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#46) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, közben elolvastam a cikket és szerintem elég objektív, csak az emberek nem tudják azt helyén kezelni és értelmezni. A cikk még csak utalást sem tesz rá hogy "ttíííítsák be a picsába", hanem objektíven leírja, hogy ez van jelenleg és kész.

Ez igazából tipikusan a hatóság hibája, hogy képtelenek értelmes jogszabályokat alkotni és állandóan le vannak maradva a technika vívmányaival szemben. Kicsit arra emlékeztet, mint a Köztisztviselői trv. egyes részei: olyan szakmákra ír követelményt, amelyek az OKJ keretében már megszűntek:D

Egyszerűen rossz és életszerűtlen a szabályozás, ezen kell változtatni.

Hozzá kell tennem, hogy a fröcsögő fórumozók 99%-a olyan ember, aki még életében egyelten egy drónnal sem repült, csak idejön pampogni, mert NEKI nem tetszik valamiért az, hogy valaki drónokkal repked, de a tapasztalata ezzel kapcsolatban nulla.

Én pl. nem értek az ipari esztergákhoz, vagy mondjuk a gyalukhoz, de láttam már hogyan lövi ki az izzó fémnyesedéket, még sem megyek oda pampogni, hogy tiltsák be, sőt még véleményt sem formálok róla.

Szóval most éppen ez a menő a médiában a menekültkérdés mellett, ezt nyomja az ostoba sajtó és mindenki erre van rápörögve. De attól, hogy megírta a Blikk még baromság marad:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47) caprine válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem a "Teljesen jogosan teszed, mert a magánterületed fölött repül a beleegyezésed nélkül,..." hülyeség. anyámék ha jól emlékszem az északi sierrás légifolyosó alatt laknak, óránként több utasszállító gép, és nyáron megannyi sikló, motoros gép, sárkányrepülő repked felettük, egy se kért tőlük erre engedélyt.

Amúgy meg ha nem zavarnak vele senkit akkor szerintem senki sem köt beléjük, de ehhez üres területre ki kell menni, erőd, mező, üres tesco parkoló, ennyi és nem tömeg felet reptetni.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#48) szacsee válasza Teréz Atya (#30) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ebből Magyarországon valószínű több van mint a cikk képén látható hadászati UAV.

(#49) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Nagyon örülök hogy létrejött ez az írás. Valahogy a drón használók között is tudatosítani kéne hogy ez nem csak játék, hanem emberek és értéktárgyak is megsérülhetnek. Az repülőgép modellezést is csak játéknak tartották amíg meg nem történt a 2006-os őcsényi eset. Pedig a szabályozás ott már akkor is nagyon szigorú volt.

Természetesen itthon is vannak olyan csoportok akik igyekeznek az ott alkalmazott szabályokat átültetni és minél biztonságosabbá tenni ezt a hobbit, ami igencsak becsülendő.

Valahogy a drón repítés mégis elterjedtebb az emberek között, mert kevesebb tudás és tanulás szükséges hozzá, valahol ez is lehet a probléma forrása.

Üdv.

(#50) Jackal2 válasza Zolli77 (#49) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ebben igazad van. Míg egy helikopterrel fel sem tudsz szállni, egy drónnal röhögve megteszed. Főleg amióta marhára automatizálták az egészet, van GPS hold, meg auto land és takeoff

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.