Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Ez lesz majd még vagy 18 évig. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#2) thesound


thesound
őstag

Meg fog változtatni, sok dolgot másképpen fogsz látni. Magaddal kapcsolatban is. Igen, nagy hullámvasút, de felismerés is. Innentől érte (is) élsz.

Egészséget és boldogságot kívánok!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi a hobbyd és milyen autótok van?

(#4) Lenry válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Nincs hobbim, ha csak a videojáték nem tekinthető annak, a kocsim pedig egy kombi E Mercedes

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Lenry válasza thesound (#2) üzenetére


Lenry
félisten

És (#1) joghurt

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) zoo8800


zoo8800
veterán

Gratulálok! :) Hogy hívják?
Remélem a folytatás sokkal szebb és vidámabb lesz, mint a kezdet.

rip and tear, until it is done

(#7) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Gratulálok, sok boldogságot!

Nekem 3 gyerekem van, kettő vér szerinti, őket láttam megszületni. Az első császáros volt, a második "normál". Nem volt semmi komplikáció, szóval nem olyan tapasztalatból mondom, de amit leírtál, az csak felerősíti a reakciót. Nyilván van olyan ember, akiben a születés nem mozgat meg semmit, de aki odáig eljut, hogy odamegy, ott van, arra hatni fog, így fog hatni rá, stb. Nagyon nehéz sztoikusnak maradni egy újszülött mellett :)

(#8) updog


updog
senior tag

Gratula, jó egészséget mindenkinek, és kitartást! ;)

Amikor márciusban megláttam a (3. :DDD ) fiamat, ahogy a szülőszobából kitolták, és sírt mint egy kistigris (ennek nagyon örültem, mert nekünk is volt néhány idegőrlő óra előtte, sajnos utána is, de mostanra már talán minden OK), ha csak néhány percre is, de (újra) elhittem hogy van értelme létezni ezen a világon.

Ezt csak ők tudják kihozni az emberből :K

A hátfájás approved by council of dads. ;] :K

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) Dr. Oid válasza updog (#8) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

nekem a harmadik 42 éves koromban született, azóta ismertem meg az ideggyulladást a vállban meg az isiászt... :DD

(#10) bkercso


bkercso
nagyúr

Gratula és sok boldogságot! :C

A gyerekről általában nem fogod tudni, mi zajlik benne. Találgatni kell, de akkor se tudsz majd a legtöbb dologról. (Az enyémek 13 és 11, nemek szerint 1-1.) Szóval mindig legyél mellette, hallgasd meg, ne legyél elérhetetlen vagy közömbös felé később se, amikor nehéz vele! Ez rengeteget számít, de te már csak akkor látod, mennyit is, amikor már felnőtt. Valahol mélyen szerintem azt is tudta, hogy 1 naposan mellette voltál. (Annál is inkább, mert addigra már 9 hónapos volt, nem 1 napos.)

A kisgyereknek amúgy még nincs tele a feje; érzelmileg sokkal pontosabban vágják, mi van a másikkal, mint a felnőttek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#11) joghurt válasza bkercso (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Az a mondás, hogy a gyerek első 1000 napjában alakul ki, hogy milyen lesz vele a későbbi bizalom és kapcsolat. Ekkor igénylik a legnagyobb odafigyelést. (És nem azt, hogy anyuci a telóját bújja még akkor is, miközben tolja a babakocsiban.)

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Lenry válasza zoo8800 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

Köszönöm mindenkinek :R
Márknak hívják a fiatalurat :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Egy hete vagyok apa.

Gratula!!!

Mindig is mondtam, a gyerek olyan mint a szex :D lehet rola meselni, olvasni, de amig nem tapasztalod meg milyen, addig ugysincs fogalmad rola.

Ja, meg ez: Egyetlen hét alatt is egy borzalmas hullámvasút volt
Ne aggodj, mostantol az egesz eletedben ez jelen lesz, mindig. De ez (is) a szep benne.

[ Szerkesztve ]

OK

(#14) Mr. Y válasza Z_A_P (#13) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egyetértek veled.
Világéletemben úgy viszonyultam a gyerekekhez, főleg a nagyon kicsikhez, hogy ha lehet, inkább elkerülöm őket. Az sem változtatott ezen, amikor keresztapja lettem 2 csöppségnek is. Valahogy még kézbe sem mertem venni őket, amíg be nem töltötték a 2 éves kort.

Ez tartott 14 hónappal ezelőttig, amikor megajándékozott a sors a saját fiammal. 4 napos korától kezdve van a kezemben és ha tehetném, sosem tenném le :)

But who is watching the guardians?

(#15) bkercso válasza joghurt (#11) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így van, a szemlyiség magja az első 3 évben alakul, én is így tudom. De attól még a többi sem mindegy. :)
Pl. a gyereket nem cseszegetni kell, hogy pakoljon el stb., hanem olyan légkörben érdemes együtt élni, hogy el tudja mondani, ha valami nagy gáz lenne.

Vekerdy Tamásnak van egy jó könyve, az Érzelmi biztonság. Ha szóba jön a téma, meg szoktam említeni, mert össztársadalmi szinten súlyosan elhanyagolt dolog ez...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) Kolondrum válasza Lenry (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor semmi :B

(#17) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Őszintén gratulálok, sok boldogságot kívánok! Azt mondják,a férfivá váláshoz 3 dolog kell: ültess egy fát, írj egy könyvet, és legyen egy fiad.

