Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Remek cikk, esetleg még a szoftveres alapfelszereltség és az üzemidő lehetne fontos szempont a teszteléshez.
Huawei a tapasztalatom szerint nagyon feljött szoftver terén, és nem csak az esztétikus látványvilágra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2) isukim


isukim
csendes tag

Jelent az valamit, hogy s Lenovo-nak nincs giroszkópja?

(#3) Jeanne d'Arc

Szuper teszt!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) Kisadi55


Kisadi55
tag

Köszi! Tetszett a teszt. :)

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#5) #13110016


#13110016
törölt tag

Szuper teszt! :R

(#6) stilo18


stilo18
addikt

Köszönöm szépen!

Látod a szoftveres alapfelszereltség nem is jutott eszünkbe!

Üzemidőt pedig direkt nem írtuk bele konkrétan, érzésre szerintem +10% van a Huawei - ben, de ugye ez nagyon felhasználó függő!

(A 10%-ot az 5 órás közös nyomkodás tapasztalatából mondom csak)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#7) WOT-H-A-C válasza stilo18 (#6) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Remek teszt! Pár dolgot hiányolok csak, wifi és GSM jelerősség, beszéd hangminőség. Ezek apróbb hiányosságok. Ettől független nagyon informatív lett! Gratulálok és köszönjük!!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8) stilo18 válasza WOT-H-A-C (#7) üzenetére


stilo18
addikt

Ezekkel simán tudjuk pótolni, köszönöm az észrevételt!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#9) M5Norbi válasza stilo18 (#8) üzenetére


M5Norbi
őstag

Lényegretörő és informatív teszt. Semmi rizsa de a kevesebb néha több,gratulálok :R

A verdikttel egyetértek nagyszerű készülék mindkettő.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) babkukta


babkukta
senior tag

hosszabb tesztre számítottam, de talán a videók többet elmondtak :K Az üzemidőt én is hiányoltam, egy mindigTV tesztet pl simán benyomhattatok volna, h 100% töltöttségről melyik mennyit bír.
Szintén tetszett, h nem volt szubjektív a teszt, megmaradtatok a tényeknél :C
Egyébként nekem a Lenovo jobban tetszik külsőre, bár a Huaweinek tudtommal jobb a szervize idehaza

Üdvözlettel, Tibi

(#11) Xaels


Xaels
félisten

Megláttam az írást, kicsit megörültem, hogy lesz egy kis olvasnivaló. Hát gyerekek ennél azért többet vártam...

A Boot idő ne haragudjatok de szerintem olyan felesleges szempont... Eleve újraindítással csináltátok. Lehet már maga a "kikapcsolásnál" elcsúszott. Valamint a 2 készüléken nem ugyanazok a beállítások, widgetek és stb... A Lenovo egyébként, hogy áll Lollival. Lehet még az "UI"-k között váltani? És ha igen mindkettővel ugyanolyan eredményt ért el?

A külsőről csinálhattatok volna kicsit több nagyfelbonású képet. Ez a 2mondat 1 oldal olyan semmilyen. Gombok nyomásontja, anyaga. Ujjlenyomat érzékelő képességei, kijelző/előlap arány stb...

Kijelzőkről is csinálhattatok volna kicsit több képet valami színesebb/látványosabb képpel vagy több képpel összehasonlítva. Ez a sárgás háttér szerintem nem jó erre.

A sebességnél a letöltést nem igazán értem. Azért ha natívban kell az anyag akkor a lenovora kicsit nagyobb méretű textúrákat kellett letölteni.

Böngészésnél milyen böngészőket használtatok? Azok sem tűnnek egyforma beállításúaknak.

Fényképekkel kapcsolatban összerakhattatok volna egy egymás mellé rakott összehasonlító képeket amiket be is szúrhattatok volna.

Zene, hangminőség terén is lehetett volna írni kicsit többet. Milyen lejátszóval, milyen zenékkel próbáltátok. Esetleg filmeknél milyenek a képességek. Hanghívások minősége, hangereje.

GPS-nél az, hogy milyen gyorsan talál műholdat csak 1 dolog. A navigálásnak is stabilnak és pontosnak kell lennie. Arról is olvastam volna kicsit többet.

