Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

kihisztiztem magam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Én csak busszal járok de a jegy ellenört leszámitva minden uhyan így zajlik...( amedig nem lessz jogsim)

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ismerős sztorik. Főleg a buszos. :D
Múltkor zúztam le Bajára Pestről a halfőzőre. Sejtettem hogy sokan lesznek úgyhogy gondoltam fél órával indulás előtt már ott leszek, hogy legyen jó kis hely. Aha meg amit én gondoltam. A 8:30kor induló buszra 7:56kor már annyian vártak, hogy egy buszba nem is fértünk volna el, és ez meg is lepte a sofőrt, nem is tudott mit kezdeni a helyzettel, elkezdte felengedni az embereket. A fele busz már megtelt, erre mögöttem egy bácsi felkurjant hogy "nem úgy kellene felengedni az embereket, hogy akik többet mennek, azokat előre"? Sofőr erre: "ekkora tömegben képtelen vagyok kiszűrni kik mennek Bajára, és kik mondjuk Soltra." Én még épphogy felfértem, de istentelenül irritált a tömeg, épp ezért nem is szeretek buszozni, de sejtettem hogy a tömeggel nem úszom meg. Már majdnem megtelt a busz, odajön hozzám egy nő, aszondja nekem: "bocsánat de ez az én helyem volna, mert én elővételben vettem meg a jegyet. " Mondom neki "hogy ezt a sofőr sporttárssal tessék megbeszélni, aki képtelen volt megoldani hogy a Bajaiakat engedje előre, én meg biztos nem fogok 4 órát állni mire odaérünk." Kérdeztem merre megy? Válasz: Kiskunlacháza. "Na mondom akkor azt kitetszik bírni mellettem, mert itt egy ülőhely." Mormogott egy sort, azt leült, 5 percig bírta, erre fogta magát és leült a lépcsőre. Mondom neki, ennyire látványosan nem kéne szenvedni, ha ennyire böki a csőrét hogy kell ülnie a külső sorban 15-20 percet, akkor tessék üljön ide, ezt az időt állva is kibírom. Ő nem köszöni, ő neki jó ott. Hát mondom ahogy gondolja....

Na épp ezért nemszeretek buszozni. Főleg nem ekkora távot. Plusz a hely is szűkösebb, nem lehet kimenni a mosdóba amikor kell, meg kell küzdeni az ilyen elmeháborodotakkal, de őszintén mondom, amióta a MÁV felemelte a jegyárakat, és nekem az út több mint 5000 forint ICvel Bajára, azóta inkább azt mondom hogy kibírom. Azért ez kemény, hogy 10k oda vissza, csak mert egy picit kényelmeebben akarok utazni. Alig várom hogy én is letegyem a jogsit.. :))

All→M8

(#4) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Lenry b+ minden tiszteletem a tiéd, komolyan :D ezt tősgyökeres bp agglomerációs lakosként még olvasni is kegyetlen volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Lenry válasza hoffman_ (#4) üzenetére


Lenry
félisten

üdv, a Vadkeleten :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a vonatosban nincs igazad, a 26 évesben, a QR kód nyomtatós szerintem is hülyeség, a volánról meg annyit, hogyha az alapján kellene pozicionálni az országot, annyira balkán lenne, hogy a déli sarki pingvinek is volánnal járnának.

viccen kívül, buszoztam a balkánon, szerbiában, bosznia-hercegovinában, meg horvátországban is, és mindenhol JOBB a szolgáltatás minősége, nincs nyomor, van rendesen busz. mondjuk ott úgy megy, hogy a városban van 15-20 buszos vállalkozó, fejenként 1-5 busszal, és közös árszabással, persze járaton kell jegyet venni mindig. adnak minőségre, mert hát fontos, hogy náluk rakd le a pénzed.

lehet ez a privatizáltság lenne a siker titka a busznál?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Lenry válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Lenry
félisten

a vonatosban nincs igazad

fejtsd ki pls

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) hoffman_ válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem is igaza van, megkérdőjelezhetetlenül. a péntek, az péntek, nekem is és úgy kb. mindenkinek 00:00-tól kezdődik a tárgynap. szóval ha más szerint nem, akkor legyen ott a csillámpónis link a pdf-hez.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Mr.Csizmás válasza Lenry (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát a 26-os, meg a kinyomtatás dolog. idióta szabály igen, máshol nincs ilyen, sajnos ezvan, így kell játszani.

