Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) thebiker


thebiker
tag

Üdv mindenkinek ... úgy érzem egy nagyon megosztó telefon lesz :)

(#152) fornettisuti


fornettisuti
veterán

én egy g4-hez hasonlító valamit vártam (hátlapi gombok powa), izmosabb akkuval és ujjlenyomat-olvasóval, ez nem nekem lett kitalálva.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#153) hito válasza thebiker (#151) üzenetére


hito
nagyúr

Jó reggelt :DDD V10 helyett esélyes nálad?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#154) Hallosz


Hallosz
senior tag

Volt már telefonom, jó pár. LG még nem. Úgy tűnik, nem ez a készülék lesz az első LG-m.

Mert lakni, muszáj.

(#155) thebiker válasza hito (#153) üzenetére


thebiker
tag

Ja ja ... Nekem tetszik....

(#156) mrThomi


mrThomi
addikt

Bocsi de nem lehet kihagyni :DDD

(#157) hito válasza thebiker (#155) üzenetére


hito
nagyúr

Múltkori véleményemen már én is finomítottam picit. Nem lesz ez rossz na :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#158) akooos válasza mrThomi (#156) üzenetére


akooos
veterán

S7-ről van szó? 3000 mah lett VÉGRE :) Az LG-nek eddig annyi volt, most csökkent KETTŐSZÁZ mah-val. Tavaly a G4-ben 3000-es, S6-ban pedig 2550(!!!!) mah-s akku volt. Lehet, hogy az én humorérzékem rossz, de nem vicces amit betettél.

(#159) Dottore válasza Próféta (#132) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem a Moduláris az nem ez. Még nem. Vagy ha igen akkor a őskövület Ericsson is az volt a felcsatolható plusz rádióval, vagy kamerával.
Egy moduláris eszköznél a fontosabb alkotóelemeket tudod kicserélni egy másik, számodra megfelelőbb paraméterrel rendelkezőre. Pl mint a Project Ara. A kettő nagyon nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#160) Tsebacsi válasza SlayR (#150) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez valahol igaz, de én pl. nem akarok azért nagyobb kijelzőt és méretet, mert néha félreütök egy betűt. Ez egy olyan probléma, ami felett szemet tudok hunyni. Persze ez én vagyok, de engem elvesztenének a gyártók a csúcskategória szinten, ha csak 6 és afölötti méretet adnának ki.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161) Technoman


Technoman
őstag

Elolvastam én is ezt a G5 tesztet.
A személyes meglátásom, hogy én miért nem fogom lecserélni a G4-emet erre a G5-re a következők:
- ár (persze ez idővel mérsékelődni fog, de addig meg már kint lesz a G6)
- moduláris cuccosok (én is attól félek, mint itt feljebb a kolléga. Mi lesz ha idővel kikopik a sok ki/be tornászástól a rögzítésért felelős mechanika)
-fényképezési szokásaim (akkor most minden kirándulás alkalmával ki/be fogom tologatni a modult, hétköznap meg leveszem, ha jobb képet akarok csinálni)
- az audio "haver" ár/érték arányban annyit nem tesz hozzá a minőséghez (bár általában Losless-be utazom, de ahhoz, hogy a jelenlegi G4 hangminőségét jelentősen überelni tudjam, nem csak a modult kéne megvennem, hanem a jelenlegi 4 e fülesemet -amivel nagyon megvagyok elégedve- is le kéne cserélni, egy sokkal drágábbra, akkor már jóval negyedmillió felett tartanék(!)
- méretkülönbség (kisebb a kijelző, de nagyobb is + nehezebb is a teló)
- fém burkolat (sokan mondják, hogy a GPS vételnél hálásabb, ha a gagyibb, müa matériából van a ház)
- számomra értelmetlen hw erőfölény (nekem a G4-es is szédületesen gyors, nem ettől fog jobban keményedni a....)
- megváltozott kezelőgombok (olyan jól megszoktam a hátlapi gombot a G4-en)
Ami tetszik:
- nagyobb látószögű kamera
- ujjlenyomat szenzor
- USB C (este, sötétben, mindig bénázni szoktam a töltésnél)