Üzemidőt esetleg úgy tudtátok volna összehasonlítani, hogy fogtok egy játékot ami Offline működik és animált mondjuk a főmenüje. 100%-ra feltöltitek mind2-t, repülő üzemmódban elindítjátok mondjuk 30percre és megnézitek mennyit esik. Esetleg ugyanez egy filmmel, ugyanolyan lejátszóval. 1-1 kép mondju GSAM-ból utána.

Jelenleg majdnem forintra ugyanannyiért megkapható mindkettő telefon 24hónap garanciával.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Den Hadnagy válasza Xaels (#11) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

És mennyi az a forint és hol? A Lenovot én eddig mindenhol többnek láttam, de van egy hónapja, hogy utánanéztem.

A szerzőknek: nagyon köszi a tesztet, régen vártam. Itt-ott a mondanivaló elevenébe vág a lényegretörőség, de kellemes kis írás. Az akksiidőre azért szánhattatok volna több karaktert, ahogy a kolléga írja itt felettem.

A saját meglátásom szerint a Huawei jövőtállóbb az ujjlenyomatolvasó miatt, plusz létezik belőle 3 giga ramos verzió, csak itthon nem kapni... Kíváncsi vagyok, az hogyan teljesített volna a Lenovo ellenében.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#13) Xaels válasza Den Hadnagy (#12) üzenetére


Xaels
félisten

Lenovoshop 110 500.- De nem rég volt MM-ben Lenovo akció akkor 108-ért is meg lehetett kapni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) stilo18 válasza Xaels (#11) üzenetére


stilo18
addikt

Majd ha saját tulajdonban lesz a másik telefon is, akkor tudok /tudunk részletesebb tesztet írni.
A boot időt többen is kérték, beleraktuk.

A kijelzőnél mindig megkapja az ember, hogy "sok értelme van monitoron nézni - nem tudod megítélni - stb." dolgokat, leírtuk mit láttunk, mi volt a mi véleményünk.

Letöltésben igazad van, ez nem jutott eszembe. Este javítom.

Dolphin volt mind a kettőn.

A fényképező részt szőrszálhasogatásnak érzem, de igazad van, tényleg jobb lett volna úgy.

Zene Hardwell - Echo volt, YouTube alatt, minden nemű szoftveres hókuszpók nélkül. Természetesen utána még pár számot meghallgattunk.

GPS szintén, majd ha mind a két készülék az enyém lesz, akkor nem lesz időkorlát, részletesebben meglehet írni.
Üzemidő szintúgy időkorlát.

Köszönöm szépen egyébként a kritikát, a következő valószínűleg jobban sikerül majd.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#15) Ferenczi Áko válasza Xaels (#11) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nagyon szívesen.. Tudod napok óta mást sem hallgattunk, hogy mikor csináljuk már meg az összehasonlítást.. Ha tudtuk volna, hogy nem azonnal jelenik meg a teszt, hanem majdnem 3 hét csúszással, akkor lehet, hogy alaposabbak lettünk volna. A mási, hogy eltérő a munkabeosztásunk, és nehéz volt összeegyeztetni a szabadidőnket.. Remélem a többségnek átjön a lényeg, és értékelik ezt a kis szösszenetet,mert bár tényleg lehetett volna alaposabb, a szándékunk benne van, és sokkal több meló, mint egyesek hinnék.. Majd legközelebb jobban figyelünk.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16) kiszu válasza Xaels (#13) üzenetére


kiszu
senior tag

Sőt a Lenovo,2 hétig az Extreme digitalnál 102e volt kuponos akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ferenczi Áko válasza kiszu (#16) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Amikor a cikk íródott, akkor még megvolt az árbeli különbség a Huawei javára..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18) Xaels válasza stilo18 (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Jó, hát na egy kicsit tényleg szőrszál hasogató vagyok. :B

Részben igaz, hogy a kijelző összehasonlítás nem mérvadó, ahogy a fénykép vagy a videó sem. Mert ahány monitor annyi féle. A laptopok esetében meg pláne igaz. De személy szerint több szögből, látványosabb képekkel megnéztem volna ettől függetlenül.

Dolphinhoz annyit, hogy ez így rendben szerintem. Megtévesztettek a beállítások.

Youtube-ról nem illik zenét összehasonlítani szerintem.

