Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A "ganajköpés" elnevezés tetszik, és több ilyen ganajköpés olvasásakor érzem magam hasonlóan, de van néhány, ami mögött én mást látok egyszerű ganajnál:

"attól jobb"

Ezt szerintem tájszólásként is hallottam már kifejezetten nem buta, hanem csak nem nagyvárosi emberek szájából. Annyira nem tekinteném elítélendőnek.

"elfogadnám"

Ez és az ehhez hasonlóan kifejező "mint egy falat kenyér" vagy "ha fizetnének érte, se kéne" az, amik valószínűleg azért születnek, mert a PH lapcsalád cikkei alatt nincs lehetőség lájkolásra. Ha pedig a júzer mindenképpen szeretné tudatni a néppel, hogy ez most tetszik vagy épp nem teszik neki, ráadásul ezzel még a rangját is segíthet feljebb pöckölni, akkor miért ne tegye?

"kicsike" és "eladó szeretett hardverem"

Tedd a szívedre a kezed és merj olyat mondani, hogy Te (mint varázsló) egyszer sem tekintettél szeretettel valamilyen öreg és kiszolgált hardveredre (de lehet akár autó, motorkerékpár stb.), amin végül muszáj volt túladnod. :) És mivel ingyen azért csak nem vágnád oda senkihez, egy jelképes összeget azért igenis elfogadnál érte. Nyilván lehetne sokkal érzelemmentesebben is fogalmazni, de szerintem bőven vannak olyan esetek, amikor igenis el kell morzsolni egy könnycseppet, amikor elérkezik a búcsú pillanata. Ennek pedig nyugodtan lehet hangot adni. :)

"Igényfelmérés!" / "Legyen-e ..."

Igen, az írás idő- és erőforrás igényes. És ha nem vagy biztos benne, hogy amit írsz, megfelelő érdeklődésre tesz majd szert, akkor lehet, hogy érdemes lezavarni előbb egy közvéleménykutatást. Máskülönben minek erőlködni, ha sem az olvasottság számláló, sem a cikk/bejegyzés alatti hozzászólások nem gyarapodnak? :)

Múltkor pl. írtam egy LOGOUT-os cikket egy relatíve frissen bejelentett VR eszközről. Meg voltam róla győződve, hogy kapós lesz a téma, talán még a PH is átveszi, és hemzsegni fognak majd alatta a lelkes hozzászólások. Erre kaptam a főszerkesztőtől egy PÜ-t, hogy majd egy bő hét múlva fog megjelenni. :Y És mi lesz, ha addig a PH is leközli a hírt, az én írásom (mint lelkes második) meg mehet a levesbe? Hosszú egy hét volt ez, elhiheted. Aztán megjelenés után összegyűlt alatta 9 db hsz. :D Mi a pofára esés, ha nem ez? Oké, gyakoroltam a cikkírást, és örülök is, hogy olyanról írhattam, ami egyébként foglalkoztat, épp csak kínos, hogy nem sok embert érdekelt.

Szóval az ilyen jellegű közvélemény kutatásnak igenis lehet haszna, főleg ha nagyobb közösségi brainstorming-ra is számít a cikkíró. Több szem többet lát alapon simán előfordulhat, hogy egy hozzászólás alapján a majdan elkészülő cikk (vagy akár még több erőforrást igénylő teszt) sokkal hatékonyabb és eredményesebb is lehet. Mobilarénán volt nemrég egy nagy lélegzetvételű fotós/videós teszt, amin nagyon sokat segített volna egy előzetes közösségi egyeztetés, hogy a cikkírók ne szívjanak olyat és akkorát a teszt lebonyolításával. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.