(#162) Skyhigh válasza Tsebacsi (#149) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Tudom sokaknak az számít hogy egykezes legyen a telefon, valakinek meg a hogy ne üssön mellé amikor gépel.
Vki szereti a farzsebében, vagy táskában hordani, én első zsebes vagyok, ha nem fér bele egy átlagos farmer zsebbe akkor már nekem gond, mert akkor egy cipőbekötés, lehajolásnál lehet ki kell vennem a telefont, és persze hogy bevásárlásnál amikor tele-van mind két kezem akkor csúszik ki a sluszkulcs a kezemből

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#163) mrThomi válasza Technoman (#161) üzenetére


mrThomi
addikt

elfáradni biztos elfog, nem ez a kérdés, hanem az hogy mennyire ... 1 ev fejlesztés alatt nincs annyi idő az anyag tesztelésre igy ez majd idővel fog kiderülni. de az LG biztos gondolt erre is ha mar felvállalták a moduláris cuccokat. Szerintem használattól függetlenül 5-10 évet mondanék amin belül nem szabadna semminek történnie

(#164) Remekelek28 válasza atike (#89) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én használom. Gondolod a 15 éves hifimnek jó a távirányitója?

(#165) E2E4 válasza atike (#89) üzenetére


E2E4
aktív tag

"szüksége van az infrára egy akármilyen telefonban? :F"

Két lehetséges felhasználási alternatíva:

(1) Nyaralás, meleg, szálláshely, ahol külön pénzért adják az egyébként áram alatt lévő légkondicionálóhoz a távszabályzót. Egy hét éjszakás szállás alatt szép kis summát "hozhat" egy olyan telefon, amitnek van infra távirányítója, és kezelni is tudja a klímát. :D

(2) Otthon, pl. fél tucat távszabályzó (audio és video eszközök) kiválthatóak egy darab univerzális távszabályzó helyett "infra képes" okostelefonnal, ha az amúgy is a kézügyünkben van.

Ha pedig az infra egység tanítható is, akkor minden meglévő távszabályzó helyettesíthető vele. Csak ezt ugye nem minden gyártó preferálja. (Lsd. pl. Samsung)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#166) Technoman válasza atike (#89) üzenetére


Technoman
őstag

Infra: Pld én használom a G4 hez. ÉS IMÁDOM!!!!
Nem kell 28 távot használnom. Még a cca 12 éves Yamaha erősítőmet is ezzel kapcsolgatom. Az egyik kedvenc szolgáltatásom.

Látom, megelőztek :K

[ Szerkesztve ]

(#167) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Megosztó lesz ez a telefon az tuti. Én a negatív tábort fogom erősíteni.
100 ezer Ft-al olcsóbban is lehet kapni remek rendszersebességgel rendelkező telefont, remek kamerával. Inkább kis kompromisszumokkal.
A másik fele meg hogy egyre kompaktabb készülékeket szeretnének az emberek és nem oldaltáskával mászkálni, hogy a modulokat cipeljék magukkal és cserélgessék a nem tökéletes illesztésükkel +akksival +zenelejátszóval +kamerával +.....
Mindenre meg van a megfelelő eszköz, ha már cipekednem kell és ennyi pénzt kiadnom.
Persze lesz akinek ez is elég.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#168) balgab84


balgab84
aktív tag

Megneztem elobe a telot, sajna a kijelzo tenyleg gyenge, meg a kulso boritas is valami nagyon gagyi erzest nyujt, sajna nem fogott meg semmivel pedig valtani szerettem volna, de ez igy botrany. Viszont, villamgyors a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#169) Reinkz válasza Wucky (#148) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ettől függetlenül az eu-ban lévő 500millios népesség nem elhanyagolható vásárló erő.