Az időhiány rendben van, de az a bajom, hogy az egész írásról is ez jött le. Több kép, több leírás. Dobozok és tartalmuk. Pár screenshot. Csak, hogy maga az írás is szép kerek legyen és 1-1 oldal ne 10mp-ig tartson.

(#15) Ferenczi Áko tudom mekkora meló összehozni ilyet. Bár logoutra telefontesztet nem írtam, de másról írtam azért. Illetve több telefonhoz komplett első hozzászólásokat írtam. Ezért is éreztem összecsapottnak kicsit.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) #56573440


#56573440
törölt tag

1 oldalnyi cikk 10 oldalban?

feléig jutottam aztán agyvérzést kaptam a 3 soros oldalaktól.

(#20) WOT-H-A-C válasza #56573440 (#19) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk! :R ;]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21) Ferenczi Áko válasza #56573440 (#19) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:C Mindenképpen odafigyelünk a Te panaszodra is legközelebb..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#22) stilo18 válasza #56573440 (#19) üzenetére


stilo18
addikt

Köszi az építő kritikát, legközelebb jobban összerakjuk!

Bár nem érzem teljesen jogosnak, maga az írás nem teszt, arra ezer másik van már, itt csak és kizárólag arról van szó, hogy mi mit gondoltunk, éreztünk abban az 5 órában, amikor össze tudtuk hozni így a találkozót.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23) #56573440 válasza stilo18 (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

a kritikám nem a tartalmával, vagy a beleölt munkával, részletességével kapcsolatos, pusztán a formai megjelenésével. roppant zavaró, cserébe semmi funkcionalitása nincs 10 oldalra tenni azt ami elfér 2-3on. pár extra képpel, ha nem is bővebb szöveggel de 3-4 oldalt összevonva egészen kellemesen hatna.

szerintem. aztán persze ez is csak egy vélemény ;)

(#24) stilo18 válasza #56573440 (#23) üzenetére


stilo18
addikt

Na, így már a Te véleményed is sokkal korrektebb lett! :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#25) Den Hadnagy válasza Xaels (#13) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Rendben, amikor utoljára néztem, a Mate 109.000 volt, a Lenovo 130 kb. Így már jobb a helyzet, de a Mate 7 ára nagyot fog esni, ha kijön a 8. 90 körül vinném, és nekem még mindig ő a szimpibb, de ez abszolút szubjektív.

Az álomtelóm egy az egyben Mate 7 csak Snapdragonnal, és vanilla droiddal, qi töltéssel, meg valami VooC- szerűséggel, 4G rammal.

Tudom, ébredjek fel :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26) Luck Dragon

Gratulálok, jó össze hasonlító teszt lett :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) stilo18 válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


stilo18
addikt

Örülök, hogy tetszett! :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#29) migabi24


migabi24
nagyúr

Köszi, szeretek ilyen user teszteket olvasni

(#30) Ferenczi Áko válasza migabi24 (#29) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Minket tiszteltek meg, hogy elolvastátok! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#31) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Gratulálok mindkettőtöknek! Nagyon jókor jött ez a nekem. Köszönöm!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#32) atike


atike
nagyúr

Végre! :R

Megyek olvasni... :)

Szerk:
Minden elismerésem és nagyon nagy köszi az összehasonlításért... Azt hittem hogy hosszabb vagy bővebb lesz (akksi idő pld, napi használati tapasztalatok, szubjektív vélemények, kiemelni való előnyök és hátrányok), de ez is hiánypótló volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#33) stilo18


stilo18
addikt

Már tervbe van egy olyan, (Ákos is most tudja meg ha elolvassa), hogy plussz 1-1 oldallal kiegészítjük a tesztet, saját véleménnyel a telefonunkról...
Nem összehasonlítás, egy szimpla összegzés, hogy szerintünk kb hol foglal helyet a piacon a két "nagyképű" telefon :)

Lett volna hosszabb, pl én simán csináltam volna sokkal több körülmény között fényképet, egy rendes aksi tesztet és lehetne sorolni.. De szerintem ehhez arra lenne szükség, hogy mind a két telefon ott legyen Neked (!), mert tényleg nem kis munka megcsinalni..