btw. a magyar volánok, talán a központi bp elővárosi kivételével nagyrészt szervezett anarchia.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Lenry válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Lenry
félisten

nekem nem az a bajom vele, hogy ez a játékszabály, hanem hogy elvárom, hogy lesznek szívesek a játékszabályokat jól láthatóan leírni, nem a weboldal sarkán, egy 4px-es link mögé dugni az Impresszum meg a Jogi Fasságok között.

oké, kezdődjön a péntek 10-kor, csak akkor ezt írják oda, hisztizzen nekem a webshop, vagy simán ne is adja ki a jegyet.

ne a vonaton kelljen megtudnom, hogy hiányosan tájékoztattak. nem büntetett meg az ellenőr, de ha igen, akkor kurvaélet, hogy ráborítottam volna valakire az asztalát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Mr.Csizmás válasza Lenry (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez viszont igaz.

z.w. mint üzletpolitikai kedvezmény, igazán promózhatnák, a két germán államvasút is főoldalon hozza állandóan az ottani megfelelőjét, a régiós, meg csoportos kedvezményes jegyeket.

ja meg webshop: a fentiek 9 órától érvényesek, és ezt említi a webes felület, az automata is, meg a jegyre (!!!) is rá van nyomtatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó sztori, jót nevettem. :D

"Hozhatnál egy sört, de miért én mondjam ezt meg neked?" :D

"akkor majd visszajövök 10 után és akkor kezelem le a jegyét." ezt így hogy? Milyen már. Áááááhhh :DDD Ez a végtelen merevség. Mert 10 után már érvényes lesz? Akkor nem mindegy, ha most kezel le és kész? :W

Egyébként igazad van, valami írniuk kell még. Vagy, hogy van még feltétel, vagy apró betűs, vagy bármi.

Viszont én Hajdú volánnal utaztam, na ott olyan nincs, hogy nem szálhatsz fel. Jó hát kicsit préselődjünk ott hátul és felfér még vagy 80 ember. :DDD

"hogy késni rossz"

Nem csak rossz, de mivel követik a buszokat, le is vonják a fizuájból. Szintén Hajdú.

"más vonaton meg nem? " Vannak bizonyos szabályok, ne kérdezd mi és miért , vannak amihez neki tartania kell magát.

Egyébként ne nyafogj ennyire. Mikor én vonatoztam egyetem alatt huzamosabban, ilyen, hogy neten veszed, meg okostelóval lecsippantja... hát nem is álmodtunk ilyen moderségről.
Nem volt régen, max 8-10 év.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Lenry válasza Vladi (#12) üzenetére


Lenry
félisten

Vannak bizonyos szabályok, ne kérdezd mi és miért , vannak amihez neki tartania kell magát.

de végülis nem tartotta magát hozzá, mert ugyanúgy lekezelte a jegyemet, plusz technikailag nulla különbség van a kinyomtatott pdf és a nem-kinyomtatott pdf közt, az meg aztán abszolút nonszensz, hogy a vonatnem határozza ezt meg...

közben megnéztem az emailt, amit küldtek a jegy mellé:

2012. december 9-től ha az Ön jegye kizárólag feláras vonat(ok)ra, illetve feláras kocsit továbbító vonat felárral igénybe vehető kocsijába szól (a jegy más vonatot nem tartalmaz), a kinyomtatásra kapott pdf-állományt (illetve az azon található vonalkódot) okostelefon, számítógép vagy más, alkalmas készülék kijelzőjén is bemutathatja.

szóval ezt legalább leírták, de ettől még ugyanolyan ordenáré fasság marad :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) JasL


JasL
senior tag

subscribed :)

[ Szerkesztve ]

(#15) eddie17


eddie17
addikt

Nem lesz kevés az a fél milla? :)

(#16) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Na, ezert nem jarok en sehova se vonattal, se busszal. Nem is olcsobb, viszont sokkal szarabb. Logikatlan, ertelmetlen, ostoba emberek altal osszelegozott, idejetmult hulyesegek halmaza.

(#17) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Ha van még egy bő fél millád felújítani, akkor vegyél csak prémiumot!
400-ért vegyél egy f astrát, és akkor 500-ból lesz egy használható autód!

