Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Remek cikk, esetleg még a szoftveres alapfelszereltség és az üzemidő lehetne fontos szempont a teszteléshez.
Huawei a tapasztalatom szerint nagyon feljött szoftver terén, és nem csak az esztétikus látványvilágra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2) isukim


isukim
csendes tag

Jelent az valamit, hogy s Lenovo-nak nincs giroszkópja?

(#3) Jeanne d'Arc

Szuper teszt!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) Kisadi55


Kisadi55
tag

Köszi! Tetszett a teszt. :)

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#5) #13110016


#13110016
törölt tag

Szuper teszt! :R

(#6) stilo18


stilo18
addikt

Köszönöm szépen!

Látod a szoftveres alapfelszereltség nem is jutott eszünkbe!

Üzemidőt pedig direkt nem írtuk bele konkrétan, érzésre szerintem +10% van a Huawei - ben, de ugye ez nagyon felhasználó függő!

(A 10%-ot az 5 órás közös nyomkodás tapasztalatából mondom csak)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#7) WOT-H-A-C válasza stilo18 (#6) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Remek teszt! Pár dolgot hiányolok csak, wifi és GSM jelerősség, beszéd hangminőség. Ezek apróbb hiányosságok. Ettől független nagyon informatív lett! Gratulálok és köszönjük!!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8) stilo18 válasza WOT-H-A-C (#7) üzenetére


stilo18
addikt

Ezekkel simán tudjuk pótolni, köszönöm az észrevételt!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#9) M5Norbi válasza stilo18 (#8) üzenetére


M5Norbi
őstag

Lényegretörő és informatív teszt. Semmi rizsa de a kevesebb néha több,gratulálok :R

A verdikttel egyetértek nagyszerű készülék mindkettő.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) babkukta


babkukta
senior tag

hosszabb tesztre számítottam, de talán a videók többet elmondtak :K Az üzemidőt én is hiányoltam, egy mindigTV tesztet pl simán benyomhattatok volna, h 100% töltöttségről melyik mennyit bír.
Szintén tetszett, h nem volt szubjektív a teszt, megmaradtatok a tényeknél :C
Egyébként nekem a Lenovo jobban tetszik külsőre, bár a Huaweinek tudtommal jobb a szervize idehaza

Üdvözlettel, Tibi

(#11) Xaels


Xaels
félisten

Megláttam az írást, kicsit megörültem, hogy lesz egy kis olvasnivaló. Hát gyerekek ennél azért többet vártam...

A Boot idő ne haragudjatok de szerintem olyan felesleges szempont... Eleve újraindítással csináltátok. Lehet már maga a "kikapcsolásnál" elcsúszott. Valamint a 2 készüléken nem ugyanazok a beállítások, widgetek és stb... A Lenovo egyébként, hogy áll Lollival. Lehet még az "UI"-k között váltani? És ha igen mindkettővel ugyanolyan eredményt ért el?

A külsőről csinálhattatok volna kicsit több nagyfelbonású képet. Ez a 2mondat 1 oldal olyan semmilyen. Gombok nyomásontja, anyaga. Ujjlenyomat érzékelő képességei, kijelző/előlap arány stb...

Kijelzőkről is csinálhattatok volna kicsit több képet valami színesebb/látványosabb képpel vagy több képpel összehasonlítva. Ez a sárgás háttér szerintem nem jó erre.

A sebességnél a letöltést nem igazán értem. Azért ha natívban kell az anyag akkor a lenovora kicsit nagyobb méretű textúrákat kellett letölteni.

Böngészésnél milyen böngészőket használtatok? Azok sem tűnnek egyforma beállításúaknak.

Fényképekkel kapcsolatban összerakhattatok volna egy egymás mellé rakott összehasonlító képeket amiket be is szúrhattatok volna.

Zene, hangminőség terén is lehetett volna írni kicsit többet. Milyen lejátszóval, milyen zenékkel próbáltátok. Esetleg filmeknél milyenek a képességek. Hanghívások minősége, hangereje.

GPS-nél az, hogy milyen gyorsan talál műholdat csak 1 dolog. A navigálásnak is stabilnak és pontosnak kell lennie. Arról is olvastam volna kicsit többet.

Üzemidőt esetleg úgy tudtátok volna összehasonlítani, hogy fogtok egy játékot ami Offline működik és animált mondjuk a főmenüje. 100%-ra feltöltitek mind2-t, repülő üzemmódban elindítjátok mondjuk 30percre és megnézitek mennyit esik. Esetleg ugyanez egy filmmel, ugyanolyan lejátszóval. 1-1 kép mondju GSAM-ból utána.