Köszönöm, hogy elolvastátok! :R

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#34) Ferenczi Áko válasza atike (#32) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Megelőztél stilo 18 :) Akkor ezt be is rakhatod az én személyes véleményemhez :)

Mivel sokan kérdezték az akksiidőt, elárulom, nálam 6 óra körül szokott lenni.. A Mate 7-et akkor itt és most kiegészítem a személyes tapasztalatom szerint:

Ahoz képes, hogy 6 collos, abszolút kezelhető, nem kell a méretétől megilyedni. Nyilván ekkora képernyőn élvezet a médiafogyasztás.

Nekem negatívum, és nem tudtam megszokni, hogy nincsen menü, csak főképernyők.. Ez a Lenovonál is így
van egyébként. Ízlések és pofonok. Egy Nova launcher megoldotta a fanyalgásomat..

Amit kiemelnék a Lenovoval szemben előnyt, hogy akinek nem lenne elég az Vibe z2 pro beépített 32 gb-os tárhelye, annak jó hír, hogy a Mate 7 micro sd-vel bővíthető. Nekem így most 48 gb tárhelyem van.

A másik jó dolog az ujjlenyomatolvasó. Ez nekem azért nagy plusz, mert a G2-n megszoktam, hogy hátul vannak gombok, amikkel fel tudom oldani. Itt is működik, csak ujjlenyomat olvasással. Összesen 5 ujjat lehet felvenni, én 2 kezem mutatóujjait programoztam be vele..

Szelfi fotózásnál itt is van olyan feature, hogy ha kevés a fény, akkor a telefon kijelzője az exponálás pillanatában kifehéredik. De a kép minősége elmarad a Lenovotól..

Mindkettő telefon nagyon melegedett tesztelés közözben, de ez nem csoda, hiszen a levegő is kb 35-36 fokos volt..

Jelenleg még nincsen Lolliopop a Mate 7-re, de a jelenlegi rendszerrel tökéletesen működik, bugok nincsenek.

Összességében egy abszolút jól működő telefon, azt kaptam amiért fizettem: egy kurva gyors telefont, pazar kamerával és fasza üzemidővel .. (és ez szerintem a Lenovorol is elmondható, bár ott a frissítéssel kiszedtek egyeseknek fontos funkciókat)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#36) Ferenczi Áko válasza #45553408 (#35) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Látod ezt nem tudom, mert az enyém 1 simes verzió..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#38) Infomaker


Infomaker
tag

Iphone 6rol valtottam es nehog, flame legyen! De nemtom hogy a Lenovo vagy az Android5 hibaja de egy wazeval siman ujraindulgat a telefon heti tobbszor is... Amugy jol mukodik, az akksi bitang jo (Lenovorol beszelek)

(#39) WOT-H-A-C válasza Infomaker (#38) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

IGO val nincs ilyen gond.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#41) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Észrevétel, lehetett volna esetleg a Lenovo-t a sima stock Android-dal is bootoltatni.

"A Vibe Z2 Pro különlegessége, hogy két androidos felületet is be lehet bootolni, az egyik a Lenovo saját UI-ja, a másik egy majdnem vegytiszta és érintetlen Android, mindkettő 4.4.2-es alapverzióval. Váltani a fejlesztői beállítások között lehet, és kb. két perc alatt a másik felületen találjuk magunkat."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Luck Dragon válasza stilo18 (#33) üzenetére

A plusz egy oldallal kapcsolatos vélemény megreformálásra is kíváncsi lennék. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#43) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Helyessen úgy hangzik, hogy nálad összekuszálta a dolgokat.!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#46) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#45) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor én szerencsés vagyok? 5x váltottam felületet és semmit sem vettem észre belőle. Semmivel sincs több bugom, mint előtte volt!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#48) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#47) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#49) zed juron


zed juron
aktív tag

Igazából a legfontosabb szempont mindenki számára az a hosszabb távú napi használat melletti tapasztalatok. Hidegben-melegben hétköznapi módon, mennyire fagy ki, mennyire tartós a készülék ház, mennyire karcolódik, mennyi hibás darab van belőlük, mennyi hibajelenséget produkál (bár made in china mindkettő)?

Illetve összahasonlításkor valami számszerű értékelés sem árt, mégha adott esetben ez szubjektív alapú hogy lehessen érezni hogyha az egyik jó akkor mennyivel jó adott területen.