Mentalita'

(#18) Lenry válasza nincsisbéla (#17) üzenetére


Lenry
félisten

nem a legfrissebb autót akarom megvenni, első autónak egy 15 éves autó tökéletesen megfelel, abból meg mind hasonló állapotban van, akkor meg inkább legyen egy öreg prémium, mint egy öreg kommersz.

plusz az autóvásárlás legalább 50%-ban érzelmi döntés, Audit vagy BMW-t akarok és pont :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Vladi válasza Lenry (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr

úúú. Szerintem nézz be a milyen autót vegyek topikba. Ilyen lendülettel oltári nagyot lehet szívni használtautó vásálásnál.

Középkorú kommerszben gondolkozz első autónak szvsz. Minél kevesebb extrával.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) Lenry válasza Vladi (#19) üzenetére


Lenry
félisten

Voltam már ott, de mondom: nem 100%-ig a ráció vezet, ezt fogadjátok el.
Általában észérvekkel meggyőzhető vagyok bármiről, de ennél a témánál nem szeretném, hogy bárki győzködjön.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Dany007 válasza Lenry (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Abban egyetértek a többiekkel, hogy fél milláért normális 12-13 éves vagy fiatalabb A4-est biztos nem kapsz. Ha igen akkor ott nagy gáz van.
8-900 - 1,5 millió az ami olyan 10+ éves és normális állapotú. Fél milláért még normális Mondeot se adnak 12-13 évest nemhogy Audit.
Ja, amúgy erről kérdezd DeFranco kollegát! ;)

Az írás egyébként jó volt! :) Még reggel olvastam.

(#22) Vladi válasza Lenry (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Oké, én elfogadom.

Én is autó vásárlást tervezek, a feleségemnek szeretnék. De egyre inkább a ráció kerekedik felül nálunk.
Persze a felett is áll egy bizonyos pénztárca. Úgyhogy egész megszerettem a zsíros kenyret. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) greenity


greenity
aktív tag

Mai buszos gyöngyszem, ha nem kellett volna elérnem a helyi járatos buszt, akkor biztos leállok a sofőrrel hisztizni..
16:55 indulni kellett volna, ehhez képest, akkor még a tábla sem volt kint a buszon, nem hogy beállt volna... A csomagokat nem tudtuk betenni a raktérbe, mert neki nincs kedve kinyitni...

Beáll 10 perc késéssel, majd amikor késve beérünk a célállomásra, fennhangon közli, hogy azért késtünk, mert szakad az eső...

Elfutott a méreg, ráadásként ismertem is a srácot gyerekkoromból, legszívesebben odamentem volna hozzá és közlöm vele: ha nem negyed óra késéssel indulunk, akkor 1, nem kellett volna rohanni, 2, nem késtünk volna és nem rohanhatnék a buszra, hogy szakadó esőben és szélviharban ne kelljen kutyagolnom, vagy várnom fél órát...
Mivel sietnem kellett nem tettem meg..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) 8th


8th
addikt

Good old days :D . Én Szabadszállás - Kalocsa távot jártam rendszeresen tömegközlekedéssel. Szabadszállásról át Kiskőrösre vonattal ott leszállni 1órát ülni a vasútállomás végén lévő kocsmában várni a Kalocsára induló kis pirost (akkor még járt) vagy futva megközelíteni a buszvégállomást, hogy elérd a csatlakozást és ne ülj ott is feleslegesen, majd buszra szállni és átdöcögni Kalocsára. Ott megint várni a csatlakozásra vagy egy jó órát, hogy kijusson az ember faluhelyre. Álmaimban se jöjjön elő az az időszak. Bizton állítom tömegközlekedés szempontjából az a legelmaradottabb térség az országban. Nem tudom változott-e valamit a helyzet amióta eljöttem onnan de szerintem semmit, vagy ha igen csak még rosszabb lett minden.

mod: BMW-ket nem ismerem de az első generációs Audi A4-et igen. 500k-ért csak a nagyon legalja A4 TDI-ket kapod meg, azokra mindre költeni kell. Sokat. Amúgy az A4 szerintem nem prémium autó újonnan sem volt igazán az. Beltérben használt anyagok talán picit jobbak mint egy Golf 4-ben és a hangszigetelése is jobb de nagyjából ennyi. És szűkös főleg hátul.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lenry válasza Dany007 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

vávává, egy szóval nem beszéltem 12-13 éves autókról :N
Audi A4 B5 Typ.8D - gyártották 1994-től 2001-ig és BMW E36 tds motorral - gyártásban 1994-1998-ig
ezek most a félmillás kocsik

egész pontosan 600.000 + adminisztráció a tervezett határ

(#24) 8th hátulszűkülést sokan mondták már, de megmondom őszintén, hogy lesz*rom. bal1-ben tervezek ülni :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Vladi válasza Lenry (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr

