Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) thomasvold válasza thomasvold (#1596) üzenetére


thomasvold
őstag

Még egy kérdés, mikor lezárom az aktiv flip tokot, akkor ugye a kis ablakban kiír információkat. Hol lehet beállítani, hogy milyen hosszan jelenjen meg az információ? Ahogy bezárom, kb. 2 másodpercig aktív, utána lekapcsol.

(#1602) zermi válasza TylerDurden (#1600) üzenetére


zermi
aktív tag

Van. [link]

(#1603) pit450 válasza TylerDurden (#1598) üzenetére


pit450
aktív tag

Köszi a választ. Üzem időben és kamerában is jobb?

(#1604) zizol válasza TylerDurden (#1600) üzenetére


zizol
aktív tag

Szerintem csak gyári alkalmazás nincs hozzá telepítve. Úgy emlékszem, hogy már használtam (régebben)

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#1605) Viper26 válasza thomasvold (#1601) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt én is kérdeztem, de úgy látszik senki sem tudja. :(

iPhone 14 | FR955

(#1606) MAQ12 válasza Viper26 (#1605) üzenetére


MAQ12
tag

Én nem találtam rá állítási lehetőséget, igaz nem sokat kerestem.

MAQ12

(#1607) thomasvold válasza MAQ12 (#1606) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez is egy funkció, kellene, hogy legyen valami, amivel be lehet állítani. Én sem találtam még meg.

(#1608) TylerDurden válasza pit450 (#1603) üzenetére


TylerDurden
tag

Üzemidőben szinte ugyanaz, kamerában Lenovo.

(#1609) TylerDurden válasza zizol (#1604) üzenetére


TylerDurden
tag

Akkor majd utána nézek.

(#1610) Viper26 válasza thomasvold (#1607) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vakarom a fejem én is, egyszerűen nem találom, de igencsak logikátlan lenne, ha nem lehetne állítani. :F

iPhone 14 | FR955

(#1611) MAQ12 válasza Viper26 (#1610) üzenetére


MAQ12
tag

Kíváncsian várom a fejleményeket....

MAQ12

(#1612) thomasvold


thomasvold
őstag

Gondoltam teszek fel pár képet a Lenovo tokról bontatlan állapotban és hogyan mutat benne a telefon. A másik pedig a szilikon tok, kb. 1 mm illeszkedik a kijelzőre is, legalább nem fog felválni a fólia róla. Hátha valaki ezekhez kapna kedvet.

(#1613) pit450 válasza thomasvold (#1612) üzenetére


pit450
aktív tag

Szilikonrol dobhatnal linket. Kösz

(#1614) thomasvold válasza pit450 (#1613) üzenetére


thomasvold
őstag

(#1615) MAQ12 válasza thomasvold (#1614) üzenetére


MAQ12
tag

Nekem is ugyan ezek vannak... :)

MAQ12

(#1616) thomasvold válasza MAQ12 (#1615) üzenetére


thomasvold
őstag

Most már csak erre az "ablakos" problémára kellene valami megoldást találni. Személy szerint én azt szeretném, ha folyamatosan mutatná az időt. Nem hinném, hogy olyan sok energiát fogyasztana.

(#1617) rdt89 válasza MAQ12 (#1615) üzenetére


rdt89
addikt

Ma 1 óra hosszára kaptam "nyomogatásra" egy G3-at, ami a Z2 pro vetélytársa, és azt kell mondjam jogosan. Persze, amint mellé tettem a gyönyörűséget eltörpült a G3, de mivel nem volt sok időm, így képeket nem készítettem, csak gyorsan összevetettem mindent amit sikerült, így be kell érjétek a szavammal.
Amiket egymás ellen állítottam gyorsan:
1. Kijelző
2. Kamera
3. Hangszórók hangereje
4. Rendszersebesség
5. Kinézet és anyaghasználat

1. A kijelzőt maximum fényre állítva és extra fényerőt rákapcsolva a G3-at fényerőben állóhelyben hagyta, minőségre és élességre is a Z2 Pro volt a szebb, de nem számottevően, mondhatni egy vastag hajszállal.

2. Kamera fókuszálása gyorsabb a G3-nak, de ez lényegtelen a kép minőségét tekintve, mert az több féle körülmények között is alul maradt a "szörnyeteggel szemben", de nem számottevően, főleg sötétben ütközött ki mennyire erős a Lenovo kamerája és a vakuja mennyire nagyot lő. Videó terén a minőség forma/forma, bár a 120fps-t a G3-on lassabbnak éreztem, ergo ezen a téren nyert, a 4K-s videó részletgazdagabb volt a Lenovoban.