Nekem ez a képfeltöltés.hu vagy mi katasztrófálisan NEM JELENIK MEG csak butított módban és hiába várok hogy teljesen betöltsön: no effect. Szerintem ez kerülendő oldal...

Ennyi az én - lehetőleg építő jellegű - észrevételem.

(#50) WOT-H-A-C válasza zed juron (#49) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" mennyi hibás darab van belőlük,"

Szerintem ezt gondold át még egyszer. :D :R

"(bár made in china mindkettő)?"

Made in corea jobb?? :DD

Vagy ajánlom figyelmedbe a Foxconn vállalatot, ha érdekel keress utána mit gyárt és hol! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#51) zed juron válasza WOT-H-A-C (#50) üzenetére


zed juron
aktív tag

Nem egészen értem mit kell átgondolnom és igen, a made in corea KOREA jobb. Szerintem lehet hogy neked kéne átgondolni ... :))

Nekem kettő Lenovo Z2 Pro volt a kezemben: mindkettő balszerencsémre (?) hibás volt. Visszatértem Samsungra (ahol már volt régebben nekem is egy hibás S3-om a félreértések elkerülése végett).

[ Szerkesztve ]

(#52) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#42) üzenetére

Sőt maga a szerviz hátterűkre is kiterjedhetne a pótlás.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53) WOT-H-A-C válasza zed juron (#51) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"" mennyi hibás darab van belőlük,"

Ezt kéne átgondolnod! Egy átlag user honnan tudja mennyi hibás darab van?? :DDD

"a made in corea KOREA jobb"

:C :C

Jajj, már emlékszem!! Határozottan állíthatom, hogy hibás készülékhez volt szerencséd!!(balszerencséd)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#54) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Kicsit kezdek besokallni az elégedetlenkedő emberektől, hogy mit hogyan kellett volna. Megkérdeztük hetekkel az írás előtt, hogy ki mire kíváncsi, valamint hozzáraktunk még olyan dolgokat, amikről úgy gondoltuk, hogy a mindennapi használat során fontosak lehetnek.. Sokan az árról vitatkoznak, és arról, hogy nem a dual simes Huawei lett megemlítve.. Uraim, Högyeim, ott az árukereső és az árgép, kb 1 perc utánanézni. Szevizhálózat? 1 perc utánanézni. Esetleg az összeszerelő szakmunkások névsorával vagy a gyártósor típusával ne egészítsük ki? Tudom, cinikus vagyok, de lassan mást sem olvasok, hogy mit hogyan kellett volna. A legfontosabb kérdésekre úgy gondolom, hogy az írás megadja a választ. És azért bosszant ez az egész, mert tudom, hogy mennyi energia volt összedobni ezt a leírlást.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#55) zed juron válasza WOT-H-A-C (#53) üzenetére


zed juron
aktív tag

Átlag user mint pölö te? :DD

(#56) WOT-H-A-C válasza zed juron (#55) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na, jó!! :D De ezt nem is nekem szántad! :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#57) zed juron válasza WOT-H-A-C (#56) üzenetére


zed juron
aktív tag

Rohadt nagy a meleg. ;]

(#58) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Tetszett, nem kétséges, azt viszont érdemes megnézni, hogy mikor a Lenovo bebootol már térerővel bootol, ergo hívhatná, míg a Mate7 X-es térerővel álldogál, ha jól látom. Ez is hozzátartozhat a bootidőhöz, ha mondjuk hívni akar az ember és nem fotózni vagy bármi mást. Gratula a cikkhez!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59) stilo18 válasza DJ. Ru$y (#58) üzenetére


stilo18
addikt

:R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#60) rdt89


rdt89
addikt

Jó cikk, bár hiányolom, hogy melyikkel lehet hamarabb feldarabolni, egy farönköt, esetleg, melyik főz le hamarabb egy kávét, valamint melyik kijelzője melegíti fel hamarabb a vacsorámat. :)

Viccet félretéve, nagyon jó teszt lett, a végeredményt sejtettem, de mostanában a Huawei is meg tudja nyomni az árcédulát, vagyis a hazai Huawei akartam mondani. :) Viszont szomorú, hogy még a Mate 7-hez és a Vibe z2 Prohoz se adtak ki frissítést, a Z2 Pro jobban fusztrál, mert sok olyan bug van benne, amit kicsit több odafigyeléssel megelőzhettek volna (sőt az összes bug olyan). Nekem a legjobban az előző telefonomba megszokott fekete képernyő gesztusfunkciói hiányoznak. :)

A sok elkészített képeket és videókat látva rengeteg munka lehetett a cikkben.
Öröm volt olvasni/nézni :C :R

[ Szerkesztve ]

(#61) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Jó teszt lett! :R

De hiába nyert a Lenovo, nekem akkor is a Huawei kellene.