De majd az lg üzleti jelentése igazolja ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#170) E2E4 válasza mrThomi (#163) üzenetére


E2E4
aktív tag

"1 ev fejlesztés alatt nincs annyi idő az anyag tesztelésre"

A valóságban simán lehet. Dolgoztam olyan helyen, ahol különböző teszteket végeztek intenzív körülmények között is. Pl. jelen esetben meg tudják oldani azt, hogy - még közben különböző időjárási viszonyokat is szimulálva - automatizáltan ki-be húzgálják a modult annyi ismétlésszámmal, ami akár pl. egy 5 éves használatot is szimulálni tud.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#171) xmaas


xmaas
őstag

Hat csalodas lett szamomra, egyelore ez a nagy modularitasnak beallitot valami ertelmetlen , egyetlen jo dolog a hazi akksi csere lehetosege de azon kivul a modulos dolog csak a penzlehuzasrol szol kb..

Maga a "kamera" modul ami lenyegeben egy fogantyu amiben van extra aksi es exponalo gomb 70$ finoman szolva lehuzas .

A masik modul ami ugy erdekes lenne sok ember szamara a B&O audio modul egyelore csak par kulfoldi teszt van rola amiben azt mondjak hogy nem rossz , na de viszont mindenhol arrol beszelnek hogy jo draga lesz 150$ +
Kiszamoljuk hogy a telefon ara 210-220 arra meg raszamolunk 40-50 ezer forint kozotti osszeget hat finoman szolva rengeteg penz , 150+ dolcsiert lehet venni nagyon durva hordozhato lejatszot persze nem B&O de attol meg baromi jo minoseget lehet szerezni annyiert . es nem kell az okostelefont meriteni hallgatas kozben,

Otletnek nem lett volna rossz de az arazassal elvan rontva az egesz dolog

(#172) E2E4 válasza tibcsi0407 (#73) üzenetére


E2E4
aktív tag

"Irónia:
Miért nincs benne 10 Ah akksi? :W :W"

Miért nincs benne egy 10 Ah = 10.000 mAh akkumulátor? Jelenleg az lenne csak az innováció ekkora méretben. :Y

Ha már irónia, nem véletlenül 1 Ah = 1.000 mAh-t akartál írni? :B

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#173) mtcob válasza scbb (#27) üzenetére


mtcob
senior tag

Ráadásul még a design is lopott ;]

Nekem tetszik, tényleg kicsit G2-s, a hátlap lehetne kicsit kevésbé sivár, de overall szép telefon szerintem :)
Konkurenciához mérten simán megállja a helyét, idén senki nem újított nagyot, ehhez képest az LG bedobott egy ilyet mint modularitás....merész, de aztán lehet ők csinálták jól
A G6-ba ha átmentik ezt, ott már egy sokkal kiforrottabb kivitelezéssel akár egy új irányzatot is elindíthat, szerintem ez még csak a kezdet
Nincs must-have érzés nálam se, de ismerve az LG-k árát, fél év és bestbuy lesz a piacon, akárcsak a G2, G4 volt ;)

[ Szerkesztve ]

(#174) Halkow.


Halkow.
senior tag

Elfogult teszt annyi szent. Mindegy számomra akkor is az egyik legjobb jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#175) literati válasza balgab84 (#168) üzenetére


literati
tag

Ezt a kijelzős dolgot, ha igaz, nem értem. Biztos vagyok benne, hogy több is van benne, ha engednék. Az LG G3-mam is úgy javult jelentősen, hogy root+kernel kellett. No, így már lehetett szaturálni, állítgatni.
Nem értem, hogy miért kell ez az alulkalibrálás.

Nekem amúgy tetszik a G5, de ezért, és bármelyikért 200E+t adni, hát....

