Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Maacaw válasza Darrenb (#50) üzenetére


Maacaw
tag

Először is az eredeti a 4.1.2-es Android volt, nem a 4.3-as. Másodszor: Csak egy kicsit kéne visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#52) bakapeti válasza Maacaw (#41) üzenetére


bakapeti
újonc

Nagyon köszi a segítséget! Végre újra 4.1 van a telefonomon :) Szerintem soha nem is fogom lefrissíteni erre a katasztrófahalomra!

(#53) Capoeira91


Capoeira91
csendes tag

A külső keret ha sérült és rendelek újat rá, akkor garancia vesztés nélkül lecserelhetem? Köszi

(#54) apuc válasza Capoeira91 (#53) üzenetére


apuc
őstag

nem

(#55) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok!
Mennyi az SP "hasznos" Felbontása? A teljes 1280x720, de a szoftveres gombok miatt csökken. Megtudnátok írni mennyivel? Előre is köszi.

(#56) Maacaw válasza Attila57 (#55) üzenetére


Maacaw
tag

Ha jól emlékszem 1184x720 lesz, de ROM-onként változik a NavBar magassága, szóval nem vagyok biztos benne.

(#57) Betyaros


Betyaros
újonc

Sziasztok!
Ha 4.3 ról 4.1 re akarom visszarakni a telót, és telenoros, nem t-mobilos akkor is jó a t-mobilos verzió?

(#58) Maacaw válasza Betyaros (#57) üzenetére


Maacaw
tag

Természetesen jó, csak hogyha viszed gariztatni akkor érdemes rárakni egy Telenorosat, de amúgy nyugodtan használhatod a T-mobile-osat is.

(#59) Betyaros válasza Maacaw (#58) üzenetére


Betyaros
újonc

Köszönöm!
Honnan tudok majd telenorosat szerezni?
Hogyha tudnál esetleg olyat is linkelni inkább azt tenném fel.

(#60) Maacaw válasza Betyaros (#59) üzenetére


Maacaw
tag

(#61) Betyaros válasza Maacaw (#60) üzenetére


Betyaros
újonc

Nagyon szépen köszönöm ! :)

(#62) Jasi26


Jasi26
újonc

Üdv :)

Valaki tudnak linkelni egy gyári Telenor 4.1-es ROM-ot? Nagyon hálás lennék érte :)

(#63) Jasi26 válasza Jasi26 (#62) üzenetére


Jasi26
újonc

Áh :D Nem olvastam viszább :D

(#64) Jasi26 válasza Darrenb (#50) üzenetére


Jasi26
újonc

Heló!

Én is a Telekomnál vettem SP-t. Biztos, hogy 4.3 volt rajta? Csak mert 4.1.2-vel forgalmazzák a telefont. Mind a két 4.3-al megszívtam. Innen leszedtem a gyári 4.1.2-es telekom romot és visszaraktam azt. A 4.3 lassú volt plusz még a kijelző is vibrált... :/

(#65) Haby


Haby
tag

Sziasztok lefrissítettem a sony xperia sp telomat 4.3-as adroidra de eszméletlen lassú lett, mit lehet vele csinálni, készítsek biztonsági mentést és álljak vissza a gyárira, vagy van valami más megoldás is, esetleg várható valami frissítés ami javít a mostanin? Előre is köszi a válaszokat. Jah T-mobilos a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#66) Maacaw válasza Haby (#65) üzenetére


Maacaw
tag

Először is húzd újra SUS-sal a telefonodat, így minden készüléken tárolt adatod törlődik, és valószínűleg gyorsabb lesz a rendszer. Ha pedig ez se segít, akkor egy korábbi hozzászólásom szerint tedd vissza rá a 4.1-et Flashtool-al.

A cikk bővítve még egy kérdéssel/válasszal, így már azoknak is segítségére lehet a cikk, akik nem találják Sony Update Service-ben a készülékek listájánál az SP-t.

(#67) Haby válasza Maacaw (#66) üzenetére


Haby
tag

Köszi, sikerült.

(#68) piit94


piit94
csendes tag

Sziasztok!

Bocs a zavarásért, de én is bele estem abba hibába hogy 4.3-ra frissítettem a telót.
Ezzel még nem is lenne gond, de a 12.1.A.1.201-es verziót telepítettem, amit szépen benéztem....
A telefon még garanciás. Olyan kérdésem lenne hogy letöltöttem a Telenoros 4.3 stabil eredeti romot, ha felteszem flashtool-al(bár nem tudom hogy kell) akkor el veszik a garanciám?

