Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Szakiii válasza Süvi (#98) üzenetére


Szakiii
addikt

652v direct ledes nem edge én úgy tudom, és mint kiderült 2 verzió van belőle IPS és VA paneles.

(#102) Süvi válasza Szakiii (#101) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, nem igazán vagyok most benne, hogy mi a kettő közötti különbség, ill, hogy 65 évesen látják-e majd a különbséget :)

(#103) 7om válasza Szakiii (#101) üzenetére


7om
tag

Levihetnék az árát karácsony előtti szezonban 115-120-ra.

(#104) 7om


7om
tag

egy vélemény :D

Legközelebb, ha meg akarod osztani, inkább linkeld.

[ Módosította: Mate ]

(#105) 7om


7om
tag

Ha valakinek van a 43"-os vezióból tenne már be egy képet a tv-ről adás közben, nekem valamiért eléggé sötétnek tűnik a tv képe a tesztben.

(#106) sajo13


sajo13
senior tag

Mivel a 43LF630v kevés helyen volt kapható, így vettem helyette egy 42LF652v-t. A két TV amúgy nagyon hasonló, lényegében a 3D a különbség, mert a mindennapok során az Edge LED és Direct LED közti különbség nem jön ki, ha TV adást vagy filmet nézel és nem teszt képernyőket.

A webOS 2 tényleg nagy dírrel-durral van beharangozva, de annyira azért nem jó, mint gondoltam. Az egyes funkciók eléréséhez elég sokat kell navigálni (kattintani) és a sebessége sem valami meggyőző. Ezek után el sem merem képzelni milyen lehetett a web OS korábbi verziójának sebessége. A sima egyszerű műveletek is másodpercekig tartanak néha. Ez a sebesség manapság kiábrándító, a 2000-es évek legelején még elment volna.
A távirányítón a gombok elhelyezése is lehetett volna jobb, bizonyos funkciók megérdemeltek volna külön gombot, gyorsindítás gyanánt.
Összeségében amúgy elégedett vagyok a TV-vel, szép a képe, a tudása is bőven elég, de látszik, hogy ez a webOS 2 nagyon a "Magic Remote"-ra van kihegyezve, a sima távirányítóval néha túl sok kattintás kell egy egyszerű funkcióhoz is.

(#107) #94529552 válasza 7om (#105) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tesztben csak 47-es fényerőn van, de feljebb lehet tolni 100-ig is, ha neked úgy tetszik.

(#108) Stauffenberg válasza #94529552 (#107) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy az lenne király, ha távirányítóról lehetne szabályozni a fényerőt. Egészen más érték illik egy napfényes nappalihoz, mint az éjszakai sötéthez. A kettő közötti középút az előbbinél kevés lehet, utóbbinál meg kiégeti az ember szemét.

Vagy beletehetnék a WebOS-be, hogy szabadon hozzá lehessen adni egyéni preseteket a képbeállításokhoz. Most csak a gyáriak átvariálásával lehet játszani, pedig jó lenne ha lehetne csak 3-4 egyéni profilt létrehozni. A beállítások tárolásához nem kell sok memória.

(#109) flash-


flash-
veterán

ebben az árkategóriában egyértelműen ez a legjobb tv ?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#110) kokobe válasza flash- (#109) üzenetére


kokobe
senior tag

Képminőséget tekintve nem igen ! :N

<---AMD___ATi--->

(#111) #94529552 válasza flash- (#109) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legjobb tv nincs, de amint a teszt is írja, jó tévé, jó áron. Mellette még a 42LF652V is jó vételnek számít, hasonló áron.

(#112) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Köszi a tesztet. Egy ilyen (esetleg 632-es 40" mindenképp) vagy Samsung 40H6200/6400 között gondolkozok. Az éven mindenképp akarok venni tévét, majd elmegyek a media marktba vagy valahova, hátha össze tudom hasonlítani a samsungot és ezt. Aztán meglátom melyik lesz. A Samsung állítólag a képben nagyon jó, ennek meg a smart része frankó.