[ Szerkesztve ]

(#176) schawo válasza E2E4 (#165) üzenetére


schawo
titán

És amikor te nem vagy ott, akkor nem használjátok a készüléket? Nem egyszerűbb egy távrányítót venni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#177) E2E4 válasza PowerBuldog (#51) üzenetére


E2E4
aktív tag

Ha már fel lett hozva a Xiaomi Mi5, ahol "7-8 órás SOT is elérhető", akkor elméletileg az akár az LG G5-ban is elérhető lehet, a kisebb akkumulátor mellet is, ha megnézzük a két cég két termékének HW/SW optimalizálását:

Lsd. Snapdragon 820 Benchmark LG G5 vs. Xiaomi Mi 5: Ez egy vegytiszta kép arról, hogy ugyanazon rendszerchip mellett, melyik gyártó, hogy tud optimalizálni. Persze lehet azt mondani, hogy ezek a tesztek nem pontosak, de azért mutathatnak egy kiinduló képet.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#178) E2E4 válasza schawo (#176) üzenetére


E2E4
aktív tag

Szeretném felhívni szíves figyelmedet az aláhúzott mondat eme részére:

"lehetséges felhasználási alternatíva"

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#179) mrThomi válasza E2E4 (#170) üzenetére


mrThomi
addikt

Az korrekt !
én azt hittem, hogy a gyártás elött van egy hajlitgatós dobalós melegítős teszt es ennyi.

(#180) literati válasza E2E4 (#177) üzenetére


literati
tag

A tesztben leírt 9h MindigTv nem a sot-ra vonatkozik?
Ez 4-5 óra, hát persze, ha megy közben játék is.

[ Szerkesztve ]

(#181) Quqesz válasza xmaas (#171) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a baj, hogy árak terén még mindég magyar fejjel gondolkoztok....gondolod ha pl egy norvég havi 4000 eurós fizuval bemegy a boltba és megtetszik neki az összes modul xarozni fog a megvételén?! Persze havi 375 eurós fizuból necces....

Próféta

A próféta szóljon belőled! Egyet értek veled. Nekem teccik. ;)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#182) Próféta válasza Dottore (#159) üzenetére


Próféta
tag

Igaz. Akkor nevezzük felcsatolható kiegészítőknek. :)
Amúgy nem véletlen a Project Ara halála. Az még merészebb, és nehezebben kivitelezhető ugrás lett volna. Ha ez bejön az LG-nek talán azt is előveszik újra. Végül is a tabletet is csak leporolta Steve Jobs, amikor megérett rá a piac és a technológia. Na jó, ezért tuti, hogy meg fognak verni. ;]

(#183) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Itt is meg kellett volna lépni azt amit a sony csinált. A G sorozat mehetett volna tovább úgy ahogy eddig és a G5-öt pedig más irányba elinditani ezzel a koncepcióval más névvel.

[ Szerkesztve ]

(#184) balgab84


balgab84
aktív tag

Sajnos tenyleg igaz, a kijelzo tenyleg gyengebb es nem kicsivel, en se akartam elhinni, amig meg nem neztem.

(#185) E2E4 válasza literati (#180) üzenetére


E2E4
aktív tag

Jelen esetben nem a tesztre, hanem PowerBuldog fórumtárs felvetésére reagáltam.

Én is úgy látom, ahogy te, hogy "a tesztben leírt 9h MindigTv a sot-ra vonatkozik".
"Böngészni közepes fényerőn 11 órán át lehet egy töltéssel, a MinDig TV HD adását pedig 9 órán át streamelni." (Bone123)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#186) akooos


akooos
veterán

Közben kapható a T-Mobilnál is, előfizetés nélkül 189.000+kamera modul. És itt ugye 2 év garancia jár rá.
Bár egy másik topikban leírták, hogy a modulok (a gyári is, ami csak a telefon alja) tartozékként szerepelnek,ezért arra csak 1 év garancia van.

(#187) Fejvadi válasza akooos (#186) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Így nem is annyira rossz az ára.

