Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maacaw


Maacaw
tag

Első hozzászólás, hogy lássam ha új érkezik. Ezek azok a hibák amik eszembe jutottak, lehet, sőt biztos hogy kihagytam egy párat, de kérlek azt itt jelezzétek. Köszönöm :) :R

(#2) apuc válasza Maacaw (#1) üzenetére


apuc
őstag

Köszönöm

(#3) embe


embe
nagyúr

Hali!
Szerintem nálam fordult elő először, de mások is leírták utána ezt a problémát: A woody téma felrakását követően bootlop lett az eredmény, A teló nem indul újra, csak az XPERIA feliratig jut el.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4) Maacaw válasza embe (#3) üzenetére


Maacaw
tag

Lehet hogy más témánál is ugyanez lett volna a vége, csak mindenki azt tette fel, mert nagyon szép. De viszont az emberek 3/4-de is feltette és nekik jó volt. De ha gondolod beleírhatom a cikkbe :K

(#5) embe válasza Maacaw (#4) üzenetére


embe
nagyúr

Más témával nem csinálta. :N Csak azért írtam ide, mert volt olyan a fórumon aki nem tudta mitől lehetett ez neki. Utána kiderült, hogy Ő is ezt alkalmazta. És ment az értetlenkedés. Akárcsak nálam. mire kizártam, hogy ez okozta a galibát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6) Maacaw válasza embe (#5) üzenetére


Maacaw
tag

Rendben, köszönöm, beleírom. :R

Egyébként egy kis statisztika: Eddig 220-an néztétek meg a cikket kb. 7 óra alatt. Köszönöm nektek, remélem segítségetekre lehettem :)

(#7) isuhusi


isuhusi
csendes tag

Üdvözlet. Hívás közben a beszéd hangerőt nem lehet szabályozni!

(#8) Maacaw válasza isuhusi (#7) üzenetére


Maacaw
tag

Valóban? De ez user bug, azaz nem mindenkinél van jelen, ugye? Mert ha egyedi, akkor egy SUS újrahúzás segíthet :)

(#9) isuhusi válasza Maacaw (#8) üzenetére


isuhusi
csendes tag

Üdvözlet. Igen, segített, viszont az akku az nagyon gyorsan merül. Stamina módban is, inkább használat közben.

(#10) Maacaw válasza isuhusi (#9) üzenetére


Maacaw
tag

Nézd meg ezzel az alkalmazással hogy mi ébresztgeti a telefont, szerintem itt lesz a hiba :)

(#11) lukcsimre


lukcsimre
csendes tag

Halihó

Szuper telenoros vagyok, úgyhogy februárban én is megkaptam a frissítést.
4.1.2-vel tökéletesen együtt tudtam élni, gyors volt, sok gondom nem volt. Jött a frissítés, megakadt a felénél PCC-vel, aztán újrakezdtem, felment. Borzasztó volt az egész, akadozott, baromi lassú, használhatatlan. Oké gyári visszaállítás. Sokat nem változott a helyzet, bújtam a netet, próbálgattam különböző beállításokat, nem segített semmit. Ma megint újratettem SUS-al, a probléma továbbra is megmaradt, egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.
Most már elhatároztam magam, hogy fogom én, és lepucolom, aztán ráteszek 4.3-at én. Sok gondot nem okozna, előtte HTC DesireHD-m van, aki ismeri, az tudja, hogy mekkora szívás egy htc-t rootolgatni stb. De akkor is szeretném ezt az opciót utoljára hagyni.

Tehát lényegében a kérdésem az lenne, hogy az a probléma, hogy a telenoros 4.3 után gyakorlatilag használhatatlan lassú lett az SP-je másnál is jelentkezett-e, vagy csak nálam? És ha igen, akkor hogyan lehet ezt megoldani.

Végigböngésztem a netet, és mindenki dicséri a sebességét, nálam meg egy telefonkönyv megnyitása is a sírásba kerget.

