Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Minden ember a tőle legjobbat cselekszi az adott pillanatban. Ő biztos benne, hogy amit tesz, az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Algieba válasza Dluinet (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A balesetet okozó féreg egy tipikus seggfej: "nekem bejött az élet, fasza autóm van, enyém a fél világ és ez az út is, amin leszarom, hogy más is közlekedik, mert én vagyok a jani, és most mindenkit megelőzök a kocsi sorból..." Szembe sávban pedig jött a középkategóriás "kicsi kocsi" benne a családdal. :(

Ilyenkor persze nincs lincselés... :((( Pedig itt és most volt gyermekhalál. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Mondjuk a kivedhetetlennel nem ertek egyet most, mert azert azt latod, ha valaki jon szembe, egy kocsisort elozott hosszan. Ha valami jon velem szembe, az elol meg menekulok arkon-bokron. De termeszetesen nagyon sajnalom oket en is.

(#4) ollie válasza Lauda (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A családapa előzött egy kocsisort hosszan, vagy az ittas vezető?

***

(#5) Lenry válasza ollie (#4) üzenetére


Lenry
félisten

"A sofőr Volkswagen Phaeton típusú személygépkocsijával egy utánfutós személygépkocsi előzésébe kezdett, de az előzést nem tudta befejezni, ezért frontálisan összeütközött a szemből szabályosan közlekedő Rover gyártmányú személygépkocsival."

(#3) Lauda szó sincs kocsisorról. egyszerűen kivágódott a szembejövő mögül

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Algieba válasza Algieba (#2) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez egy többszörös tragédia. A családban van egy 11 éves kisfiú is, aki otthon várta a többieket. :(
Épp az ilyen tragédiák miatt sulykolja a hatóság, hogy ne üljön senki se ittasan a volán mögé. :((

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Lauda válasza Lenry (#5) üzenetére


Lauda
félisten

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Brutális ba**meg, most olvastam én is az indexen... Eszméletlen... Elhűltem az egésztől.
Egy egész családot kinyírt az a gyökér. Csak azért, mert nem bírt megülni a picsáján és még ráadásul piálni is kellett ami gondolom pluszban rátett egy lapáttal.
Ez már majdnem a tömggyilkosság kategória... Az ilyen ember, aki ilyet csinál, részegen(!) nem műszaki hibából kifolyólag az tényleg nem érdemli meg az életet! Egy egész családot kiírtani b...meg... :(

(#9) proof88


proof88
addikt

hát figyelj, én sem vagyok túl empatikus ember, leírtad a véleményemet, nem tudok többet hozzáfűzni. :U

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Mit tanultunk ebből?
Azt, hogy nagyobb autó=nagyobb biztonság.

Tudom, hogy "sokat fogyaszt" de bazz, nem tudja kinyírni a családod egy ilyen idióta részegen büntetlenül.

A "büntetlenül"-t csak megelőlegeztem, de nagyon kíváncsi lennék milyen büntetést is fog kapni valójában egy család kinyírásáért.

(#11) Lauda válasza D1Rect (#10) üzenetére


Lauda
félisten

A btk ilyen esetben 5-10 evig terjedo buntetest ir elo, de azt tudjuk milyen kotyvasztasra kepesek a jo ugyvedek. :W

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza D1Rect (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egyáltalán nem igaz. Kamionban is haltak már meg közúti balesetben...

Nem lehetne valahogy légzsákot építeni az autók lökhárítójába? Ami kinyílna szépen beterítené az autó elkerülhetetlen ütközés esetén.

(#13) D1Rect válasza Dany007 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi nem igaz?
Hogy a nagyobb autó biztonságosabb? :U

(#14) moha21 válasza D1Rect (#10) üzenetére


moha21
addikt

Nagyobb kocsi == több pénz. Midenki nem járhat BMW-vel...

Amúgy itt ennek az az ürgének is tönkre ment az élete.

Igen nem feltétlen van arányosság a nagyság és a biztonság közt. Miért a nagyobb proci gyorsabb?

