Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Stauffenberg válasza atike (#50) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mit nem értesz? Van hozzá HDMI kábel is! :DDD

(#52) Szakiii válasza Stauffenberg (#51) üzenetére


Szakiii
addikt

Én is ezt akartam írni :((( :C

(#53) _Atesz válasza atike (#50) üzenetére


_Atesz
addikt

Mi az, hogy helyben? Nálunk Komlón helyben csak kicsomagolt tv-t lehet venni a legtöbb esetben, amit már összefogdostak a kedves vásárlók..

(#54) _Atesz válasza Stauffenberg (#51) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem igazán értem az iróniát, a cikkben 143k szerepel, ahhoz képest 6k-val olcsóbb és adnak hozzá még egy 2k-s hdmi kábelt is.

[ Szerkesztve ]

(#55) atike válasza _Atesz (#54) üzenetére


atike
nagyúr

Sok helyen 140-ért megkapod, de tessék, itt 136.900.... :)

A gyanúm szerint ez lesz a "románok"... :DDD Akkor így már értem... :)

[ Szerkesztve ]

(#56) _Atesz válasza atike (#55) üzenetére


_Atesz
addikt

Persze hogy ők..

(#57) #94529552 válasza gulupeti (#48) üzenetére


#94529552
törölt tag

A hsz-t olvastad? :D

Akt@ 50 ms. ;

Az LG 43LF632V most 144k itt[link], hivatalos kereskedésből, és gyári garival, ami talán jobb vétel mint a 40" változat a webshop-ból. Igaz, kábelt nem adnak ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#58) Dzsekó válasza gulupeti (#44) üzenetére


Dzsekó
addikt

Fenomenális, x ideje ez az első fw, amiben mindent javítottak végre (beleértve a netcast-os korszakot is).
A fw-t feltoltam 2 hete kb. de pont néztem egy sorozatot (15 részes), aminek a közepe táján toltam fel a fw-t, tehát amikor elkezdtem nézni a sorozatot, akkor még az egyel előtti fw volt fent, és nem működött a hangsáv váltás. Kénytelen voltam a sorozatot átszerkeszteni, hogy a magyar legyen az alapértelmezett hangsáv, és a fw frissítése után már ugye nem néztem a hangsávokat. Előbb utóbb azért észrevettem volna.
Számomra ezen kívül még 2 idegesítő dolgot javítottak, Ha a tv után kapcsoltam be a dekódert, akkor a "bemeneti lista megnyitása" figyelmeztető szöveg ottragadt, az 5-ös fw-nél már eltűnik. DLNA-n minden könyvtárban lévő film neve 2x jelent meg, bármelyiket indítottam el, akkor elindult a film, az 5-ös fw-nél már csak 1x jelenik meg. Továbbá több magyar írás jelenik meg, eltűntek hülye rövidítések, helyette ki van írva a teljes magyar szó helyesen, stb. Azt hiszem, mostantól nem frissítek fw-t a tv-re, mert minden jó végre.

vond: tehát az 5-ös fw-el végre megy a DLNA-s hangváltás is. Most néztem meg. A 4-essel még nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#59) #94529552 válasza atike (#55) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt most találtam a másik topikban: 42lf652V csak 135890 csak ma Smart/3D-s tv, és ennél is olcsóbban. :R

[ Szerkesztve ]

(#60) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

atike: :R
már nagyon kivagyok mára úgylátszik

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#61) atike válasza Ł-IceRocK-Ł (#60) üzenetére


atike
nagyúr

Ezt lehet nem ide szántad...

(#62) kokobe válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


kokobe
senior tag

Ne is mond én is arra várok de még messze sajna addig meg pana plazma , műszaki boltban dolgozok mint műszaki értékesítő és sírok konkrétan a képminőségektől még high end kategóriában is konkrétan vicc nagyon drágán! Amitől még inkább sírni tudnék mikor bejönnek led tv-ért és moindom hogy lcd tv led háttérvilágításal és mondják , hogy de nekik led tv kell... :DDD

<---AMD___ATi--->

(#63) MMSZoli válasza shteer (#19) üzenetére


MMSZoli
tag

vedd ki az ékezeteket és speciális karaktereket a nevekből, ha vannak benne.
Némelyik megeszi másik nem.
Azért mert a dekódolásnál rákúzza a különböző fontkészleteket, a fájl szinten a gép "belső" gondolkodása angol marad.