(#18) UnA válasza Jack Hunter (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Egy lány is belefér, talán... ;)

(#19) bkercso válasza Jack Hunter (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miről írtál könyvet?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) this is life válasza UnA (#18) üzenetére


this is life
Ármester

Alap, hogy lány legyen a trónörökös :K , pontosabban mindegy csak egészséges legyen. Lányos apaként viszont hálás vagyok a sorsnak, hogy egy csajszival lepett meg anno.

Lenry
Fogadd őszinte gratulációm, kitartást kívánok az első pár hónapban, az alvás, kipihent lét egy darabig hiú ábránd, de ez a dolgok rendje és bőven kárpótól érte gyermeked felcseperedésének, fejlődésének át és megélése.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#21) Luck Dragon

Gratulálok kedves apuka. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) kenwood


kenwood
veterán

Engem nem ertenek az emberek. Mar 18-20 evesen tudtam, hogy semmikepp nem szeretnek gyereket,es ezt 40+-ra sem valtozott.
Birom oket,es masok gyerekeivel jobban kijovok az atlagnal. Ocsemnek, tobb baratomnak, exemnek is van gyereke, a szuleimnek is,szoval nagyjabol tudom,mivel jar. Beraktam a merleg egyik oldalara mit kapok,a masikra azt,mibe kerul, megvizsgaltam,en milyen apa lennek,es eldontottem,hogy nem. Rengeteg ember eljut idaig,de az osi reprodukcios oszton ezt felulirja,es megis bevallaljak. En sose probaltam meggyozni mindenkit,hogy ez az egyetemes igazsag. Ha nem nyomorba,vagy mergezo kapcsolatba jon a baba, az csodas dolog (kiveve ha az enyem :D) . Valamiert az emberek ezt nem igazan ertik, onzonek, abnormalisnak tartjak, hogy en nem szeretnek utodot. Vagyunk elegen nelkule is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#23) Jack Hunter válasza bkercso (#19) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

igen,ez még visszavan. :B De! A fiam sikeres vállalkozást vezet, és eddig ültettem 50 gyümölcsfát.Nem tudom mi lesz a könyvvel,van egy történetem,de még ki kellene dolgozni.Csak hát lustaság a másik nevem. :)

(#24) Geller72 válasza joghurt (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Nagy tévedés. Innentől amíg a szíved utolsót dobban, addig végig ő lesz a legfontosabb. ;). Tapasztalatból írom. :).
Gratulálok a kollégának. :R
Sok boldogságot. Három hónapos korára már nagyjából végigalussza az éjszakát. :D.

(#25) UnA válasza kenwood (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Ilyen arccal én sem vállaltam volna gyereket :D

Komolyra fordítva, amit 18 évesen gondolunk a világról, az minimum nagyképű hozzáállás szokott lenni... És most ezt nem a gyerekről szól, azzal nekem nincs bajom, ha ezt másképp látod.

(#26) bkercso válasza kenwood (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 :C Respekt!
Én nem így vagyok vele, de értem és ez egy felelős hozzáállás.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"ember nem örült még annyira szaros pelenkának, mint akkor én."

év írása :C
kéretik bekeretezni :DD

(#28) Z_A_P válasza Geller72 (#24) üzenetére


Z_A_P
addikt

"Három hónapos korára már nagyjából végigalussza az éjszakát. :D."

Haha, miénk akkor hagyta abba a végigalvást..

OK

(#29) Lenry válasza kenwood (#22) üzenetére


Lenry
félisten

Nincs ezzel semmi gond, pár éve én se akartam gyereket, nem igazán tudtam velük mit kezdeni, és így nem akartam egy sajátot. Aztán gondolom valami hormon vagy ösztön felülírta az addigi programot és most itt alszik az ölemben egy baba :D

De továbbra is: szerintem teljesen oké, amit írtál. A te életed, éld úgy, ahogy az téged boldoggá tesz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) this is life válasza Z_A_P (#28) üzenetére


this is life
Ármester

EL felejtette hozzá tenni, hogy nagyjából. :DDD
Nálunk 5-6 hónnapos korában aludt először, egy huzamban 6 órát, földön túli gyönyör volt, addigra már azt is elfelejtettem/tük, hogy milyen érzés kipihentnek lenni.😅😂

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31) bkercso válasza Jack Hunter (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Innentől már a férfiasságod múlik rajta. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Gratulálok! Sok boldogságot, és egészséget nektek! Biztosan több dolgot át fogsz most értékelni. Változnak a prioritások, a fontosnak tartott dolgok (gaming, autók, akár a barátok is), háttérbe fognak szorulni, és minden másodlagos lesz a gyerek mellett. Nálam legalábbis ez a tapasztalat, úgy érzem lassan felnövök a feladathoz. :) Kitartás! Nálunk 1 éves volt mire átaludta az éjszakát, onnantól picit könnyebb lesz. (egy ideig, majd elkezd mászni mindenhova, ekkor rájössz, hogy folyamatosan figyelni kell, életben kell tartani. :D ) :C Jótanács: Anyukának mindenben segíteni, különösen az elején. Fáradt lesz mindenhez, segíts be a házimunkába ahol tudsz. Bár luxus, de mi rászoktunk az állandó kajarendelésre is (Ha nem főz a mama), jobban megéri az a pár óra pihenés.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula! :R

(#34) Gargouille


Gargouille
őstag

Jó volt olvasni, gratulálok! :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35) Gargouille válasza kenwood (#22) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem teljesen oké az álláspontod, az a hülye, aki emiatt annak nevez.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36) updog válasza kenwood (#22) üzenetére


updog
senior tag

Én három után jöttem rá, hogy nem szeretnék gyereket :D ;]

jk ofc. Illetve most már mindegy ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#37) Napfénysüti

Gratulálok!
A gyerek nagyon meg tudja változtatni az embert. :)

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.