Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én egy 42LF652V-t vásároltam pár napja, nagyjából a megvilágítás módja (Edge LED vs. Direct LED) meg a 3D képesség a különbség. Viszont jó áron fogtam ki, annyiba került, mint a 43LF630V.

Viszont nekem még több dolog nem jött össze: A TruMotion nélkül látható az utánhúzás és a SmartShare valamiért nem látja a videók mellé rakott .srt feliratfájlokat. De tény, hogy nagyon kevés időm volt még eddig foglalkozni vele meg a beállításaival.

(#2) elefant válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a felirat be van kapcsolva a lejátszás során? (azt hiszem a grafikus kezelőfelület jobb oldalán van a gomb).

(#3) szente


szente
addikt

Azt be lehet valahogy állítani, hogy a My Apps-ben ne csak a HDMI-re lehessen átkapcsolni, hanem mondjuk a hangnál a SPDIF kimenetre is? Elég idegesítő, hogy ha filmet akarok nézni, és bekapcsolom hozzá a házimozit,akkor mindig a beállításokban kell turkálnom.

(#4) elefant válasza szente (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

továbbítottam!

(#5) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ez ennyiért számomra nagyon rendben van.

(#6) szente válasza elefant (#4) üzenetére


szente
addikt

Köszi, de hova? :R
Az is egy megoldás lenne egyébként, hogy ha megnyomom a távirányítón az input gombot, akkor ott ne csak az inputok legyenek, hanem az outputok is. :)
Amúgy LB650V-ről van szó. :R

(#7) Stauffenberg válasza elefant (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Néztem, de inaktív. Pedig a felirat azonosan van elnevezve a videóval is, csak a végén a kiterjesztés más.

(#8) kgbhun


kgbhun
csendes tag

Sziasztok!

UPC mediacard-ot vajon támogatja?

Köszi.

(#9) elefant válasza kgbhun (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

elvileg igen.

(#10) szente válasza kgbhun (#8) üzenetére


szente
addikt

LB650V-n használom, gondolom ezzel sem lenne gondja.

elefant: Nagyon köszi a közbenjárást, remélem ha más nem majd egyszer egy SW frissítésbe beleteszik. Bár nincs tapasztalatom az LG supportal, hogy mennyire figyelne a felhasználói visszajelzésekre.

[ Szerkesztve ]

(#11) elefant válasza szente (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Az LG tévés szakértőjének.

(#12) elefant válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ez elég fura. Esetleg a szoftverfrissítés nem segítene?

(#13) Luperator válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


Luperator
tag

Auchanban láttam a tv-d egy LG emberkével megáldva és mit mondjak,engem anno meggyőzött, páromat viszont nem úgyhogy Samsung lett a vége. Te nem látod túl fényesnek a kijelzőt?

A cikkben is szereplő LG-k külleme amúgy jobban bejön mint a hasonló árú Samsungoké,szerintem korrektek, főleg a 42"-os változat.

(#14) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó kis gép ez, most is egyí LG-van a háznál, bár régebbi széria, mégis jó szolgalátot tesz a sima HD felbontás ellenére is.

Főleg ha a szolgáltató rendberakná a kábeleit... :(((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) .mf


.mf
veterán

"A legtöbb tévégyártó nem repes az örömtől, amikor olcsóbb, de ennek megfelelően a csúcskategóriás modelleknél kisebb tudású készülékeket kérünk tőlük tesztelésre, ugyanis a cégek jellemzően innovációikat, újdonságaikat szeretnék megmutatni, márpedig ezek elsőként mindig a csúcsmodellekben jelennek meg."

Igen... Ideje lenne végre rájönniük, hogy fordítva ülnek a lovon. Nem a speciál dizájn és extra fícsörök, amik eladnak egy tv-t. Aki nem ért túlzottan hozzá és nincsenek magas igényei, az árat néz és ismert márkát keres. Aki pedig jó képminőséget szeretne, az onnan indul. Ez az összes egyéb vacak csak egy hosszú paraméter-lista végén a "futottak még" kategória, legfeljebb ráadás.
Ennél legalább helyén vannak a dolgok: a minősége elfogadható, az ára rendben.
Most már csak egy hasonló 32"-es UHD kéne monitor-tv-nek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Szakiii válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Szakiii
addikt

Nekem is 652v-m van nekem először fura volt az hogy lejátszottam vele egy filmet és automatán ment a felirat akkor is ha nem akartam, és a távirányítón lévő felirat kezelő gombra nem reagált, utánajöttem rá hogy ha a tekerősávnál lévő menüben választom ki a feliratot ott tudom állítgatni. :)

(#17) Jeanne d'Arc

Ez siman megeri.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#18) Analog303 válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


Analog303
tag

Ár/érték bajnokságon dobogós lehet a portéka (szvsz)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#19) shteer válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


shteer
titán

mi a forrás?

nálam 42LM640S és a Zyxel 325v3 NAS-on futó Twonky-val nem ment felirat. MiniDLNA-val viszont van (eddig 1 sorozat a kivétel) ha melléteszem azonos névvel.