Válaszaitokat előre is köszi! ;)

(#69) Maacaw válasza piit94 (#68) üzenetére


Maacaw
tag

Ha Telenoros vagy természetesen nem veszik el, és az életbe nem fognak rájönni arra hogy Flashtool-al raktad fel, vagy hogy volt más ROM is rajta ;)

(#70) piit94


piit94
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ. Még egy olyan kérdésem lenne hogy ha SUS-al újra húzom akkor se veszik el a garanciám ugye? Meg hogy flashtool-al hogyan kell fel tenni a ROMot tudnál egy linket adni?:)

(#71) elekszabby


elekszabby
újonc

Hali! miért van az, h nem ismeri fel a telómat a sony pc companion?? win 8-am van és android 4.3 van a telón! köszi a választ!

(#72) radon86


radon86
újonc

Sziasztok.
Nem tudok kapcsolódni a mobilnethez, amióta frissítettem, pedig megcsináltam azt, ami a cikkben van,de semmi. Mit tudok csinálni? Vigyem el a t-mobile-ba vagy én is meg tudom oldani?

(#73) Jasi26


Jasi26
újonc

Üdv!

Valaki le tudná nekem írni szájbarágósan lépésről lépésre ennek a romnak a felrakását? Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen értem.

http://logout.hu/bejegyzes/bagyusz/sony_xperia_sp_lbl_locked_bootloader_cyanogenmod.html

(#74) szabózsu válasza Mates11 (#42) üzenetére


szabózsu
újonc

Ezt független telefonhoz is tudom használni? Sírni tudnék annyira szar lett a telóm. :(

(#75) szabózsu


szabózsu
újonc

Független telefonnál hogy kell visszaállítani a 4.1-re? Nagyon szar a 4.3. segííííítség!!!!

(#76) boz82


boz82
tag

Múlt héten vettem T-mobile-os SP-t és a 12.1.A.1.201-es 4.3-as androiddal adták...kezd lassan akadozgatni...akkor most van teendő ? :D

(#77) T_amm


T_amm
újonc

Nekem is az új szoftver frissítés után lettek problémáim a telefonnal (lassú, lefagy etc..), de tegnap délután kivágta a biztosítékot. Benne van a SIM kártya a telefonban, mégis azt jelzi,hogy nincs...kb 100X vettem ki-be, de semmi reakció, persze se telefonálni, se netezni nem lehet rajta...Lehet ezzel csinálni valamit, vagy nem a szoftver mondott csütörtököt?

(#78) Jasi26 válasza boz82 (#76) üzenetére


Jasi26
újonc

Nekem már jelezte tegnap este a telefon, hogy elérhető az új 12.1.A.1.205 :) Eddig úgy tűnik, hogy jó :D

(#79) Eddye7


Eddye7
újonc

Sziasztok! Olyan problémám akadt az Xperia Sp telefonnal, hogy amikor hívnak én tökéletesen hallom a hívó félt, de ő csak halkan vagy egyáltalán nem hall engem. Próbálgattam a feljebb említett jackes ki-be húzogatást, de nem segített. Ez lehet valami beállítási vagy szoftver hiba? Ajánlottak egy bizonyos [MOD] EXTRA VOLUME BOOST nevű alkalmazást. Ez javíthat valamit a beszédhangerőmön? Egyébként 4.3 van rajta. Nem szeretnék egyből szervizbe menni vele, ezért is várom a javaslataitokat. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#80) boz82 válasza Jasi26 (#78) üzenetére


boz82
tag

Ahaa,látom már többen tudták frissíteni,és írják hogy jobb.
Nekem még nem dobta ki az update center...csak album,movies,walkman

(#81) boz82


boz82
tag

Pc comp-al ok ,köszi

(#82) Jasi26 válasza boz82 (#81) üzenetére


Jasi26
újonc

Üdv!

Csak egy "apróság" Néha ritkán elkezd sárgán elsötétülni a kijelző. Aztán egy szemvillanás alatt semmi baja.... Tapasztalta ezt valaki más is?

(#83) El_Diablo


El_Diablo
tag

Sziasztok
A napokban lett frissítve a telefon az új gyári szoftverrel. Azóta ha szól a rádió nem jelzi ha SMS érkezik. Más tapasztalt ilyet? Orvosolható valamivel a probléma? Köszi.

(#84) Jasi26


Jasi26
újonc

http://kepfeltoltes.hu/view/140621/10330267_679571862116141_1392165995415931574_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez se néz ki valami jól....

[ Szerkesztve ]

(#85) <cafat>


<cafat>
senior tag

sziasztok

miután megjelent a 4.3-as frissítés sokat olvastam róla, hogy rengetegen panaszkodnak kijelző vibrálásra, fagyásra, lassú betöltésre, hamarabb merülő akksira, gyengébb fotó minőségre (még a jelenleginél is)
szóval megéri frissíteni 4.3-ra vagy felejtsem el?
a gyári 4.1.2 tökéletesen működik meg vagyok vele elégedve, csak a wifi idegesít mert elég gyenge

(#86) Maacaw válasza <cafat> (#85) üzenetére


Maacaw
tag

Ha van egy tökéletesen működő 4.1.2-es rendszered nem hinném hogy érdemes 4.3-ra frissíteni. Nem nyújt annyi pluszt, hogy kockáztasd a tökéletesen működő rendszeredet szerintem. De persze kérdezz utána a MA-s Xperia SP fórumban is, mivel én mostanában nem vagyok túlságosan képben, viszont a 4.4.2-es SlimKat rendszerem rendszerint akad, fagy, újraindul. Alapvetően nem akkora szívás, de nekem is jobban működött a 4.1.2.