Jelenleg majdnem forintra ugyanannyiért megkapható mindkettő telefon 24hónap garanciával.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Den Hadnagy válasza Xaels (#11) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

És mennyi az a forint és hol? A Lenovot én eddig mindenhol többnek láttam, de van egy hónapja, hogy utánanéztem.

A szerzőknek: nagyon köszi a tesztet, régen vártam. Itt-ott a mondanivaló elevenébe vág a lényegretörőség, de kellemes kis írás. Az akksiidőre azért szánhattatok volna több karaktert, ahogy a kolléga írja itt felettem.

A saját meglátásom szerint a Huawei jövőtállóbb az ujjlenyomatolvasó miatt, plusz létezik belőle 3 giga ramos verzió, csak itthon nem kapni... Kíváncsi vagyok, az hogyan teljesített volna a Lenovo ellenében.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#13) Xaels válasza Den Hadnagy (#12) üzenetére


Xaels
félisten

Lenovoshop 110 500.- De nem rég volt MM-ben Lenovo akció akkor 108-ért is meg lehetett kapni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) stilo18 válasza Xaels (#11) üzenetére


stilo18
addikt

Majd ha saját tulajdonban lesz a másik telefon is, akkor tudok /tudunk részletesebb tesztet írni.
A boot időt többen is kérték, beleraktuk.

A kijelzőnél mindig megkapja az ember, hogy "sok értelme van monitoron nézni - nem tudod megítélni - stb." dolgokat, leírtuk mit láttunk, mi volt a mi véleményünk.

Letöltésben igazad van, ez nem jutott eszembe. Este javítom.

Dolphin volt mind a kettőn.

A fényképező részt szőrszálhasogatásnak érzem, de igazad van, tényleg jobb lett volna úgy.

Zene Hardwell - Echo volt, YouTube alatt, minden nemű szoftveres hókuszpók nélkül. Természetesen utána még pár számot meghallgattunk.

GPS szintén, majd ha mind a két készülék az enyém lesz, akkor nem lesz időkorlát, részletesebben meglehet írni.
Üzemidő szintúgy időkorlát.

Köszönöm szépen egyébként a kritikát, a következő valószínűleg jobban sikerül majd.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#15) Ferenczi Áko válasza Xaels (#11) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nagyon szívesen.. Tudod napok óta mást sem hallgattunk, hogy mikor csináljuk már meg az összehasonlítást.. Ha tudtuk volna, hogy nem azonnal jelenik meg a teszt, hanem majdnem 3 hét csúszással, akkor lehet, hogy alaposabbak lettünk volna. A mási, hogy eltérő a munkabeosztásunk, és nehéz volt összeegyeztetni a szabadidőnket.. Remélem a többségnek átjön a lényeg, és értékelik ezt a kis szösszenetet,mert bár tényleg lehetett volna alaposabb, a szándékunk benne van, és sokkal több meló, mint egyesek hinnék.. Majd legközelebb jobban figyelünk.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16) kiszu válasza Xaels (#13) üzenetére


kiszu
senior tag

Sőt a Lenovo,2 hétig az Extreme digitalnál 102e volt kuponos akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ferenczi Áko válasza kiszu (#16) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Amikor a cikk íródott, akkor még megvolt az árbeli különbség a Huawei javára..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18) Xaels válasza stilo18 (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Jó, hát na egy kicsit tényleg szőrszál hasogató vagyok. :B

Részben igaz, hogy a kijelző összehasonlítás nem mérvadó, ahogy a fénykép vagy a videó sem. Mert ahány monitor annyi féle. A laptopok esetében meg pláne igaz. De személy szerint több szögből, látványosabb képekkel megnéztem volna ettől függetlenül.

Dolphinhoz annyit, hogy ez így rendben szerintem. Megtévesztettek a beállítások.

Youtube-ról nem illik zenét összehasonlítani szerintem.

Az időhiány rendben van, de az a bajom, hogy az egész írásról is ez jött le. Több kép, több leírás. Dobozok és tartalmuk. Pár screenshot. Csak, hogy maga az írás is szép kerek legyen és 1-1 oldal ne 10mp-ig tartson.