..szerintem jónak tűnik

(#20) Stauffenberg válasza shteer (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Laptop, Win 8, megosztott könyvtárral.

(#21) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

mmben a LG 43 LF632V Smart LED televízió most 15ért van, -8% vmi akcióval. Ez mennyivel tud többet / kevesebbet mint a 630?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22) shteer válasza MCGaiwer (#21) üzenetére


shteer
titán

más a váz színe

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23) vond válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez az infó nekem is sokat érne. Én is megosztott mappákból filmeznék (csak PC-ről), és kellene a megfelelő feliratmegjelenítés is. Eddig nem nagyon találtam olyan modellt, ami hálózati lejátszás közben is tudta volna normálisan kezelni a külső .srt feliratokat, valamint az .mkv file-okon belüli feliratváltást.

Ha valaki tud ilyen TV-ről, aminek mondjuk még a képminősége sem ratyi, és az ára sem vetekszik egy kisebb ország költségvetésével, az kérem ne tartsa magában az információt. :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24) atike


atike
nagyúr

Tetszik, csak nagyobban jobban örülnék neki... :)

(#25) ƬΛЯΛ válasza MCGaiwer (#21) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

a borításának eltér a színe :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#26) Stauffenberg válasza atike (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van még 49" és 55" méretben is.

(#27) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Pontosan ugyan ennyiért vettünk 5 éve egy 43 colos FHD-s LG IPS-t még CCFL-el.
Azért reméltem, hogy 5 év alatt nem romlik ennyit a forint, illetve bíztam benne, hogy 300K-ért már OLED-et kapok 2015-ben.

Azért vicces belegondolni, hogy ha most lecserélném a TV-nket, ugyan ilyen árban, akkor gyakorlatilag ugyan azt kapnám. Sőt az edge led miatt még szarabbat is. CCFL-nél szinte nulla felhősödés és bevilágítás van nálunk. Egyelőre sárgulni se sárgult meg.

Számomra ez durván egyhelyben toporgás... :(

[ Szerkesztve ]

(#28) J.J. András válasza Ren Hoek (#27) üzenetére


J.J. András
őstag

hali,

de a CCFL gyártásával leálltak, mert a tartóssági tesztek alapján tönkrementek, nem ?
vagy van még gyártó aki használná ?

üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#29) Ren Hoek válasza J.J. András (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs, de a LED csak egy olcsóbban gyártható kevesebbet fogyasztó eszköz. Amúgy kijelző szinten nem adott a váltáskor jobb képet, inkább kissé művi színeket.

Tehát arra gondolok, ha lecserélném az égvilágon semmivel nem lenne jobb TV-m. 5 év alatt ennyi fejlődés történt, illetve ekkora pénzügyi katasztrófa itthon.

Képzeljük el ezt pl VGA fronton. Lecserélnéd az 5 éves 150K-s videókártyádat egy pöccre ugyan annyit tudóra. Már nem rémlik pontosan milyen kártyák voltak akkor, de az szerintem biztos, hogy manapság legalább 100%-al erősebbet kapsz ugyan annyi pénzért... és ebben benne van kb a forint romlás is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Stauffenberg válasza Ren Hoek (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerinted miért volt akkora felhajtás előbb a 3D, aztán az ívelt kijelző? Felfújt lufi az egész, hogy az innováció illúzióját keltse és elfedje azt, hogy a megjelenítő technológiában alig történt valami az elmúlt években. Legalábbis a consumer szinten.

De nézd a jó oldalát: Legalább nem az van, hogy egy-két évente jön valami durvaság, ami miatt késztetést érzel a váltásra. Megvan a készüléked 5 éve és továbbra sincs okod arra, hogy cserélj, tehát tartós volt amit vettél. Inkább örülnöd kéne, ha veszel egy csúcs okostelefont, 2 év után már a kőkorszakban leragadt eszköznek érzed.

(#31) Ren Hoek válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az OLED-ben és egy nagy piaci versenyben bíztam, de úgylátszik még csúszik 5 évet mire kb ilyen áron lehet.

Azért 5 év múlva már elvárok egy 4K-s 55 colos OLED TV-t 300 körül... Főleg, ha tényleg jóval egyszerűbb gyártani, mint LCD-t. Az úgy innováció .... minden más az általad leírt lufi.

[ Szerkesztve ]

(#32) Duree


Duree
veterán

Nagyon egyetértek valóban nagyon jó vétel.

duree54

(#33) #94529552 válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


#94529552
törölt tag

Plex-et vagy Serviio-t használsz?

(#34) #94529552 válasza elefant (#4) üzenetére


#94529552
törölt tag

elefant Nem nagy eltérés ugyan, de több helyen is 50 ms-ot mértek input lagra, a HDMI bemenetet PC-re átnevezve. Még esetleg a Kép üzemmódok közül a "Játék" mód kiválasztása sem árthat.