Anyagminőség stb eléggé számít.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) gaborbol válasza Dany007 (#12) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem egyaltalan nem igaz, hanem az esetek nagyreszeben pont, hogy igaz, persze ha akkora a csatt akkor mindegy miben ulsz.

Nagyobb-magasabb auto mindig jobban jon ki az utkozesbol egyszeru fizika valamint a tenyek.

[link]

Most nem talalom azt a videot ahol 2 tok egyforma kocsi utkozik, csak az egyik meg van emelve 5 centire, es a magasabb ugy gyuri maga ala az alacsonyabbat mint a huzat, pedig csak 5 centi a kulonbseg kozottuk semmi mas.

[ Szerkesztve ]

(#16) moha21 válasza gaborbol (#15) üzenetére


moha21
addikt

Akkor meg kellene büntetni a családod, mert nem nagyobb kocsival közlekedtek, lehet úgy csak 2-en halnak meg a másik kettő lebénul.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) Dany007 válasza D1Rect (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, biztonságosabb... De nem garancia semmire sem. :U
Amúgy Suzukit pont ezért nem vezetnék.

(#18) gaborbol válasza moha21 (#16) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem a csaladot kell megbuntetni, hanem ezt a ferget, de a fizikaval nem lehet szembemenni erzelni vagy jogi alapon sajnos. En is sajnalom oket...

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect válasza moha21 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nagyobb kocsi == több pénz. Midenki nem járhat BMW-vel..."
Pontosan, a vétkes sofőr is Phaetonnal jött.
Nem akarom, hogy mindenki BMW-vel járjon, mindenki azt vesz amit akar, én szóltam.

"Amúgy itt ennek az az ürgének is tönkre ment az élete."
Én értem, hogy "tönkrement az élete", de bazze megölt 4 embert!!!NÉGY!!!
Négyet. Éééérted? Egy egész családot.

"Igen nem feltétlen van arányosság a nagyság és a biztonság közt. Miért a nagyobb proci gyorsabb?"
Jogos, nagyobb újabb autó = nagyobb biztonság.
Eleget hadakoztam már a "VGA és a processzor nem autó" összehasonlításon, hate nekem ezt meg akarod fordítani, akkor most itt befejezem.

"Anyagminőség stb eléggé számít."
Jaja, nagy és új autó. (Y)

(#15) gaborbol: Tudom melyik az a videó, valamelyik angol műsorban adták ami nem a topgear. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007 válasza D1Rect (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk ennyi erővel akkor hivatalból be kéne tiltani a "kisautók" városon kívüli használatát... :U
Szóval valami olyan megoldásra lenne szükség, ami minden átlagos (!) autónál alkalmazható / beépíthető.

(#21) proof88 válasza D1Rect (#19) üzenetére


proof88
addikt

az még haggyán hogy 4-et, egy egész családot, de nem is véletlen volt, ő találta ki hogy beül részegen a kocsiba ... szóval aki azzal érvel, hogy jajj most neki is tönkrement az élete, annak annyit tudok mondani, hogy leugrok a ház tetejéről és ha életben maradok, akkor majd rólam is elmondhatják, hogy jaj tönkrement az életem :DDD
Nem érdekel hogy tönkrement az élete,ő ült be részegen a kocsiba. És még előzött is mer ő volt a sumáher.

(#22) D1Rect válasza Dany007 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a kisautóval van a baj, hanem a részegen vezetéssel, azt kéne betiltani!
Ja várj, azt már be is tiltották. :U

(#23) Lauda válasza Dany007 (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy tiltsuk be a kerekpart is, mert fellokod es belehalhat :D . A kresz-t kellene betartani a sok agyalagyultnak es nem tortenne ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007 válasza D1Rect (#22) üzenetére


Dany007
veterán

De mégsincs betiltva... Hiszen látod, hogy vezetnek úgy is! Komolyabb szankciók kellenek ide. A jogsi elvétel meg a 300k-s bünti ide már nem elég.