Ha lenne lehetőség kíváncsi lennék hasonló kategóriájú Samsung tesztre is, tuti nem lennék vele egyedül.

(#113) flash- válasza #94529552 (#111) üzenetére


flash-
veterán

erre gondoltam igen..

nekem mondjuk nincs sok elvárásom egy tv-vel...

de fontos hogy a szinek ne ilyen "kinai műszinek " legyenek,hanem mint a dell u2311h monitorom által prezentált 100%ig természetes szinek(ami már nem mai monitor)..

érdemes amúgy a tévéket kalibráltatni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#114) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Rendeltem a telekomtól 49lf632 20*7490 = 149800 melyik hdmit érdemes a boxhoz es a pchez használni.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#115) #94529552 válasza Hofeher (#114) üzenetére


#94529552
törölt tag

High Speed Ethernet jelölésűt, amit tévesen HDMI 1.4-nek is szoktak nevezni. A legtöbb tévés szaküzletben kapsz ilyet, vagy van itt egy kábeles cég.[link]
flash- Aki munkára használják azoknak igen, fotós, grafikus, stb.

(#116) tgeeb92


tgeeb92
tag

Sziasztok!
Én is vettem egy ilyet! 139 900 ft volt
Bár lehet hogy az lf652v kellett volna venni! Abba van 3d meg a pmi is jobb! Na mindegy, ennyi baj legyen, ez legalább1-2 centivel nagyobb...
Van ennek valami előnye az lf652-el szemben?

[ Szerkesztve ]

(#117) Hofeher válasza tgeeb92 (#116) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Egyéni hogy kinek melyik a JOBB nekem felesleges a 3d így a 632 jobb vétel volt 49" vettem 150ért.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#118) Dedicted válasza Szakiii (#16) üzenetére


Dedicted
tag

-A lo tuloldalara ne essen senki ,mert a kozvetitett adasanak a feliratarol van szo es nem az usb- media reszrol.A bevitt tartalmaknal az srt ,txt formatumokat garantalva kezeli ,es a kepen elohivott jobboldali nyiltol jon kivalasztva felirat avagy hang ...
-Amugy a tv kepes tobb dvd-bluray jatekos -stop-pause-play funkciojat atvenni ?
A 2014-es weboszos tv-nel megengedne a 2 taviranyitora ... csak azt nem ertem hogy lehet a magic-el is ezeket(-stop-pause-play funkciojat) vezerelni ?

[ Szerkesztve ]

(#119) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Beszereztem egy ilyet de router mellol max wifi mellett azt mondja a nas-ra hogy instabil kapcsolat. Panasonic 10 meterrol soman latja uez. Miert?

(#120) bigdady válasza bigdady (#119) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megoldódott, a synology nas-on nem volt engedélyezve az új eszköz dlna kapcsolódása :)

(#121) bigdady válasza bigdady (#120) üzenetére


bigdady
nagyúr

Viszont sehol nem találom, hol lehetne a feliratot kikapcsolni smart share alól :F

(#122) #94529552 válasza bigdady (#121) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az előtted lévő, vagyis a 118. hozzászólásban van a megoldás.

(#123) szirupka


szirupka
csendes tag

Sziasztok! Tervben van egy ilyen típusú készülék beszerzése, gondoltam kicsit utánajárok, és megnézem élőben. Ami nekem fontos funkció, hogy tudjak filmeket nézni a számítógépről (nem vezetékkel csatlakozva), illetve a remote távirányító. A boltban azt az infót kaptam az eladótól, hogy ez a készülék nem tudja kezelni a remote távirányítót, mert csak előkészítés van benne, és egy vevőt is meg kell venni hozzá (?), illetve nem tudok vele lejátszani wifi-n keresztül filmeket szgépről vagy más eszközről. A fórumot és a tesztet olvasgatva viszont nekem nem ezek az információk jöttek le. Tudnátok segíteni, mi az igazság? :) Köszi! :)

(#124) Cusito


Cusito
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy lg 43lf630v tv-t az emagról egy úgynevezett újracsomagolt módban, azaz már volt használva. Olyan problémám van, hogy a pinkód már (gondolom én) meg lett változtatva. Hogyan tudnám resetelni az egészet? A kód nélkül nem tudok alapbeállítást csinálni.