Annó a DVD és DVDR termékeket gyártottunk, és volt, hogy csak egy alig észrevehető szóköz karakter eltérés volt a nagyon nagyon és cirádás hosszú fájlnévben, ami nem egyezett, néha a hajunkat téptük, hogy lehet ilyen béna hosszú filmnekekkel lemásolni valamit (mert OK a relese tartalmazza másolót, a kodekcsomag nevét, de ezt az átlag halandó minek tartja meg, amikor lenti a filnet?)

(#64) kovta23 válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


kovta23
tag

Szia! Engem kisebb érdekelne 80cm körüli. Létezik?

(#65) Stauffenberg válasza kovta23 (#64) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van 32"-es változat az LF630V-ből, ez 81 cm.

32LF630V név alatt kell keresned, nagyjából 100-110k között mozog az ára. Én személy szerint rááldoznám a felárat a nagyobb modellekre, mert méretből sosem elég, de ha mondjuk a hely (szekrény, TV állvány) nem enged nagyobbat, akkor gondolom jó.

De menj be az LG LED TV topikba és ott érdeklődj róla, ezeket sokszor nem azonos panellal szerelik (még azonos méreten belül sem, az én LF652V-m például létezik VA és IPS panellel és zsákbamacska, hogy mi jut vásárláskor).

(#66) Roland861010


Roland861010
addikt

Most ennek a tvnek mekkora a kép frissítése? Sehol nem találom!

(#67) flash-


flash-
veterán

akkor most ez a legjobb képminőségű lcd 110cm -es méret esetén 200 ezer forint alatt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68) kokobe válasza flash- (#67) üzenetére


kokobe
senior tag

Még viccnek is rossz lenne, mondjuk egy forintot nem adnék érte vicc amit tud a tv kontrasztban feketeszinteben...

<---AMD___ATi--->

(#69) #94529552 válasza flash- (#67) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyon jó vételnek számít 43" méretben, azt írják. Kb.140k-ért lehet most kapni. Olyan meg, hogy legjobb minőség nem létezik.

(#70) kokobe válasza flash- (#67) üzenetére


kokobe
senior tag

Konkrétan vicc kategória 140k-ért. :D

<---AMD___ATi--->

(#71) kokobe válasza flash- (#67) üzenetére


kokobe
senior tag

Ez egy sokkal jobb tv hasonló áron! [link].

<---AMD___ATi--->

(#72) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Egy Panasonic P42V10e-ről mekkora minőségi előrelépés lenne ez a tévé? Erősen gondolkozunk rajta hogy egy hasonló árkategóriájú tévére leváltanánk az öregedő plazmát.

Csak apám használná (blu-ray filmezés, tévéadások, random természetfilmek, ilyesmi), meg néha menne róla az Xboxom...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#73) kokobe válasza tDr1v3r (#72) üzenetére


kokobe
senior tag

Konkrétan sírnál annyival szarabb az lg...[link].

Kiemeleném: Fekete fényerőssége továbbra is 0,04 cd/m² lett, a kontrasztarány 4472:1-hez. Sokkal jobb feketeszint , 4-szeres kontraszt a mozgásmegjelenítésről már nem is beszélek...

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#74) #94529552 válasza tDr1v3r (#72) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az árához mérten elég jónak mondják a tesztben is. Más technológia mint a plazma, ami ugye mára már kihalt. Plazmát sem hasonlítgatunk OLED-hez, mert nincs értelme. Almát almához kell. Ha szükség van tévére, akkor el kell fogadni az LCD-ket. Mindnek megvan a maga előnye-hátránya. Érdemes benézni egy szaküzletbe, és az ottani tévéket egymáshoz mérten értékelni, egyazon méretben és hasonló ár kategóriában.