@Niki:

Mondjuk igen. A legegyszerűbb megoldás sok esetben a legjobb is. Csak azt kell betartani ami oda le van írva. És akkor a gondok 90%-a megszűnne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lenry válasza D1Rect (#10) üzenetére


Lenry
félisten

a büntetlenséget úgy értem, hogy fizikailag szinte semmi baja nem lett. ha megnyomorodik, vagy ott marad ő is, akkor "elnyerte" volna a büntetését. így csak börtönbe kerül. de továbbra is él, az áldozataival ellentétben.

ő majd kikerül a börtönből és újrakezdi, míg arról a szerencsétlen családról ugyanez nem mondható el.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) D1Rect válasza Dany007 (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Akinek nincs annyi esze, hogy betartsa magától, azzal be kell tartatni.
Ennek a módját találják ki ahelyett, hogy a tisztességes embereket birizgálják...

(#25) Lenry: Nem mernék nagy összeggel fogadni arra, hogy börtönbe kerül...

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szlovák rendszámú phaeton, SK határaitól ~200 km-re? na igen, sejtem miféle lehet. :o

sajnos lesz pénze ügyvédre is....

kíváncsi vagyok a k-info lehozza-e. :U

szerk.: a BAON-os cikk kommentjei szerint az illető több éve vezetett ittasan, a félegyházi puhapötsch rendőrkapitány nem tett semmit ellene....mellesleg elég ismert kkfh-n, Wictor kollega ismeri vajon?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) darál0w


darál0w
Jómunkásember

:(

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29) Lenry válasza D1Rect (#26) üzenetére


Lenry
félisten

ha rajtam múlna, se menne börtönbe, de ezt kifejtettem fönt.
sajnos ő tényleg valószínűleg megússza ejnyebejnyével

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Az eset nagyon szomorú, de semmilyen büntetés nem támasztja fel hallottakat
Az ítélkezés pedig nem a mi dolgunk.
Vannak törvények, vannak bíróságok és van ítélet végrehajtás.
Törvény szerint fognak ítélkezni és a büntetést végrehajtani.
A hír számunkra példa, hogy mi ne kövesünk el ilyen szörnyűséget, még véletlenül sem. Ha mi tanultunk az esetből akkor nem fog több ilyen előfordulni. Ha nem tanultunk belőle, akkor mi velünk is megtörténhet és felettünk is hasonlóan fognak ítélkezni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) Dany007 válasza Dluinet (#30) üzenetére


Dany007
veterán

A túlzott naivitás már majdhogynem kilóg a monitorból...
Attól még, hogy mi tanulunk belőle mással még előfordulhat. És különben sem hinném, hogy itt a "mi köreinkben" olyan sok ittas vezető lenne.
Az meg, hogy a többség nem tanul belőle eddig is nyilvánvaló volt. Hiszen ez már nem az első ilyen eset.

(#32) N€T0X|N válasza Dluinet (#30) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az első hsz-edet is figyelembe véve, tisztelettel kérdezném: az eljutott, hogy a csávó részegen okozta ezt a tragédiát??
Ez kurvára nem a "majd tanulunk belőle" kezdetű eset. Ez ordas nagy bűncselekmény - bár a hírben nem írják a véralkohol-szintjét - aminek nyilvánvalóan tudatában volt. Ebből nincs mit tanulni, azt leszámítva, hogy nem tudsz ellene védekezni, sz'al bármikor kinyírhat egy ilyen barom. Az ilyet én is hasonlóképpen oldanám meg, ahogy fentebb páran már kifejtették (azaz nem kerülne börtönbe).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#33) Dluinet válasza N€T0X|N (#32) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Nála ittasság gyanúja merült fel" nem bizonyított.
Ítélkezni pedig nem a mi dolgunk. Ha mi ítélkeznék anélkül, hogy mi tanultunk volna ítélkezést, ráadásul a vizsgálat és körülmények pontos ismerete nélkül, szinte biztos a rossz döntés.

Az első hsz. pedig Lenry-nek szól. De már neked is:
Minden ember a tőle legjobbat cselekszi az adott pillanatban. Ő biztos benne, hogy amit tesz, az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34) Dany007 válasza Dluinet (#33) üzenetére


Dany007
veterán

"Ő biztos benne, hogy amit tesz, az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban."