Köszönettel:
Ádám

(#125) bigdady válasza Cusito (#124) üzenetére


bigdady
nagyúr

0000 vagy 1234?

(#126) #94529552 válasza szirupka (#123) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kell vevő külön, az már be van építve, pont ezt jelenti az előkészítés. Működik a lejátszás is, wifiről, lan vagy HDMI vezetékről is. Utóbbi a legjobb megoldás mindenre.

(#127) Cusito válasza bigdady (#125) üzenetére


Cusito
csendes tag

Köszönöm a választ, de ezeket már próbáltam. Valószínűleg valami egyedi kód lehet. Olvastam, hogy elvileg léteznek olyen rejtett funkciók (billentyű kombinációk), amivel alaphelyzetbe lehet hozni a tv-t, de a pontos leírás nem volt ott.
Most írtam az eMAGnak, hátha megszerzik az előző embertől a kódot, meg írtam az LGnek, ők meg biztosan ismerik az előbb írt funkciót (a kérdés, hogy megosztják-e az átlag emberrel is).

Majd elfelejtettem, előző tv-m egy samsung volt, vettem, hozzá egy samsung hangprojektort optikai kábellel volt összekötve, minden jó volt, semmi beállítást nem kellett elvégezni, most pedig az lg tv-vel nincs szinkronban a hang együttes (tv hangszóró+hangprojektor) használatkor. Próbáltam már az lg sync soundban állítani a csuszkán, kikapcsoltam már minden effektet, módot a tv-n és a hangprojektoron is, de bárhogyan állítom, hallható az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#128) Cusito válasza szirupka (#123) üzenetére


Cusito
csendes tag

Az előttem kapott választ még kiegészíteném annyival, hogy a remote conrol dolognak az a problémája, hogy nem adnak alapból olyan távirányítót a tv-hez. Működne a dolog, de a távirányítót külön kell megvenni. Én tegnap szedtem le androidra az lg webos magic remote programot, működik, de nekem nem igazán tetszik a telefon lóbálása a levegőben, nyilván jobb a rendes távirányítóval.
Én a filmeket, pendrive-ról szoktam nézni a tv-n.

(#129) Cusito


Cusito
csendes tag

Megoldódott a pin kódos problémám, az LG-ből írtak. Bemásolom, hátha valaki hasonló módon járna:

-----------------
A készülék általában ilyenkor a gyári értéken beállított Pin kódot kéri, ami lehet a "0000", vagy az "1234".

Amennyiben más pin kód lenne beállítva, akkor masterpin-nel tudjuk ezt törölni.

Ezt a lezárás menüben tudja végrehajtani. Lezárás menü, itt kétszer meg kell nyomni a "P" (programváltó) gombot kétszer felfelé, majd egyszer lefelé, majd újra egyszer felfelé, ezt követően megjelenik egy ablak "Masterpin" ez négy karakter, ide kell beírni "0313".

Ezzelé töröltük a régi lezárást, és új pin kódot lehet megadni. Ezt érdemes vagy a gyárira 0000 vagy 1234 állítani, vagy felírni, hogy meglegyen a későbbiekben.
-----------------

(#130) szirupka válasza #94529552 (#126) üzenetére


szirupka
csendes tag

Köszi a választ, sejtettem, hogy a fiúk a boltban nem igazán felkészültek. :)

(#131) Oposszum válasza sajo13 (#106) üzenetére


Oposszum
tag

Kövezzetek meg, de szerintem egy 140e forintos tévéhez, egy-két hónap alatt össze lehet spórolni a 10e forintos magic remote-ra, ennyit megér az egyszerűbb. gyorsabb, kényelmesebb kezelés.... szerintem.