(#75) LucasGrant válasza kokobe (#71) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát ez minden szempontból gyengébb :)
Gyors, folyamatos mozgás darabos rajta, az LF630V-n Nem, ott benne van a trumotion, az interpoláció.
Smart-ról nem is beszélve, nem támogatott külső periféria, lassu stb.
Nézd meg élőben :)

(#76) sajo13


sajo13
senior tag

És szerintetek melyik TV-nek van jobb képe: 42LF652v(direkt led) vagy 43LF630v(edge led)?

(#77) Szakiii válasza sajo13 (#76) üzenetére


Szakiii
addikt

direct led egyértelműen jobb megoldás (szerintem)

(#78) sajo13 válasza Szakiii (#77) üzenetére


sajo13
senior tag

És mi a véleményed az LG 42LF652v-ről?

- képminőség

- viszi a DivX, MKV filmeket vagy válogatós?

- hogyan működik a műsorok rögzítése? be lehet állítani reggel hogy felvegyen egy műsort délután? a TV-t gondolom ki lehet kapcsolni, de ha elérkezett a rögzítés ideje bekapcsol a TV, ha vége a műsornak lekapcsol? Vagy hogyan működik ez?

(#79) Szakiii válasza sajo13 (#78) üzenetére


Szakiii
addikt

Vinni viszi persze, a képminőséggel én teljesen elégedett vagyok mert nekem is ilyen van viszont a felvevést én nem használom, sima tv-zés nem is szokott rajta lenni max barátnőm egy kicsit bk-zik :D.

(#80) Stauffenberg válasza sajo13 (#78) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én máshogy oldom meg a rögzítést, de a TV nem kapcsol be az időzített felvételnél (vagyis de, csak a képernyő sötét marad). Azzal számolj, hogy elég limitáltak lesznek a felvételi lehetőségek (nem mindegy milyen csatlakozóról kapja az adást, meg egyéb megkötések,szerintem az LG TV topik összefoglalóját nézd át).

Én ezért maradtam a közvetlen TV bemenet helyett továbbra is a UPC set-top-box megtartása mellett. Sokkal több rögzítési szabadságot ad (például bekapcsolt állapotban nézhetsz más csatornát, mint amit éppen rögzít, kikapcsolt állapotban két adást tud párhuzamosan rögzíteni, ezeket a TV nem tudja).

(#81) sajo13 válasza Stauffenberg (#80) üzenetére


sajo13
senior tag

Köszi az infókat!
Az [itt] említett TV-k között vacillálok egyelőre.

(#82) Stauffenberg válasza sajo13 (#81) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem LF652V van és az LG topikban többeknek is. Túl nagy viszonyítási alapom nincs, de azért vettem ezt, mert sokak szerint best buy a kategóriában. Viszont én nem az IPS, hanem a VA paneles változatot fogtam ki (teljesen zsákbamacska).

Alapvetően jó, de a betekintési szögektől nem vagyok elájulva (IPS esetén meg a feketék és kontraszt lehet gyengébb).

(#83) Szakiii válasza Stauffenberg (#82) üzenetére


Szakiii
addikt

honnan lehet tudni melyik van benne?

(#84) Stauffenberg válasza Szakiii (#83) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak a gyártási kód alapján azonosítható be. Az LG televíziós topikban megtalálható a táblázat (keresőt kell használni). A lényeg, hogy a teljes kódot nézve hátulról a negyedik karakter utal arra, hogy milyen panel van benne.

Szerintem ez egy elég gerinctelen húzás, hiszen a két paneltípus teljesen eltérő karaktert tud, az egyik ebben, a másik abban jobb. Nem értem, hogy miért nem lehet az IPS és VA változatot két külön típusként árulni, miért a vásárlásnál (vagy utána) derüljön ki, hogy mi jutott neked...

(#85) Szakiii válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


Szakiii
addikt

nem néztem meg de enyém ips lesz, egyáltalán nem torzul bárhova állok ha éppen hogy rálátok is szép a képe ugyan úgy

(#86) Stauffenberg válasza Szakiii (#85) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó neked. Sajnos én személyesen vettem (nem vihetem vissza), igaz eleve VA panelre számítottam, mert hiába kerestem az IPS jelölést, nem volt sehol. De így utólag, hogy megtudtam van belőle IPS is, már zavar.