Ezt most magyarázd el? Nem teljesen értem...
Ki biztos benne, hogy amit tesz az a leghelyesebb? Egyébként ha az ittas vezetőre gondolsz... miből gondolod, hogy amiben ő biztos az úgy is van?
Biztos vagyok benne, hogy én vagyok a Superman és leugrok a hetedikről, na? Leghelyesebb döntés volt? :) nemhiszem. Attól még, hogy én biztos vagyok valamiben, az közel sem jelenti azt, hogy az a leghelyesebb. Max én magam tartom annak az adott pillanatban de az meg kb semmit nem jelent.

(#35) Lenry válasza Dluinet (#33) üzenetére


Lenry
félisten

ember, te a Holdról jöttél, vagy minket szívatsz, hogy ilyen naiv vagy?

"Nála ittasság gyanúja merült fel" nem bizonyított.

ami annyit jelent, hogy látszott rajta, hogy mocskosul be van baszva, épp csak ennyi miatt nem lehet még lecsukni, előtte hivatalos vizsgálat kell. tudod, római jog.

Ő biztos benne, hogy amit tesz, az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban.

biztos benne, hogy helyesen cselekedett? amikor törvényellenesen volán mögé ült? szerinted ez a kettő nem üti egymást

jah, hogy ez nekem szól...

(#36) moha21 él és sértetlen. az áldozatai halottak. ezt figyelembe véve bőven örüljön, hogy csak a börtön jut neki, és nem a halál vagy az életfogytiglani nyomorultság

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) moha21 válasza Dany007 (#34) üzenetére


moha21
addikt

Az lett leírva, hogy részeg sofőr, pedig még a cikkben is csak feltehetően ittas.
Legalább várjuk meg mit mondanak, mielőtt elítélünk valakit.
Az meg, hogy írták, hogy megy tovább az élete csak leül pár évet, az kicsit vicces. Büntetlen előélettel is nehéz melót találni, nemhogy így.
Arról nem beszélve, hogy lehetett normális ember, aki már csak a tettének tudatától összeroppan.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) Dluinet válasza Dany007 (#34) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lenry írta: "a részeg sofőr meg karcolásokkal megússza.
én kezét-lábát levágnám, hogy többet mozdulni se tudjon, nemhogy autót vezetni."

Erre a válaszom: "Ő (Lenry) biztos benne, hogy amit tesz (leír a poszban), az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban."

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38) Dany007 válasza Dluinet (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Értem értem :)

(#39) N€T0X|N válasza Dluinet (#33) üzenetére


N€T0X|N
őstag

"Ő biztos benne, hogy amit tesz, az a leghelyesebb cselekedet az adott pillanatban."

Ez nem változtat azon, hogy kinyírt pár embert.
Nyilván több információ kellene az egész megítéléséhez, de akkor is. Alapvetően nagyon elbaszott előzési kísérlet lehetett, ha egy erős autóval (márpedig a Phaeton nem egy Swift 1.0) nem bírt megelőzni egy bármit, tehát a körültekintés esélyesen elmaradt. Vagy tényleg be volt b*szva, nem véletlenül merült fel a gyanú.
Nesze neked bizalmi elv (és ezt nagy autó se feltétlenül védi ki, de elég probléma is, ha már ott kell keresni a megoldást az ilyen helyzetekre). Hiába hitt bármit, ha egyszer kinyírt egy családot... vagy ha úgy gondolta, hogy most ez jó lesz, akkor már nincs felelőssége?