(#12) Maacaw válasza lukcsimre (#11) üzenetére


Maacaw
tag

Hát igen, az a helyzet hogy kedves Sony (vagy Telenor) valamit elcseszett a frissítésekkel, mert bizonyos készülékeken röccenésmentesen futnak, egy egyes készülékeken (mint például a tiéd), (használhatatlanul) akadoznak. Javaslom hogy próbálkozz meg bagyusz kolléga CyanogenMod-jával, vagy jety91 PureStock ROM-jával (elnézést, ehhez most nem találtam linket). Időigényes folyamat felrakni őket, de szerintem egy próbát mindenképpen megér ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) lukcsimre válasza Maacaw (#12) üzenetére


lukcsimre
csendes tag

Rendben, köszönöm a tippet. Igazából nekem munkaeszköz, úgyhogy az eddig nagyon szeretett készülék jelenleg az őrületbe kerget, így mindenképp kell valamit csinálnom.

(#14) bereske15 válasza Maacaw (#10) üzenetére


bereske15
csendes tag

(#15) bereske15 válasza bereske15 (#14) üzenetére


bereske15
csendes tag

Köszönöm e lehetőséget, felfrissítettem az androidot 4.1.2 ről 4.3 ra és rendesen felébredt a telefon, persze a leírások szerint az animációkat meg a többit csökkentettem 0,5 re. Az akksi stamina módban bírja 2 napig mint eddig, a telefonálás a kijelző minden rendben, de hívásnál jóval hangosabban hallom a másik felet és ez nagyon jó, tehát nem halk, mint eddig. Mindent úgy csináltam ahogy le van írva Windows 8.1 64 bit es rendszeren 10 perc alatt kész is volt utána még kb 6-7 perc amíg felrakta magának a telefon. Eddig 13300 pont volt az Antutu Bencmark on a telefon pontszáma most közel 24000 és érezhetően bivaly gyors lett, a kollégám Samsung Galaxy Note 3 ma ami a legerősebb a piacon az ért el közel 35000 pontot... Egy kérdésem lenne a fórumozó társaktól, hogy most a garanciám ugrott mivel telekomos vagy a teló is telekomos 3 hónapos, de nem bírtam kivárni amíg kiadja a T a frissítést mert már a falhoz akartam verni a telót annyira sok volt vele a baj ????
Előre is köszi...

(#16) Maacaw válasza bereske15 (#15) üzenetére


Maacaw
tag

Először is örülök hogy segíthettem/sikerült :) Másodszor a garid jelen esetben elméletileg ugrott, de könnyedén visszacsinálhatod: mielőtt viszed gariztatni a telefont Flashtoolal rakd vissza a T-s .254-es végű ROM-ot. Így ugyan törlődnek a készüléken tárolt adataid (érdemes biztonsági mentést csinálni), de minden a művelet előtti állapotba áll vissza ;)
Telekomos 4.1.2-es Android letöltése ftf fájlban
Visszarakni ugyanúgy kell Flahtool-al ahogy a 4.3-at is fölraktad. Szóval gariztatás előtt ezt különösen ajánlott megcsinálni.

(#17) bereske15 válasza Maacaw (#16) üzenetére


bereske15
csendes tag

Még egy kérdés akkor most elvileg független is lett a telefon ugye ?

(#18) Maacaw válasza bereske15 (#17) üzenetére


Maacaw
tag

Nem, ROM sohasem tud telefont függetleníteni :N

(#19) Jasi26


Jasi26
újonc

Üdv földiek :)

Lenne egy kérdésem. Leszedtem azt a 4.3-as rendszert ami ide a fórumba lett linkelve és telepítettem is sikeresen. Ezzel a húzásommal elvesztettem a garanciát? Amennyiben igen van rá lehetőség, hogy ha a sors úgy hozza visszakerülhessen az eredeti gyári rom ami rajta volt mikor megvettem a telefont? 4.1 volt rajta teletűzdelve Telekom alkalmazásokkal. Előre is köszönöm a választ :)

(#20) Huma válasza Jasi26 (#19) üzenetére


Huma
addikt

Elméletileg nem veszíted el vele a garit mivel ez nem okoz semmiféle kárt a telefonban. Szolgáltatós telefonnál zárva van a bootloader, ezért nem férsz hozzá a létfontosságú dolgokhoz amikkel tönkretehetnéd szoftveresen a telefont. (Én legalábbis így olvastam a másik topicban)
Persze ettől függetlenül beleköthetnek ha nagyon akarnak. Viszont bármikor visszarakhatod az eredeti romot. Így már semmiképp sem köthetnek bele.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Jasi26 válasza Huma (#20) üzenetére


Jasi26
újonc

Üdv!