(#15) Ferenczi Áko tudom mekkora meló összehozni ilyet. Bár logoutra telefontesztet nem írtam, de másról írtam azért. Illetve több telefonhoz komplett első hozzászólásokat írtam. Ezért is éreztem összecsapottnak kicsit.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) #56573440


#56573440
törölt tag

1 oldalnyi cikk 10 oldalban?

feléig jutottam aztán agyvérzést kaptam a 3 soros oldalaktól.

(#20) WOT-H-A-C válasza #56573440 (#19) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk! :R ;]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21) Ferenczi Áko válasza #56573440 (#19) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:C Mindenképpen odafigyelünk a Te panaszodra is legközelebb..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#22) stilo18 válasza #56573440 (#19) üzenetére


stilo18
addikt

Köszi az építő kritikát, legközelebb jobban összerakjuk!

Bár nem érzem teljesen jogosnak, maga az írás nem teszt, arra ezer másik van már, itt csak és kizárólag arról van szó, hogy mi mit gondoltunk, éreztünk abban az 5 órában, amikor össze tudtuk hozni így a találkozót.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23) #56573440 válasza stilo18 (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

a kritikám nem a tartalmával, vagy a beleölt munkával, részletességével kapcsolatos, pusztán a formai megjelenésével. roppant zavaró, cserébe semmi funkcionalitása nincs 10 oldalra tenni azt ami elfér 2-3on. pár extra képpel, ha nem is bővebb szöveggel de 3-4 oldalt összevonva egészen kellemesen hatna.

szerintem. aztán persze ez is csak egy vélemény ;)

(#24) stilo18 válasza #56573440 (#23) üzenetére


stilo18
addikt

Na, így már a Te véleményed is sokkal korrektebb lett! :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#25) Den Hadnagy válasza Xaels (#13) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Rendben, amikor utoljára néztem, a Mate 109.000 volt, a Lenovo 130 kb. Így már jobb a helyzet, de a Mate 7 ára nagyot fog esni, ha kijön a 8. 90 körül vinném, és nekem még mindig ő a szimpibb, de ez abszolút szubjektív.

Az álomtelóm egy az egyben Mate 7 csak Snapdragonnal, és vanilla droiddal, qi töltéssel, meg valami VooC- szerűséggel, 4G rammal.

Tudom, ébredjek fel :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26) Luck Dragon

Gratulálok, jó össze hasonlító teszt lett :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) stilo18 válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


stilo18
addikt

Örülök, hogy tetszett! :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#29) migabi24


migabi24
nagyúr

Köszi, szeretek ilyen user teszteket olvasni

(#30) Ferenczi Áko válasza migabi24 (#29) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Minket tiszteltek meg, hogy elolvastátok! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#31) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Gratulálok mindkettőtöknek! Nagyon jókor jött ez a nekem. Köszönöm!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#32) atike


atike
nagyúr

Végre! :R

Megyek olvasni... :)

Szerk:
Minden elismerésem és nagyon nagy köszi az összehasonlításért... Azt hittem hogy hosszabb vagy bővebb lesz (akksi idő pld, napi használati tapasztalatok, szubjektív vélemények, kiemelni való előnyök és hátrányok), de ez is hiánypótló volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#33) stilo18


stilo18
addikt

Már tervbe van egy olyan, (Ákos is most tudja meg ha elolvassa), hogy plussz 1-1 oldallal kiegészítjük a tesztet, saját véleménnyel a telefonunkról...
Nem összehasonlítás, egy szimpla összegzés, hogy szerintünk kb hol foglal helyet a piacon a két "nagyképű" telefon :)

Lett volna hosszabb, pl én simán csináltam volna sokkal több körülmény között fényképet, egy rendes aksi tesztet és lehetne sorolni.. De szerintem ehhez arra lenne szükség, hogy mind a két telefon ott legyen Neked (!), mert tényleg nem kis munka megcsinalni..

Köszönöm, hogy elolvastátok! :R

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#34) Ferenczi Áko válasza atike (#32) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Megelőztél stilo 18 :) Akkor ezt be is rakhatod az én személyes véleményemhez :)

Mivel sokan kérdezték az akksiidőt, elárulom, nálam 6 óra körül szokott lenni.. A Mate 7-et akkor itt és most kiegészítem a személyes tapasztalatom szerint:

Ahoz képes, hogy 6 collos, abszolút kezelhető, nem kell a méretétől megilyedni. Nyilván ekkora képernyőn élvezet a médiafogyasztás.