Sent from my keyBoard

(#40) Dany007 válasza moha21 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Oszton Lenry álláspontját az ügyben. Biztos nem ok nélkül teszik fel róla, hogy ittas. Csak ugye vérvétel, bizonyítás stb...
De amúgy szerintem mindegy, hogy ittasan vagy józanul tesz ilyet. Egyik súlyosabb mint a másik...
A kezét - lábát levágnám dolog nálam is érvényesül. Miért? Mert nem önhibáján kívül tette amit tett. Tudatában volt annak, hogy ittasan ül be vezetni.
Vagy ha nem volt ittas, akkor tudatában volt annak, hogy amit csinál az veszélyes. Mármint az előzés. Ha betartja a kerszt - vagyis, hogy csak olyan esetben előz, amikor rendesen belátja a kanyart, nem jön szembe senki és a sebessége meghaladja a másik jármú mittomén hány százalékát stb - akkor nincsen gond. De ezt nem tartotta be. Ezért úgymond szándékosan tette amit tett. Csak ezzel kivégzett egy családot... Majdhogynem gyilkosságnak is mondhatnánk az esetet.
Minimum 20 év. Ha nem 30.

(#41) Mr.Csizmás válasza Dluinet (#37) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ennyire jól ismered azt a kkfházi senkiházi áfacsaló adókerülő autónepper kismagyar(?) vállalkozót? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


Dany007
veterán

És mindez azért mert az a görény nem volt képes a seggén megülni még pár percet!
Mi a francnak kell egyáltalán ennyire előzni? Nem ér rá? És akkor mivan ha csak 70-nel megy és nem 120-szal? 10 perccel később ér oda? És akkor mivan?
Úgy feltudom húzni az agyam az ilyen gyökereken...

Mi szoktunk menni anyósékhoz vidékre. Kiszámoltam, kb 3 percet nyernék azzal ha 90 helyett 120-szal mennék... :U Ennyit meg nem ér.

(#43) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Nana. Azért ez túlzás.

Annyit tudunk, hogy:
-balesetet okozott
-négyen meghaltak
-feltehetően ittas

(#42) Dany007: Nyugika. Nem mondta senki, hogy "százhússzalment", vagy én maradtam ki valamiből.

[ Szerkesztve ]

(#44) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

baon.hu-n érdemes elolvasni a kommenteket, többet meg lehet tudni, mint a hírből.

ottvannak az illető "barátai" is, már mosdatják is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Link?

Közben megvan:

""Lehet, hogy megivott egy sört és rosszul lett a volán mögött."

Ja, meg az is lehet, hogy leszálltak az ufók, és a protonágyúval elvakították."

:))

[ Szerkesztve ]

(#46) Lenry válasza D1Rect (#45) üzenetére


Lenry
félisten

[link] [link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) Wictor válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem sok Phaeton van a városban, talán összesen 3. Bankfaluban lakhat a koma, majd megérdeklődöm délután. Szomorú hír, pláne, hogy 4-en...

L. Tibor, közben megvan a név, így könnyebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48) moha21


moha21
addikt

Azt mondjuk alapból fel nem fogom, hogyha még ittas is és az bebizonyosodik akkor is max 5-10 év :F Wtf? Pénzlopásért jár ennyi... Alapból, ha hibás volt ( mindegy ittasan vagy nem ), akkor is járna simán a 10 év.. bár akkor meg minek etetni, mert utána úgysem lesz belőle semmi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49) hoffman_ válasza Dany007 (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De, sajnos ez igaz. Nem azt mondta, hogy 100%os védelem, de bizony rohadt sokat számít.

mod:

Az elbaszott előzési kísérlethez: az volt. A Phateon adott esetben 500 lovas is lehet, nem hinném hogy a janinak a leggyengebb volt. Nem olyan rég volt szerencsém egyhez avatott sofőr kezében, sok ember fel se fogja mire képes. Ergo. Én osztom Lenry véleményét többnyire.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Engem az olimpiai győzelem érdekel, viszont ez nem. :) [sokan vagyunk sokfélék]

Kíváncsi vagyok hogy a sofőr hogy dolgozza ezt fel. Évekkel ezelőtt volt egy műsor a tv-ben, ahol hajléktalanokkal készítettek riportot. Az egyik azzal indokolta hogy idáig jutott, hogy részegen balesetet okozott, és ő karcolásokkal megúszta, míg a felesége és a gyereke meghalt. Rémlik valakinek?

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.