(#62) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Köszönjük! :B :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#63) oszi666


oszi666
őstag

Gyönyörű készülék mindkettő, egyediek. A lenovóról valamiért egy Thinkpad jut eszembe.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#64) #56573440 válasza Ferenczi Áko (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

Eddig egy cikk alatti kommentelni se láttál? Ez ilyen szakma...

(#65) kk831228


kk831228
addikt

Köszi a tesztet...!! :R Egy kérdésem lenne a kamera tesztnél a lenovo sample videóban miért van az a vibrálás?? :F A mate nem csinálja ahogy látom... :U :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#66) e-newsee


e-newsee
addikt

Mielőtt valaki beírná, tudom, hogy minden ott van a guglin, de én azzal kezdtem volna, hogy egy részletes összehasonlító táblázatot beszúrok rögtön az első oldalra. Kiemelve a különbözőségeket. Nem mindenki úgy olvassa a cikket, hogy fejből tisztában van a nyers adatokkal. Amúgy tartalmilag nem rossz, de a képeket biztos, hogy én is beillesztettem volna egymás mellé, és kicsit összevontam volna az egészet kevesebb oldalra.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#67) Annonymvs


Annonymvs
csendes tag

Hálás köszönet a cikkért. :R Arra lennék kiváncsi,az OTG funkció melyiknél működik ?

Nem foglalkozom gondolatolvasással, fárasztó.

(#68) Ferenczi Áko válasza Annonymvs (#67) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mate 7-nél igen!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#69) WOT-H-A-C válasza Annonymvs (#67) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A k920-nál is van OTG.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#70) stilo18 válasza kk831228 (#65) üzenetére


stilo18
addikt

Őszinte leszek, nem tudom.. Az a baj már nincs meg a sample, így nem tudok érdemben most nyilatkozni :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#71) kk831228 válasza stilo18 (#70) üzenetére


kk831228
addikt

Youtube - on fenn van... :B :) Lehet a fénymérő nem tudja hogy mi újság... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#72) stilo18 válasza kk831228 (#71) üzenetére


stilo18
addikt

Az eredetit szerettem volna megnézni :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#73) Annonymvs válasza Ferenczi Áko (#68) üzenetére


Annonymvs
csendes tag

Köszönet az infóért mindenkinek. :R :C

Nem foglalkozom gondolatolvasással, fárasztó.

(#74) #19708160


#19708160
törölt tag

jó kis írás,köszönjük

(#75) Grizzly79


Grizzly79
tag

Én csak annyit tennék hozzá, hogy olyan fostalicska szar telefonom, mint a Vibe Z2 Pro nekem sohasem volt.

Először imádtam, minőségi kidolgozás, csodás csomagolás, nagy, szép kijelző, gyors reakcióidő, a gyári szoftver is egész ígéretesnek tűnt. Gondoltam a kamera is jó lesz, ha már akkora amekkora.

- Aztán kiderült, hogy a bluetooth gyakorlatilag alkalmatlan a kocsival történő együttműködésre. Időről időre nem hallottak a túloldalon.
- Aztán gyakorltailag nem lehetett vele egymás után kétszer hívást indítani, mert eldobta a hálózatot. Olyan 30-50 mp után talált újra hálózatot.
- Közeli képeket lehetetlen volt vele készíteni automata üzemmódban. Pl. ha a tenyeremben akartam lefényképezni mondjuk egy izzót, vagy elemet (a típusa miatt), akkor az minden esetben homályos lett.
- Szoftver, bár mint mondtam ígéretesnek tűnt, de sajnos az ad-hoc alkalmazás kifagyások eléggé felidegesítettek egy idő után (pl.: contacts).
- Volt róla szó a cikkben, hogy gyári andoridot is lehetett indítani rajta. Nos valóban. Csakhogy én rohadtul nem akartam időt tölteni a telefon belövésével. Használni akartam és kész. Erre sajnos az én készülékem alkalmatlan volt.