(#35) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sajnálom, hogy a Samsung jobbára kiszállt az "értelmes" kategóriájú TV-k gyártásából, és mivel mind a két gyártó elhagyni látszik a 3D-t (sajnos :( ), lassan a szemben is feljebb kúszik az LG a ranglétrán. Azt hiszem tán egy alternatíva (értsd: nem UHD, nem hajlított) van még a Samu háza tájékán, ha egyáltalán már forgalmazzák itthon is a modell-t...

(#36) Dzsekó válasza vond (#23) üzenetére


Dzsekó
addikt

LB650V miniDLNA-n tökéletesen kezeli a külső és belső feliratokat, váltani is lehet. Néha kódolást is kell állítani, hogy jó legyen a magyar ékezet. Ami idegesít, az az, hogy kikapcsolom a felirat megjelenítést, akkor nem jegyzi meg, hanem a következő filmnél megint lejátssza a feliratot és újra ki kell kapcsolni.
Másik talány számomra, hogy DLNA-n miért inaktív a hangsáv váltás, csak az első hangsávot hajlandó lejátszani, így néha PC-n szerkeszteni kell a filmet. Ezt már a Netcast-os TV is így csinálta. USB-ről persze megy a hangváltás is.

(#37) elefant válasza #94529552 (#34) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ezeket megcsináltam én is, így jött ki ez az érték.

(#38) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ennyiért kellene az 50"-os, WebOS nélkül. Akkor jó ára lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Szakiii válasza #94529552 (#34) üzenetére


Szakiii
addikt

Az kifejezetten soknak számít nem?

(#40) atike válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


atike
nagyúr

(#41) Jim Tonic válasza atike (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:K Ez igen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) vond válasza Dzsekó (#36) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! :R

Na a másik a hangsáv váltás. Nem értem, hogy ha USB-ről megy, akkor hálón keresztül miért nem? Hihetetlen, hogy miközben minden szirszarral telepakolják a TV-ket, ezeket az alapvető dolgokat nem tudják rendberakni. Az lenne az alap egy mai TV-nél, hogy ezeket mind szépen tudja. Aztán kellene a többi - sokak számára teljesen felesleges - okos szolgáltatással foglalkozni.

Pár éve egy WD TV Live médialejátszót használunk. Az ezeket a dolgokat mind kifogástalanul tudja, pedig nem egy mai eresztés. Gondoltam, ha majd veszünk új TV-t a nappaliba, akkor ez mehet a régi TV-vel együtt az egyik szobába, hogy ott is elérjük a PC-n tárolt tartalmakat. De ezek szerint hiába az összes modern okostévés fícsör, vehetek 30+-ért még egy médialejátszót, hogy kényelmesen tudjuk nézni a filmeket, sorozatokat. Elkeserítő ez az egész. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43) Stauffenberg válasza #94529552 (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyiket sem, csak az LG SmartShare van telepítve. De jó, hogy mondtad ezeket, kipróbálom majd.

Egyébként tegnap este simán csak Intel WiDi képmegosztással raktam ki TV-re a filmet, így nem volt gond sem a felirattal, sem egyébbel. Mivel NAS még nincs, így a laptopnak amúgy is mennie kell lejátszás közben.

(#44) gulupeti válasza Dzsekó (#36) üzenetére


gulupeti
senior tag

Telepítsd fel a legújabb firmware-t a televíziódra (5.00.04 talán) és akkor menni fog DLNA-n a hangsáv váltás, tapasztalatból mondom. Serviio-t használok, de szerintem ez ebből a szempontból mindegy is, hogy melyik dlna programot haszálod. Nekem LB671V-m van és már jó ideje elérhető ez a funkció is. Ha jól tudom a két tv-re a firmware ugyanaz. a WebOs is gyorsabb lett tőle és a kinézete is változott.

[ Szerkesztve ]

(#45) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Az LF630v és az LF 632v között mi a különbség?

(#46) #94529552 válasza Lotusomega (#45) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak külsőleg van eltérés, a talp színe a 630V-nél fekete, a 632V-nél ezüst színű. Nézd meg itt:[link]
vond Ezeken a tévéken működik amit szeretnél, a tavalyi webos1-es LB szériánál csinálni kell egy fw frissítést, ezután sokkal jobban és gyorsabban kezelhető lesz a tévé.

(#47) #21715712


#21715712
törölt tag

Input lagrol adat? :F

(#48) gulupeti válasza #21715712 (#47) üzenetére


gulupeti
senior tag

"Játék módban, kikapcsolt képjavító technológiák mellett 63 ms input lagot mértünk, ami a tévéuniverzumban meglehetősen közepes értéknek számít, de aki nem játszik, annak ez az érték nem releváns."

(#34) Pumma

"elefant Nem nagy eltérés ugyan, de több helyen is 50 ms-ot mértek input lagra, a HDMI bemenetet PC-re átnevezve. Még esetleg a Kép üzemmódok közül a "Játék" mód kiválasztása sem árthat."

Cikket amúgy olvastad? :D

(#49) _Atesz


_Atesz
addikt

137k a románoknál ingyen szálli'tással és adnak hozzá egy hdmi kábelt is.

(#50) atike válasza _Atesz (#49) üzenetére


atike
nagyúr

És az jobb, mint helyben a 140? :U Vagy mi? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.