Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Carlas válasza Touch-ko (#100) üzenetére


Carlas
senior tag

:R Illetve ha a minosegen is latszik. Az a baj hogy a telok 90%an az 1080p minősége is fos.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#102) catroot


catroot
veterán

Kb annyira nem látom értelmét, mint az uhd-t 5-6" környékén.

Persze kell a fejlődés, de szvsz eléggé parasztvakítás ezt a felbontást a telefonokba erőltetni, még.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#103) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Elolvasva pár hozzászólást....annyira fura, hogy ha az Apple cucca tud 4K videót....akkor az már szar, meg felesleges. Bezzeg amikor kijött a többi gyártó vele...akkor az maga volt a mennyország és örömmámor. :D
Sosem értettem, hogy miért kell egy márkát (legyen szó bármiről..nem csak Apple) utálni azért mert más mint amit 'én' kedvelek. Unalmas már azt hallgatni/olvasni, hogy az Apple így meg úgy...szar...meg túlárazott hipster kütyü. Mindenkinek más az ízlése...más jön be neki. És van a piacon ezer másik telefon, lehet válogatni. Én iPhone 6 plus-t használok több mint egy hónapja, előtte 4s-em volt. Nem vagyok sem hipster, sem trendi. Számomra egyszerűen egy minőségi, jól összerakott teló ami nekem eddig megbízhatóan teljesít, fagyás és mindenféle akadás nélkül.

Ennyi.

(#104) Cyberpunk válasza hdanesz (#103) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Utobbi készülékem tudta, kipróbáltam, jó, ennyi volt. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#105) macskea válasza hdanesz (#103) üzenetére


macskea
őstag

Nem tudom te melyik kommenteket olvastad, de itt senkinek sem azzal van a baja, hogy az Apple telefonja képes erre. Egyrészt nem az képes rá, hanem egy külső app, ráadásul az is úgy, hogy felskálázza a videó méretét (az érzékelő fizikailag nem képes ilyen felbontásban rögzíteni). Másrészt mindenki a várható minőséget hiányolja a telefonos 4K-ból. :R

Szóval hátrébb a komplexusokkal. :P

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#106) hdanesz válasza macskea (#105) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Érdekes, ha megnézed a Galaxy Note 4 topikját...ott az első 250 hozzászólás (tovább nem olvastam) között egyszer sem kerül elő, hogy mennyire felesleges a 4K felbontás. Én pusztán erre figyeltem fel, hogy ennél a hírnél (Lehetséges 4K-ban videózni az iPhone 6-tal) már szinte azonnal előkerült, hogy a 4K videó totál felesleges telefonba.

Nekem teljesen mindegy ki milyen telefont szeret vagy szeretne, csak unalmas már az iPhone-al kapcsolatos topic-okban/hírekben az android/ios kiajobbhaénnem vita.

Én személy szerint örülök neki, hogy ha csak 'külső' app segítségével is, de van ilyen lehetőség. Nyilván telefonnal nem 20perces film ópuszokat fogok felvenni. Az esetleges 20-30mp-es vagy 1perces baráti/haveri/családi videókra nekem bőven jó a teló. Volt olyan is, hogy nyaralás alkalmával is csak telefonnal fotóztam...mert megüti azt a szintet a képminősége ami nekem az élmények raktározásához elég.

Ha viszont tényleg komolyan gondolom a fényképezést (egyik hobbim) akkor természetesen fényképezővel indulok neki.

Nincs itt semmiféle komplexus. Nekem akkor is szúrná a szemem a felesleges vita ha nem az apple-ről lenne szó. :C

[ Szerkesztve ]

(#107) janeszgol válasza hdanesz (#106) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt is lefikázhatjuk. Csak feleslegesnem érzem bemenni egy készülék topicjába, hogy lefikázzam, amit baromságnak tartok. Ez itt egy hír, ide lehet. Itt kibeszéljük a telefont, a készülék topicja meg marad azoknak, akik már vettek, meg akik venni akarnak olyan készüléket. :)

De ha jól emlékszem, a Note 4 hírnél detto elöjött a felesleges 4K videó, meg a felesleges QHD felbontás - mindkettővel egyetértek amúgy - szöveg. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#108) hdanesz válasza janeszgol (#107) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy felesleges a 4K (vagyis majdnem 4K)...de én ezt a hírt inkább úgy értelmezem, hogy aki szeretne nagyobb felbontást mint amit a szifon perpillanat tud...annak van megoldás. Annak idején a szifon kapott azért is néhány embertől mert nem képes 4K videót rögzíteni szemben a konkurens modelekkel.
Részemről téma lezárva. :) :C

[ Szerkesztve ]

(#109) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hihetetlen. :) Okos, többek között akkor lesz egy telefon, ha lehet rá alkalmazásokat (is) telepíteni. Most van rá lehetőség és abba köttök bele, hogy miért nem tudja alapból? :O Ezt már WP-nél is tapasztaltam, ott is sok mindenhez külön app kell. Leginkább a droid userek gerjesztik a feszültséget a topikokban ezzel a fassággal'. :(((

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#110) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

En majd akkor veszek szifont ha legalabb 16kban tud rogziteni. Addig nemerdekel. :(
Sokkal jobban kimeli a szememet egy 4,5 collos kijelzon szamolgatni annyi pikszelt mint negyedannyit.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.