Pozitívumok:
Dual SIM.
A GPS rendben volt elég jól talált jelet és pontos volt. (Ez nem mondható el a Lenovo X2-ről, ami volt nálam egy ideig. Na annak a GPS-e vagy 2 utcát tévedett...)
A kijelző tényleg fantasztikus.
A készülék gyors volt, mint a búbánat.

A bluetooth hiba, a hálózat dobások és az alkalmazás kifagyások annyira idegesítettek, hogy örültem mikor megszabadultam tőle.

Tabletben sokkal jobb tapasztalataim voltak. Persze az iPad élményt még egy Androidos tableten sem tapasztaltam, a Lenovo-n sem.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#76) WOT-H-A-C válasza Grizzly79 (#75) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Automata beállítás, semmitsem piszkáltam. A kép éjjel készült egy gyéren világított dohányzóban.[link] Szerintem elég jó. Hálózat eldobásom nincs, viszont gyengén lefedett területeken valóban sokat váltogat a frekvenciák közt!! :K BT-ra nem tudok mit mondani, nem használom. Lehet kifogtál egy hibás darabot, sajnos.

Itt a kép:

http://itcafe.hu/tema/re_lenovo_vibe_z2_pro_csillagrombolo/keres.php?type=-&stext=s%C3%A1ska&submit=%C2%A0

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#77) KaiotEch válasza Grizzly79 (#75) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az első mondattal egyet tudok érteni. Igaz csak próbáltam, de már ott abbahagytam, amikor megéreztem a vibramotort, hogy milyen gagyi. Olyan, mintha szét akarna esni a telefon, mintha lötyögne benne valami. Nagy szar!

(#78) Grizzly79 válasza WOT-H-A-C (#76) üzenetére


Grizzly79
tag

Na igen. Ez egy igen jól sikerült kép.
Nekem sohasem sikerül lefényképeznem semmit sem a tenyeremben. A kamera fókuszált jobbra-balra, aztán csinált egy szar képet. :(

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#79) pilu85


pilu85
őstag

Nekem vibe z 2 pro-m van s úgy imádom ahogy van. Mindig megbízható, gyors, erős. Akksija is teljesen jó.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#80) rdt89 válasza KaiotEch (#77) üzenetére


rdt89
addikt

Szerintem meg anyagminőségbe egyik telefon se ér a közelébe, nekem nem lötyögnek a gombjai. Sok 2-300 ezres nudli telefon örülne ilyen prémium kidolgozásnak. :)

(#81) KaiotEch válasza rdt89 (#80) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem Mi3 van, Ég és Föld a különbség, ha ingyen adnák se kellene.

(#82) WOT-H-A-C válasza KaiotEch (#81) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nálam volt Mi3 (WCDMA) Nagyon jó telefon, de nem cserélném a k920-ra. Nem egy kategória szerintem. (több szempontból sem!) Ettől független tiszteletben tartom az ízlésed és NO OFFENSE! :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#83) rdt89 válasza KaiotEch (#81) üzenetére


rdt89
addikt

Mondhattad volna, hogy csak trollkodni jöttél ide... :)

(#84) stilo18 válasza WOT-H-A-C (#82) üzenetére


stilo18
addikt

Itt ül mellettem az irodában a kollégám, neki is mi3 van. Erre akarja majd cserélni a telefonját. Nem egy kategória a két telefon.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#85) Ferenczi Áko válasza stilo18 (#84) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Dikk´ a Ramos! :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#86) akosxyz


akosxyz
senior tag

Mate7 nekem nagyon tetszik,gondolkoztam is, hogy kipróbálom,de nekem ez már túl nagy lenne :) Lenovo-m volt,de nem jött be nekem igazán. De korrekt mind a két telefon :)