(#188) gusthy válasza SkyLine3000 (#49) üzenetére


gusthy
veterán

Hát tudod, nekem is volt G3-m, és értem én, hogy gyönyörű, de amellett a proci /felbontás kombó mellett az egész közel használhatatlan volt sajna :( itt azért a 820-as proci + 4GB RAM elég komoly erő.

(#189) Technoman válasza mrThomi (#163) üzenetére


Technoman
őstag

"Szerintem használattól függetlenül 5-10 évet mondanék amin belül nem szabadna semminek történnie"

Persze én megértelek, hogy egy ilyen áru telefonnál jogos a fenti (év) igény. De annak tükrében, hogy pld a háztartási(hűtő, mosógép) terméketeket is cca 5 évre gyártják.....
Ezek után, egy húzóágazatban lévő terméknél, ezt hatványozottan borság lenne elvárni. LG-nek nem az a célja, hogy te 5 évenként -pláne nem 10 évenként- vegyél telefont.

Isten hozott, a fogyasztói társadalomban.

(#190) Napfénysüti

Szerintem jó ötlet ez a moduláris dolog, végre valaki valami újat ötletet is hozott.

Més que un club!

(#191) SkyLine3000 válasza gusthy (#188) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én nem vettem észre, h használhatatlan lenne. Ha az lenne, már rég eladtam volna a francba. LP-vel használom és teljesen hibátlan, nem laggol, stb, tök gyors az egész. Aztán ott van a MM és a főzött romok is. Lehet KK-el szar volt, de már a LP-al is fényévekkel jobb. Én elégedett vagyok vele. Plusz 54ért, 2540es előfizuban bőőőven megérte az árát.
Ennyiért meg, amennyibe a G5 és hasonszőrű társai kerülnek, soha a büdös életben nem vennék telefont.
Meg azért szép dolog a G5-től, h két év alatt fejlődött hardverben... ;)

[ Szerkesztve ]

(#192) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Reméltem, hogy a tesztek majd meggyőznek, hogy jó a g5, de sajnos idén se lesz új lg-m... G2 még mindig szépen teszi a dolgát. Ha a g2 formatervét visszahoznák, 5,2-es kijelzővel és a g2-höz hasonló méretekkel és mindemellett fém ház és moduláris alsó rész, akkor azt mondanám, hogy megéri váltani, de ez, hogy még nagyobb is lett a telefon, mint a g4, és emellett kisebb lett a kijelző, na ez az ami nekem nagyon nem tetszik...

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#193) davidsone


davidsone
addikt

jó vas ez és még moduláris is mint egy jobb féle táp :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#194) weiss


weiss
addikt

Nem értem, miért nem lehet pár RAW fájlot is feltenni valahova :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#195) literati válasza gusthy (#188) üzenetére


literati
tag

Én is megvédeném a G3-at. Egyáltalán nem használhatatlan, nekem MM megy rajta. Nincs akadás, gyors...

[ Szerkesztve ]

(#196) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem tetszene a külső, de a hézag a modul találkozásánál nagyon gáz. Akkor már jobb lett volna valami csavaros rögzítés, mint a strapa mobiloknál. Nem nagy dolog lenne kicsavarni cserénél.

[ Szerkesztve ]

(#197) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg s7 edge készülékem van, gondolkodom rajta hogy ki kellene próbálnom ezt is, de nem tudom megérné e lecserélni erre.

Aki megvette megoszthatná a tapasztalatait majd itt a fórumon. :)

(#198) mrThomi válasza Technoman (#189) üzenetére


mrThomi
addikt

azt megoldják mással ne aggódj !
Szóval csak azt akarom mondani hogy elöbb nem lesz ra android vajkaramella minthogy szetessen vagy beszarjon a modularis része

(#199) Vangelis válasza blade4 (#197) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem érné meg :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#200) IGN85 válasza blade4 (#197) üzenetére


IGN85
csendes tag

Ez aztán a humorérzék :)
Szerintem a G2-re
Is megérné lecsedélned. Van nekem egy, van még rajta 2 év gari :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.