3. Nos a hangszórók terén kijelenthetem, a mono telefonok között még csak hasonló sincs, sztereóban azért a Boomsound HTC biztos felülmúlja, főleg a legújabb M9-es, de meg merem kockáztatni, hogy az új Alcatel JBL sztereó hangszórója már nem.

4. Rendszersebesség terén, hiába volt az LG-n a legújabb rendszer, még mikro laggokat sikerült felfedezni és néha-néha minimálisan, jobban koncentrálva laggot is véltem felfedezni de annyira elenyésző, hogy aki ebbe beleköt az már csak f.rkat méreget. Melegedés terén mind a kettő szépen beéri egymást a maga kis kézmelegítő módján. Ide jegyezném meg, hogy viszont LG G3-ba van tanítható infra, ami Lenovóból kimaradt, nem vészes a hiánya, de akkor is az LG erre is gondolt, így a szememben eddig alig gyengébb mint a Z2 Pro.

5. Kinézet terén egyértelmű, hogy a Lenovo fogja elterelni mindenki figyelmét, és az anyaghasználat terén is félelmetesen magasra tette a lécet, ahol a G3 alul maradt, de csak minimálisan (lehet ez már az elfogultság, mivel Z2 Pro-m van). Viszont kijelző arányba a Lenovo még mindig utolérhetetlen a maga kb 80%-os kihasználtságával, de az LG is nagyon odatette magát.

Összegzés:
A G3 egy remek telefon, azt kell mondjam a Z2 Pro, csak egy hajszállal de felé kerekedik az LG-nek. Viszont akinek nagy a Z2 Pro, bármilyen nehéz is kimondani, annka a legjobb választás a G3, mivel a sima Z2-t állva hagyja és még árazásba is jobb. 85 ezerért, már hozzá lehet jutni a 2k kijelzős gépezethez, újonnan hazai garanciával, amivel ár/értékben bizony (hatalmas könnycseppek) a Z2 Pro-nál jobb ajánlat. De ettől függetlenül ha választani lehetne, én kiadnám most is azt a 30 ezerrel többet ezért az orbitális szépségért, mert ha nincs rajta tok akkor az ember le se tudja venni a szemét erről a mesterműről :)

Remélem sikerült sokaknak segíteni ezzel a nagy dilemmán és a telefonválasztásos kérdéseken. :)

Bocsi nem neked szántam válasznak, valamiért ezt dobta be. :)

[ Szerkesztve ]

(#1618) arnd válasza thomasvold (#1616) üzenetére


arnd
senior tag

Hinni nem hinném én sem. De feltételezni viszont feltételezem...
Ez csak az amoled kijelzőknél pálya. Itt ebben az esetben az egész kijelző működik.

(#1619) WOT-H-A-C válasza rdt89 (#1617) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönjük!! :R Hasznos. Talán pár dolgot hiányolok, wifi,gsm jel erősség, bszéd hang minőség. Ezekre mit mondanál?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1620) rdt89 válasza WOT-H-A-C (#1619) üzenetére


rdt89
addikt

A GSM jel erősség a WIFI forma-forma, hol a G3 volt 4-3 egység között, hol a Lenovo. Telefonálást nem teszteltem, megvallom erre nem is gondoltam. :) De a G3 biztos nagyon szépen kidomborította azt a tulajdonságát is. :) Akkumulátorba a Pro 30-40%-al többet bír, az 1 óra alatt 30 %-ot esett a G3, még a Lenovo 17-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#1621) TylerDurden válasza zermi (#1602) üzenetére


TylerDurden
tag

Akkor tényleg vak vagyok, de nem találom.

(#1622) Mazsika válasza thomasvold (#1612) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia, a bőr tokba fel lehet venni csukott állapotban? Vagy ki kell nyitni, hogy barmi is csinálhass vele? Lényegébe csak egy tok, annyi extrával, hogy van rajta egy ablak? (Plusz a feloldás, lezárás?) Köszi.

Dáccsika

(#1623) MAQ12 válasza thomasvold (#1616) üzenetére


MAQ12
tag

Próbáltam benézni a flip alá, hogy az egész kijelző világít-e. Sztem csak egyben tudja a világítást bekapcsolni az egész kijelző területén, innét meg esélyes, hogy az sok energiát fogyasztana.