Nekem negatívum, és nem tudtam megszokni, hogy nincsen menü, csak főképernyők.. Ez a Lenovonál is így
van egyébként. Ízlések és pofonok. Egy Nova launcher megoldotta a fanyalgásomat..

Amit kiemelnék a Lenovoval szemben előnyt, hogy akinek nem lenne elég az Vibe z2 pro beépített 32 gb-os tárhelye, annak jó hír, hogy a Mate 7 micro sd-vel bővíthető. Nekem így most 48 gb tárhelyem van.

A másik jó dolog az ujjlenyomatolvasó. Ez nekem azért nagy plusz, mert a G2-n megszoktam, hogy hátul vannak gombok, amikkel fel tudom oldani. Itt is működik, csak ujjlenyomat olvasással. Összesen 5 ujjat lehet felvenni, én 2 kezem mutatóujjait programoztam be vele..

Szelfi fotózásnál itt is van olyan feature, hogy ha kevés a fény, akkor a telefon kijelzője az exponálás pillanatában kifehéredik. De a kép minősége elmarad a Lenovotól..

Mindkettő telefon nagyon melegedett tesztelés közözben, de ez nem csoda, hiszen a levegő is kb 35-36 fokos volt..

Jelenleg még nincsen Lolliopop a Mate 7-re, de a jelenlegi rendszerrel tökéletesen működik, bugok nincsenek.

Összességében egy abszolút jól működő telefon, azt kaptam amiért fizettem: egy kurva gyors telefont, pazar kamerával és fasza üzemidővel .. (és ez szerintem a Lenovorol is elmondható, bár ott a frissítéssel kiszedtek egyeseknek fontos funkciókat)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#36) Ferenczi Áko válasza #45553408 (#35) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Látod ezt nem tudom, mert az enyém 1 simes verzió..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#38) Infomaker


Infomaker
tag

Iphone 6rol valtottam es nehog, flame legyen! De nemtom hogy a Lenovo vagy az Android5 hibaja de egy wazeval siman ujraindulgat a telefon heti tobbszor is... Amugy jol mukodik, az akksi bitang jo (Lenovorol beszelek)

(#39) WOT-H-A-C válasza Infomaker (#38) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

IGO val nincs ilyen gond.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#41) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Észrevétel, lehetett volna esetleg a Lenovo-t a sima stock Android-dal is bootoltatni.

"A Vibe Z2 Pro különlegessége, hogy két androidos felületet is be lehet bootolni, az egyik a Lenovo saját UI-ja, a másik egy majdnem vegytiszta és érintetlen Android, mindkettő 4.4.2-es alapverzióval. Váltani a fejlesztői beállítások között lehet, és kb. két perc alatt a másik felületen találjuk magunkat."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Luck Dragon válasza stilo18 (#33) üzenetére

A plusz egy oldallal kapcsolatos vélemény megreformálásra is kíváncsi lennék. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#43) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Helyessen úgy hangzik, hogy nálad összekuszálta a dolgokat.!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#46) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#45) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor én szerencsés vagyok? 5x váltottam felületet és semmit sem vettem észre belőle. Semmivel sincs több bugom, mint előtte volt!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#48) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#47) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#49) zed juron


zed juron
aktív tag

Igazából a legfontosabb szempont mindenki számára az a hosszabb távú napi használat melletti tapasztalatok. Hidegben-melegben hétköznapi módon, mennyire fagy ki, mennyire tartós a készülék ház, mennyire karcolódik, mennyi hibás darab van belőlük, mennyi hibajelenséget produkál (bár made in china mindkettő)?

Illetve összahasonlításkor valami számszerű értékelés sem árt, mégha adott esetben ez szubjektív alapú hogy lehessen érezni hogyha az egyik jó akkor mennyivel jó adott területen.

Nekem ez a képfeltöltés.hu vagy mi katasztrófálisan NEM JELENIK MEG csak butított módban és hiába várok hogy teljesen betöltsön: no effect. Szerintem ez kerülendő oldal...

Ennyi az én - lehetőleg építő jellegű - észrevételem.

(#50) WOT-H-A-C válasza zed juron (#49) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" mennyi hibás darab van belőlük,"

Szerintem ezt gondold át még egyszer. :D :R

"(bár made in china mindkettő)?"

Made in corea jobb?? :DD

Vagy ajánlom figyelmedbe a Foxconn vállalatot, ha érdekel keress utána mit gyárt és hol! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.