(#87) Szakiii válasza Stauffenberg (#86) üzenetére


Szakiii
addikt

Én médiából rendeltem amikor akciós volt

(#88) sajo13 válasza Stauffenberg (#86) üzenetére


sajo13
senior tag

Ez olyan, mint anno a Samsungnál volt a híres "panel-lottó".
Az én régi 37"-os TV-ből is 3-4 fajta panellel szerelt változat volt és lutri volt, hogy melyiket kapod. Az egyik a kontrasztban volt gyenge, erőtlen, a másik feketében, stb, stb.
Most az LG miért kezd Samsungosodni??

Egyébként hol vetted a TV-d?

(#89) Stauffenberg válasza sajo13 (#88) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az én régi 37"-os TV-ből is 3-4 fajta panellel szerelt változat volt és lutri volt, hogy melyiket kapod."

Itt is ez van, csak itt vagy 12 féle panel változik (VA és IPS mindegyik, csak eltérő beszállítóktól).

"Most az LG miért kezd Samsungosodni??"

Minden TV gyártó ezt csinálja. Ebben semmi meglepő nincs. De ki kell emelnem, hogy rühellem ezt a magatartást.

"Egyébként hol vetted a TV-d?"

MM.

(#90) 7om


7om
tag

Szerintetek ebben a tesztben szereplő tipus vagy a 42LF5800 a jobb tv.(képminőség pl)melyiket éri meg jobban megvenni?

(#91) #94529552 válasza 7om (#90) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LF630V/LF632V-t érdemes. Utóbbinak ezüst talpa van, ennyi a különbség köztük.

(#92) 7om válasza #94529552 (#91) üzenetére


7om
tag

És az hogy nem direct ledes mennyire hátrány?sötétebb a kép?gyengébb a kontraszt?

(#93) kokobe válasza 7om (#92) üzenetére


kokobe
senior tag

Talán direct lednél nem olyan felhős a panel mint edge lednél , ezáltal jobb lehet a panel homogenitása és a feketeszint is valamivel.

<---AMD___ATi--->

(#94) 7om válasza kokobe (#93) üzenetére


7om
tag

szal akkor nem olyan rossz az edge ledes tv, csak mert abban a hitben voltam, én az itthoni katód sugárhajtású csöves tv-mel.Tv-t vennék olyan max 130-ig, ez a típus pont tetszik meg olyan amilyen kellett volna, csak az edge miatt értetlenkedtem.Remélehtő hoghy a közeljövőben lemegy 130 környékére?Mert amint látom az euronics akciókat ők akcióban árulják drággábban az előző heti nem akcióhoz képest.:D

(#95) #94529552 válasza 7om (#94) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 32 és 40"-os változatok direkt led-esek és olcsóbbak. Biztos lesz még náluk akció pár héten belül, csak játszanak az árakkal.

(#96) 7om válasza #94529552 (#95) üzenetére


7om
tag

Értem, és mondjuk egy Sony40W705CC tv jobban megérné mint ez a tesztelt?Vagy az már elavult ehhez az új tipushoz?

(#97) #94529552 válasza 7om (#96) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, 705C-t nem vennék, ott 755C-nél kezdődik az ajánlott kategória.

(#98) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

A MM-ban, az alábbi TV a következőbe kerülne:

LG42LF652V: 159.000-18%= 131.000

Ez az LG az prohardveren tesztelt készülékkel azonos a 3d-n kívül?

Érdeklődnék, hogy van-e ezektől jobb vétel 43"-ig 135.000 Ft-ig?

Szempontok:
-webböngésző
-jó médialejátszó
-3d nem szükséges.

Köszönöm

(#99) Dr. Venkman válasza Süvi (#98) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Hol láttad ennyiért? Engem is érdekelne ez a típus. A neten viszont többért látom:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_LG-42-LF652V-3D-Smart-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,2077700.html?langId=-19

[ Szerkesztve ]

(#100) Süvi válasza Dr. Venkman (#99) üzenetére


Süvi
őstag

Akciós újság: Kelet Mo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.