(#87) thekissmate


thekissmate
csendes tag

Sziasztok!

Frissítettem a telefonom 4.3-ra (.205), nagyon szép, soha egy akadást nem produkál, egyetlen negatívum, hogy az akkumulátor jelentősen gyengébben teljesít, mint a régi verzióval. Mindenki tapasztalt ilyet? Hogyan lehet orvosolni?

(#88) lasoma


lasoma
újonc

Üdv Mindenkinek!

Volna szíves valaki segíteni abban, hogy az Xperia SP készüléken miképp lehet beállítani azt, hogy a (hang) "Felvevő" az SD kártyára rögzítsen ?

Köszönettel: Lasoma

(#89) Maacaw válasza lasoma (#88) üzenetére


Maacaw
tag

Töltsd le az ASR alkalmazást, ott menj jobb felül a 3 kis pontra, majd Beállítások->Felvétel->Felvételek mappája, és itt válaszd ki a kívánt mappát. Én jobban kedvelem az ASR-t mint az alap felvevőt, mert több funkciót képes ellátni.

(#90) lasoma válasza Maacaw (#89) üzenetére


lasoma
újonc

Kedves Maacaw!

Nagyon köszönöm!
Üdv: Lasoma

(#91) Maacaw válasza lasoma (#90) üzenetére


Maacaw
tag

Igazán nincs mit!

(#92) hysteriam


hysteriam
újonc

Nekem olyan problémám lenne, hogy mióta frissítettem, folyamatosan kiírja a telefonom, hogy "Olvasási hiba. Próbálja újra." Volt, amikor csak egyszerűen kioldottam a billentyűzetet és semmi se volt megnyitva... hogy tudnám ezt orvosolni?

(#93) Maacaw válasza hysteriam (#92) üzenetére


Maacaw
tag

Esetleg próbáld meg megigazítani a SIM/SD kártyádat (beljebb tolni), ha ez nem segít akkor valószínűleg Sony Update Service-vel újra kéne raknod a telefonod szoftverét (minden készüléken tárolt adatod törlődik, javasolt egy biztonsági mentés készítése).

(#94) hysteriam válasza Maacaw (#93) üzenetére


hysteriam
újonc

Egy nagyon picit beljebb tudtam tolni a SIM kártyámat... kicsit nehéz elhinni, hogy csak ennyi volt a gond, de remélem megoldódik. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, már szervizbe akartam vinni a telefont :D

(#95) Maacaw válasza hysteriam (#94) üzenetére


Maacaw
tag

Igazán nincs mit, én is remélem hogy megoldódik. :)

(#96) Jasi26


Jasi26
újonc

Üdv Földiek :D

Valaki tudna nekem linkelni egy 207-es 4.3-at? Ha lehet, ne a Cosmote-os görög verziót :D Köszönöm ;)

(#97) Maacaw válasza Jasi26 (#96) üzenetére


Maacaw
tag

Tessék (ha minden igaz ez egy angliai, de ugyanúgy van benne magyar nyelv)

Egyébként javaslom hogy töltsd le az Xperia Update Checker-t, majd miután megnyitottad, a jobb felső sarokban lévő "Check for firmwares" gombra kattintva letöltheted a legfrissebb, sőt a legrégebbi szoftvereket is.

[ Szerkesztve ]

(#98) piit94 válasza Jasi26 (#82) üzenetére


piit94
csendes tag

Üdv!

Igen, sajnos én is tapasztaltam a kijelző sárgás elsötétülését, de nem tudom mitől lehet.

(#99) Jasi26 válasza piit94 (#98) üzenetére


Jasi26
újonc

Annyira nem zavaró de attól még kiküszöbölhetnék :D Engem leginkább ebben az új 207-es verzióban az aksi zavar. Úgy vettem észre, hogy jobb volt a teljesítménye a 205-el. Stamina használatával úgy, hogy 100%-al vittem el dolgozni a 205-el olyan 80% körül volt a szokásos nyomkodással. Viszont a 207-el 55-60% és nem nyomkodom a telefont többet, mint amúgy. Hébe-hóba egy kis facebook és messenger meg egy kis Chrome. ja meg zene melóba menet meg vissza. Ez az idő 2x1:30 óra.

(#100) piit94


piit94
csendes tag

Nem is zavaró inkább bosszantó egy kicsit, már mint számomra. :)
Igen, én is azt vettem észre hogy 205el jobban bírta az akksi, csak az meg nekem fokyton befagyott nem volt olyan stabil mint a 207es.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.