Havernak van kompakt 3-as bömbije. Kérdezzem meg, hogy mennyiért adja? :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) 8th válasza Lenry (#25) üzenetére


8th
addikt

Hát... elől sem fogsz nagyokat nyújtózkodni az fix. :N

(#28) hoffman_


hoffman_
nagyúr

csak a szokásosat tudom mondani :D

szerelőcimbi, meg 2 kiló, és voilá. szerelmem ez a gép. bár a 600at ippeg hogy meghaladja így.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) Lenry válasza hoffman_ (#28) üzenetére


Lenry
félisten

szexi, és tetszenek is a Volvók, de a kombi nem játszik :N
ahogy a 2-3 ajtós autók meg a pirosak és a fehérek sem (utóbbi három feltétel a gazdasszonyé)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) hoffman_ válasza Lenry (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nincs kombi? jáááj, hát a legnagyobb ziccert hagyod ki. én koravén vagyok, a kényelmes kombit pártolom, minél nagyobb, annál jobb :) a v70 meg az abszolút kedvenc, ha a realitás talaján állok :) néha elkalandozok, 2-3 milla közti pénzekért olyan v70-ekkel van tele a net, hogy könnyes lesz a szemem :D

ui.:

teljesen jogos viszont a: 2-3 ajtó kilőve, és a piros is. átlag autónak nem való. a fehér is csak kevésnek. szóval a gazdasszony meg van dicsérve, te viszont nem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Én Pesti gyerek vagyok, általában csak Budapesten belül utazom, úgyhogy én meg vagyok elégedve. :D

Najo, néha itt is beüt a gebasz, de általában van sok más járat amivel kerülhetek, vagy max sétálok. :C

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#32) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

e94et legszebenk nevezni??? bof ha fakarus akkor is e98

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) hoffman_ válasza neduddki (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ízlésről vitázni tudod milyen dolog :) nekem pl az e98 az utolsó a sorban :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) neduddki válasza hoffman_ (#33) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

-2 bof:- )

udv

neduddki

p.s. teremszetesdn az elzon ois ott a kettospont vonalka zarojael

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) hoffman_ válasza neduddki (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gondoltam h nem a fejét veszed :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) neduddki válasza hoffman_ (#35) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

hat ipp tennap vot rola szo:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) Krugszvele válasza Lenry (#18) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én is azért jöttem hogy az autóválasztáson trollkodjak, de leírtad, hogy érzelmi döntés, ebbe nem tudok belekötni :( De szerintem 90%-ban érzelmi döntés, nem csak 50 :)
Úgy általában az autó meg bármilyen tecnikai eszköz vásárlása, nem csak konkrétan ez.

(#38) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon off, de a que-nek nincs ott semmi értelme, amit te keresel, az qué. Kiejtésük megegyezik.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#39) rep3at


rep3at
őstag

Szeretek vonatozni de néha nekem is tele van a tököm a sok hülyeséggel..

Forward thinking. كرر

(#40) Lenry válasza Cucuska2 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

jó tudni, legközelebb már legalább helyesen fogom használni :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) djculture válasza rep3at (#39) üzenetére


djculture
félisten

Busz-nál minden jobb, az a legalja mindennek. Még ilyen helyi közlekedésbe elmegy de nagyobb távolságra drága meg teljesen értelmetlen az egész működése. Felénk is van olyan járat ami túlmegy az egyik helyiségen bejön hozzánk utána visszamegy arra a településre amit kihagyott majd megint visszajön. Lerúgnám a fejét annak aki ezt kitalálta.:)

(#42) rep3at válasza djculture (#41) üzenetére


rep3at
őstag

Szerencsém hogy munkahelyre kocsival megyek, helyi közlekedést pedig letudom biciklivel (bár a tél beálltával kezd egy kicsit kellemetlenné válni), szeretek olyan időpontban jönni-menni ahogy nekem tetszik, nem akarok én semmilyen menetrendhez / leszállóhelyhez alkalmazkodni, nem akarok fél órát gyalogolni a hidegben ha útba akarom ejteni a legközelebbi dohányboltot este..

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.