De honnan szerezhetem be a gyári ROM-ot? Vagy az volna az amiből link lett? "eredeti"? :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Huma válasza Jasi26 (#21) üzenetére


Huma
addikt

Szia!
Igen. Az az eredeti tkomos rom. Azt kell felrakni ha vissza akarod kapni a gyári állapotot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Jasi26 válasza Huma (#22) üzenetére


Jasi26
újonc

Köszönöm :) Ezt a rom-ot amúgy honnan szerezted? Vagy magáról egy sp-ről van esetleg?

(#24) Huma válasza Jasi26 (#23) üzenetére


Huma
addikt

Nincs mit.
Másik SP-s topicban linkelték ezt a romot. [link]
Ha többet akarsz róla megtudni akkor kérdezd dave0825-öt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) Jasi26


Jasi26
újonc

Valaki elmondaná nekem, hogy miért jó az eXistenZ rom? Kérném, hogy csak olyan válaszoljon aki tényleg ír róla valami hasznosat. :) Olyan válaszra nem vagyok kíváncsi, hogy az eXistenZ az sz*r meg ilyenek.

(#26) Maacaw válasza Jasi26 (#25) üzenetére


Maacaw
tag

Na hát ez egy jó kérdés hogy mire jó, ugyanakkor kissé bonyolult is, mert elméletben ezek a ROM-ok nem befolyásolják nagyban a telefon működését, ugyanis ugyanazon kernelen alapszanak mint a sima stock ROM, de itt van egy szerintem nem rossz példa a kerneles dologhoz: Tegyük fel hogy van a számítógépedben egy processzor, és ha másik gépbe teszik ugyanezt bele, ugyanolyan OP rendszerrel, akkor a működés alapvetően nem változik, csak a billentyűzet, monitor stb., "androidra fordítva" a felhasználói felület. Az eXistenZ talán egy kicsit lassabb a gyári UI-nál, viszont szebb, és több extra funkció van benne. De ettől függetlenül én mégis inkább bagyusz romjait javasolnám, amik annak ellenére hogy elég csúnyácskák, működés szempontjából szerintem felülmúlhatatlanok. Remélem hasznos választ adtam.

(#27) grolsch66


grolsch66
újonc

Köszönet a részletes leírásért, sikeresen felfrissítettem az androidot 4.1.2 ről 4.3 ra. :) Az éjszaka folyamán sikerült. Egy kicsit lassúnak tűnik, majd elvégzem az ajánlott beállításmódosításokat.
Ha újrapakolom SUS-al, akkor a 4.3-at rakja fel?
Érdemes újrapakolni vagy elegendő 0.5-re állítani: "Ablakanimáció mérete", "Áttűnési animáció mérete", és "Animáció léptéke" beállításokat?
A leírásod szerint Flastool-lal raktam fel a 4.3-at. Valamit elrontottam, hogy gyári alapra állította vissza? Ez nem szerepelt a leírásodban csak a SUS-nál.
Egyébként én nem tapasztalok villódzást a kijelzőn.

(#28) Maacaw válasza grolsch66 (#27) üzenetére


Maacaw
tag

Először is nincs mit, örülök ha segíthettem. :R

Másodszor: Ha újrapakolod SUS-sal akkor elvileg a 4.3-at kell visszaraknia, függetlenül attól hogy milyen szolgáltatónál vagy, ugyanis a SUS egy úgynevezett SI szám (ROMok egyedi azonosítója) alapján tölti le az adott verziót, és rakja fel. ÉN azt javaslom hogy pakold újra azért SUS-sal,elvégre mégiscsak az a hivatalos gyártói program, nem a Flashtool. És nem rontottad el, a Flashtool is visszaállít mindent gyárira, ezt ezek szerint nem írtam oda, elnézést :B

(#29) grolsch66 válasza Maacaw (#28) üzenetére


grolsch66
újonc

Köszönöm gyors válaszod, tényleg nagy segítség volt.
Telekomos vagyok, naponta néztem mikor adják ki a frissítést. :)
Újrapakolom SUS-al, bár a sebességproblémám megoldódott. Szerintem a frissítések miatt kell a telefonnak pár óra, mire beáll.
Tapasztalataim szerint (decemberig xperia J-m volt, azóta SP) háromhavonta nem árt SUS-sal újra telepíteni a telefont, Sokat használ az üzemidőnek. Nekem eddig bevált kb. +50%.
Olvastam a témákról itt.
Szerinted jobban járok, a "Woody Next Launcher 3D Theme"-el? (ncore)