(#87) stilo18 válasza akosxyz (#86) üzenetére


stilo18
addikt

Igen, ez nem vita tárgya hogy mind a kettő készülék nagyon jó!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#88) rdt89 válasza stilo18 (#87) üzenetére


rdt89
addikt

A Huawei-re alapból nem lehet azt mondani még márkára se, hogy szar. Rengeteg telefonját nyomkodtam már meg (P6, P7, P8, P8 lite, Mate 7, Honor 6) és a kezelőfelületük zseniális, a rendszer sebesség tökéletes, bár az utóbbi időkben az árazás kezd elszállni. Az összes felső kategóriást néztem, mert azt akartam venni, de a Vibe Z2 Pro csak a semmiből, egy véletlen hirdetésből ugrott be elém, és első ránézésre szerelem volt, amit a specifikációk végigpásztázása után, meglátott árral társulva minden más gondolatot kivert a fejemből és már mire észbe kaptam utaltam az összeget. :) Eddig azt se tudtam, hogy létezik, pedig hatalmas telefonmániás vagyok. Ha a véletlennek köszönhetően nem veszem észre, most egy Honor 6 vagy Mate 7 boldog tulajdonosa lennék, és azt se bántam volna meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#89) Blyan


Blyan
félisten

Jó teszt!
De legközelebb a videókhoz valami állvány nem lenne rossz, vagy jobb képstabilizáció. Meg jobban beálltott fényerő vagy fényviszonyok.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#90) Ferenczi Áko válasza Blyan (#89) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jogos.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#91) prestigeplay válasza rdt89 (#88) üzenetére


prestigeplay
csendes tag

Dettó. Hihetetlen ez a Lenovo vibe z2 pro.

(#92) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nagyon joo teszt !

koszi.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#93) djpoti válasza Dr.FantastiK (#92) üzenetére


djpoti
aktív tag

Sziasztok!

Pár személyes tapasztalatot írnék a két telefonról, ugyanis szerencsére, vagy szerencsétlenségemre mindkettő "boldog" tulaja lehettem. Jelenleg Vibe Z2 Pro -m van. Imádom, életem telefonja, második helyen a lg g2. A Mate 7. Sajnos nem tudom hova tenni, számomra az a mali T628 egy nagyonnagy csalódás volt. Ugyanazokkal a játékokkal gördülésmentes a lenovo. Akkuidőben szerintem veri a lenovo a huawei -t érzetre is. De linkelem a mate7 fórumból képekkel alátámasztva a játékptoblémát(kat)
Mate7

Ezenkívül a viber is jópárszor leakadt.

Pozitívum talán Mate7 -nél, hogy ott is említsek jót is, x idő után, 1 kézzel történö játék után nem zsibadt a kezem. Lenovonál elkezd zsibbadni, de akkoris azt mondom, ez legyen a lenovo legnagyobb bűne. :DD

[ Szerkesztve ]

(#94) stilo18 válasza djpoti (#93) üzenetére


stilo18
addikt

Mitől zsibbadt? Kényelmesebb a tartása a Mate 7-nek a kerekített oldalak miatt, gondolom erre gondolsz...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#95) rdt89 válasza djpoti (#93) üzenetére


rdt89
addikt

Ez számomra érdekes, hogy a Huawei nagyobb akkumulátorát, kisebb felbontását veri a Z2 Pro, bár a legutóbbi frissítés óta, valóban még jobb lett a helyzet. Én mindig azt hittem, hogy a legjobban optimalizáló cég a Kínaiak közül akkumulátor terén a Huawei. Egyébként a Z2 Pro nekem is életem telefonja, második helyen a K-Touch Nibiru One Mars H1 szerepel. :)

[ Szerkesztve ]

(#96) pilu85 válasza rdt89 (#95) üzenetére


pilu85
őstag

Sztem is árban a z2 pro verhetetlen.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#97) djpoti válasza rdt89 (#95) üzenetére


djpoti
aktív tag

Lehetséges a Zsibbadás terén, a forma miatt, viszont nem érzem bántónak kézben tartás közben, flip tokkal meg teljesen jó kézben tartani. :)

Akku terén saját tapasztalataim írtam le, habár ha nem lenne benn mondjuk csak 2500mAh -ás aksi, akkor is ezt venném, ha nyomkodom, így is úgy is le fog merülni, fél nap alatt, de 1 napnál nem tudna többet semmiképpen. Szóval inkább egy power bank a táskába, az a biztos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#99) djpoti válasza #45553408 (#98) üzenetére


djpoti
aktív tag

Nagyon ügyes. :DD
Erre még nem is gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.