(#132) saddybaddy válasza szirupka (#123) üzenetére


saddybaddy
tag

Szia!

Teljes mértékben működik a Magic Remote vele! :))

Én is a Laptopról nézem a filmeket vele vezeték nélkül,minden hibátlan.

Nekem ez a TV nagyon jó választás volt,imádom :DD !

[ Szerkesztve ]

(#133) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

A fekete pont nekem autómatikusan van és nem lehet hozzányúlni, miért lehet?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#134) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Nektek volt már hogy egyik napról a másikra nem teszi ki a feliratot a tv? Ugyanarra a filmre sem amit pár napja még feliratozott... Emiatt gyári visszaállítást? Nincs más?

(#135) bigdady válasza bigdady (#134) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hali

Miert lehet hogy gyarira visszaallitva sem jatsza le a feliratot a tv? Wifin ugyanezekere a filmjeimre a nasrol lejatszva korabban mentek. Mi a rak lehet? Masik tv uerrol a nasrol lejatsza csak lg nem. Nem is aktiv a sub ikon film inditasa utan es ugyanugy megegyezik minden fajlnev es feliratnev... :F

(#136) #94529552 válasza bigdady (#135) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha Nas nélkül jól működik, akkor nem a tévénél kell a hibát keresni.

(#137) bigdady válasza #94529552 (#136) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beszarás pendriverol ugyanazt meg viszi. :F

(#138) bigdady


bigdady
nagyúr

Letoltott app-ot hogy tudok torolni? Storeban csak inditas ikon van. :F

(#139) bigdady válasza bigdady (#138) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg van. Ikonján kell felfelé nyomni...

(#140) bigdady


bigdady
nagyúr

Na, szoftverfrissites erkezett :)

(#141) #94529552 válasza bigdady (#140) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van LG tévés topik is. :)

(#142) Dedicted válasza elefant (#2) üzenetére


Dedicted
tag

Rosszul tudod ,ne teveszd ossze a tv sajat kapott es eltuntetett infojat az adott adassal ,a medialejatszassal (mkv-nal mar mas ha bele van epitve).Az a biztos amikor a kulso bd/dvd lejatszorol kuldod a kepet felirattal .

(#143) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Ilyen tv-t készüléket készülök venni (csak 40"-ban) ezért kérdezem a tulajokat, hogy mi az általános vélekedés róla? Mennyira működik jól, a talán picit bírált kis kontrasztarány mennyire zavaró?

Köszönöm a válaszokat. :)

(#145) Doky1988 válasza bigdady (#140) üzenetére


Doky1988
senior tag

Üdv!

Van egy LG 43LF630V készülékem.
Menüben nincs elvileg szoftverfrissítés keresés alapján, de a hivatalos oldalon meg van.
Hogy tudom frissíteni a TV-t? :)

A készüléken 04.05.01 van, ám van 04.05.30-as szoft.

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#146) Ronam


Ronam
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#147) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok.Egy LG 49LH630V vásárlásán gondolkodom,de szeretnék érdeklődni a smart funciók használhatóságáról,pld. a Youtube videók nem szaggatnak-e,illetve a webböngésző mennyire gördülékeny, stb.
Köszi előre is a segítséget! :R

(#148) tyccon válasza tyccon (#147) üzenetére


tyccon
tag

Látom pörög az oldal ;]

(#149) #94529552 válasza tyccon (#148) üzenetére


#94529552
törölt tag

>>(#141), Ez itt az LF630V tesztnek a hozzászólásai.

(#150) bigdady válasza tyccon (#147) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem használom az okos részét passz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.