(#30) Maacaw válasza grolsch66 (#29) üzenetére


Maacaw
tag

Hát igazából nem lehet tudni hogy melyik téma vagy épp launcher mit művel a telefonnal, mikhez fér hozzá, és ezáltal milyen kárt tud tenni benne. Igaz, hogy zárt bootloaderes telóknál legrosszabb esetben bootloop-ot kaphatsz, de az se jön túl kellemesen pédául egy sima hétköznap reggelen, meló előtt. Szóval egy próbát tehetsz vele, mert szerintem ez a Woody témás bootloop elég egyedi eset volt (mármint a témák között), valószínű hogy egy Next Launcheres témával nem lesz ilyen gond (meg úgy egyáltalán másmilyen témával se).

(#31) grolsch66 válasza Maacaw (#30) üzenetére


grolsch66
újonc

Újrapakoltam SUS-al a biztonság kedvéért. Teljesen tökéletesen fut, semmi problémát nem érzékelek.
Nagyon tetszik a sebesség is, az ajánlott beállításokat végrehajtottam.:) Villódzást én nem tapasztalok.
Csak ajánlani tudom mindenkinek a cikked és a kérdésekre adott válaszaid.
Még egyszer, Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Jasi26 válasza grolsch66 (#31) üzenetére


Jasi26
újonc

Üdv!

Az lenne hozzád a kérdésem, hogy először ft-al raktad fel a 4.3-at és tapasztaltál lassúságot ami miután újrapakoltad sus-al és a villogást leszámítva megoldódott a gond?

(#33) grolsch66 válasza Jasi26 (#32) üzenetére


grolsch66
újonc

Szia,
Igen először Flahtool-al raktam fel a 4.3-at. Villódzást nem érzékeltem, de kissé akadozott.
Újrapakoltam SUS-al, 0.5-re állítottam az "Ablakanimáció mérete", "Áttűnési animáció mérete", és "Animáció léptéke" beállításokat. így már teljesen tökéletesen fut.
Olvasd végig Maacaw cikkét és a kérdésekre adott válaszait. Mindent az általa leírtak alapján csináltam.

(#34) Jasi26 válasza grolsch66 (#33) üzenetére


Jasi26
újonc

Köszönöm a válaszodat :)

(#35) grolsch66


grolsch66
újonc

Ismét segítségre lenne szükségem.:)
Egy ismerősöm gépére szeretném feltelepítenia Flashtool-t, de nem települnek fel a driver-ek.
Mindenden ok. de, amikor csatlakoztatom a telefont, piros hibaüzenetben kiírja, hogy nincs driver.
Windows 7-en semmi problémám nem volt. XP-n valamit másképp kell csinálni?

(#36) Jasi26


Jasi26
újonc

FIGYELEM, FIGYELEM!!!

Senki ne frissítse az sp-jét a 12.1.A.1.201-es 4.3-ra. Rettenetesen lassú lesz tőle a telefon és a kijelző villogását sem szüntették meg. Nekem az a szerencsém, hogy innen le tudtam tölteni a gyári Telekom-os ROM-ot és visszacsináltam. Amúgy míg a Sony nem orvosolja a problémát lett volna egy 72ezer Ft-os szardarabom. Ugyan olyan szar, mint az előző a 266-os végződésű. Nem hiszem el, hogy a Sonynak hogy van képe kiadni ilyet. :W :W :W :((( :Y

[ Szerkesztve ]

(#37) Mates11


Mates11
újonc

Egy kis segítségét szeretném kérni.
Sony SP(T-mob)telómat frissítettem pár napja 4.3-ra pc companionnal,és nem elég hogy melegszik,és fagyogat a teló,nem hajlandó felismerni a gépem usb-vel,és erre kérnék valami megoldást,mert így még a 4.1et sem tudom visszarakni,vagy bármit kezdeni.

(#38) bakapeti


bakapeti
újonc

Sziasztok!

Valaki segítsen, hogyan kell visszarakni az eredeti 4.1-es gyári romot, mert valami katasztrofális, hogy mit művel a telefonnal a frissítés... Nevetséges, hogy a telefonkönyv betöltésére több mint 20 mp-t kell várni...

Nagyon köszi!