MAQ12

(#1624) thomasvold válasza Mazsika (#1622) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Nem lehet hívást fogadni és kezdeményezni csukott állapotban. Ki kell nyitni hozzá, mivel az ott egy műanyag (plexi?) ablak és azon keresztül nem érzékel a kijelző. Ennek fényében majdhogynem lényegtelen az ablak, mivel sem a kijelzett értékek megjelenítésének hosszúságát, sem pedig aktívan nem lehet a kis ablakon keresztül csinálni semmit. A feloldás-lezárás működik a bekapcsoló gombbal is és a hangerőszabályzó is a tokon keresztül, de más nem. Egy valamit rontottak még el a tokkal kapcsolatban, mégpedig, hogy nem mágneses lezárója van, folyamatosan felhajlik a fedél és ezzel fel is oldja a telefont akkor is, mikor nem akarom. Lehet, hogy ez pár hét használat után nem lesz probléma, mert annyira bejáratódik a fedél.

MAQ12: Igen, én is ettől féltem. Így meg semmi értelme az ablaknak, csak annyi, hogy ha megnyomod a bekapcsológombot, meg tudod nézni hány óra, meg volt-e valami elmulasztott esemény a fedél felnyitása nélkül. Ha volt, ahhoz meg úgyis fel kell nyitni a fedelet, mert ablakon keresztül semmit nem tudsz csinálni.

(#1625) pit450 válasza thomasvold (#1614) üzenetére


pit450
aktív tag

Köszi

(#1626) MAQ12 válasza thomasvold (#1624) üzenetére


MAQ12
tag

Igen, mióta megjött a szilikon tok, azóta én is csak azt használom.

MAQ12

(#1627) zermi válasza TylerDurden (#1621) üzenetére


zermi
aktív tag

Egész pontosan mit is keresel?
Telefonon tárolt fényképeket, videókat így tudod TV-én megnézni: Beállítások -> Megjelenítés -> Képernyő tartalmának átküldése

(#1628) Mazsika válasza thomasvold (#1624) üzenetére


Mazsika
őstag

Köszönöm ettől féltem... Ennek így gyakorlatilag vajmi kevés értelme van... :(

Dáccsika

(#1629) Viper26 válasza Mazsika (#1628) üzenetére


Viper26
nagyúr

Adtunk a sz@rnak egy pofont akkor, de legalább jól néz ki. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#1630) MAQ12 válasza Viper26 (#1629) üzenetére


MAQ12
tag

:-) :-D

MAQ12

(#1631) darnyi


darnyi
tag

Nem tudom ezzel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?
[link]
Olvastam jót és rosszat is róla. Remélem beválik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1632) Luissimo


Luissimo
veterán

Kicsit èn is panaszkodok😃

Az elozo Samu Grand Duos-om tudta azt, melyik kartyan hivtam az illetot a hivasnaploban, hogy melyikszamon keresett engem, melyik sns melyik szamrol lett kuldve, melyikre erkezett , stb.
Ennel omlesztve an minden es igy a keszulek fo funkcio.alitasa, a ket sim hasznalata szenved kisse csorbat.
Ezen bizony mèg csiszolnikèk 😃 😃
Kicsit handikeppes 😃

(#1633) bajaki válasza thomasvold (#1612) üzenetére


bajaki
őstag

A szilikon tokban is kiáll még a kamera, vagy ebben azért nagyobb biztonságban tehető le sík felületre?

(#1634) MAQ12 válasza bajaki (#1633) üzenetére


MAQ12
tag

(Minimum) két fajta szilikon tok van. Az egyik nagyon vékony a másik vastagabb, erősebb. Mindkettőt rendeltem, de még csak a kb. 1mm-es, vékony érkezett meg. Ebből még kilátszik hátul a kamera. Minden kemény felületre történő letételnél hallani is. A vastagabbról még nincsenek személyes tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

MAQ12

(#1635) thomasvold válasza bajaki (#1633) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem a vékony szilikon tok van, sajnos igen, kiáll belőle a kamera :(

A Lenovo tokból nem áll ki, azt el is felejtettem korábban írni.

(#1636) ZoleeWolf válasza Luissimo (#1632) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nekem a hívásnaplóban ott a kis kártya jelzés számmal, hogy melyikről történt a hívás:
kép
És az SMS-nél is a dátum mellett ugyan ez a jelzés megtalálható.

(#1637) thomasvold válasza ZoleeWolf (#1636) üzenetére


thomasvold
őstag

És mikor éppen csörög a telefon, akkor is írja a név, szám mellett azt, hogy melyik SIM-ről hívnak?