(#39) bakapeti


bakapeti
újonc

Egyébként nevetséges, hogyan tudnak valami ennyire elrontani... és ezt a frissítést jóváhagyták mind a szolgáltatónál, mind pedig a SONY-nál is...

(#40) bakapeti


bakapeti
újonc

A telefonkönyv megnyitása biztos izzasztó probléma egy ilyen készüléknek :D :D :D

(#41) Maacaw válasza Mates11 (#37) üzenetére


Maacaw
tag

& bakapeti:

A 4.1-es androidot könyedén visszahegeszthetitek a telefonotokra, mégpedig Flashtool segítségével. Mindössze annyit kell tennetek hogy:
1. Abban a mappában ahova letöltöttétek a Flashtool-t, abban találtok egy drivers nevezetű mappát is, azon belül pedig egy Flashtool-drivers nevű fájlt. Ezt telepítsétek fel, és amikor kéri hogy pipáljátok ki a nektek kellő drivereket akkor a Flashmode driver-t és a Fastboot driver-t pipáljátok ki.
2. Most Töltsétek le a Telekomos 4.1.2-őt, majd ha ezzel megvagytok másoljátok be a Flashtool telepítési mappájában található firmwares mappába.
3. Innentől használjátok darvinya leírását az 1. lépéstől kezdve.

(#42) Mates11 válasza Maacaw (#41) üzenetére


Mates11
újonc

Kösz a segítséget. :D Egyébként tényleg nevetséges ez mind a Sonytól mint a T-mobiltól,eléggé leírták magukat a szememben.

(#43) Tufaking


Tufaking
csendes tag

Szia ! Lehet , hogy elsiklottam a válasz felett , de nem találtam megoldást. Van 1 gyári 4.3 rendszeres Sp-m és már a frissítés előtt is adódtott vele 1 bosszantó probléma. Hívás közben elfordításra nem mindig kapcsolta fel a kijelzőt! Ugye általában akkor mikor csak az üzenetrögzítő jelentkezett ! :W Ha tudnál segíteni nagyon megköszönném ! Köszi

[ Szerkesztve ]

1+1 Bamboo 64 GB :)

(#44) Maacaw válasza Tufaking (#43) üzenetére


Maacaw
tag

Konkrétan nem tudni hogy mitől van, de javaslom hogy a Beállításokban a Kisegítő lehetőségeknél kapcsold be a Bekapcs. gomb megszakítja a hívást opciót, ez átmeneti megoldásként szerintem tökéletes.

(#45) Uborka555


Uborka555
újonc

Üdv! Engem is megragadott ez a Woody téma. Az lenne a kérdésem hogy még mindig biztonságtalan? Én nem értek annyira a telefonokhoz, nem tudnám megcsinálni ezeket a ROM -os dolgokat. Köszi előre is

(#46) Maacaw válasza Uborka555 (#45) üzenetére


Maacaw
tag

Szerintem egy próbát megér, hogyha nincs olyan, a készülék belső memóriáján tárolt adatod amit nem szívesen veszítenél el. Mert a bootloop veszélye még mindig fentállhat, de nem valószínű hogy ez lesz a vége. Ha meg mégis, akkor a Sony Update Service-vel könnyedén újrarakhatod a telefonod szoftverét.

(#47) Uborka555 válasza Maacaw (#46) üzenetére


Uborka555
újonc

Köszi a gyors választ, letöltöttem, nem volt semmi gond. Szép kis téma

(#48) Tufaking válasza Maacaw (#44) üzenetére


Tufaking
csendes tag

Köszi ezt tettem! :R

1+1 Bamboo 64 GB :)

(#49) Aurora90


Aurora90
újonc

a napokban frissítettem az android 4.3-at. ébresztőnél a speciális beállítás hova lett? volt 2 fajta animációszerű riasztás ami eltűnt:(

[ Szerkesztve ]

(#50) Darrenb


Darrenb
újonc

Sziasztok!

Én új vagyok itt nem olvastam ezelőtt a fórumot.
Egy hónapja vettem T-mobil-tol egy Xperia SP -t.
Megjelent rá ez a 201 -es frissítés, én meg letoltottem..
A telefonom egyszerűen használhatatlan lett.

A kérdésem annyi lenne, hogy van-e bármilyen mód az eredeti szoftver (4.3) visszaallitasara úgy, hogy a garancia is megmaradhasson?

Légyszíves segítsetek, mert totál kivagyok bukva!!
:/ :(

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.