(#1638) Luissimo válasza ZoleeWolf (#1636) üzenetére


Luissimo
veterán

szépjóreggelt a balatonból :D a reggeli kávézgatás közben megjavult a látásom :))

köszi, jó hogy megvilágosítottál, csodálkoztam volna is, hogy hogylehet ennyire snassz. ;)
Ooops, valóban , igazad van, az a mikroszkopikus méretű fekete piszokfolt az valóban tartalmaz egy kis számot, de ember legyen a talpán, aki látja jól, az én szememmel nemsikerült beazonosítani, próbáltam a mellette lévő i betűs ikonra rányomva kideríteni, de abból nemlehet megtudni.

szemüveggel már kibohoztam.

Egyébként azért annyi userfrendli dolgot belevihetnének, hogy ugyanugy két különböző színű ikonnal jelölje a két kártyát, mint amikor a hívásnál felajánlja és rákérdez, egyik kék, a másik narancssárga színűként van feltüntetve.
mennyivel informatívabb lenne, csak valajóhol át kellene billenteni egy bitet a gépházban.

Az egyébként hol lehetne beállítani, hogy a Play Zene ne lássa a zenék között az összes rögzített beszélgetésemet, csak a zenék legyenek a mappában/listában. Van valami trükkje ennek ?

kösz,

Lui

(#1639) xyvz2 válasza darnyi (#1631) üzenetére


xyvz2
tag

Szia(tok).
Nekem minden telóm, tablettám le van kezelve vele, nagyon jó már régóta használom, csak ajánlani tudom. nem kell szarakodni a fóliával kb fél perc és kész. Nincs buborék, maszat stb, tök sima, selymes lesz a képernyő, por és víztaszító, az ujjlenyomat is jóval kevesebb...nekem bejött, már csak a házon az ablakokat kell kezelnem vele :D

(#1640) Luissimo válasza thomasvold (#1637) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkor kiírja a hívásképernyőn, az a kártyanevet, amit adtál neki a SIM kezelőben, az rendbenvan.

(#1641) ZoleeWolf válasza thomasvold (#1637) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nem a név és szám mellet, hanem a bal felső sarokban írja híváskor:

(#1642) ZoleeWolf válasza Luissimo (#1638) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Na látod milyen jót tesz a reggeli kávé a látásodnak :D

Avval teljesen egyetértek, hogy nem túl nagy az ikon, és valóban jó lenne ha különböző színekkel meglehetne különböztetni a két sim ikonját, de hát semmi sem tökéletes...

(#1643) thomasvold válasza ZoleeWolf (#1641) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi :)

(#1644) bajaki válasza MAQ12 (#1634) üzenetére


bajaki
őstag

Kár, pedig jól néz ki rajta. :)

(#1645) darnyi válasza xyvz2 (#1639) üzenetére


darnyi
tag

Köszi az infót, ha beválik én se fóliázok többet.
Más : A lenovós kezelőfelületen nem lehet elrendezni, hogy ABC sorrendbe tegye az ikonokat?

(#1646) Luissimo válasza Luissimo (#1638) üzenetére


Luissimo
veterán

Kollegak,
Play Zene ugyben senkinek otlete?

Vagy esetleg, hogy melyik zenelejatszot erdemes ratolni, ami rendesen mukodik es nem zabal sok eneegiat es memoriat?

[ Szerkesztve ]

(#1647) thomasvold válasza Luissimo (#1646) üzenetére


thomasvold
őstag

Én a Poweramp teljes verzióját használom egy Xiaomi Piston 3 fülessel.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Demonlaci2 válasza thomasvold (#1647) üzenetére


Demonlaci2
tag

Lenovo music player: http://forum.xda-developers.com/moto-g/themes-apps/lenovo-music-player-3-1-214-t2863360/post57986050#post57986050

(#1649) ctibor válasza Luissimo (#1646) üzenetére


ctibor
senior tag

Szia,

töltsd le ezt: LINK

Én szeretem a Lenovo saját appjait használni, ha lehet.

Az én verzióm frissebb: 3.3.212

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#1650) Luissimo válasza ctibor (#1649) üzenetére


Luissimo
veterán

Koszi mindenkinek, kiprobalom.
Es a rogzitett beszelgesek eltuntetese a zenek kozul ? ?😃az hogyan?
A .nomedia bejegyzes masholszokott mukodni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.